Ухвала
від 18.12.2020 по справі 761/37815/20
ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Справа № 761/37815/20

Провадження № 1-кс/761/22999/2020

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 грудня 2020 року Шевченківський районний суд м. Києва у складі:

слідчого судді - ОСОБА_1 ,

секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,

за участі:

представника потерпілого ОСОБА_3 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання представника Товариства з обмеженою відповідальністю « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ОСОБА_3 , поданого в рамках досудового розслідування, внесеного до ЄРДР за № 12020105100002150 від 11.11.2020 р, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.190 КК України, про тимчасовий доступ до речей і документів, що перебувають у володінні Акціонерного Товариства « ІНФОРМАЦІЯ_2 », -

В С Т А Н О В И В :

Представник Товариства з обмеженою відповідальністю « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ОСОБА_3 звернувся до Шевченківського районного суду м. Києва з клопотанням, згідно якого просить слідчого суддю надати тимчасовий доступ до речей і документів з можливістю вилучення належним чином засвідчених копій (у паперовому та електронному вигляді), що перебувають у володінні Акціонерного Товариства « ІНФОРМАЦІЯ_2 ».

Клопотання обґрунтовував тим, у провадженні СВ ВП №4 Шевченківського УП ГУНП у м. Києві знаходиться кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12020105100002150 від 11.11.2020 р, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.190 КК України.

В ході досудового розслідування встановлено, що 03 листопада 2020 року приблизно о 14 годині 40 хвилин компанією ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » було здійснено платіж на користь ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » згідно рахунку фактури №967 від 03.11.2020 року код ЄДРПОУ 42533928 ІПН НОМЕР_1 зареєстрованою за адресою АДРЕСА_1 у суммі 34000 грн. За Будівничу битовку в кількості 2 шт. після чого компанія ТОВ ІНФОРМАЦІЯ_3 вимкнула всі телефони і зникла не поставивши товар за який було сплачено.

Під час досудового виникла необхідність у отриманні тимчасового доступу до речей та документів, що перебувають у володінні Акціонерного Товариства « ІНФОРМАЦІЯ_2 », ЄДРПОУ НОМЕР_2 , ІПН НОМЕР_1 , МФО НОМЕР_3 , місцезнаходження юридичної особи: АДРЕСА_2 :

- виписка руху грошових коштів з розшифровкою (вказівкою контрагентів, кодів ЄДРПОУ, призначень платежів, залишку на рахунку та інше) по рахунку ІВАN № НОМЕР_4 відкритому на Товариство з обмеженою відповідальністю " ІНФОРМАЦІЯ_3 " в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ЄДРПОУ НОМЕР_2 , ІПН НОМЕР_1 , МФО НОМЕР_3 за період часу з 03.11.2020 р до дати винесення ухвали;

- відомості щодо місць розташування банкоматів та банківських відділень через які здійснювалось зняття готівки з рахунку ІВАN № НОМЕР_4 відкритому на Товариство з обмеженою відповідальністю " ІНФОРМАЦІЯ_3 " в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ЄДРПОУ НОМЕР_2 , ІПН НОМЕР_1 , МФО НОМЕР_3 за період часу з 03.11.2020 р до дати винесення ухвали та при наявності фото- та відеозапис з камер спостереження у відділеннях, філіях банку чи банкоматах, де здійснювалось зняття готівкових коштів за період часу з 03.11.2020 р до дати винесення ухвали;

-документи в тому числі електронні реєстри чи логфайли якими зафіксовано номер телефону чи ІР-адресу, на який передавались дані по рахунку по рахунку ІВАN № НОМЕР_4 відкритому на Товариство з обмеженою відповідальністю " ІНФОРМАЦІЯ_3 " в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ЄДРПОУ НОМЕР_2 , ІПН НОМЕР_1 , МФО НОМЕР_3 за період часу з 03.11.2020 р до дати винесення ухвали

На підставі викладеного представник Товариства з обмеженою відповідальністю « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ОСОБА_3 звернувся з вказаним клопотанням.

В судовому засіданні представник потерпілого Товариства з обмеженою відповідальністю « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ОСОБА_3 клопотання підтримав в повному обсязі, просив суд його задовольнити.

Відповідно до ч.2 ст.163 КПК України, представники осіб, у володінні яких перебувають речі та документи, в судове засідання не викликались.

Заслухавши пояснення представника потерпілого, вивчивши матеріали клопотання, суд вважає, що воно не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ч.6 ст.9 Кримінального процесуального Кодексу України у випадках, коли положення цього кодексу не регулюють або неоднозначно регулюють питання кримінального провадження, застосовуються загальні засади кримінального провадження, визначені ч.1 ст.7 цього кодексу.

Статтею 7 Кримінального процесуального Кодексу України передбачено загальні засади кримінального провадження, до яких відносяться, зокрема, верховенство права, законність, рівність перед законом і судом, забезпечення права на оскарження процесуальних рішень, дій чи бездіяльності.

Так, згідно з ч. 1, 2 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

При цьому, за змістом ч. 7 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

Відповідно до ч. 1 ст. 160 Кримінального процесуального Кодексу України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу.

Відповідно до п. 19) ч. 1 ст. 3 КПК України, сторони кримінального провадження - з боку обвинувачення: слідчий, керівник органу досудового розслідування, прокурор, а також потерпілий, його представник та законний представник у випадках, установлених цим Кодексом; з боку захисту: підозрюваний, обвинувачений (підсудний), засуджений, виправданий, особа, стосовно якої передбачається застосування примусових заходів медичного чи виховного характеру або вирішувалося питання про їх застосування, їхні захисники та законні представники.

У випадках, передбачених ст.338 і ст.340 КПК, потерпілий є стороною кримінального провадження і користується всіма правами сторони обвинувачення лише під час судового розгляду.

В усіх інших випадках потерпілий не є стороною кримінального провадження і займає самостійну позицію як учасник кримінального провадження.

Вичерпний перелік прав і обов`язків потерпілого передбачено стст.56 і 57 КПК.

Відповідно до ч.1 ст.56 КПК потерпілий має право, зокрема, бути повідомленим про обрання, зміну чи скасування щодо підозрюваного, обвинуваченого заходів забезпечення кримінального провадження; подавати докази слідчому, прокурору, слідчому судді, суду; заявляти відводи та клопотання; а також користуватися іншими правами, передбаченими КПК.

Водночас потерпілий має право ініціювати питання про тимчасовий доступ до речей і документів перед слідчим або прокурором шляхом подання відповідного клопотання в порядку, передбаченому ст.220 КПК.

Вищенаведене узгоджується з Постановою Верховного Суду від 20 квітня 2020 року по справі №161/19398/17, відповідно до якої Верховний Суд зробив правовий висновок, що потерпілий не має права звертатися до слідчого судді з клопотанням про надання тимчасового доступу до речей і документів, оскільки під час досудового розслідування він не є стороною кримінального провадження, а слідчий суддя, відповідно, не має права надавати такий дозвіл.

Згідно абц. 2 ч. 3 ст. 93 КПК України ініціювання стороною захисту, потерпілим, представником юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, проведення слідчих (розшукових) дій здійснюється шляхом подання слідчому, прокурору відповідних клопотань, які розглядаються в порядку, передбаченому статтею 220 цього Кодексу. Постанова слідчого, прокурора про відмову в задоволенні клопотання про проведення слідчих (розшукових) дій, негласних слідчих (розшукових) дій може бути оскаржена слідчому судді.

Враховуючи вимоги глави 36 КПК України, потерпілий в кримінальному провадженні №12020105100002150 від 11.11.2020 р, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.190 КК України, не є стороною кримінального провадження, а тому суд не знаходить підстав для розгляду даного клопотання по суті, а також роз`яснює заявнику його право звернутися до прокурора, слідчого з приводу ініціювання даного питання перед судом.

Керуючись ст. ст. 3, 159, 161, 477, главою 36 КПК України, слідчий суддя,-

У Х В А Л И В :

У задоволенні представника Товариства з обмеженою відповідальністю « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ОСОБА_3 , поданого в рамках досудового розслідування, внесеного до ЄРДР за № 12020105100002150 від 11.11.2020 р, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.190 КК України, про тимчасовий доступ до речей і документів, що перебувають у володінні Акціонерного Товариства « ІНФОРМАЦІЯ_2 » відмовити.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя:

СудШевченківський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення18.12.2020
Оприлюднено30.05.2024
Номер документу93867154
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —761/37815/20

Ухвала від 18.12.2020

Кримінальне

Шевченківський районний суд міста Києва

Фролова І. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні