ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРCОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул.Театральна,18, м. Херсон, 73000,
тел./0552/26-47-84, 49-31-78, факс 49-31-78, веб сторінка: ks.arbitr.gov.ua/sud5024/
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
28 грудня 2020 року м. Херсон Справа № 923/1380/20
Господарський суд Херсонської області у складі судді Немченко Л.М. , розглянувши справу
до: Фізичної особи-підприємця Хомич К.А. ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний код НОМЕР_1 )
про стягнення 186300 грн.
без участі представників сторін
в с т а н о в и в :
23.12.2020 Відділ освіти, культури, спорту і туризму Асканія-Нова селищної ради (надалі - позивач) звернулось до Господарського суду Херсонської області із позовною заявою до фізичної особи-підприємця Хомич К.А. (надалі - відповідач), якою просить суд стягнути 150000 грн. основного боргу за договором № ВО-164/1 від 16.09.2019 та 36300 грн. пені.
Дослідивши матеріали заяви, господарський суд встановив, що дана позовна заява підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Відповідно до ч. 1 ст. 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують: відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Згідно з ч. 1 ст. 172 ГПК України позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
З огляду на викладене, до позовної заяви не додано доказів надсилання відповідачу копії позовної заяви.
Приписами ч. 3 ст. 162 ГПК України передбачено, що позовна заява повинна містити серед іншого:
- попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи;
- підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Однак, в супереч ч. 3 ст. 162 ГПК України до позовної заяви позивачем не додано: підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав; попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи.
Приписами п. 2 ч. 3 ст. 162 ГПК України передбачено, що позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб-громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), вказівку на статус фізичної особи-підприємця (для фізичних осіб - підприємців); відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти.
У позовній заяві заявник зазначив відповідача - ФОП Хомич К.А., тобто вказав лише скорочене ім`я (прізвище та ініціали) відповідача, замість його повного ім`я (прізвища, ім`я та по батькові).
Суд звертає увагу заявника на те, що позовна заява має відповідати вимогам п. 2 ч. 3 ст. 162 ГПК України.
Відповідно до ст. 45 ГПК України сторонами у судовому процесі - позивачами та відповідачами - можуть бути особи, зазначені у статті 4 цього Кодексу.
Згідно з ч. 2 ст. 4 ГПК України визначено, що юридичні особи та фізичні особи-підприємці, фізичні особи, які не є підприємцями, державні органи, органи місцевого самоврядування мають право на звернення до господарського суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав та законних інтересів у справах, віднесених законом до юрисдикції господарського суду, а також вжиття передбачених законом заходів, спрямованих на запобігання правопорушенням.
Водночас, позивачем не надано підтвердження наявності у позивача - Відділу освіти, культури, спорту і туризму Асканія-Нова селищної ради статусу юридичної особи.
Крім того, суд звертає увагу заявника на те, що згідно до пункту 1 Прикінцевих положень Закону України Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів № 2127-VІІІ від 03.10.2017, а також постанови Пленуму Верховного Суду від 30.11.2017 № 2 Про визначення дня початку роботи Верховного Суду починаючи з 15 грудня 2017 року введено в дію нову редакцію Господарського процесуального кодексу України, однак дана позовна заява обґрунтована нормами ГПК України в редакції чинній до 15.12.2017.
Відтак позивачу необхідно привести позовну заяву у відповідність до вимог норм нової редакції Господарського процесуального кодексу України, яка діє з 15.12.2017.
Відповідно до вимог ч.1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Оскільки позовна заява не відповідає вимогам господарського процесуального законодавства, суддя вважає необхідним залишити позовну заяву без руху, надавши позивачу строк для усунення зазначених недоліків.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 162, 164, 174, 232-234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
п о с т а н о в и в :
1.Позовну заяву Відділу освіти, культури, спорту і туризму Асканія-Нова селищної ради залишити без руху.
2.Надати Відділу освіти, культури, спорту і туризму Асканія-Нова селищної ради строк десять днів з дня отримання даної ухвали для усунення виявленого недоліку - а саме надати до суду:
- оригінал опису вкладення до цінного листа, який свідчить про надіслання копії позовної заяви б/н б/д з доданими до неї документами відповідачу;
- попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи;
- підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав;
- засвідчити належним чином копії документів доданих до позовної заяви;
- уточнення повного найменування відповідача;
- докази того, що позивач є особою, яка може бути стороною у справі згідно ст. 4 ГПК України (копії реєстраційних документів);
- привести позовну заяву у відповідність до вимог норм нової редакції Господарського процесуального кодексу України, яка діє з 15.12.2017.
3.Роз`яснити Відділу освіти, культури, спорту і туризму Асканія-Нова селищної ради, що в разі не усунення всіх недоліків у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається згідно з п. 4 ст.174 Господарського процесуального кодексу України.
4.Звернути увагу Відділу освіти, культури, спорту і туризму Асканія-Нова селищної ради, що подання доказів здійснюється в порядку, передбаченому ст. 80 Господарського процесуального кодексу України.
5.Копію ухвали направити Відділу освіти, культури, спорту і туризму Асканія-Нова селищної ради.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.
Суддя Л.М. Немченко
Суд | Господарський суд Херсонської області |
Дата ухвалення рішення | 28.12.2020 |
Оприлюднено | 29.12.2020 |
Номер документу | 93872759 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Херсонської області
Немченко Л.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні