Справа №701/1218/20
Номер провадження2/701/490/20
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
29 грудня 2020 року Маньківський районний суд, Черкаської області
в складі: головуючого - судді - В.Л. Маренюка
за участю секретаря - Н.В. Філіпчак
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Маньківка справу за позовом ОСОБА_1 до Буцької селищної ради про визнання права власності на майно в порядку спадкування за законом,
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернувся в суд з позовом до відповідача про визнання права власності на майно в порядку спадкування за законом.
На підставу своїх вимог спирається на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 в смт. Буки, Маньківського району, Черкаської області померла ОСОБА_2 , спадкоємцями майна якої є: син ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 , та син ОСОБА_4 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_3 , а також внук ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_5 .
Спадкоємцем майна ОСОБА_2 за заповітом є син ОСОБА_4 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_3 . Заповіт від імені ОСОБА_2 посвідчений виконкомом Буцької селищної ради Маньківського району Черкаської області від 06.04.2010 року №100 не змінено і не відмінено.
В спадковому будинку до дня смерті був зареєстрований та проживав ОСОБА_5 (внук померлої).
Таким чином, на час смерті ОСОБА_2 єдиним спадкоємцем за законом після її смерті залишався її внук ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , який є таким, що фактично прийняв спадщину, оскільки постійно проживав із спадкодавцем разом на час смерті.
ОСОБА_5 , який доводився позивачу рідним племінником по її сестрі ОСОБА_6 , помер ІНФОРМАЦІЯ_5 в смт Буки, Маньківського району, Черкаської області.
Довідка Буцької селищної ради Маньківського району Черкаської області від 14.11.2018 року № 32 підтверджує, що дійсно ІНФОРМАЦІЯ_6 в смт Буки, Маньківського району, Черкаської області помер ОСОБА_5 , який був зареєстрований та постійно проживав по АДРЕСА_1 .
Також дана довідка інформує, що спадкоємцем майна за законом після смерті ОСОБА_5 є тітка ОСОБА_1 (позивач по справі). Тобто, позивач є єдиною спадкоємицею після смерті ОСОБА_5 , який у свою чергу був єдиним спадкоємцем після смерті ОСОБА_2 , та прийняв спадщину, проте спадкових прав не переоформив у зв`язку із смертю, та у свою чергу ці права перейшли до позивача.
Після смерті ОСОБА_5 позивач у встановлений законом шестимісячний строк подала заяву до Маньківської державної нотаріальної контори про прийняття спадщини за законом.
Сестра позивача ОСОБА_6 (мати ОСОБА_5 ) померла ІНФОРМАЦІЯ_7 в м. Київ.
3 листопада 2020 року позивач звернулась із заявою про видачу свідоцтва про право на спадщину за законом на земельну ділянку площею 0,3788га, передану для ведення особистого підсобного господарства по АДРЕСА_1 , що належала ОСОБА_2 , спадщину після якої прийняв ОСОБА_5 , проте не переоформив спадкових прав у зв`язку із смертю ІНФОРМАЦІЯ_6 .
Постановою державного нотаріуса Маньківської державної нотаріальної контори Шевченко Н.Г. від 04.11.2020 року позивачу відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину за законом на вказану земельну ділянку після смерті ОСОБА_2 , мотивовану тим, що відсутній оригінал правовстановлюючого документа на спадкове майно, що змушує позивача звертатись до суду з даним позовом про визнання права власності на спадкове майно.
Позивач до суду не з`явився, але в своїй позовній заяві просила справу слухати в її відсутності, позовні вимоги підтримує.
Представник Буцької селищної ради в підготовче засідання не з`явився, але згідно письмової заяви позовні вимоги позивача визнає та просить справу слухати у його відсутності.
Відповідно до ч. 3 ст. 200 ЦПК України за результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем.
Відповідно до ч. 3 ст. 211 ЦПК України, учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі учасники справи, судовий розгляд справи здійснюється на підставі наявних у суду матеріалів.
Враховуючи вищевикладене та приписи ст. 223 ЦПК України, суд вважає за можливе розглянути справу без участі осіб, які в судове засідання не з`явилися, будучи належним чином повідомлені про дату, час та місце судового розгляду.
У зв`язку з неявкою в судове засіданні всіх осіб, які беруть участь у справі, відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
Суд, вивчивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню, виходячи із того, що як дійсно встановлено в судовому засіданні, що ІНФОРМАЦІЯ_1 в смт. Буки, Маньківського району, Черкаської області у віці 83 років померла ОСОБА_2 , про що 10.11.2014 року складено відповідний актовий запис №39, що підтверджується Свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_1 , виданим 10.11.2014 року виконавчим комітетом Буцької селищної ради Маньківського району Черкаської області.
Довідка Буцької селищної ради Маньківського району Черкаської області від 25.03.2019 року № 10 підтверджує, що дійсно ІНФОРМАЦІЯ_1 в смт Буки, Маньківського району, Черкаської області померла ОСОБА_2 , яка була зареєстрована та постійно проживала по АДРЕСА_1 .
Також дана довідка інформує, що спадкоємцями майна ОСОБА_2 за законом є: син ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 , син ОСОБА_4 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_3 , внук ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_5 .
Спадкоємцем майна ОСОБА_2 за заповітом є син ОСОБА_4 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_3 . Заповіт від імені ОСОБА_2 посвідчений виконкомом Буцької селищної ради Маньківського району Черкаської області від 06.04.2010 року №100 не змінено і не відмінено.
В спадковому будинку до дня смерті був зареєстрований та проживав ОСОБА_5 (внук померлої).
Таким чином, на час смерті ОСОБА_2 єдиним спадкоємцем за законом після її смерті залишався її внук ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , який є таким, що фактично прийняв спадщину, оскільки постійно проживав із спадкодавцем разом на час смерті.
Спадкування за заповітом в даному випадку не здійснювалось, оскільки спадкоємець за заповітом ОСОБА_4 , який доводився сином ОСОБА_2 та батьком ОСОБА_5 , - помер ІНФОРМАЦІЯ_3 .
ОСОБА_5 , який доводився позивачу рідним племінником по її сестрі ОСОБА_6 , помер ІНФОРМАЦІЯ_5 в смт Буки, Маньківського району, Черкаської області у віці 36 років, про що 04.04.2018 року складено відповідний актовий запис №14, що підтверджується Свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_2 , виданим 04.04.2018 року виконавчим комітетом Буцької селищної ради Маньківського району Черкаської області.
Довідка Буцької селищної ради Маньківського району Черкаської області від 14.11.2018 року № 32 підтверджує, що дійсно ІНФОРМАЦІЯ_6 в смт Буки, Маньківського району, Черкаської області помер ОСОБА_5 , який був зареєстрований та постійно проживав по АДРЕСА_1 .
Також дана довідка інформує, що спадкоємцем майна за законом після смерті ОСОБА_5 є тітка ОСОБА_1 (позивач по справі).
Заповіт від імені ОСОБА_5 в Буцькій селищній раді об`єднаної територіальної громади Маньківського району Черкаської області не посвідчувався.
Тобто, позивач є єдиною спадкоємицею після смерті ОСОБА_5 , який у свою чергу був єдиним спадкоємцем після смерті ОСОБА_2 , та прийняв спадщину, проте спадкових прав не переоформив у зв`язку із смертю, та у свою чергу ці права перейшли до позивача.
Після смерті ОСОБА_5 позивач у встановлений законом шестимісячний строк подала заяву до Маньківської державної нотаріальної контори про прийняття спадщини за законом, де за заявою позивача заведено спадкову справу № 160/2018, номер у Спадковому реєстрі 62923267, що підтверджується Витягом про реєстрацію в Спадковому реєстрі № 53139818 від 31.08.2018 року.
Сестра позивача ОСОБА_6 (мати ОСОБА_5 ) померла ІНФОРМАЦІЯ_7 в м. Київ у віці 20 років, про що 19.11.1981 року складено відповідний актовий запис за №56, що підтверджується свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_3 , виданим повторно 27.03.2019 року Маньківським районним відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Черкаській області.
Викладені обставини встановлено та підтверджено Рішенням Маньківського районного суду Черкаської області від 02.05.2019 року у справі № 701/458/19, яке вступило в законну силу 03.06.2019 року.
У відповідності до приписів ч. 4 ст. 82 ЦПК України, обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній, або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.
Обставини наявності прав на спадкування та належності спадкового майна, встановлено вищевказаним судовим рішенням, відповідно не потребують доказуванню.
Вищевказаним Рішенням Маньківського районного суду Черкаської області від 02.05.2019 року у справі № 701/458/19 встановлено, що після смерті ОСОБА_2 залишилось спадкове майно: житловий будинок, розташований по АДРЕСА_1 та земельна ділянка для ведення товарного сільськогосподарського виробництва площею 3,21га, розташована в межах Буцької селищної ради Маньківського району Черкаської області.
На вказане майно за позивачем визнано право власності в порядку спадкування за законом та права власності на дане майно зареєстровано за позивачем у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, що підтверджується Витягами з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності від 08.06.2019 № 169784453 (щодо житлового будинку), № 16978632 (щодо земельної ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва).
Після цього, в процесі подальшого оформлення прав на присадибну земельну ділянку по АДРЕСА_1 , на якій розташований вказаний житловий будинок, позивач дізналась про те, що на дану земельну ділянку було оформлено та видано правовстановлюючий документ, який був відсутній (втрачений).
3 листопада 2020 року позивач звернулась із заявою про видачу свідоцтва про право на спадщину за законом на земельну ділянку площею 0,3788га, передану для ведення особистого підсобного господарства по АДРЕСА_1 , що належала ОСОБА_2 , спадщину після якої прийняв ОСОБА_5 , проте не переоформив спадкових прав у зв`язку із смертю ІНФОРМАЦІЯ_6 .
Постановою державного нотаріуса Маньківської державної нотаріальної контори Шевченко Н.Г. від 04.11.2020 року позивачу відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину за законом на вказану земельну ділянку після смерті ОСОБА_2 .
Відмова у видачі свідоцтв про право на спадщину мотивована тим, що відсутній оригінал правовстановлюючого документа на спадкове майно.
Відповідно до п. 4.12 пункту 4 глави 10 розділу ІІ Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, затвердженого Наказом Міністерства юстиції України від 22.02.2012 № 296/5, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 22 лютого 2012 р. за № 282/20595, свідоцтво про право на спадщину видається за наявності у справі всіх необхідних документів.
Відповідно до п. 4.15 пункту 4 глави 10 розділу ІІ Порядку, видача свідоцтва про право на спадщину на майно, яке підлягає реєстрації, проводиться нотаріусом після подання правовстановлюючих документів щодо належності цього майна спадкодавцеві.
Відповідно до п. 4.20 глави 10 розділу ІІ Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, затвердженого Наказом Міністерства юстиції України від 22.02.2012р. №296/5, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 22 лютого 2012 р. за № 282/20595, видача свідоцтва про право на спадщину на земельну ділянку нотаріусом проводиться, зокрема, на підставі державного акта на право власності на земельну ділянку, витягу з Державного земельного кадастру, а також витягу з технічної документації з нормативної грошової оцінки земель.
Тобто, відсутній правовстановлюючий документ на майно, який необхідно надати нотаріусу для оформлення спадщини, що само по собі виключає можливість оформлення спадщини в нотаріальному порядку. Разом з тим, нотаріусом перевірено наявність та склад спадкових відносин, наявність та належність спадкового майна спадкодавцеві, підтверджено наявність та факт прийняття спадщини позивачем та відсутність інших осіб, які б реалізували своє право на спадкування при його наявності.
Зокрема, даною постановою також підтверджено, що згідно довідки № 33, виданої Буцькою селищною радою Маньківського району Черкаської області 16.11.2018 року, за місцем проживання померлої ОСОБА_2 , зі спадкодавцем проживав її онук ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_4 . Оскільки ОСОБА_5 не звертався до Маньківської державної нотаріальної контори з заявою про відмову від прийняття спадщини (пункт 1 статті 1273 глави 87 ЦК України, спадкоємець за заповітом чи за законом може відмовитися від прийняття спадщини протягом строку, встановленого статтею 1270 ЦК України), а згідно довідки № 5, виданої Буцькою селищною радою Маньківського району Черкаської області 20.02.2017 року, він вважається таким, що фактично прийняв спадщину (пункт 3 статті 1268 глави 87 ЦК України, спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї).
Також даною постановою нотаріуса підтверджено, що на підставі заяви ОСОБА_1 від 31.08.2018 року про прийняття спадщини за законом після смерті племінника - ОСОБА_5 , померлого ІНФОРМАЦІЯ_5 , державним нотаріусом Маньківської державної нотаріальної контори Шевченко Н.Г. була відкрита спадкова справа № 160 за 2018 рік. За даними Спадкового реєстру було перевірено наявність відкритої спадкової справи, спадкового договору чи заповіту, складеного спадкодавцем. На момент заведення спадкової справи, заповіти, спадкові договори та спадкові справи на ім`я та від імені ОСОБА_5 були відсутні. Тобто, нотаріусом перевірено та підтверджено факт прийняття спадщини за законом ОСОБА_5 після смерті ОСОБА_2 .
Нотаріусом перевірено та підтверджено факт прийняття позивачем спадщини за законом після смерті ОСОБА_5 , разом з тим постановою про відмову у вчиненні нотаріальної дії від 04.11.2020 року відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину за законом у зв`язку з відсутністю правовстановлюючого документа на майно. Також нотаріусом зазначено, що заявником не пред`явлено доказів родинних та інших відносин. Попередньо постановою державного нотаріуса Маньківської державної нотаріальної контори Шевченко Н.Г. від 20.11.2018 року позивачу відмовлено у видачі свідоцтв про право на спадщину за законом на спадкове майно після смерті ОСОБА_2 , яка мотивована лише відсутністю правовстановлюючих документів. Після цього позивач зверталась до суду з відповідним позовом про визнання права власності на спадкове майно в порядку оформлення спадщини в межах цієї ж спадкової справи та з цих же підстав спадкування за законом як рідна тітка ОСОБА_5 . Всі документи на підтвердження родинних відносин було надано нотаріусу, та при судовому розгляді справи №701/458/19 підтверджено право позивача на спадкування, вказана постанова нотаріуса знаходиться в матеріалах даної справи.
Таким чином, у даній частині право позивача на спадкування є підтвердженим згідно Рішення Маньківського районного суду Черкаської області від 02.05.2019 року у справі № 701/458/19, яке вступило в законну силу 03.06.2019 року, обставини наявності прав на спадкування встановлено судовим рішенням, відповідно не потребують доказуванню у відповідності до приписів ч. 4 ст. 82 ЦПК України, за якою обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній, або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.
Крім того, родинні відносини позивача як тітки племінника-спадкодавця ОСОБА_5 , підтверджуються крім іншого також доданими документами: свідоцтвами про народження та про укладення шлюбу, витягами з ДРАЦС про державну реєстрацію шлюбу від 27.03.2019р. № 00022461416 та про державну реєстрацію народження від 27.03.2019р. № НОМЕР_4 відносно сестри позивача ОСОБА_6 . Родинні відносини ОСОБА_5 як внука ОСОБА_2 підтверджуються сукупно даними його свідоцтва про народження НОМЕР_5 від 20.10.1981, даними витягу з ДРАЦС про державну реєстрацію народження його батька ОСОБА_4 за №00019445510 від 24.01.2018р..
Разом з тим, у зв`язку з відсутністю оригінала правовстановлюючого документа на земельну ділянку та відмовою нотаріуса у видачі свідоцтва про право на спадщину, вимушена звертатись до суду з даним позовом.
Наявні документи підтверджують, що земельна ділянка площею 0,3788га для ведення особистого селянського господарства, яка розташована по АДРЕСА_1 , дійсно належала за життя ОСОБА_2 , на її ім`я було видано правовстановлюючий документ на дане майно, тобто право власності на майно виникло за життя спадкодавця, проте документ втрачено, що виключає можливість оформлення спадщини в нотаріальному порядку, та змушує звертатись з даним позовом до суду.
Наявність земельної ділянки площею 0,3788га для ведення особистого селянського господарства, яка розташована по АДРЕСА_1 підтверджується інформацією та копією архівного екземпляру Державного акту на право власності на земельну ділянку серії ЯБ № 174784 від 29.10.2004 року, отриманою на звернення позивача у відділі Держгеокадастру у Маньківському районі Черкаської області.
Листом відділу Держгеокадастру у Маньківському районі Черкаської області від 17.11.2020 року № П-78/0.300-78/138-19 повідомлено, що відповідно до записів в реєстраційній книзі було виготовлено на підставі рішення Буцької селищної ради від 01.04.1994 року №14-21 зареєстровано та видано державний акт на право власності на земельну ділянку на ім`я ОСОБА_2 серія ЯБ №174784 від 29 жовтня 2004 року реєстраційний номер 185, що розташована за адресою: АДРЕСА_1 площею 0,3788 га для ведення особистого селянського господарства. Також надано засвідчену копію архівного екземпляр вказаного державного акта.
Тобто, цим самим підтверджується, що земельна ділянка належала ОСОБА_2 , на її ім`я було виготовлено та видано державний акт на право власності на землю.
У зв`язку з відсутністю оригінала правовстановлюючого документа на земельну ділянку було здійснено публікацію оголошення в газеті Маньківська новини про втрату вказаного державного акта.
Таким чином, за сукупності інформації, яка міститься у довідках Буцької селищної ради Маньківського району Черкаської області від 25.03.2019 року № 10, від 14.11.2018 №32, постанові державного нотаріуса Маньківської державної нотаріальної контори Шевченко Н.Г. від 04.11.2020 року, у витязі про реєстрацію в Спадковому реєстрі від 31.08.2018, вбачається, що єдиним спадкоємцем з кола спадкоємців, визначеного законом, який реалізував свої права на спадкування, є лише ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_8 , позивач по справі.
По причині відсутності правовстановлюючого документа на спадкове майно, позивач позбавлена можливості оформити спадщину в нотаріальному порядку, що змушує звертатись до суду з даним позовом про визнання права власності на спадкове майно.
Відповідно до ст. 1218 ЦК України, до складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини. Відповідно до ст. 1218 ЦК України, до складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини. За ч. 2 ст. 1220 ЦК України, часом відкриття спадщини є день смерті особи. Відповідно до ч. 1 ст. 1223 ЦК України, право на спадкування мають особи, визначені у заповіті. За ч. 2 ст. 1223 ЦК України, у разі відсутності заповіту, визнання його недійсним, неприйняття спадщини або відмови від її прийняття спадкоємцями за заповітом, а також у разі неохоплення заповітом усієї спадщини право на спадкування за законом одержують особи, визначені у статтях 1261-1265 цього Кодексу.
За ч. 3 ст. 1223 ЦК України, право на спадкування виникає у день відкриття спадщини.
За ч. 5 ст. 1268 ЦК України, незалежно від часу прийняття спадщини, вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини.
Статтею 16 ЦК України надано право кожній особі звертатися до суду за захистом свого особистого немайнового та майнового права та інтересу. Способом захисту цивільних прав може бути визнання права.
Частина 4 ст. 319 ЦК України визначає, що власність зобов`язує. Згідно ст. 322 ЦК України власник зобов`язаний утримувати майно, що йому належить.
Згідно ст. 328 ЦК України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.
В даному випадку, спадщина належить позивачу-спадкоємцю з часу відкриття спадщини в порядку спадкування, що зобов`язує утримувати майно, здійснити його державну реєстрацію, проте відсутня можливість здійснювати ці обов`язки у зв`язку з відсутністю документів, які засвідчують право власності у зв`язку із втратою правовстановлюючих документів на земельну ділянку та на житловий будинок.
У зв`язку з такими обставинами позивач вимушена звертатись до суду з даним позовом про визнання права власності на майно в порядку спадкування.
У відповідності до ч. 1 ст. 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів, тому суд вважає, що позовні вимоги обґрунтовані, знайшли своє підтвердження в судовому засіданні та підлягають до повного задоволення.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 12, 77, 78, 81, 200, 263, 265 ЦПК України, 81 ЗК України ст. ст. 16, 328, 392, 1225, 1266, 1268, 1296 ЦК України, суд, -
В И Р І Ш И В :
Позов задоволити.
Визнати за ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_9 , реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_6 , право власності в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_2 , померлої ІНФОРМАЦІЯ_10 в смт Буки, Маньківського району Черкаської області на земельну ділянку для ведення особистого селянського господарства під кадастровим номером 7123155300:01:001:0041, площею 0,3788га, розташовану в АДРЕСА_1 , яка належала ОСОБА_2 згідно Державного акту на право власності на земельну ділянку серія ЯБ № 174784 від 29.10.2004 року.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Черкаського апеляційного суду через Маньківський районний суд Черкаської області протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Учасник справи, якому рішення суду не було вручене у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому відповідного рішення.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження.
Суддя В.Л. Маренюк
Суд | Маньківський районний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 29.12.2020 |
Оприлюднено | 30.12.2020 |
Номер документу | 93885672 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Маньківський районний суд Черкаської області
Маренюк В. Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні