Ухвала
від 29.12.2020 по справі 344/17905/20
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 344/17905/20

Провадження № 1-кс/344/6369/20

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 грудня 2020 року м. Івано-Франківськ

Слідчий суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області ОСОБА_1 , з участю секретаря ОСОБА_2 , слідчого ОСОБА_3 , власника майна ОСОБА_4 , розглянувши клопотання слідчого в ОВС слідчого відділу Управління Служби безпеки України в Івано-Франківській області майора юстиції ОСОБА_5 , яке погоджене з прокурором у кримінальному провадженні прокурором відділу Івано-Франківської обласної прокуратури ОСОБА_6 , про арешт майна в рамках кримінального провадження №22019090000000001 за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.258-5 ККУкраїни ,-

В С Т А Н О В И В:

Слідчий звернувся з вказаним клопотанням, яке погоджено з прокурором в обґрунтування якого посилався на те, що службові та інші особи ТОВ «Медикодон плюс» (код 40304357, адреса: м.Донецьк, вул.Челюскинців, 184) здійснюють постачання лікарських засобів та інших виробів медичного призначення закладам охорони здоров`я, що знаходяться у віданні МОЗ т.зв. «ДНР».

Встановлено, що впродовж 2018-2020 року ТОВ «Медикодон плюс» перемагало в публічних закупівлях, які проводились лікувальними установами МОЗ т.зв. «ДНР» («Станция переливания крови г.Горловки Министерства здравоохранения Донецкой Народной Республики», «Республиканский специализированный центр медицинской генетики и пренатальной диагностики Министерства здравоохранения Донецкой Народной Республики», «Станция переливания крови г.Енакиево Министерства здравоохранения Донецкой Народной Республики», «Станция переливания крови г.Макеевки Министерства здравоохранения Донецкой Народной Республики» та інші) на загальну суму близько 15 млн. російських рублів.

Крім того, встановлено, що службовими особами вказаного товариства здійснюється постачання лікарських засобів та виробів медичного призначення в адресу ТОВ«Медикодон Плюс» із території Російської Федерації та із території підконтрольної українській владі, шляхом використанням схеми «перерваного транзиту». Зокрема впродовж 2019-2020 років зазначена діяльність, яку організував та очолив заступник директора вказаного товариства ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , здійснюється через ряд суб`єктів підприємницької діяльності, зареєстрованих на території, підконтрольній державній владі України таких як ТОВ «Марсел-М» (ЄДРПОУ 42008735), ТОВ «Глобалкар» (ЄДРПОУ 43180086), ТОВ «ВГП» (ЄДРПОУ 43081067), ТОВ «Ікспенсавто» (ЄДРПОУ 42787055), ТОВ «Формтранс» (ЄДРПОУ 42958709), ТОВ «Техно-Крон» (ЄДРПОУ 43228447), які зареєстровані впродовж 2019 року, та ТОВ«Брокмодем» (ЄДРПОУ 43829829), ТОВ «Гонтанг Пульс» (ЄДРПОУ 43830169), ТОВ«Мотордеп» (ЄДРПОУ 43814833), ТОВ «Коучпром» (ЄДРПОУ 43683395), ТОВ«Маргтранс» (ЄДРПОУ 43677994), ТОВ «Дородо-М» (ЄДРПОУ 43612497), ТОВ«Бромакс» (ЄДРПОУ 43610353), ТОВ «Саргов» (ЄДРПОУ 43439798), ТОВ «Бек-Авто» (ЄДРПОУ 43448069), ТОВ «Весткорд» (ЄДРПОУ 43448069), ТОВ «Лотарменг» (ЄДРПОУ 43525846), ТОВ «Слаотранс» (ЄДРПОУ 43525846), ТОВ «Проум-Лайн» (ЄДРПОУ 43582096), які зареєстровані впродовж 2020 року напередодні здійснення експортних поставок, та за допомогою перевізника ФОП ОСОБА_4 , з використанням належних йому вантажних автомобілів. При цьому, кінцевими отримувачами вказаної продукції при так званому «експорті» вказуються компанії-нерезиденти, зареєстровані на території Азербайджанської Республіки, Грузії, Литовської Республіки, Турецької Республіки. З метою створення вигляду законної діяльності вказана фармацевтична продукція проходить митне оформлення в пункті пропуску між Україною та Російською Федерацією, після чого вона повинна бути експортована (остаточно вивезена) з території України. Проте, після того як вказана продукція у режимі транзиту потрапляє на територію Російської Федерації, вищевказані компанії-нерезиденти, за попередньою злочинною домовленістю, нібито відмовляються від поставки, а товар на підставі заздалегідь оформлених документів безпосередньо між суб`єктами підприємницької діяльності, що зареєстровані на території, підконтрольній державній владі України, з одного боку та ТОВ «Медикодон Плюс» з іншого боку через пункт пропуску «Матвеев Курган - Успенка», що незаконно функціонує між Російською Федерацією та тимчасово окупованою територією України, потрапляє на тимчасово окуповану територію Донецької області.

Крім того, впродовж 2018 року, за результатами діяльності службових осіб ТОВ «Медикодон Плюс» та ОСОБА_7 зокрема, зазначеним суб`єктом господарювання здійснювалась сплата так званих «налогов и сборов» до так званого «бюджета ДНР» на загальну суму близько 31млн. російських рублів, які використовуються представниками терористичної організації «ДНР» для досягнення злочинних цілей вказаної терористичної організації.

Окрім того, згідно отриманих даних, при перевезенні з території України до тимчасово окупованої території через територію Російської Федерації способом т.зв. «перерваного транзиту» лікарських засобів, а також інших виробів медичного призначення, ОСОБА_7 до вказаної діяльності залучено ФОП ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , який впродовж 2018-2020 років неодноразово здійснював такі перевезення та використовував належні йому вантажні транспортні засоби, зокрема вантажний автомобіль «DАF» д.н.з. НОМЕР_1 та напівпричіп-рефрижератор д.н.з. НОМЕР_2 .

Разом з цим, у ході проведення санкціонованого обшуку автомобіля «DАF» д.н.з. НОМЕР_1 та напівпричепа-рефрижератора д.н.з. НОМЕР_2 , серед інших речей та документів, які мають значення для кримінального провадження, було вилучено:

1) Ключ від автомобіля «DАF» ХF 95430F, д.н.з. НОМЕР_1 ;

2) свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу серія: НОМЕР_3 , на автомобіль «DАF» ХF 95430F, д.н.з. НОМЕР_1 , на ім`я ОСОБА_8 ;

3) Свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу серія: НОМЕР_4 , на напівпричіп рефрижератор д.н.з. НОМЕР_2 , на ім`я ОСОБА_4 ;

4) Автомобіль марки «DАF» ХF 95430F, д.н.з. НОМЕР_1 ;

5) Напівпричіп-рефрижератор д.н.з. НОМЕР_2 .

У матеріалах провадження наявні відомості, які свідчать про те, що ОСОБА_4 неодноразово використовував вказаний транспортний засіб для переміщення товарів медичного призначення через митний кордон України та доставку вказаного товару на територію «ДНР», а також переміщення товарів медичного призначення та медикаментів на територію Російської Федерації з використанням, в подальшому, схеми «перерваного транзиту».

У зв`язку з наявністю підстав, передбачених ст.ст. 98, 100 КПК України та можливістю використання вилучених у ОСОБА_4 речей та документів як доказів під час судового розгляду, 23.12.2020 слідчим винесено постанову про визнання їх речовими доказами.

Слідчий в судовому засіданні клопотання уточнив, просив накласти арешт на вилучене майно в частині відчуження.

Власник майна в судовому засіданні не заперечив щодо задоволення клопотання в частині відчуження.

Заслухавши слідчого, власника майна, дослідивши матеріали клопотання вважаю наступне.

Відповідно до ч. 1 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку. Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.

Згідно з ч. 2 ст. 170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.

Крім цього, відповідно до ч. 3 ст. 170 КПК України у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним устатті 98цього Кодексу.

Згідно з ч. 1 ст. 98 КПК України речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення, а згідно з ч. 2 - документи є речовими доказами, якщо вони містять ознаки, зазначені в ч. 1 цієї статті.

Згідно з ч. 10 ст. 170 КПК України арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна. Не може бути арештовано майно, якщо воно перебуває у власності добросовісного набувача, крім арешту майна з метою забезпечення збереження речових доказів.

Крім цього, відповідно до ч. 2 ст. 173 КПК України при вирішенні питання про арешт майна суд повинен враховувати: 1) правову підставу для арешту майна; 2) можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні або застосування щодо нього спеціальної конфіскації (у разі арешту майна з підстав, передбачених п. 1 ч. 2 ст. 170 цього Кодексу); 3) наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення або суспільно небезпечного діяння, що підпадає під ознаки діяння, передбаченого законом України про кримінальну відповідальність (у разі арешту майна з підстав, передбачених пунктами 2, 3 частини другої статті 170 цього Кодексу); 4) розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою; 5) розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження; 6) наслідки арешту майна для підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб.

Як встановлено, впродовж 2018-2020 року ТОВ «Медикодон плюс» перемагало в публічних закупівлях, які проводились лікувальними установами МОЗ т.зв. «ДНР» («Станция переливания крови г.Горловки Министерства здравоохранения Донецкой Народной Республики», «Республиканский специализированный центр медицинской генетики и пренатальной диагностики Министерства здравоохранения Донецкой Народной Республики», «Станция переливания крови г.Енакиево Министерства здравоохранения Донецкой Народной Республики», «Станция переливания крови г.Макеевки Министерства здравоохранения Донецкой Народной Республики» та інші) на загальну суму близько 15 млн. російських рублів.

Згідно отриманих даних, при перевезенні з території України до тимчасово окупованої території через територію Російської Федерації способом т.зв. «перерваного транзиту» лікарських засобів, а також інших виробів медичного призначення, ОСОБА_7 до вказаної діяльності залучено ФОП ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , який впродовж 2018-2020 років неодноразово здійснював такі перевезення та використовував належні йому вантажні транспортні засоби, зокрема вантажний автомобіль «DАF» д.н.з. НОМЕР_1 та напівпричіп-рефрижератор д.н.з. НОМЕР_2 .

Разом з цим, у ході проведення санкціонованого обшуку автомобіля «DАF» д.н.з. НОМЕР_1 та напівпричепа-рефрижератора д.н.з. НОМЕР_2 , серед інших речей та документів, які мають значення для кримінального провадження, було вилучено:

1) Ключ від автомобіля «DАF» ХF 95430F, д.н.з. НОМЕР_1 ;

2) свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу серія: НОМЕР_3 , на автомобіль «DАF» ХF 95430F, д.н.з. НОМЕР_1 , на ім`я ОСОБА_8 ;

3) Свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу серія: НОМЕР_4 , на напівпричіп рефрижератор д.н.з. НОМЕР_2 , на ім`я ОСОБА_4 ;

4) Автомобіль марки «DАF» ХF 95430F, д.н.з. НОМЕР_1 ;

5) Напівпричіп-рефрижератор д.н.з. НОМЕР_2 .

Постановою слідчого в ОВС слідчого відділу Управління Служби безпеки України в Івано-Франківській області майора юстиції ОСОБА_5 від 23.12.2020 року вилучені речі, визнано речовим доказом у кримінальному провадженні №22019090000000001.

Отже, з метою запобігання втрати, зникнення, відчуження чи пошкодження даного майна, що може перешкодити кримінальному провадженню вважаю вказаний захід забезпечення доцільним, співмірним та таким, що відповідає завданням кримінального провадження, тому клопотання слід задоволити.

Керуючись ст.ст. 170-173, 309, 395 КПК України, -

У Х В А Л И В:

Клопотання задоволити.

Накласти арешт на майно вантажний автомобіль (сідловий тягач) марки «DАF» д.н.з. НОМЕР_1 , номер шасі НОМЕР_5 , 2003 року випуску та напівпричіп-рефрижератор марки «TRAILOR SYY 3CX», д.н.з. НОМЕР_2 , номер шасі НОМЕР_6 , 1994 року випуску, ключ від автомобіля «DАF» ХF 95430F д.н.з. НОМЕР_1 , свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу серії НОМЕР_4 , свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу серії НОМЕР_3 , які належать на праві приватної власності ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_3 та ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 відповідно, заборонивши право на відчуження.

Ухвала підлягає до негайного виконання та може бути оскаржена безпосередньо до Івано-Франківського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом 5 днів з дня її оголошення.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудІвано-Франківський міський суд Івано-Франківської області
Дата ухвалення рішення29.12.2020
Оприлюднено30.05.2024
Номер документу93892809
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна

Судовий реєстр по справі —344/17905/20

Ухвала від 29.12.2020

Кримінальне

Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області

Пастернак І. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні