Рішення
від 29.12.2020 по справі 618/1160/20
ДВОРІЧАНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 618/1160/20

Провадження № 2/618/248/20

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 грудня 2020 року Дворічанський районний суд Харківської області у складі: головуючого - судді Гніздилова Ю. М., за участю секретаря судового засідання - Рябенко Л. В., розглянувши у підготовчому засіданні в залі суду в смт Дворічна цивільну справу № 618/1160/20 за позовом ОСОБА_1 , зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , та фактично проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , до Кам`янської сільської ради Дворічанського району Харківської області, юридична адреса: 62710, Харківська область, Дворічанський район, с. Кам`янка, вул. Поштова, буд. 41, про визнання права власності на нерухоме майно за набувальною давністю,

встановив:

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовною заявою до Кам`янської сільської ради Дворічанського району Харківської області про визнання права власності на нерухоме майно за набувальною давністю , обґрунтовуючи свої позовні вимоги таким.

Позивач з 2002 року проживає без реєстрації в домоволодінні, розташованому за адресою: АДРЕСА_2 , тобто більше 18 років володіє вищезазначеним майном, відкрито, безперервно здійснює його обслуговування, сплачує комунальні послуги та підтримує це домоволодіння в належному стані, тому вважає за можливе, відповідно до чинного законодавства України, визнати за ним право власності на вказаний будинок в порядку набувальної давності.

В підготовче засідання позивач ОСОБА_1 не з`явився, надавши заяву, в якій підтримав позовні вимоги, просив суд розглянути справу за його відсутності.

Представниця відповідача - Кам`янської сільської ради Дворічанського району Харківської областів підготовче засідання не з`явилася, надавши заяву, в якій позов визнала в повному обсязі та просила суд розглянути справу за її відсутності.

За результатами підготовчого провадження на підставі повідомлених позивачем обставин справи, встановлені такі фактичні обставини та спірні правовідносини.

Згідно з актом обстеження житлового будинку від 17 липня 2020 року, складеним комісією у складі Кам`янського сільського голови Юр`єва С. В., секретаря сільської ради Косюк Н. М., депутата сільської ради Лихолобової Л. О. та сусідів ОСОБА_2 та ОСОБА_3 , ОСОБА_1 проживає без реєстрації понад 18 років та є головою домоволодіння, розташованого за адресою: АДРЕСА_2 , з 2002 року.

Відповідно до довідки № 02-290/574 від 20 липня 2020 року, наданої виконавчим комітетом Кам`янської сільської ради Дворічанського району Харківської області, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживає без реєстрації

протягом двадцяти останніх років за адресою: АДРЕСА_2 .

Згідно з технічним паспортом на будинок садибного типу з господарськими будівлями та спорудами від 14 серпня 2020 року, виготовленим комунальним підприємством Дворічанське бюро технічної інвентаризації , виданим ОСОБА_1 , житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами, який розташований в АДРЕСА_2 , складається з: Аа - житловий будинок з прибудовами, б - гараж, Ввв - сарай з прибудовами, Г - погріб, Д - вбиральня, Е - літній душ, ЖЗ- навіси, № 1-7,9,10 - огорожа, № 8, І - споруди.

Відповідно до звіту про оцінку майна від 11 листопада 2020 року, вартість житлового будинку з надвірними будівлями, загальною площею 42.7 кв.м., житлова площа 22,2 кв.м., розташованого за адресою: АДРЕСА_2 , становить 37 803 (тридцять сім тисяч вісімсот три) гривні без урахування ПДВ.

Факт добросовісного, відкритого користування позивачем вищевказаним домоволодінням підтверджується: квитанціями про сплату комунальних послуг, де ОСОБА_1 вказаний платником (а. с. 11-17).

Основоположні принципи здійснення правомочностей власника сформульовані в ст. 1 Першого Протоколу до Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, прийнятої в м. Рим 04 листопада 1950 року, що набрала чинності для України з 11 вересня 1997 року, яка є складовою її правової системи відповідно до ст. 9 Конституції України . Ця норма міжнародної конвенції передбачає право кожної фізичної чи юридичної особи безперешкодно користуватися своїм майном; не допускає позбавлення тією чи іншою особою свого майна, крім як в інтересах суспільної необхідності і на умовах, передбачених законом і загальними принципами міжнародного права; визнає право держави на здійснення контролю за використанням власності у відповідності з загальними інтересами або для забезпечення податків, інших зборів чи штрафів.

У Конституції України закріплені основні правові принципи регулювання відносин власності, головним з яких є принцип рівного визнання й захисту рівним чином усіх форм власності (статті 13, 14, 41).

Конституційні положення про право власності відображені в нормах чинного законодавства, зокрема і в статті 344 ЦК України, якою встановлені правила застосування набувальної давності як одного зі способів набуття права власності.

Згідно з ст. 325 ЦК України, суб`єктами права приватної власності є фізичні та юридичні особи, які можуть бути власниками будь - якого майна.

Відповідно до вимог ст. 328 ЦК України, право власності набувається на підставах, що не заборонені законом та вважається правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.

Відповідно до положень ст. 344 ЦК України, особа, яка добросовісно заволоділа чужим майном і продовжує відкрито, безперервно володіти нерухомим майном протягом десяти років, набуває право власності на це майно.

Відповідно до ч. 4 ст. 344 ЦК України цієї статті, право власності за набувальною давністю на нерухоме майно набувається за рішенням суду.

Рішення суду, що набрало законної сили, про задоволення позову про визнання права власності за набувальною давністю є підставою для реєстрації права власності в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.

Згідно з ч. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків цивільного характеру.

Відповідно до ч. 3 ст. 129 Конституції України , основними засадами судочинства є, зокрема, рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом, змагальність сторін та свобода в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Згідно з ч. 1 ст. 4 ЦПК України , кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

Відповідно до ч. 1 ст. 10 ЦПК України , суд при розгляді справ керується принципом верховенства права.

Згідно з ч. ч. 1 - 3 ст. 12 ЦПК України , цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених законом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до ч. 1 ст. 13 ЦПК України , суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу , в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.

Згідно з ч. 3 ст. 200 ЦПК України , за результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем.

При цьому, відповідно до вимог ч. 2 ст. 206 ЦПК України суд роз`яснює представнику відповідача наслідки визнання позову, передбачені ч. 4 цієї статті.

Судом також встановлено, що визнання відповідачем пред`явленого позову не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.

За таких обставин справи, всебічно та повно з`ясувавши обставини, на які посилався позивач як на підставу своїх вимог, оцінивши докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів, суд приходить до висновку про задоволення позову.

На підставі ст. 1 Першого протоколу до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, ст. ст. 13, 14, 41 Конституції України, ст. ст. 325 , 328 , 344 ЦК України , керуючись ст. ст. ст. ст. 2, 4, 5, 10, 11, 12, 13, 81, 89, 200, 206, 258, 259, 263-265, 268, 273, 352, 354, п. 15.5) розділу ХІІІ Перехідні положення ЦПК України , суд

ухвалив:

Позов ОСОБА_1 задовольнити повністю.

Визнати за ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , право власності за набувальною давністю на домоволодіння, яке розташоване за адресою: АДРЕСА_2 , згідно з технічним паспортом від 14 серпня 2020 року, виготовленим комунальним підприємством Дворічанське бюро технічної інвентаризації .

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене до Харківського апеляційного суду через Дворічанський районний суд Харківської області шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене в день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана

протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду. Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у ч. 2 ст. 358 ЦПК України.

Суддя Ю.М. Гніздилов

СудДворічанський районний суд Харківської області
Дата ухвалення рішення29.12.2020
Оприлюднено30.12.2020
Номер документу93894607
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —618/1160/20

Ухвала від 22.04.2021

Цивільне

Дворічанський районний суд Харківської області

Гніздилов Ю. М.

Ухвала від 22.04.2021

Цивільне

Дворічанський районний суд Харківської області

Гніздилов Ю. М.

Рішення від 29.12.2020

Цивільне

Дворічанський районний суд Харківської області

Гніздилов Ю. М.

Ухвала від 09.12.2020

Цивільне

Дворічанський районний суд Харківської області

Гніздилов Ю. М.

Ухвала від 04.12.2020

Цивільне

Дворічанський районний суд Харківської області

Гніздилов Ю. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні