Рішення
від 29.12.2020 по справі 484/3754/20
ПЕРВОМАЙСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа: № 484/3754/20

Провадження № 2/484/1536/20

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29.12.2020 року Первомайський міськрайонний суд Миколаївської області

в складі : головуючого судді - Літвіненко Т.Я.

секретар судового засідання - Шаповалова В.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Первомайську цивільну справу за позовом Акціонерного товариства "Миколаївобленерго" до ОСОБА_1 , про стягнення 2554,63 грн.

ВСТАНОВИВ:

АТ „Миколаївобленерго» звернулось з позовом до ОСОБА_1 , про стягнення 2554,63 грн. , мотивуючи тим, що останній є споживачем АТ «Миколаївобленерго» та на його ім`я відкритий особовий рахунок № НОМЕР_1 по АДРЕСА_1 . 07.11.2019 року контролерами АТ „Миколаївобленерго» при проведенні технічної перевірки за вказаною адресою, в присутності ОСОБА_1 , було виявлене порушення п.п. 5 пункту 8.4.2 ПРРЕЕ, а саме: самовільне підключення електроустановок, струмоприймачів, до електричної мережі оператора системи без порушення схеми обліку, що можливо виявити під час проведення контрольного огляду приладу обліку. По даному факту, в присутності відповідача, складено акт К-5234 від 07.11.2019 року, який останній підписав без будь-яких зауважень. Комісією по розгляду актів, був зроблений розрахунок на суму 2554, 63 грн .

Представник позивача надала суду заяву, в якій позов підтримала, просила його задовольнити та розглядати справу без її участі, проти винесення заочного рішення не заперечувала.

Відповідач в судове засідання не з`явився, хоча про місце, час та день розгляду справи повідомлений своєчасно та належним чином. Причини неявки відповідача не відомі. Клопотання про відкладення розгляду справи до суду не надходили. Відзив на позов не надав.

Оскільки учасники справи на судове засідання не з`явились, відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.

Відповідно до ч. 4 ст. 223 ЦПК України у разі повторної неявки в судове засідання відповідача, повідомленого належним чином, суд вирішує справу на підставі наявних у ній даних чи доказів (постановляє заочне рішення).

Відповідно до ч. 1 ст. 280 ЦПК України , суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів за одночасного існування таких умов: відповідач належним чином повідомлений про дату, час і місце судового засідання; відповідач не з`явився в судове засідання без поважних причин або без повідомлення причин; відповідач не подав відзив; позивач не заперечує проти такого вирішення справи.

Дослідивши матеріали справи, суд дійшов наступного.

22.11.2013 року на ім`я ОСОБА_1 був відкритий особовий рахунок № НОМЕР_1 за адресою: вул. Гетьмана Мазепи, 103А кв. 6 в м. Первомайськ, Миколаївської області. Відповідач за вказаною адресою проживає, отже він є споживачем АТ „Миколаївобленерго» .

Відповідно до Правил роздрібного ринку електричної енергії, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 14.03.2018 року за №312, відповідач та позивач знаходяться у договірних відносинах.

Такі обставини слід вважати фактичним укладенням договору постачання енергетичних ресурсів через приєднану мережу, на умовах, передбачених Законом України «Про ринок електричної енергії» (далі - Закон) та Правилами, тобто у сторін виникли договірні правовідносини.

Виходячи з положень ст. ст. 6, 626 - 631, 526 ЦК України укладений договір є обов`язковим для належного виконання сторонами відповідно до його умов, вимог Цивільного кодексу України та інших актів цивільного законодавства.

07.11.2019 року контролерами АТ „Миколаївобленерго» при проведенні технічної перевірки за вказаною адресою, в присутності ОСОБА_1 , було виявлене порушення п.п. 5 пункту 8.4.2 ПРРЕЕ, а саме: самовільне підключення електроустановок, струмоприймачів, до електричної мережі оператора системи без порушення схеми обліку, що можливо виявити під час проведення контрольного огляду приладу обліку. Спожита таким чином електроенергія не враховувалась і не сплачувалась.

За фактом даного порушення представники оператора системи склали 07.11.2019 року Акт № К- 5234 про порушення , який підписали: представники оператора системи, та споживач, ОСОБА_1 , без зауважень. Факт виявленого порушення зафіксовано на фото. (а.с.5,6,14)

Відповідно до п. 8.2.5 ПРРЕЕ, акт про порушення підписується представниками оператора системи, які брали участь у перевірці, та споживачем (представником споживача) або іншою особою, яка допустила представників оператора системи на об`єкт (територію) споживача для проведення перевірки (за умови посвідчення цієї особи). Акт про порушення складається у двох примірниках, один з яких передається або надсилається споживачеві.

Згідно п. 5.1.1 ПРРЕЕ, оператор системи має право проводити обстеження електроустановок споживачів щодо виявлення споживання електричної енергії поза засобами вимірювання та інших порушень, що викликають неправильне вимірювання обсягів споживання електричної енергії.

Відповідно до п. 5.1.1.4 ПРРЕЕ оператор системи має право на безперешкодний доступ (за пред`явленням представником службового посвідчення) до електричних установок споживача для проведення технічної перевірки засобів вимірювання, контролю за рівнем споживання електричної енергії та потужності, вимірювання показників якості електричної енергії, контрольного огляду електричних мереж від межі балансової належності до точки вимірювання та/або точки обліку відповідно до умов укладених договорів, а також для виконання відключення та обмеження споживання відповідно до встановленого цими Правилами порядку та умов договору, виконання інших робіт відповідно до договору.

У відповідності до абзацу 5 п. 8.2.6 ПРРЕЕ споживач має бути повідомлений оператором системи про місце, час і дату засідання комісії не пізніше ніж за 7 календарних днів до призначеної дати.

У пункті 11 Акту зазначено, що на засідання комісії запрошується споживач або уповноважена ним особа, яке відбудеться 15.11.2020 року.

Цим же пунктом ПРРЕЕ передбачено, що споживач має право бути присутнім на засіданні комісії з розгляду актів. У разі неявки споживача або представника його на засідання комісії, оператор системи має право розглянути цей акт на комісії без участі споживача або уповноваженої особи.

У відповідності до вимог п. 8.2.6 ПРРЕЕ 15.11.2019 року Акт був розглянутий Комісією, яка була проведена за відсутності споживача. Комісією було прийнято рішення, оформлене протоколом від 15.11.2019 року № 111, в якому зазначена інформація про причетність споживача (Відповідача - у справі) до порушення, визначеного у підпункті 5 п. 8.4.2 ПРРЕЕ, та відомості щодо обсягу та вартості необлікованої електричної енергії.

Згідно копії супровідного листа АТ "Миколаївобленерго" було направлено на адресу відповідача розрахунок вартості не облікованої електроенергії, протокол засідання комісії Первомайської філії з розгляду актів, рахунок на оплату та останнім було отримано особисто 20.11.2019 року. (а.с.11).

Розрахунок обсягу та вартості не облікованої електричної енергії здійснений відповідно до положень п. 8.4.7, підпункту 5 п. 8.4.8 та за формулою 5 п. 8.4.11 гл. VIII ПРРЕЕ.

Відповідно до підпункту 6 п. 8.4.2. гл. VIII ПРРЕЕ визначення обсягу та вартості не облікованої електричної енергії здійснюється оператором системи на підставі акту про порушення, складеного у порядку, визначеному цими Правилами, у разі виявлення порушень, а саме: самовільне підключення електроустановок, струмоприймачів або електропроводки до електричної мережі оператора системи з порушенням схеми обліку.

Відповідно до підпункту 2 п.8.4.8 гл. VIII ПРРЕЕ кількість днів, протягом яких споживання електричної енергії здійснювалося з порушенням вимог цих Правил, визначається виходячи з кількості робочих днів електроустановки споживача (крім випадків фіксації засобами комерційного обліку кількості днів, протягом яких споживання електричної енергії здійснювалося з порушенням вимог цих Правил), якщо споживач здійснив самовільне підключення електроустановок, струмоприймачів або електропроводки до електричної мережі з порушенням схеми обліку, вчинив інші дії, що призвели до споживання не облікованої електричної енергії, виявити які представники оператора системи під час проведення контрольного огляду засобу комерційного обліку мали можливість, - з дня останнього контрольного огляду засобу комерційного обліку або технічної перевірки (якщо технічну перевірку було проведено після останнього контрольного огляду засобу комерційного обліку) до дня виявлення порушення, але не більше загальної кількості робочих днів у шести календарних місяцях, що передували дню виявлення порушення.

Відповідно до п. 8.4.11. гл.VIII ПРРЕЕ передбачено, що за відсутності проекту розрахунковий добовий обсяг споживання електричної енергії розраховується оператором системи виходячи з величини потужності споживання, що розраховується за формулою (6) ПРРЕЕ.

Згідно п. 8.4.13. гл. VІІІ ПРРЕЕ передбачено, що у разі виявлення у побутового споживача порушень, зазначених у підпунктах 6-8 пункту 8.4.2 цієї глави, величина розрахункового добового обсягу споживання електричної енергії через проводи (кабелі), якими здійснене самовільне підключення визначається за формулою 8 цієї глави.

Розрахунок здійснено за 128 днів (з дати відключення електроустановки споживача) в період з 02.07.2019 року по 07.11.2019 року = 913 кВт/год.

Таким чином, вартість не облікованої електричної енергії - обсягу реально спожитої, але не врахованої приладом обліку та не сплаченої Відповідачем, з урахуванням тарифів для населення, що діяли в період, за який розраховується розмір не облікованої електричної енергії, склала 2554,63 грн.

Станом на 01.10.2020 року вартість не облікованої електричної енергії у сумі 2554.63 грн. Відповідачем не сплачена.

Також в матеріалах справи знаходиться акт №1814293 технічної перевірки вузла обліку електричної енергії (заміни) засобів комерційного обліку в мережах до 1000В та акт №1127202 про пломбування та встановлення індикаторів засобів комерційного обліку в мережах до 1000В. (а.с.7,8)

У відповідності до ст. 15 ЦК України кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання.

Положеннями п. 8.2.7. ПРРЕЕ передбачено, що у разі незгоди споживача з фактом без облікового споживання електричної енергії та відмови від сплати вартості не облікованої електричної енергії оператор системи звертається з позовом до суду для підтвердження факту без облікового споживання електричної енергії та стягнення вартості не облікованої електричної енергії.

У відповідності до ст. 16 ЦК України кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання.

Відповідно до статті 526 ЦК України зобов`язання має виконуватися належним чином, відповідно до умов договору та вимог Цивільного кодексу , інших актів цивільного законодавства.

За правилами ч. 1 ст. 610 ЦК України порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).

Правовідносини з постачання фізичним особам електричної енергії регулюються статтею 714 ЦК України , статтею 77 Закону України Про ринок електричної енергії , Правилами роздрібного ринку електричної енергії, затверджених постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 14.03.2018 року за № 312.

Відповідно до ст. 714 ЦК України за договором постачання енергетичними ресурсами через поєднану мережу, одна сторона (постачальник) зобов`язується надати другій стороні (споживачеві, абонентові) енергетичні ресурси, передбачені договором, а споживач (абонент) зобов`язується оплачувати вартість прийнятих ресурсів та дотримуватись передбаченого законом режиму їх використання.

Згідно ч. 3 ст. 58 Закону України Про ринок електричної енергії споживач зобов`язаний дотримуватися правил технічної експлуатації, правил безпеки під час експлуатації власних електроустановок, нормативно-правових актів, що регулюють функціонування ринку електричної енергії, та умов укладених договорів.

Відповідно до ч. 1 ст. 77 Закону України Про ринок електричної енергії учасники ринку, які порушили нормативно-правові акти, що регулюють функціонування ринку електричної енергії, несуть відповідальність згідно із законом.

Згідно з п. 4 ч. 2 ст. 77 зазначеного Закону правопорушеннями на ринку електричної енергії є крадіжка електричної енергії, самовільне підключення до об`єктів електроенергетики, споживання електричної енергії без приладів обліку.

Згідно ст. 1166 ЦК України шкода, заподіяна особі або майну громадянина, а також шкода, заподіяна організації, підлягає відшкодуванню в повному обсязі. Той, хто заподіяв шкоду, звільняється від її відшкодування, якщо доведе, що шкода заподіяна не з його вини.

На підставі вище викладеного, суд приходить до висновку про те, що позов обґрунтований та підлягає задоволенню в повному обсязі.

Також на підставі ст. 141 ЦПК України , суд вважає за необхідне стягнути з відповідача на користь позивача понесені та документально підтверджені судові витрати по сплаті судового збору в сумі 2102,00 грн.

Керуючись ст.ст. 2 , 10-13 , 258 , 259 , 265 , 268 , 278-279 ЦПК України , суд, -

ВИРІШИВ:

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_2 , на користь акціонерного товариства „Миколаївобленерго» ( НОМЕР_3 , АТ КБ «Приватбанк» , код ЄДРПОУ: 25956001, Отримувач - філія АТ „Миколаївобленерго» Первомайського району) борг за не обліковану електричну енергію відповідно до Акту № К-5234 від 07.11.2019 р. в сумі 2 554 грн. 63 коп.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь акціонерного товариства „Миколаївобленерго» ( НОМЕР_3 , АТ КБ «Приватбанк» , код ЄДРПОУ: 25956001, Отримувач - філія АТ „Миколаївобленерго» Первомайського району) витрати по сплаті судового збору в сумі 2102 (дві тисячі сто дві) грн.

Заочне рішення може бути переглянуто судом за письмовою заявою відповідача, яка подається до Первомайського міськрайонного суду Миколаївської області протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.

Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом тридцяти днів з дня його проголошення не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.

На рішення може бути подано апеляційну скаргу безпосередньо до Миколаївського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Відповідно до п. 14 Перехідних положень Закону України "Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів" № 2147-VIII від 3 жовтня 2017 року до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цим Законом. У разі порушення порядку подання апеляційної чи касаційної скарги відповідний суд повертає таку скаргу без розгляду.

Інформація про сторони:

Позивач - Акціонерне товариство „Миколаївобленерго» , ЄДРПОУ: 25956001, місцезнаходження: 54017, м. Миколаїв, вул. Громадянська,40.

Відповідач - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний номер: НОМЕР_2 , зареєстрований та проживає: за адресою: АДРЕСА_1 .

СУДДЯ: Т.Я. Літвіненко

СудПервомайський міськрайонний суд Миколаївської області
Дата ухвалення рішення29.12.2020
Оприлюднено30.12.2020
Номер документу93911479
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —484/3754/20

Рішення від 29.12.2020

Цивільне

Первомайський міськрайонний суд Миколаївської області

Літвіненко Т. Я.

Ухвала від 05.11.2020

Цивільне

Первомайський міськрайонний суд Миколаївської області

Літвіненко Т. Я.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні