Ухвала
від 28.12.2020 по справі 947/38539/20
КИЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ОДЕСИ

Справа № 947/38539/20

Провадження № 2/947/5361/20

УХВАЛА

28.12.2020 року

Суддя Київського районного суду м. Одеси Луняченко В.О., ознайомившись з позовною заявою Малого підприємства у формі Товариства з обмеженою відповідальністю Золоте Руно ( код ЄДРПОУ 20932444) до Приватного підприємства Анжеліка ( код ЄДРПОУ 32394467) про відшкодування шкоди,-

В С Т А Н О В И В:

22.12.2020 року до суду з позовом про відшкодування шкоди звернувся МП у вигляді ТОВ Золоте Руно в якому просить суд ухвалити рішення про стягнення з ПП Анжеліка (директор ОСОБА_1 ) суму шкоди у розмірі 44901 гривень, витрати по сплат судового збору, витрати на правничу допомогу.

Через систему електронного авторозподілу позовна заява передана судді Луняченку В.О..

Відповідно до ч. 1 ст. 19 ЦПК України, суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи, що виникають з цивільних, земельних, трудових, сімейних, житлових та інших правовідносин, крім справ, розгляд яких здійснюється в порядку іншого судочинства.

Частина 1 статті 2 ГПК України наголошує на те, що завданням господарського судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів, пов`язаних із здійсненням господарської діяльності, та розгляд інших справ, віднесених до юрисдикції господарського суду, з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб, держави.

Право на звернення до господарського суду закріплено у статті 4, частина 1 якої зазначає, що право на звернення до господарського суду в установленому цим Кодексом порядку гарантується. Ніхто не може бути позбавлений права на розгляд його справи у господарському суді, до юрисдикції якого вона віднесена законом. частина цієї ж статті наголошує на те, що юридичні особи та фізичні особи - підприємці, фізичні особи, які не є підприємцями, державні органи, органи місцевого самоврядування мають право на звернення до господарського суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав та законних інтересів у справах, віднесених законом до юрисдикції господарського суду, а також для вжиття передбачених законом заходів, спрямованих на запобігання правопорушенням; а також відповідно до ч.3 ст. 4 ГПК України до господарського суду у справах, віднесених законом до його юрисдикції, мають право звертатися також особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб.

Згідно же з роз`ясненнями, викладеними в абзаці 1 пункту 4 постанови Пленуму Верховного Суду України від 12 червня 2009 року № 2 Про застосування норм цивільного процесуального законодавства при розгляді справ у суді першої інстанції , вирішуючи питання про відкриття провадження у справі, суд повинен виходити з того, що згідно зі статтею 124 Конституції України юрисдикція загальних судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі, а за частинами 1 і 2 статті 15 ЦПК України у порядку цивільного судочинства суди розглядають справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, а також з інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ за Кодексом адміністративного судочинства України (стаття 17) або ГПК України (статті 1, 12) віднесено до компетенції адміністративних чи господарських судів. Законом може бути передбачено розгляд інших справ за правилами цивільного судочинства.

Відповідно до п.6 ч.1ст.20 ГПК України, господарські суди розглядають справи у спорах, щодо права власності чи іншого речового права на майно (рухоме та нерухоме, в тому числі землю), реєстрації або обліку прав на майно, яке (права на яке) є предметом спору, визнання недійсними актів, що порушують такі права, крім спорів, стороною яких є фізична особа, яка не є підприємцем, та спорів щодо вилучення майна для суспільних потреб чи з мотивів суспільної необхідності, а також справи у спорах щодо майна, що є предметом забезпечення виконання зобов`язання, сторонами якого є юридичні особи та (або) фізичні особи - підприємці.

Вищевказана позиція також викладена й в постанові Вищого господарського суду України № 10 від 24.10.2011 року Про деякі питання підвідомчості і підсудності справ господарським судам .

З огляду на зазначене, вказаний позов повинен розглядатися у порядку господарського, а не цивільного судочинства.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 186 ЦПК України, суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.

За таких обставин, з урахуванням всього вищевказаного, вважаю необхідним відмовити позивачу у відкритті провадження у даній справі в порядку п. 1 ч. 1 ст. 186 ЦПК України.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 19, 186, 258-261, 352-354 ЦПК України, суддя,-

УХВАЛИВ:

У відкритті провадження у справі за позовною заявою Малого підприємства у формі Товариства з обмеженою відповідальністю Золоте Руно ( код ЄДРПОУ 20932444) до Приватного підприємства Анжеліка ( код ЄДРПОУ 32394467) про відшкодування шкоди - відмовити.

Роз`яснити позивачеві, що для вирішення даного спору він має право звернутись з позовом в порядку ГПК України.

На ухвалу суду може бути подано апеляційну скаргу до Одеського апеляційного суду через Київський районний суд м. Одеса протягом п`ятнадцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Ухвала набирає законної сили в порядку, передбаченому статтею 261 ЦПК України .

Суддя Луняченко В. О.

СудКиївський районний суд м. Одеси
Дата ухвалення рішення28.12.2020
Оприлюднено30.12.2020
Номер документу93913403
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —947/38539/20

Ухвала від 28.12.2020

Цивільне

Київський районний суд м. Одеси

Луняченко В. О.

Ухвала від 28.12.2020

Цивільне

Київський районний суд м. Одеси

Луняченко В. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні