Ухвала
від 29.12.2020 по справі 648/3949/20
БІЛОЗЕРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 648/3949/20

Провадження № 2/648/1218/20

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 грудня 2020 року смт.Білозерка

Суддя Білозерського районного суду Херсонської області Рибас А.В., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю Манівео швидка фінансова допомога про визнання договору позики недійсним, -

в с т а н о в и в:

Зі змісту позовної заяви та доданих до неї документів вбачається, що вона не відповідає вимогам ст. 177 ЦПК України з наступних підстав.

Згідно ч.4 ст.177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Розмір судового збору, порядок його сплати і звільнення від сплати судового збору встановлені Законом України Про судовий збір .

Позивач звернувся до суду з позовом про визнання договору позики недійсним.

Посилаючись на захист прав споживача, позивачем не сплачений судовий збір за вищевказаним позовом.

Статтею 5 Законом України Про судовий збір визначено вичерпний перелік осіб, за які звільняються від сплати судового збору і споживачі до цієї категорії чинною редакцією закону не віднесені.

Між тим, ч.3 ст. 22 Закону України Про захист прав споживачів передбачає можливість звільнення споживачів від сплати судового збору за позовами, що пов`язані з порушенням їх прав.

Відносини між споживачами товарів, робіт і послуг та виробниками та продавцями товарів, виконавцями робіт і надавачами послуг різних форм власності регулюються Законом від 12 травня 1991 р. № 1023-XII "Про захист прав споживачів" . Цим Законом встановлено права споживачів, а також визначено механізм їх захисту та основи реалізації державної політики у сфері захисту прав споживачів.

Згідно ст.1 ч.1 п.22 Закону, споживач - це фізична особа, яка придбаває, замовляє, використовує або має намір придбати чи замовити продукцію для особистих потреб, безпосередньо не пов`язаних із підприємницькою діяльністю або виконанням обов`язків найманого працівника.

Враховуючи викладене, судовий захист прав споживачів здійснюється загальними судами за правилами цивільного судочинства в порядку позовного провадження за позовами фізичних осіб - споживачів товарів, робіт і послуг.

Посилання позивача на те, що спірні правовідносини врегульовано Законом України Про захист прав споживачів є безпідставними, оскільки останній просить вирішити спір саме на підставі відповідних норм Цивільного кодексу України , а відтак, вищевказаний позов підлягає оплаті судовим збором.

Згідно п.3 ч.1 ст.4 Закону України Про судовий збір за подання до суду позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою, судовий збір становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що станом на день звернення позивачем до суду становить 840 грн. 80 коп.

З урахуванням викладеного, позивачу слід сплатити судовий збір за вимогу немайнового характеру в сумі 840 гривень 80 копійок за реквізитами: отримувач коштів: УК у Білозерському р-ні/Білозер р-н/22030101, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37949011, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UA378999980000031217206021016, або надати докази звільнення від його сплати.

Відповідно до ст.185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 ЦПК України, постановляє ухвалу, в якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, зазначається точна сума судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити), про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків.

Керуючись ст.ст. 175, 177, 183, 185, 260 ЦПК України, суддя, -

п о с т а н о в и в:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю Манівео швидка фінансова допомога про визнання договору позики недійсним - залишити без руху .

Надати позивачу строк для усунення недоліків - десять днів з дня отримання ухвали про залишення заяви без руху шляхом надання до суду квитанції про сплату судового збору.

Роз`яснити позивачу, що у разі невиконання вимог цієї ухвали у встановлений строк, позовна заява вважатиметься не поданою та буде повернута позивачу.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Рибас А.В.

СудБілозерський районний суд Херсонської області
Дата ухвалення рішення29.12.2020
Оприлюднено30.12.2020
Номер документу93915883
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —648/3949/20

Ухвала від 11.03.2021

Цивільне

Білозерський районний суд Херсонської області

Рибас А. В.

Ухвала від 29.12.2020

Цивільне

Білозерський районний суд Херсонської області

Рибас А. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні