Справа № 681/1620/20
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 грудня 2020 року
Суддя Полонського районного суду Хмельницької області Горщар А.Г.
розглянувши матеріали, які надійшли від Полонського відділення поліції Шепетівського відділу поліції Головного управління Національної поліції України в Хмельницькій області,
про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , жительку АДРЕСА_1 (зареєстровану по АДРЕСА_2 , не працюючу, громадянку України,
за ст.44-3 КУпАП, -
встановив:
15 листопада 2020 року приблизно 19.45 годині (вихідний день тижня - неділя) під час дії карантину вихідного дня ОСОБА_1 , будучи довіреною особою фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 , яка здійснює свою діяльність, зокрема у Більярдний клуб Піраміда , в підвальному приміщенні якого розміщено ІНФОРМАЦІЯ_2 , що знаходиться в АДРЕСА_3 , здійснювала прийом відвідувачів у вказаному закладі, чим порушила вимоги пп.1 п.15 Постанови Кабінету Міністрів України № 641 від 22 липня 2020 року Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 в редакції зі змінами внесеними востаннє постановою КМУ № 1100 від 11 листопада 2020 року.
Положеннями вказаного нормативного акту встановлено заборону з 00 годин 00 хвилин суботи до 00 годин 00 хвилин понеділка на території України з 14 листопада 2020 р. до 30 листопада 2020 р. приймання відвідувачів суб`єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері громадського харчування (барів, ресторанів, кафе тощо), крім діяльності з надання послуг громадського харчування із здійсненням адресної доставки замовлень та замовлень на винос.
Такими діями особа, яка притягується до адміністративної відповідальності, скоїла проступок, передбачений ст.44-3 КУпАП в редакції, що діяла на час події - порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб", іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.
При розгляді справи ОСОБА_1 вину не визнала та пояснила, що фактично з 09 листопада 2020 року названий заклад припинив свою роботу, про що ФОП ОСОБА_2 було видано відповідний наказ, за яким встановлено простій у роботі кафе в Більярдному клубі Піраміда з 11 по 30 листопада 2020 року включно. Однак 15 листопада 2020 року ввечері вона прийшла до вказаного закладу з метою ввімкнення камер відеоспостереження та для того, щоб підкинути дров у котел для обігріву приміщення. При цьому заклад не працював та відвідувачів у більярдному клубі не було, на доказ чого нею надано суду для огляду відео з камер нагляду.
Суддя, вирішуючи питання доведеності вини ОСОБА_1 , вказує на таке.
Згідно ст.245 КУпАП завданням провадження у справах про адміністративні правопорушення є, зокрема, всебічне, повне й об`єктивне з`ясування обставин справи.
Відповідно до вимог ст.280 КУпАП при розгляді справи про адміністративне правопорушення потрібно з`ясувати чи було вчинене правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Підставою для притягнення особи до відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення є наявність об`єктивних і суб`єктивних ознак, тобто об`єкта, об`єктивної сторони, суб`єкта та суб`єктивної сторони.
Об`єктивна сторона правопорушення, передбаченого ст.44-3 КУпАП у даному конкретному випадку полягає у прийманні відвідувачів суб`єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері громадського харчування (барів, ресторанів, кафе тощо), крім діяльності з надання послуг громадського харчування із здійсненням адресної доставки замовлень та замовлень на винос).
Як вбачається з копій наказів (№ 23 від 06.11.2020 року про надання відпустки бармену кафе у Більярдному клубі Піраміда ОСОБА_3 , № 25 від 11.11.2020 року про тимчасове призупинення роботи цього закладу, № 26 від 30.11.2020 року про припинення простою) наданих в судовому засіданні особою, щодо якої поліцейським складено протокол, ОСОБА_2 являється фізичною особою-підприємцем.
Разом з тим ОСОБА_2 , відповідно до договору доручення, укладеного в усній формі з ОСОБА_1 , уповноважила її представляти свої інтереси та вести від її імені справи як фізичної особи-підприємця, про що свідчить довіреність від 03 січня 2018 року, посвідчена приватним нотаріусом Полонського районного нотаріального округу Бондар С.М.
Відтак, з метою доведення до відома відвідувачів наказу про припинення роботи закладу, саме ОСОБА_1 здійснила відповідну публікацію у соціальних мережах (скріншот наданий останньою міститься в матеріалах справи).
Наведені обставини свідчать про фактичне здійснення ОСОБА_1 господарювання у Більярдному клубі Піраміда , в підвальному приміщенні якого розташовано Караоке-бар , а отже і наявність в її діях об`єктивної сторони вказаного вище правопорушення.
Винність даної особи у вчиненні проступку також стверджується наступними доказами:
даними протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 343438 від 15 листопада 2020 року (а.с.1);
рапорта Полонського відділення поліції (а.с.3);
даними відеозапису фіксації правопорушення файл VID-20201215-WA0008.mp4, що міститься на диску DVD-R (конверт - а.с.5), з якого вбачається, що вхідні двері караоке-бару відчинені, в приміщенні, де грає музика, знаходяться відвідувачі (приблизно 10-15 осіб), які танцюють, сидять за столиками.
Згідно положень Закону України Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів бар є закладом громадського харчування, який у своїй діяльності може організовувати дозвілля відвідувачів та виходячи з виду розважальної програми містить приставку (зокрема наприклад: караоке), що в даному випадку і має назву - Караоке-бар .
Суддя не приймає до уваги особисті пояснення ОСОБА_1 та надане нею для дослідження судом відео, оскільки такі спростовуються сукупністю наведених вище доказів, які на думку судді об`єктивно свідчать про те, що заклад Більярдний клуб Піраміда , зокрема Караоке-бар , що є у його складі, працював для відвідувачів: двері відчинені, ввімкнено музика, у приміщенні присутня значна кількість відвідувачів, котрі розважаються. Про факт роботи цього закладу, у якому фактично здійснює господарювання ОСОБА_1 , остання достеменно знала та в цей час знаходилася у приміщенні більярдного клубу.
Обираючи вид стягнення, суддя враховує характер вчиненого правопорушення, дані про особу порушниці, її відношення до скоєного, ступінь вини, сімейний та майновий стан. Обставин, що обтяжують або пом`якшують відповідальність за адміністративне правопорушення не встановлено.
За положеннями ст.33 КУпАП суддя накладає на ОСОБА_1 стягнення за скоєне нею адміністративне правопорушення у межах санкції, встановленої ст.44-3 КУпАП у виді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до ч.1 ст.40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Керуючись наведеним, ст.ст.279, 280, 283, 287-291 КУпАП суддя, -
постановив:
ОСОБА_1 визнати винною у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.44-3 КУпАП та накласти на неї стягнення у виді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17000 (сімнадцяти тисяч) гривень в дохід держави (отримувач - УК у Полонському районі./Полонський район/21081100, код отримувача ЄДРПОУ - 37993254, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), номер рахунку - UA738999980313030106000022362, код класифікації доходів бюджету 21081100, призначення платежу - адміністративні штрафи та інші санкції) .
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 420 грн. 40 коп. в дохід держави (отримувач - ГУК у м. Києві/м.Київ//22030106, код отримувача ЄДРПОУ - 37993783 , банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), номер рахунку - UA908999980313111256000026001 , код класифікації доходів бюджету 22030106, призначення платежу - стягнення судового збору на користь держави).
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена до Хмельницького апеляційного суду через Полонський районний суд протягом десяти днів з дня її винесення особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу в установлений строк, постанову про накладення штрафу надіслати для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягнути подвійний розмір штрафу, що становитиме 34000 (тридцять чотири тисячі) грн.
Постанова може бути пред`явлена до примусового виконання протягом трьох місяців.
Суддя А.Г.Горщар
Суд | Полонський районний суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 24.12.2020 |
Оприлюднено | 30.12.2020 |
Номер документу | 93917482 |
Судочинство | Адмінправопорушення |
Адмінправопорушення
Полонський районний суд Хмельницької області
Горщар А. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні