Рішення
від 30.12.2020 по справі 300/2528/20
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"30" грудня 2020 р. справа № 300/2528/20

м. Івано-Франківськ

Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Главач І.А., розглянувши у порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Управління державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області про стягнення грошового забезпечення (зарплати) у розмірі 14458,50 грн. за період з січня по березень 2020 року включно, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся в суд із позовною заявою до Управління державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області про стягнення грошового забезпечення (зарплати) у розмірі 14458,50 грн. за період з січня по березень 2020 року включно.

Позовні вимоги ОСОБА_1 мотивовані тим, що Управлінням Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області не проведено з ним повного розрахунку при звільненні, а тому до стягнення з відповідача на користь позивача підлягає 14458,50 грн. грошового забезпечення (зарплати) за період з січня по березень 2020 року включно. Позивач зазначив, що з 18.01.2019 він проходив службу в органах та підрозділах Державної служба України з надзвичайних ситуацій. Наказом ДСНС України від 11.02.2020 № 126 припинено юридичну особу 18 державної пожежно-рятувальної частини Управління державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області. Наказом Управління державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області № 128 від 13.04.2020 його звільнено з служби з посади пожежного-рятувальника 18 державної пожежно-рятувальної частини Управління державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області в запас Збройних Сил. Однак відповідачем не проведено з ним повного розрахунку при звільненні, а саме нараховано, але не виплачено грошове забезпечення у розмірі 14458,50 грн. за період з січня по березень 2020 року включно, а тому вказана сума коштів підлягає до стягнення з відповідача на його користь.

Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 05.10.2020 відкрито провадження в даній адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання та повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні), згідно із правилами, встановленими статтею 262 КАС України.

19.10.2020 відповідач подав відзив на позовну заяву, відповідно до якого проти позову заперечив. У відзиві зазначив, що згідно пункту 9 розділу 1 Інструкції №623 грошове забезпечення виплачується особам рядового і начальницького складу за місцем їх постійної служби. Тобто, виплати проводяться в підрозділі в якому проходили службу особи рядового і начальницького складу. Позивач проходив службу цивільного захисту в 18 державній пожежно-рятувальній частині Управління державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області з охорони об`єктів (ПАТ «ДТЕК Захіенерго» ), яка є окремою юридичною особою та яка нараховувала та виплачувала йому грошове забезпечення. При цьому, 18 державна пожежно-рятувальна частина Управління державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області функціонувала на умовах договору № 2370-ЗЭ-БуТЭС від 24.12.2018, так як була створена для охорони об`єктів відокремленого підрозділу Бурштинської теплової електричної станції Акціонерного товариства «ДТЕК Західенерго» , а тому утримання такого підрозділу здійснювалося на договірних засадах. Пунктом 10 Порядку організації та забезпечення охорони від пожеж підприємств, установ, організацій та інших об`єктів на підставі договорів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 716 від 14.08.2019 встановлено, що утримання та матеріальне-технічне забезпечення державних пожежно-рятувальних підрозділів здійснюється за рахунок коштів суб`єктів господарювання, яким відповідно до договору надаються послуги з охорони від пожеж. Тобто, за рахунок коштів суб`єкта господарювання при виконанні договірних зобов`язань, а не за рахунок коштів Державною бюджету чи коштів відповідача. За умовами договору № 2370-ЗЭ-БуТЭС від 24.12.2018 фінансове (грошове) забезпечення особового складу ДПРЧ-18 прямо залежить від умов його виконання. Заборгованість по грошовому забезпеченню є наслідком невиконання АТ «ДТЕК Західенерго» умов вищевказаного договору. Звернення позивача з вимогами про стягнення грошового забезпечення з відповідача є необґрунтованими, оскільки він отримував заробітну плату у 18 державній пожежно-рятувальній частині Управління державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області. З наведених підстав просив відмовити у задоволенні позову (а.с. 17-19).

30.10.2020 представником позивача подано відповідь на відзив, у якій останній вказав, що наказом Управління державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області № 32 від 18.01.2019 його прийнято на службу в органи та підрозділи Державної служби України з надзвичайних ситуацій, а тому саме відповідач є його роботодавцем. Аналогічно звільнення у запас Збройних Сил відбулося на підставі наказу Управлінням державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області № 128 від 13.04.2020. Отже прийняття та звільнення з роботи здійснювалося відповідачем, як роботодавцем, а не 18 державною пожежно-рятувальною частиною Управління державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області (а.с. 25-30).

Згідно ухвали Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 04.12.2020 витребувано в Управління державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області докази по даній справі.

Суд, розглянувши у відповідності до вимог статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними матеріалами справи, дослідивши письмові докази, зазначає наступне.

Відповідно до витягу з Наказу Управління державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області від 18.01.2019 № 32 Про прийняття осіб на службу ОСОБА_1 прийнято на службу пожежним-рятувальником 18 державної пожежно-рятувальної частини з охорони об`єктів ВП Бурштинської ТЕС, присвоївши йому спеціальне звання молодшого сержанта служби цивільного захисту (а.с. 42).

Наказом Управління державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області № 128 від 13.04.2020 молодшого сержанта служби цивільного захисту ОСОБА_1 , колишнього пожежного-рятувальника 18 державної пожежно-рятувальної частини Управління державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області з охорони об`єктів ВП Бурштинської ТЕС ПАТ «ДТЕК Західенерго» звільнено зі служби зі виключенням з кадрів ДСНС у запас Збройних Сил, за пп.4 п.176 Положення про порядок проходження служби цивільного захисту особами рядового і начальницького складу (у зв`язку із скороченням штатів) (а.с. 45).

Аналогічні відомості про проходження служби позивачем у підрозділах ДСНС України з 18.01.2019 по 13.04.2020 зазначено в його трудовій книжці серії НОМЕР_1 від 16.06.2015 (а.с. 8 - 9).

Згідно довідки Управління державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області № 47 про заробітну плату та інші доходи за 2020 рік, нараховане однак не виплачене грошове забезпечення ОСОБА_1 з січня по березень 2020 становило 14458,50 грн. (4 819,50 грн. в місяць) (а.с. 11).

Позивач, вважаючи, що відповідачем неправомірно не виплачено йому грошове забезпечення за період з січня по березень 2020 року, звернувся з даним позовом до суду.

Вирішуючи даний спір, суд виходив з наступного нормативно-правового регулювання.

Згідно ч. 1 ст. 101 Кодексу цивільного захисту України служба цивільного захисту - це державна служба особливого характеру, покликана забезпечувати пожежну охорону, захист населення і територій від негативного впливу надзвичайних ситуацій, запобігання і реагування на надзвичайні ситуації, ліквідацію їх наслідків у мирний час та в особливий період.

Частиною 2 ст. 101 Кодексу цивільного захисту України встановлено, що порядок проходження громадянами України служби цивільного захисту визначається цим Кодексом та положенням про порядок проходження служби цивільного захисту особами рядового і начальницького складу, що затверджується Кабінетом Міністрів України.

Постановою Кабінету Міністрів України № 593 від 11.07.2013 затверджено Положення про порядок проходження служби цивільного захисту особами рядового і начальницького складу.

У цьому Положенні визначається порядок проходження служби цивільного захисту особами рядового і начальницького складу та регулюються питання, пов`язані з перебуванням громадян України у добровільному порядку в резерві служби цивільного захисту (пункт 1 Положення № 593).

Згідно пунктів 2 - 4 Положення № 593 служба цивільного захисту є державною службою особливого характеру, яка забезпечує пожежну охорону, захист населення і територій від негативного впливу надзвичайних ситуацій, вживає заходів до запобігання і реагування на надзвичайні ситуації, ліквідації їх наслідків у мирний час та в особливий період.

Особами рядового і начальницького складу служби цивільного захисту (далі - особи рядового і начальницького складу) є громадяни, які у добровільному порядку прийняті на службу цивільного захисту за контрактом і яким присвоєно відповідно до цього Положення спеціальні звання.

Особи рядового і начальницького складу належать до персоналу (кадрів) ДСНС. Статус особи рядового і начальницького складу підтверджується службовим посвідченням, форма та порядок видачі якого встановлюються ДСНС.

Крім цього, ч. 1 ст. 99 Кодексу цивільного захисту України передбачено, що до персоналу (кадрів) органів управління та сил цивільного захисту належать особи рядового і начальницького складу, які проходять службу цивільного захисту за контрактом, державні службовці та інші працівники, з якими укладається трудовий договір.

У відповідності до ч. 5 ст. 99 Кодексу цивільного захисту України трудові відносини працівників органів управління та сил цивільного захисту регулюються законодавством про працю, державну службу та укладеними трудовими договорами (контрактами).

Щодо проходження служби цивільного захисту може бути укладено контракт про проходження служби цивільного захисту - з особою, яка призначається на посаду рядового або начальницького складу служби цивільного захисту (п. 1 ч.1 ст. 103 Кодексу цивільного захисту України).

Аналогічні норми закріплені в п.п.1 п. 46 Положення № 593.

Згідно ч.4 ст. 103 Кодексу цивільного захисту України форма, порядок і правила укладення контракту, припинення (розірвання) контракту та наслідки припинення (розірвання) контракту визначаються положенням про порядок проходження служби цивільного захисту особами рядового і начальницького складу.

В свою чергу, пунктом 45 Положення № 593 передбачено, що контракт про проходження служби цивільного захисту - це письмова угода, що укладається на добровільній основі між громадянином та державою, від імені якої виступає ДСНС, для встановлення правових відносин між сторонами під час проходження такої служби.

Відповідно до витягу з Наказу Управління державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області від 18.01.2019 № 32 Про прийняття осіб на службу ОСОБА_1 прийнято на службу пожежним-рятувальником 18 державної пожежно-рятувальної частини з охорони об`єктів ВП Бурштинської ТЕС, присвоївши йому спеціальне звання молодшого сержанта служби цивільного захисту (а.с. 42).

Наказом Управління державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області № 128 від 13.04.2020 молодшого сержанта служби цивільного захисту ОСОБА_1 , колишнього пожежного-рятувальника 18 державної пожежно-рятувальної частини Управління державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області з охорони об`єктів ВП Бурштинської ТЕС ПАТ «ДТЕК Західенерго» звільнено зі служби зі виключенням з кадрів ДСНС у запас Збройних Сил, за пп.4 п.176 Положення про порядок проходження служби цивільного захисту особами рядового і начальницького складу (у зв`язку із скороченням штатів) (а.с. 45).

Аналогічні відомості про проходження служби позивачем у підрозділах ДСНС України з 18.01.2019 по 13.04.2020 зазначено в його трудовій книжці серії НОМЕР_1 від 16.06.2015 (а.с. 8 - 9).

Згідно довідки Управління державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області № 47 про заробітну плату та інші доходи за 2020 рік, нараховане однак не виплачене грошове забезпечення ОСОБА_1 з січня по березень 2020 становило 14458,50 грн. (4 819,50 грн. в місяць) (а.с. 11).

Факт не проведення остаточного розрахунку з позивачем при звільненні Управлінням державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області не заперечується.

Однак, відповідач у відзиві на позовну заяву стверджує, що позивач не утримував грошового забезпечення в Управлінні державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області. Крім того, як вважає відповідач, 18 державна пожежно-рятувальна частина була окремою юридичною особою, утримання якої здійснювалося за рахунок коштів Бурштинської теплової електростанції ПАТ «ДТЕК Західенерго» .

З цього проводу суд зазначає наступне.

У матеріалах справи міститься Положення про 18 державну пожежно-рятувальну частину Управління державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області (а.с. 48-55).

Згідно п.п 1.1 - 1.3 Положення 18 державна пожежно-рятувальна частина Управління державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області з охорони об`єктів (ПАТ «ДТЕК Західенерго» ) є державним пожежно-рятувальним підрозділом, який утворено за рішенням голови ДСНС України на об`єктах ПАТ «ДТЕК Західенерго» відповідно до укладеного договору з метою запобігання, реагування та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру, гасіння пожеж, пожежно-, аварійно- та пошуково-рятувальних і інших невідкладних робіт на визначеній території. Вирішення покладених на ДПРЧ-18 завдань забезпечує його керівництво. 18 державна пожежно-рятувальна частина Управління державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області належить до сфери управління ДСНС України та безпосередньо підпорядковується УДСНС України в Івано-Франківській області. Оперативне керівництво здійснює відповідний районний відділ територіального органу. Пунктами 1.13 - 1.15 Положення встановлено, що 18 державна пожежно-рятувальна частина Управління державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області є юридичною особою, має самостійний баланс, реєстраційні рахунки в установах Державної казначейської служби України, рахунки в установах банків України, печатку із зображенням Державного Герба України з своїм найменуванням, іншу власну атрибутику й символіку, шо реєструються відповідно до чинного законодавства. Утримується за рахунок коштів державного бюджету, має право укладати договори та угоди, набувати майнові та особисті немайнові права і обов`язки, бути позивачем і відповідачем у суді відповідно до вимог чинного законодавства України. Несе відповідальність за своїми зобов`язаннями згідно з чинним законодавством. Вказана пожежна частина не несе відповідальності за зобов`язаннями територіального органу, ДСНС України, відповідно територіальний орган та ДСНС України не несе відповідальності за зобов`язаннями 18 ДПРЧ. Згідно пункту 5.5 Положення джерелами фінансування 18 державної пожежно-рятувальної частини Управління державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області є: кошти одержані в установленому порядку від плати за охорону від пожеж об`єктів суб`єктів господарювання; кошти, отримані за рахунок добровільних пожертвувань юридичних та фізичних осіб; інші джерела, не заборонені чинним законодавством.

Відповідно до п. 7 ч. 2 ст. 17 Кодексу цивільного захисту України центральний орган виконавчої влади, який забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері цивільного захисту організовує та забезпечує охорону від пожеж підприємств, установ, організацій та інших об`єктів на підставі договорів в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Частиною 4 ст. 24 Кодексу цивільного захисту України встановлено, що критерії утворення державних пожежно-рятувальних підрозділів (частини) Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту в адміністративно-територіальних одиницях та перелік суб`єктів господарювання, де утворюються такі підрозділи (частини), визначаються Кабінетом Міністрів України.

Постановою Кабінету Міністрів України № 874 від 27.11.2013 затверджено Перелік суб`єктів господарювання, де утворюються державні пожежно-рятувальні підрозділи (частини) Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту, в примітці якого зазначено, що Державні пожежно-рятувальні підрозділи (частини) Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту здійснюють охорону від пожеж суб`єктів господарювання на підставі договорів.

Акціонерним товариством «ДТЕК Західенерго» (Замовник) укладено з Управлінням державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області (виконавець) договір про закупівлю послуг з охорони від пожеж № 2370-ЗЭ-БуТЭС від 24.12.2018 (а.с. 73 - 76).

Згідно пункту 1.2 вказаного Договору Замовник доручає Виконавцю, який зобов`язується протягом строку дії здійснювати охорону від пожеж безпосередньо об`єктів Замовника, що включає:

- організацію та проведення гасіння пожеж, рятування людей, надання допомоги в межах, визначених відповідними планами реагування, у ліквідації наслідків аварій, катастроф і стихійного лиха на об`єктах Замовника;

- проведення заходів, спрямованих на попередження виникненню пожеж, та інших профілактичних робіт у цьому напрямку;

- здійснення щоденного моніторингу протипожежного стану об`єктів.

Ціна цього Договору, згідно пункту 3.1, визначається Сторонами згідно з погодженим Кошторисом (додаток № 4 до Договору) і складає 13763000 грн. Кошторис складається Виконавцем на підставі визначених актами чинного законодавства норм на утримання (оплата праці та інші види забезпечення), підготовку особового складу та працівників Виконавця, а також утримання 18 державної пожежно-рятувальної частини Управління державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області (пункт 3.2 договору). Пунктами 10.1 та 10.2 Договору передбачено, що він набуває чинності з 01.01.2019 та діє до 31.12.2019, а в частині розрахунків - до повного виконання Сторонами своїх зобов`язань за Договором. Припинення дії Договору не звільняє Сторін від виконання покладених на них відповідно до умов цього Договору зобов`язань, які не були ними виконані в період його дії.

Додатковою угодою від 30.12.2019 продовжено термін дії Договору № 2370-ЗЭ-БуТЭС від 24.12.2018 до 31.03.2020 (а.с. 79).

Судом з`ясовано, що відповідно до вимог Цивільного та Господарського кодексів України, Законів України «Про управління об`єктами державної власності» , «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» , з врахуванням листа Управління ДСНС України в Івано-Франківській області від 27.01.2020 № 01-616/07, наказом Державної служби України з надзвичайних ситуацій від 11.02.2020 № 126 припинено юридичну особу, 18 державну пожежно-рятувальну частину Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області з охорони об`єктів (ПАТ «ДТЕК Західенерго» ).

Відповідно до ч.1 ст.115 Кодексу цивільного захисту України держава забезпечує соціальний та правовий захист осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту, працівників органів управління та сил цивільного захисту і членів їхніх сімей відповідно до Конституції України, цього Кодексу та інших законодавчих актів.

Згідно ст.125 Кодексу цивільного захисту України Держава гарантує достатнє грошове забезпечення особам рядового і начальницького складу служби цивільного захисту з метою створення умов для належного та сумлінного виконання ними службових обов`язків.

Порядок та умови грошового забезпечення осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту встановлюються Кабінетом Міністрів України.

На виконання пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» наказом Міністерства внутрішніх справі від 20.07.2018 №623 затверджено Інструкцію про порядок виплати грошового забезпечення та одноразової грошової допомоги при звільненні особам рядового і начальницького складу служби цивільного захисту.

Ця Інструкція визначає порядок, умови та розміри виплати грошового забезпечення особам рядового і начальницького складу служби цивільного захисту (далі - особи рядового і начальницького складу), а також порядок виплат одноразової грошової допомоги при звільненні осіб рядового і начальницького складу.

Пунктами 2- 4 розділу І Інструкції № 623 встановлено, що грошове забезпечення осіб рядового і начальницького складу визначається залежно від посади, спеціального звання, тривалості та умов служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання.

Грошове забезпечення осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення

Грошове забезпечення виплачується особам рядового і начальницького складу, які займають посади осіб рядового і начальницького складу, передбачені штатами в апараті Державної служби України з надзвичайних ситуацій, її територіальних органах та підрозділах Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту, навчальних закладах цивільного захисту, наукових установах та інших підрозділах, в яких особи рядового і начальницького складу проходять службу цивільного захисту.

Як вже встановлено судом 18 державна пожежно-рятувальна частина Управління державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області з охорони об`єктів (ПАТ «ДТЕК Західенерго» ) є державним пожежно - рятувальним підрозділом. Органом управління 18 ДПРЧ є Управління державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області.

Пунктом 6 розділу І Інструкції № 623 встановлено, що грошове забезпечення виплачується в межах асигнувань, визначених у кошторисі органу управління (підрозділу) на грошове забезпечення осіб рядового і начальницького складу.

Підставами для виплати грошового забезпечення, згідно пункту 8 Інструкції № 643 є наказ: керівника органу управління (підрозділу) про призначення на штатну посаду, яка входить у його номенклатуру, та встановлення відповідних окладів, надбавок, доплат тощо; керівника навчального закладу про зарахування на навчання із встановленням відповідних окладів, надбавок, доплат тощо; керівника органу управління (підрозділу) про зарахування в розпорядження.

Грошове забезпечення виплачується особам рядового і начальницького складу за місцем їх постійної служби (пункт 9 розділу І Інструкції № 623).

Згідно пункту 10 розділу І Інструкції № 623 виплата грошового забезпечення особам рядового і начальницького складу здійснюється щомісяця у період із 20 по 25 число.

У той самий строк виплачується грошове забезпечення за перерахунками у зв`язку із присвоєнням чергового спеціального звання, призначенням на іншу посаду, зміною розміру відсотка надбавки за вислугу років тощо.

Суд враховує те, що 18 державна пожежно-рятувальна частина Управління державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області була окремою юридичною особою.

Проте, пунктами 1.15 та 5.5 Положення про 18 державну пожежно-рятувальну частину Управління державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області чітко встановлено, що 18 ДРПЧ є бюджетною установою, утримується за рахунок коштів державного бюджету, які одержані, крім іншого, в установленому порядку від плати за охорону від пожеж об`єктів суб`єктів господарювання.

Як наслідок, доводи відповідача про порушення ПАТ «ДТЕК Західенерго» договірних зобов`язань перед Управлінням державної служби України з надзвичайних ситуацій, в частині своєчасного та повного проведення розрахунків за договором № 2370-ЗЭ-БуТЭС від 24.12.2018, кошти від якого є джерелом фінансування грошового забезпечення, зокрема 18 державної пожежно-рятувальної частини Управління державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській, суд вважає необґрунтованими, оскільки відносини щодо проходження служби (трудові відносини) виникли безпосередньо між позивачем та відповідачем.

На підтвердження цього свідчать наказ від 18.01.2019 № 32, яким зараховано ОСОБА_1 до кадрів ДСНС України та наказ від 13.04.2020 №128 про його виключення з кадрів ДСНС у запас Збройних Сил, прийняті саме Управлінням державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області, а не 18 державною пожежно-рятувальною частиною Управління державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській (а.с. 42-45).

Записи в трудовій книжці позивача про проходження ним служби в підрозділі ДСНС України з 18.01.2019 по 13.04.2020 вчинені та засвідчені Управлінням державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській (а.с. 8-9).

Суд зазначає, що пунктом 13 розділу І Інструкції № 623 встановлено, що грошове забезпечення, що належить особам рядового і начальницького складу і своєчасно їм не виплачено або виплачено в меншому, ніж належало, розмірі, виплачується за весь період, упродовж якого особи рядового і начальницького складу мали право на нього.

Статтею 116 Кодексу законів про працю України встановлено, що при звільненні працівника виплата всіх сум, що належать йому від підприємства, установи, організації, провадиться в день звільнення. Якщо працівник в день звільнення не працював, то зазначені суми мають бути виплачені не пізніше наступного дня після пред`явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок. Про нараховані суми, належні працівникові при звільненні, власник або уповноважений ним орган повинен письмово повідомити працівника перед виплатою зазначених сум.

В разі спору про розмір сум, належних працівникові при звільненні, власник або уповноважений ним орган в усякому випадку повинен у зазначений в цій статті строк виплатити не оспорювану ним суму.

Відтак суд дійшов висновку, що відповідач як суб`єкт владних повноважень та юридична особа публічного права не може відмовляти у виплаті грошового забезпечення працівнику з підстави невиконання певного договірного зобов`язання іншою юридичною особою, позаяк обов`язок виплати такого грошового забезпечення в силу норм Кодексу цивільного захисту України та Інструкції №623 покладено саме на Управління державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській.

Відповідно до частин першої та другої статті 6 Кодексу адміністративного судочинства України суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого, зокрема, людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Суд застосовує принцип верховенства права з урахуванням судової практики Європейського суду з прав людини.

Згідно з положеннями статті 9 Конституції України та статті 17, частини п`ятої статті 19 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» від 23.02.2006 № 3477-IV суди та органи державної влади повинні дотримуватися положень Європейської конвенції з прав людини та її основоположних свобод 1950 року, застосовувати в своїй діяльності рішення Європейського суду з прав людини з питань застосування окремих положень цієї Конвенції.

Відповідно до статті 1 Протоколу № 1 до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод «кожна фізична... особа має право мирно володіти своїм майном. Ніхто не може бути позбавлений свого майна інакше як в інтересах суспільства і на умовах, передбачених законом або загальними принципами міжнародного права.»

Європейський суд з прав людини зауважив, що поняття «власності» , яке міститься в першій частині статті 1 Протоколу № 1, має автономне значення, яке не обмежене власністю на фізичні речі і не залежить від формальної класифікації в національному законодавстві: деякі інші права та інтереси, наприклад, борги, що становлять майно, можуть також розглядатися як «майнові права» , і, таким чином, як «власність» в цілях вказаного положення, (справа Broniowski v. Poland № 31443/96).

На підставі вищевикладеного, суд дійшов до висновку, що невиплата Управлінням державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області позивачу грошового забезпечення у період проходження ним служби в 18 державній пожежно-рятувальній частині Управління державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області у сумі 14458,50 грн. з січня по березень 2020 року включно призвела до порушення права позивача на своєчасну оплату праці у відносинах публічної служби.

Як наслідок, слід стягнути з Управлінням державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області на користь ОСОБА_1 невиплачене грошове забезпечення у сумі 14458,50 грн. за період з січня по березень 2020 року включно.

Таким чином, позов ОСОБА_1 до Управління державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області про стягнення грошового забезпечення (зарплати) у розмірі 14458,50 грн. за період з січня по березень 2020 року включно підлягає до задоволення.

На підставі статті 129-1 Конституції України, керуючись статтями 139, 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області (код ЄДРПОУ - 38555228, вул. І.Франка, 6, м. Івано-Франківськ) на користь ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_2 , АДРЕСА_1 ) невиплачене грошове забезпечення (зарплату) за період з січня по березень 2020 року в сумі 14458 (чотирнадцять тисяч чотириста п`ятдесят вісім) грн 50 копійок.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку. Відповідно до статтей 255, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на рішення суду подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції або через Івано-Франківський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення рішення в повному обсязі.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Строк на апеляційне оскарження також може бути поновлений в разі його пропуску з інших поважних причин, крім випадків, визначених частиною другою статті 299 цього Кодексу.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

позивач - ОСОБА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_2 , АДРЕСА_1 ;

представник позивача - ОСОБА_2 , реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_3 , АДРЕСА_2 ;

відповідач - Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області, код ЄДРПОУ - 38555228, вул. І.Франка, 6, м. Івано-Франківськ.

Суддя Главач І.А.

СудІвано-Франківський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення30.12.2020
Оприлюднено04.01.2021
Номер документу93923829
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —300/2528/20

Рішення від 30.12.2020

Адміністративне

Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Главач І.А.

Ухвала від 04.12.2020

Адміністративне

Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Главач І.А.

Ухвала від 05.10.2020

Адміністративне

Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Главач І.А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні