Справа № 539/4482/20
Провадження № 1-кс/539/951/2020
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29грудня 2020року м.Лубни
Слідчий суддя Лубенського міськрайонного суду ОСОБА_1 при секретарі судового засідання ОСОБА_2 , з участю прокурора ОСОБА_3 , розглянувши клопотання прокурора Лубенської місцевої прокуратури ОСОБА_3 яким здійснюється виконання запиту про надання міжнародної правової допомоги у кримінальній справі №19122011523, за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст.212Кримінального кодексу Республіки Білорусь, про надання тимчасового доступу до документів,-
ВСТАНОВИВ:
Прокурор Лубенської місцевої прокуратури ОСОБА_3 звернувся в суд до слідчого судді з клопотанням про надання дозволу на тимчасовий доступ до документів, які знаходяться у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » в межах клопотання про надання правової допомоги Брестського міжрайонного відділу Слідчого комітету Республіки Білорусь у кримінальній справі №19122011523.
В обґрунтування поданого клопотання прокурор посилається на те, що до Лубенської місцевої прокуратури 14.12.2020 через прокуратуру Полтавської області надійшло клопотання компетентних органів Республіки Білорусь про надання правової допомоги у кримінальній справі №19122011523.
Згідно вказаних матеріалів Брестським міжрайонним відділом Слідчого комітету Республіки Білорусь розслідується кримінальна справа №19122011523, розпочата 16.08.2019 за ч. 2 ст. 212 Кримінального кодексу Республіки Білорусь.
У ході розслідування встановлено, що невстановлена особа в період часу з 18.00 год. до 22.00 год. 25.07.2019, маючи умисел на викрадення грошових коштів, належних ОСОБА_4 , знаходячись у невстановленому місці, при невстановлених обставинах, отримала доступ до її особистого кабінету користувача М-банкінгу в ВАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », після чого, шляхом введення в комп`ютерну мережу недостовірної інформації про використання банківської платіжної картонки № НОМЕР_1 її користувачем, тобто шляхом несанкціонованого доступу до комп`ютерної інформації, викрала грошові кошти, належні ОСОБА_4 , в сумі 417 білоруських рублів 24 копійки (12 978 російських рублів або відповідно до офіційного курсу НБУ станом на 25.07.2019 - 5249 грн. 20 коп.), чим завдали останній майнової шкоди на вказану суму.
Допитана в якості потерпілої ОСОБА_4 показала, що невстановлена особа в ході переписки від імені знайомого ОСОБА_5 просила повідомити реквізити банківської платіжної картки ОСОБА_4 з метою надання допомоги при переведенні грошових коштів. Остання надала вказані реквізити, а також надіслані після цього коди від мобільного банкінгу, шляхом переписки в соціальній мережі «ВКонтакте».
Встановлено, що сторінка в соціальній мережі «ВКонтакте» на ім`я ОСОБА_5 була зламана невстановленою особою.
Згідно відомостей, наданих ВАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » и АТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » з 19 год. 34 хв. 25.07.2019 з банківської платіжної картки потерпілої ВАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » № НОМЕР_1 частина викрадених грошових коштів в сумі 5150 російських рублів перерахована на банківську платіжну картку « ІНФОРМАЦІЯ_4 » № НОМЕР_2 .
У подальшому з банківської платіжної картки « ІНФОРМАЦІЯ_4 » № НОМЕР_2 грошові кошти 25.07.2019 о 19 год. 42 хв. перераховані на електронний гаманець сервісу « ІНФОРМАЦІЯ_4 » № НОМЕР_3 , доступ і управління вказаним електронним гаманцем здійснювалося з ІР-адреси НОМЕР_4 . Дана ІР-адреса знаходиться в діапазоні адрес, які присвоюються ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », офісне приміщення якого знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 .
Орган кримінального переслідування вважає, що ІР-адреса НОМЕР_4 , надана ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » о 19 год. 42 хв. 25.07.2019 використовувалася для злочинної діяльності.
У зв`язку з цим уся інформація, яка зберігається в TOB « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що пов`язана з даними акаунтами (обліковими записами) користувачів за період часу з моменту їх реєстрації та по теперішній час, може сприяти встановленню особи злочинця і з`ясування інших обставин, що входять в предмет доказування у кримінальній справі.
На підставі вищевикладеного, прокурор Лубенської місцевої прокуратури прохає для повного, всебічного та об`єктивного розслідування вказаної кримінальної справи на виконання вищезазначеного запиту компетентних органів Республіки Білорусь, надати тимчасовий доступу до речей та документів (в тому числі електронних), з можливістю їх вилучення, які зазначено вище, оскільки іншим чином отримати такі документи неможливо у зв`язку з відсутністю у КПК України регулювання проведення такої слідчої дії, як виїмка. У разі отримання доступу до документів, які зазначено у даному клопотанні, буде отримана можливість їх використання в якості доказів та їх направлення до компетентних органів Республіки Білорусь, про що ними було направлено запит до України у межах міжнародного співробітництва.
У судовому засіданні прокурор підтримав клопотання, для об`єктивного з`ясування дійсних фактичних обставин справи просив його задовольнити.
Представник ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » в судове засідання не з`явився, про причини своєї неявки слідчого суддю не повідомив.
Дослідивши подане клопотання, копії матеріалів, якими прокурор обґрунтовує його доводи, приходжу до наступного висновку.
Під час розгляду клопотання встановлено, що до Лубенської місцевої прокуратури 14.12.2020 через прокуратуру Полтавської області надійшло клопотання компетентних органів Республіки Білорусь про надання правової допомоги у кримінальній справі №19122011523, розпочатій 16.08.2019 за ч. 2 ст. 212 Кримінального кодексу Республіки Білорусь, яка розслідується Брестським міжрайонним відділом Слідчого комітету Республіки Білорусь.
Документи, до яких прокурор просить надати тимчасовий доступ, можуть перебувати у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », АДРЕСА_1 .
Відповідно до ст. 561 КПК України, на території України з метою виконання запиту про надання міжнародної правової допомоги можуть бути проведені будь-які процесуальні дії, передбачені цим Кодексом або міжнародним договором.
Згідно ст. 562 КПК України, якщо для виконання запиту компетентного органу іноземної держави необхідно провести процесуальну дію, виконання якої в Україні можливе лише з дозволу прокурора або суду, така дія здійснюється лише за умови отримання відповідного дозволу в порядку, передбаченому цим Кодексом, навіть якщо законодавство запитуючої сторони цього не передбачає. Підставою для вирішення питання щодо надання такого дозволу є матеріали звернення компетентного органу іноземної держави.
У разі якщо при зверненні за допомогою в іноземній державі необхідно виконати процесуальну дію, для проведення якої в Україні потрібен дозвіл прокурора або суду, така процесуальна дія може запитуватися лише після надання відповідного дозволу прокурором або судом у порядку, встановленому цим Кодексом. При цьому належно засвідчена копія такого дозволу долучається до матеріалів запиту.
Відповідно до ч. 1 ст.159КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитись з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Згідно з ч. 5 ст.163КПК України слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи перебувають або можуть перебувати у володіння відповідної юридичної або фізичної особи, саміпо собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з якими подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Відповідно до ст.ст. 161, 162 КПК України, документи, до яких прокурор просить надати тимчасовий доступ, не є документами, до яких заборонено доступ.
На підставі вищевказаного, та враховуючи те, що прокурором крім обставин, передбачених ч. 5 ст. 163 КПК України, доведено можливість використання як доказів відомостей, що містяться у вказаних у клопотанні документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів, вважаю за необхідне надати прокурору Лубенської місцевої прокуратури Полтавської області тимчасовий доступ до документів (в тому числі електронних), які перебувають у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що знаходиться за адресою АДРЕСА_1 Україна з можливістю їх вилучення.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст.132, 159, 160,161, 162, 163, 164, п.10 ч.1 ст.309 КПК України, слідчий суддя
УХВАЛИВ:
Клопотання прокурора Лубенської місцевої прокуратури ОСОБА_3 яким здійснюється виконання запиту про надання міжнародної правової допомоги у кримінальній справі №19122011523, за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст.212Кримінального кодексу РеспублікиБілорусь,про наданнятимчасового доступудо документів- задовольнити.
Надати прокурору Лубенської місцевої прокуратури ОСОБА_3 тимчасовий доступ з можливістю їх вилучення до документів (в тому числі електронних), які перебувають у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », ідентифікаційний код юридичної особи НОМЕР_5 , АДРЕСА_1 , а саме: відомості про контактні та анкетні дані користувача мережі Інтернет, якому о 19 год. 42 хв. 25.07.2019 присвоювалася ІР-адреса НОМЕР_4 , використовуване обладнання (ІМЕІ, mас-адреса, UDID) та програмне забезпечення (операційна система, браузер, user-agent).
У випадку використання технології NAT та неможливості установлення конкретного користувача, надати запитувані відомості у відношенні усіх користувачів, яким присвоювалися вищевказані ІР-адреси.
Посадовим особам ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » надати вищевказаному прокурору тимчасовий доступ до зазначених в ухвалі документів (інформації).
Строк дії даної ухвали закінчується 29.01.2021 року.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів, слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК Україниз метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала слідчого судді оскарженню не підлягає і набирає законної сили з моменту її проголошення.
Слідчий суддя Лубенського
міськрайонного суду ОСОБА_1
Суд | Лубенський міськрайонний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 29.12.2020 |
Оприлюднено | 30.05.2024 |
Номер документу | 93934573 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Лубенський міськрайонний суд Полтавської області
Даценко В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні