Справа № 476/576/20
Провадження №1-кп/471/96/20
Номер рядка звіту 44
ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 грудня 2020 року
Братський районний суд Миколаївської області
в складі: головуючого судді - ОСОБА_1 ,
за участю секретаря - ОСОБА_2
прокурора ОСОБА_3
обвинуваченої ОСОБА_4
захисника ОСОБА_5
розглянувши у судовому засіданні в залі суду с-ща Братське Миколаївської області кримінальне провадження зареєстроване до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 1202015220000171 по обвинуваченню:
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки, смт. Єланець Миколаївської області, громадянки України, з середньою освітою, пенсіонерки, яка зареєстрована та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судима:
у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого 2 ст. 146 КК України,
В С Т А Н О В И В:
Судом встановлено, що ОСОБА_4 , проживаючи спільно з ОСОБА_6 за адресою: АДРЕСА_1 , поведінка та дії якого весь час дратували ОСОБА_4 , таким чином, що у останньої виник умисел на позбавлення ОСОБА_6 волі шляхом утримання його на території домоволодіння металевим ланцюгом закріпленим за ногу та металеву стійку для сушіння білизни в лівій частині подвір`я вказаного домоволодіння.
Реалізуючи свій злочинний умисел, з початку липня 2020 року по 30 липня 2020 року, більш точного часу в ході судового розгляду не встановлено, ОСОБА_4 приковувала ОСОБА_6 заздалегідь підготовленим нею металевим ланцюгом та замком за ногу до металевої стійки для сушінні білизни, яка розташована в лівій частині домоволодіння, жарку пору року та без можливості справлянні природних потреб, таким чином незаконно позбавивши волі та можливості вільно пересуватися останньому, що заподіювало ОСОБА_6 фізичні страждання.
Враховуючи те, що учасники судового провадження не оспорюють всі фактичні обставини злочину і судом з`ясовано, що вони правильно розуміють зміст цих обставин, немає сумнівів у добровільності їх позиції, суд, роз`яснивши їм положення ст. 349 КПК України, провів судовий розгляд із застосуванням правил ч. 3 ст. 349 КПК України, визнавши недоцільним дослідження доказів щодо тих обставин, які ніким не оспорюються.
Допитана під час судового розгляду обвинувачена ОСОБА_4 себе визнала винною повністю, підтвердила обставини кримінального правопорушення, у вчиненому щиро покаялася.
Таким чином, суд приходить до висновку, що пред`явлене ОСОБА_4 обвинувачення у судовому засіданні доведено повністю, її дії суд кваліфікує ч. 2 ст. 146 КК України - незаконне позбавлення волі, що супроводжувалося заподіянням потерпілому фізичних страждань, здійснюване протягом тривалого часу.
Згідно із ст.65, 68 КК України при призначенні обвинуваченому ОСОБА_4 покарання суд враховує характер та ступінь суспільної небезпечності вчиненого, дані про особу обвинуваченої, її поведінку під час судового засідання, а також обставини, що пом`якшують та обтяжують покарання.
Обставинами, що пом`якшують покарання відповідно до ст. 66 КК України щире каяття.
Обставинами, що обтяжують покарання відповідно до ст. 67 КК України вчинення злочину щодо особи похилого віку.
Беручи до уваги обставини справи та дані про особу обвинуваченої ОСОБА_4 яка раніше не судима, є пенсіонеркою, її позитивну характеристику за місцем проживання, висновок органу пробації, суд вважає за необхідне призначити їй покарання у межах санкцій ч. 2 ст.146 КК України із застосуванням ст..ст. 75 КК України.
Цивільний позов у кримінальному провадження не пред`явлено.
Долю речових доказів вирішити в порядку ст.100 КПК України.
Керуючись 373-374КПК України, суд, -
У Х В А Л И В:
ОСОБА_4 визнати винною у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст.146 КК України, та призначити їй покарання у вигляді трьох років позбавлення волі.
У відповідності зі ст. 75 КК України звільнити ОСОБА_4 від відбування покарання з випробуванням, з іспитовим строком на один роки.
На підставі п.п 1, 2 ч. 1 ст. 76 КК України покласти на ОСОБА_4 слідуючі обов`язки: періодично з`являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації; повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи або навчання.
Речові докази слід повернути законному володільцю.
Строк відбування покарання обчислювати з моменту проголошення вироку суду .
Вирок може бути оскаржений до Миколаївського апеляційного суду через Братський районний суд протягом тридцяти днів з моменту його проголошення.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Братський районний суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 30.12.2020 |
Оприлюднено | 14.02.2023 |
Номер документу | 93939006 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти волі, честі та гідності особи Незаконне позбавлення волі або викрадення людини |
Кримінальне
Братський районний суд Миколаївської області
Скарницька І. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні