Справа № 703/4082/20
2/703/1874/20
УХВАЛА
29 грудня 2020 року м. Сміла
Суддя Смілянського міськрайонного суду Черкаської області Кирилюк Н.А., одержавши матеріали справи за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання таким, що втратив право користування жилим приміщенням,
встановив:
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2 про визнання таким, що втратив право користування житловим будинком АДРЕСА_1 .
Відповідно до ч. 2 ст. 4 ЗУ Про судовий збір за подання до суду позовної заяви немайнового характеру фізичною особою сплачується судовий збір у розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановленому порядку і розмірі.
Одночасно із позовною заявою, позивач направив до суду клопотання про відстрочення сплати судових витрат.
В обґрунтування клопотання зазначив, що він є пенсіонером та на даний час отримує невелику пенсію на яку має забезпечити себе ліками та оплатити комунальні послуги.
В зв`язку з вказаними обставинами просив відстрочити йому сплату судового збору до ухвалення рішення по справі.
На підтвердження викладених обставин додав пенсійне посвідчення № НОМЕР_1 від 27.07.2005 року.
Відповідно до ч. 1 ст. 8 Закону України Про судовий збір суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на визначений строк у порядку, передбаченому законом, але не більше як до ухвалення судового рішення у справі, зменшити розмір належних до сплати судових витрат, пов`язаних з розглядом справи, або звільнити від їх сплати за таких умов:
1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік;
або 2) позивачами є: а) військовослужбовці; б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда; г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім`ї; ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або 3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю.
Згідно з ч. 3 ст. 12 ЦПК України кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Крім того, згідно роз`яснень викладених у п. 29 Постанові Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах від 17.10.2014 року №10, єдиною підставою для відстрочення або розстрочення сплати судового збору є врахування судом майнового стану сторони, тобто фізичної або юридичної особи (наприклад, довідка про доходи, про склад сім`ї, про наявність на утриманні непрацездатних членів сім`ї, банківські документи про відсутність на рахунку коштів, довідка податкового органу про перелік розрахункових та інших рахунків тощо).
Таким чином, у разі подання клопотань про відстрочення, розстрочення, звільнення від сплати судового збору заявник повинен одночасно надати докази на підтвердження обставин, які свідчать про наявність передбачених законом підстав для таких дій.
На підтвердження підстав для відстрочення сплати судового збору ОСОБА_1 надав суду копію пенсійного посвідчення.
Доказів на підтвердження свого майнового стану, зокрема, довідок про доходи, отримані за 2020 рік, про сплату комунальних послуг, придбання ліків, позивач суду не надав.
Враховуючи, що однією із засад судочинства визначено рівність усіх учасників судового процесу перед законом та судом, приймаючи до уваги те, що законодавством не визначено пенсіонерів такими, що звільнені від сплати судового збору лише на тій умові, що вони досягли непрацездатного віку, а ОСОБА_1 не надано достатніх та переконливих доказів на підтвердження його тяжкого матеріального стану, суд не вбачає підстав для відстрочення йому сплати судового збору.
Відповідно до ч.1 ст.185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись ч. 1 ст. 185, 285 ЦПК України, суддя
постановив:
У задоволенні клопотання ОСОБА_1 про відстрочення сплати судового збору відмовити.
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання таким, що втратив право користування жилим приміщенням залишити без руху.
Надати ОСОБА_1 можливість протягом 10 днів з дня отримання ухвали, усунути недоліки позову, шляхом подання документу про сплату 840 грн. 80 коп. судового збору (одержувач: Смілянське УК/Сміла/22030101, ЄДРПО: 38029906, банк одержувача: Казначейство України, МФО:899998, код класифікації доходів бюджету: 22030101 рахунок: UA928999980313111206000023009).
Роз`яснити ОСОБА_1 , що в разі невиконання ухвали суду в зазначений строк, позовна заява вважатиметься неподаною та буде повернута.
Ухвала оскарженню не підлягає і набирає законної сили з моменту підписання.
Суддя : Н.А.Кирилюк
Суд | Смілянський міськрайонний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 29.12.2020 |
Оприлюднено | 04.01.2021 |
Номер документу | 93939563 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Смілянський міськрайонний суд Черкаської області
Кирилюк Н. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні