Cправа №760/28084/20
Провадження №1-кс/760/8646/20
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 грудня 2020 року Солом`янський районний суд м. Києва
Слідчий суддя Солом`янського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у закритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві, клопотання слідчого з особливо важливих справ Головного управління ДФС у м. Києві ОСОБА_3 , погоджене прокурором ОСОБА_4 , про проведення обшуку, у межах досудового розслідування кримінального провадження №32017100040000050 від 01.08.2017 року за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 204 КК України, -
в с т а н о в и в:
До Солом`янського районного суду м. Києва надійшло клопотання старшого слідчого з особливо важливих справ Головного управління ДФС у м. Києві ОСОБА_3 , погоджене прокурором ОСОБА_4 , про проведення обшуку, у межах досудового розслідування кримінального провадження №32017100040000050 від 01.08.2017 року за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 204 КК України.
На обґрунтування клопотання зазначено наступне.
Слідчий вказав, що Інтернет-сайти: elit-import.com.ua, alkovegas.com.ua, elitochka.com.ua, ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , ІНФОРМАЦІЯ_6 використовуються з метою збуту незаконно виготовлених алкогольних напоїв з недоброякісної сировини (матеріалів), що становлять загрозу для життя і здоров`я людей. Також встановлено, що частина алкогольних напоїв реалізується в тарі, яка заборонена Законом України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів» №481/95-ВР від 19.12.1995, зокрема, у пакетах типу beg-in-boks.
В адресу У ОРД ГУ ДФС у м. Києві в порядку ст. 40 КПК України направлено доручення з метою встановлення осіб причетних до виготовлення та збуту фальсифікованої алкогольної продукції, місць зберігання, засобів транспортування, тощо.
В ході виконання доручення УОРД ГУ ДФС у м. Києві встановлено, що на території ТОВ «Золотоніський ЛГЗ «Златогор» (код ЄДРПОУ 31082518), адреса: Черкаська обл., м. Золотоноша, вул. Січова, буд. 22 (кадастровий номер 7110400000:09:009:0100) здійснюється виготовлення алкогольної продукції з не облікованої сировини, походження якої невідоме, якість готової алкогольної продукції не відповідає вимогам ДСТУ. Така продукція не обліковується заводом та маркується підробленими марками акцизного податку.
Водночас встановлено, що оптові партії не облікованої лікеро-горілчаної продукції зберігаються з метою подальшого збуту за наступними адресами:
АДРЕСА_1 ;
АДРЕСА_2 ;
Київська область, Бориспільський район, с. Проліски, вул. Промислова, 9
У подальшому встановлено, що незаконно виготовлені підакцизні товари (горілка, коньяк) реалізуються менеджерами ТОВ «Петрус-Алко» через мережу Інтернет по значно заниженій ціні, а також через продуктові магазини, а саме:
АДРЕСА_3 - « ІНФОРМАЦІЯ_7 », господарську діяльність в якому здійснює ФОП ОСОБА_5 , іпн. НОМЕР_1 .
АДРЕСА_4 , господарську діяльність в якому здійснює ФОП ОСОБА_6 , іпн. НОМЕР_2 .
АДРЕСА_5 - «Магазин-Кафетерій», господарську діяльність в якому здійснює ТОВ «ПРОДУКТИ» Членів трудового колективу державного підприємства роздрібної торгівлі №228 Молоко» (ЄДРПОУ 30574217).
Згідно Інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна господарське приміщення за адресою: м. Київ, пр.-кт Науки, 43 належить Територіальній громаді міста Києва в особі Київської міської ради.
Досудовим розслідуванням здобуто достатньо підстав вважати, що за адресою: АДРЕСА_5 розташоване господарське приміщення з метою незаконного зберіганням та збуту незаконно виготовлених підакцизних товарів, знаходяться речі, предмети, документи, які мають значення для встановлення істини у даному кримінальному провадженні та плануються до вилучення, а саме: незаконно виготовлені алкогольні напої без марок акцизного податку встановленого зразка, або з підробленими марками акцизного податку, документи щодо отримання та продажу незаконно виготовлених алкогольних напоїв, чорнові та рукописні записи, в яких містяться відомості про вчинення кримінального правопорушення, мобільні телефони, сировину та фурнітуру необхідну для виготовлення фальсифікованих алкогольних напоїв (спирт, тара, упаковка, лійка тощо), інші речі, предмети і документи, знаряддя кримінального правопорушення, магнітні носії інформації, що містять у собі іншу інформацію, яка має значення для досудового розслідування; крім того гроші та інші цінності, здобуті злочинним шляхом.
Відомості, які містяться у відшукуваних речах і документах використовуватимуться як докази вчинення кримінальних правопорушень під час судового розгляду.
Згідно з вимогами ст. 234 КПК України встановлено, що обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.
Окрім того, відповідно до п.8 ч.3 ст.234 КПК України встановлено, що доступ до речей, документів або відомостей, які можуть у них міститися, неможливо отримати органом досудового розслідування у добровільному порядку шляхом витребування речей, документів, відомостей відповідно до частини другої статті 93 цього Кодексу, або за допомогою інших слідчих дій, передбачених цим Кодексом, а доступ до осіб, яких планується відшукати, - за допомогою інших слідчих дій, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до ст. 30 Конституції України не допускається проникнення до житла чи до іншого володіння особи, проведення огляду чи обшуку інакше як за вмотивованим рішенням суду.
Згідно до ст. 9 Конституції України міжнародні договори, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, є частиною національного законодавства України.
Пунктом 45 рішення Європейського суду з прав людини «Бук проти Німеччини» від 28.04.2005 (Buck v. Germany) заява №41604/98, ECHR 2006-IV) встановлено, що держави можуть за необхідності вдаватись до проведення обшуку з метою отримання доказів та підтвердження факту вчинення певних правопорушень. При цьому суду, необхідно оцінювати підстави наведенні на обґрунтування проведення обушку житла та виїмки з нього, є належним та достатнім і чи принцип пропорційності дотриманий (див.: зазначене рішення у справі «Функе проти Франції» пункти 55-57 рішення від 25 лютого 1993 р. «Кремє проти Франції», № 11471/85, пункти 38-40 тощо).
Слідчий у судове засідання не з`явився, подав заяву із проханням розглянути клопотання без його участі, подане клопотання підтримав та просив задовольнити його.
Дослідивши матеріали провадження, слідчий суддя за своїм внутрішнім переконанням, яке ґрунтується на всебічному, повному й неупередженому дослідженні всіх обставин, керуючись законом, оцінивши кожний доказ з точки зору належності, допустимості, достовірності, а сукупність зібраних доказів - з точки зору достатності та взаємозв`язку для прийняття відповідного процесуального рішення, приходить до наступних висновків.
Відповідно до ч. 1 ст. 234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.
Обшук проводиться на підставі ухвали слідчого судді.
Згідно з ч.2 ст. 234 КПК України обшук проводиться на підставі ухвали слідчого судді місцевого загального суду, в межах територіальної юрисдикції якого знаходиться орган досудового розслідування.
Згідно ч.4ст.234 КПК Україниклопотання про обшук розглядається у суді у день його надходження за участю слідчого або прокурора.
Прокурор довів наявність достатніх, передбачених ч. 5ст. 234 КПК України, підстав для проведення обшуку.
Крім цього, відповідно до ч.2ст.235 КПК України, ухвала про дозвіл на обшук повинна містити відомості про речі, документи або осіб, для виявлення яких проводиться обшук.
При цьому, вирішуючи дане клопотання про надання дозволу на проведення обшуку, слідчий суддя враховує практику Європейського суду з прав людини. Так, визнаючи порушення ст. 8 Конвенції про захист прав людини і основоположних свободта констатуючи незаконність обшуку у справі «Ернст та інші проти Бельгії», Європейський суд зазначив, що ордер на проведення обшуку не містив жодної інформації про конкретні цілі та підстави для проведення обшуку, характер розслідування, точні місця проведення обшуків та про предмети, що підлягали вилученню. Таким чином, слідчі наділялися широкими повноваженнями.
Враховуючи вищевикладене, а також правові підстави для проведення обшуку, достатність доказів, що вказують на вчинення кримінального правопорушення, наслідки обшуку, розумність та співрозмірність обшуку завданням кримінального провадження, наявність об`єктивної необхідності та виправданість такого втручання у права і свободи особи, приймаючи до уваги неможливість досягнення мети, на яку посилається слідчий, без застосування цих заходів, вважаю, що клопотання слідчого обґрунтоване та підлягає частковому задоволенню, оскільки слідчим не надано доказів, щодо вилучення: іншої документації (у тому числі в електронному вигляді); чорнових записів, записних книжок, технічних засобів (у тому числі комп`ютерної техніки), які містять у собі відомості стосовно вчинення кримінального правопорушення ТОВ «Югтранс - Термінал» (код за ЄДРПОУ 35304198).
Керуючись ст. ст.ст. 107, 110, 234, 235, 309, 369, 371, 372 КПК України, слідчий суддя, -
у х в а л и в:
Клопотання задовольнити частково.
Надати дозвіл слідчим групи слідчих дев`ятого слідчого відділу розслідування кримінальних проваджень СУ ГУ ДФС у м. Києві ОСОБА_3 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , дозвіл на проведення обшуку господарського приміщення, що розташоване за адресою: АДРЕСА_5 (належить Територіальній громаді міста Києва в особі Київської міської ради), з метою встановлення та вилучення документів, предметів, речей, які мають значення для встановлення істини у кримінальному провадженні, а саме:
-незаконно виготовлені алкогольні напої без марок акцизного податку встановленого зразка, або з підробленими марками акцизного податку;
- документи щодо отримання та продажу незаконно виготовлених алкогольних напоїв;
-чорнові та рукописні записи, в яких містяться відомості про вчинення кримінального правопорушення;
-сировину та фурнітуру необхідну для виготовлення фальсифікованих алкогольних напоїв (спирт, тара, упаковка, лійка, шланги, насоси, фільтри,барвники, тощо);
- магнітні носії інформації, що містять у собі відомості, які мають значення для досудового розслідування;
-грошові кошти, здобуті злочинним шляхом.
У задоволенні іншої частини клопотання відмовити.
Строк дії ухвали - один місяць з дня постановлення.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя:
Суд | Солом'янський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 23.12.2020 |
Оприлюднено | 14.02.2023 |
Номер документу | 93943158 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення обшуку житла чи іншого володіння особи |
Кримінальне
Солом'янський районний суд міста Києва
Педенко А. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні