Ухвала
від 29.12.2020 по справі 909/363/20
ЗАХІДНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ЗАХІДНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

79010, м.Львів, вул.Личаківська,81


УХВАЛА

"29" грудня 2020 р. Справа № 909/363/20

Суддя-доповідач Кравчук Н.М.

розглянувши апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Вуд Панель Плюс" б/н від 20.12.2020 (вх. № ЗАГС 01-05/3856/20 від 24.12.2020)

на рішення Господарського суду Івано-Франківської області від 16.11.2020 (суддя Рочняк О.В., повний текст рішення складено 30.11.2020)

у справі № 909/363/20

за позовом: Приватного підприємства "Оресто", смт. Перегінськ, Рожнятівський район, Івано-Франківська область

до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю "Вуд Панель Плюс", м. Коломия, Івано-Франківська область

про стягнення заборгованості в сумі 289 766,40 грн

ВСТАНОВИВ :

Приватне підприємство "Оресто" звернулося до Господарського суду Івано-Франківської області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Вуд Панель Плюс" про стягнення заборгованості в сумі 289 766,40 грн.

Рішенням Господарського суду Івано-Франківської області від 16.11.2020 у справі № 909/363/20 позовні вимоги задоволено в повному обсязі.

Не погоджуючись з вказаним рішенням суду, Товариство з обмеженою відповідальністю "Вуд Панель Плюс" оскаржило його в апеляційному порядку.

Перевіривши матеріали апеляційної скарги Товариства з обмеженою відповідальністю "Вуд Панель Плюс", апеляційний суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення скарги без руху з огляду на таке.

Статтею 258 ГПК України визначено вимоги до форми і змісту апеляційної скарги. Пунктом 3 даної статті встановлено, що до апеляційної скарги додаються довіреність або інший документ, що посвідчує повноваження представника, якщо скарга подана представником і в справі немає підтвердження його повноважень.

Статтею 8 Конституції України передбачено, що в Україні визнається і діє принцип верховенства права. Конституція України має найвищу юридичну силу. Закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй. Норми Конституції України є нормами прямої дії. Звернення до суду для захисту конституційних прав і свобод людини і громадянина безпосередньо на підставі Конституції України гарантується.

За вимогами п. 3 ст. 131 2 Конституції України, яка набрала чинності з 30.09.2016, відповідно до Закону України "Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)", виключно адвокат здійснює представництво іншої особи в суді, а також захист від кримінального обвинувачення.

Підпунктом 11 п. 161 розділу ХV "Перехідні положення" Конституції України, передбачено, що представництво відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 131-1 та ст. 131-2 цієї Конституції виключно прокурорами або адвокатами у Верховному Суді та судах касаційної інстанції здійснюється з 1 січня 2017 року; у судах апеляційної інстанції - з 1 січня 2018 року; у судах першої інстанції - з 1 січня 2019 року.

Згідно з ч.1 ст.56 ГПК України сторона, третя особа, а також особа, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, може брати участь в судовому процесі особисто (самопредставництво) та (або) через представника.

Частиною 3 статті 56 ГПК України встановлено, що юридична особа незалежно від порядку її створення бере участь у справі через свого керівника, члена виконавчого органу, іншу особу, уповноважену діяти від її імені відповідно до закону, статуту, положення, трудового договору (контракту) (самопредставництво юридичної особи), або через представника.

Частиною 1 статті 58 ГПК України передбачено, що представником у суді може бути адвокат або законний представник.

При розгляді справ у малозначних спорах (малозначні справи) представником може бути особа, яка досягла вісімнадцяти років, має цивільну процесуальну дієздатність, за винятком осіб, визначених статтею 59 цього Кодексу (ч.2 ст.58 ГПК України).

Враховуючи, що предметом розгляду у даній справі є вимоги про стягнення 289 766,40 грн, то дана справа не відноситься до малозначних справ в розумінні приписів Господарського процесуального кодексу України.

Наведені вище положення законодавства передбачають можливість здійснення процесуального представництва юридичною особою, як в порядку самопредставництва, так і іншими особами, як представниками юридичної особи за довіреністю.

В порядку самопредставництва юридичну особу може представляти за посадою її керівник або інші особи, повноваження яких визначені законодавством чи установчими документами.

Відповідно до ч.3 ст. 60 ГПК України довіреність від імені юридичної особи видається за підписом (електронним цифровим підписом) посадової особи, уповноваженої на це законом, установчими документами.

За змістом ч. 4 ст. 60 ГПК України повноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність".

Частиною 1 статті 26 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" закріплено перелік документів, що посвідчують повноваження адвоката на надання правової допомоги: договір про надання правової допомоги; довіреність; ордер; доручення органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги.

Як вбачається з апеляційної скарги, остання підписана представником Товариства з обмеженою відповідальністю "Вуд Панель Плюс" - Лисанюком Миколою Миколайовичем, який діє на підставі довіреності № 6 від 13.02.2020.

Дослідивши вказану довіреність, суд встановив, що остання не містить інформації, що Лисанюк Микола Миколайович має статус адвоката, а додатки, долучені до апеляційної скарги, не містять доказів самопредставництва.

Окрім того, суд звертає увагу скаржника на те, що довіреністю № 6 ОСОБА_1 уповноважено бути представником Товариства з обмеженою відповідальністю "Вуд Панель Плюс" у відповідних установах, органах державної влади та місцевого самоврядування, органах поліції, у центрах зайнятості, фіскальній службі, інших товариствах та організаціях з питань, пов`язаних із поданням та отриманням документів, отриманням і передачею товарів, прийманням та передачею майна, та отриманням сертифікатів, дозволів та іншого. З наведеного вбачається, що вказана довіреність не містить інформації, про надання Лисанюку Миколі Миколайовичу права представляти Товариства з обмеженою відповідальністю "Вуд Панель Плюс" в судах всіх інстанції, з усіма правами наданими позивачу, відповідачу чи третій особі.

Відповідно до п.3 ч.3 ст. ст.258 ГПК України до апеляційної скарги додаються докази надсилання копії апеляційної скарги іншій стороні у справі.

Відповідно до ст. 259 Господарського процесуального кодексу України особа, яка подає апеляційну скаргу, надсилає іншим учасникам справи копію цієї скарги і доданих до неї документів, які у них відсутні, листом з описом вкладення.

У відповідності до п. 2 Правил надання послуг поштового зв`язку, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 №270, розрахунковий документ встановленої відповідно до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» форми та змісту (касовий чек, розрахункова квитанція тощо), що підтверджує надання послуг поштового зв`язку. А підтвердженням переліку відправлених документів є опис вкладення встановленої форми.

В свою чергу, пунктом 19 Правил визначено, що внутрішні поштові відправлення з оголошеною цінністю можуть прийматися для пересилання з описом вкладення та/або з післяплатою.

У разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв`язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв`язку повинен зазначити номер поштового відправлення. За бажанням відправника на примірнику опису, що вкладається до поштового відправлення, вартість предметів може не зазначатися (п. 61 Правил надання послуг поштового зв`язку).

Виходячи з викладеного, належним доказом відправлення копії апеляційної скарги та доданих до неї документів є саме опис вкладення та документ, що підтверджує надання поштових послуг (фіскальний чек, розрахункова квитанція тощо).

Проте, як вбачається з матеріалів апеляційної скарги, скаржником до останньої долучено лише розрахунковий документ - накладну, проте не додано опису вкладення у цінний лист.

Частиною 2 статті 260 ГПК України визначено, що до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 258 цього Кодексу, застосовуються положення статті 174 цього Кодексу.

Приписами ч.1, ч.2 ст. 174 ГПК України встановлено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Враховуючи вищенаведене, апеляційна скарга Товариства з обмеженою відповідальністю "Вуд Панель Плюс" на рішення Господарського суду Івано-Франківської області від 16.11.2020 у справі № 909/363/20 підлягає залишенню без руху, із наданням скаржникові строку для усунення зазначених недоліків, шляхом надання доказів надсилання копії апеляційної скарги позивачу та документів, що посвідчують повноваження Лисанюка Миколи Миколайовича представляти інтереси відповідача в суді апеляційної інстанції.

Керуючись ст.ст. 174, 234, 258, 260 Господарського процесуального кодексу України, Західний апеляційний господарський суд -

У Х В А Л И В :

1. Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Вуд Панель Плюс" на рішення Господарського суду Івано-Франківської області від 16.11.2020 у справі № 909/363/20 залишити без руху.

2. Скаржнику усунути встановлені при поданні апеляційної скарги недоліки шляхом:

- подання (надсилання) суду доказів надіслання апеляційної скарги Приватному підприємству "Оресто" листом з описом вкладення протягом 10 днів з дня вручення ухвали про залишення апеляційної скарги без руху, але не пізніше 18.01.2021;

- подання (надсилання) суду документів, що посвідчують повноваження Лисанюка Миколи Миколайовича представляти інтереси відповідача в суді апеляційної інстанції протягом 10 днів з дня вручення ухвали про залишення апеляційної скарги без руху, але не пізніше 18.01.2021.

При не усуненні недоліків апеляційної скарги у строк, встановлений судом, скарга вважається неподаною і повертається скаржнику в порядку ч. 4 ст. 174 ГПК України.

Веб-адреса сторінки суду https://wag.court.gov.ua/sud4870/ на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається.

Суддя-доповідач Кравчук Н.М.

СудЗахідний апеляційний господарський суд
Дата ухвалення рішення29.12.2020
Оприлюднено04.01.2021
Номер документу93959345
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —909/363/20

Постанова від 16.08.2021

Господарське

Західний апеляційний господарський суд

Якімець Ганна Григорівна

Ухвала від 05.07.2021

Господарське

Західний апеляційний господарський суд

Якімець Ганна Григорівна

Ухвала від 25.05.2021

Господарське

Західний апеляційний господарський суд

Якімець Ганна Григорівна

Ухвала від 09.04.2021

Господарське

Західний апеляційний господарський суд

Якімець Ганна Григорівна

Ухвала від 09.03.2021

Господарське

Західний апеляційний господарський суд

Якімець Ганна Григорівна

Ухвала від 08.02.2021

Господарське

Західний апеляційний господарський суд

Кравчук Наталія Миронівна

Ухвала від 29.12.2020

Господарське

Західний апеляційний господарський суд

Кравчук Наталія Миронівна

Рішення від 16.11.2020

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Рочняк О. В.

Ухвала від 05.11.2020

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Рочняк О. В.

Ухвала від 12.10.2020

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Рочняк О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні