ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
Кіровоградської області
вул.В`ячеслава Чорновола, 29/32, м.Кропивницький, Україна, 25022,
тел/факс: 32-05-11/24-09-91 E-mail: inbox@kr.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
30 грудня 2020 рокуСправа № 912/4163/20
Господарський суд Кіровоградської області в складі судді Вавренюк Л.С., розглянувши матеріали позовної заяви Індивідуального приватного підприємства "Наірі", 08335, Київська обл., Бориспільський район, с. Іванків, вул. Жовтнева, буд. 71, код ЄДР 20642746
до відповідача: Щасливської сільської ради Олександрійського району Кіровоградської області, 28055, Кіровоградська обл., Олексаандрійський район, с. Щасливе, вул. Центральна, буд. 12А
про визнання права власності
Встановив: до Господарського суду Кіровоградської області надійшла позовна заява Індивідуального приватного підприємства "Наірі" до Щасливської сільської ради Олександрійського району Кіровоградської області про наступне:
- визнати за індивідуальним приватним підприємством "Наірі" право власності на об`єкт нерухомого майна - будівлю складу, який знаходиться за адресою: Кіровоградська область, Олександрійський район, село Щасливе, вул. Миру, 1а.
Розглянувши позовну заяву, господарський суд дійшов висновку, що позовна заява підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Статтями 162 та 164 Господарського процесуального кодексу України визначено вимоги щодо оформлення позовної заяви та комплектність документів, які повинні додаватися до неї.
Згідно з п. 7 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися.
Господарський суд встановив, що позивачем не зазначено у позові відомостей про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, що не відповідає вимогам п. 7 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України.
Приписами п. 8 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України закріплено, що позовна заява повинна містити перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
В порушення вищевказаної норми Господарського процесуального кодексу України не зазначено відомостей щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до позовної заяви.
Відповідно до ч.ч. 1-5 ст. 91 Господарського процесуального кодексу України письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Учасники справи мають право подавати письмові докази в електронних копіях, посвідчених електронним цифровим підписом, прирівняним до власноручного підпису відповідно до закону. Електронна копія письмового доказу не вважається електронним доказом. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який заходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Порядок засвідчення копій документів передбачений п. 5.27 Національного стандарту України "Державна уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлення документів. ДСТУ 4163-2003", затвердженого наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 07.04.2003 № 55. Згідно з вказаним стандартом відмітку про засвідчення копії документа складають зі слів "Згідно з оригіналом", назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії.
Позивачем не вказано про наявність у нього оригіналів документів, доданих до позовної заяви та, як вбачається з матеріалів, поданих на розгляд суду, подані документи до позовної заяви містять відмітку "Копія", однак позивачем не зазначено назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії, що порушує порядок засвідчення копій.
Зазначена інформація у поданих документах не може бути врахована господарським судом як достовірна станом на момент подання позовної заяви 28.12.2020.
Відповідно до ч. 1 п. 2 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Частиною 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", в редакції на дату подання позовної заяви, встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
За подання до господарського суду встановлено наступний розмір та порядок сплати судового збору: за позовними заявами майнового характеру - 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; за позовними заявами немайнового характеру - 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Законом України "Про державний бюджет України на 2020 рік" станом на 01.01.2020 встановлено прожитковий мінімум для працездатних осіб на рівні 2 102,00 грн.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 163 Господарського процесуального кодексу України ціна позову визначається: у позовах про визнання права власності на майно або його витребування - вартістю майна.
Поданий позов містить одну вимогу немайнового характеру - визнання права власності.
Згідно правової позиції Верховного Суду викладеної в ухвалі від 12.09.2018 по справі №916/540/17, судовий збір з позовної заяви про визнання права власності на майно, витребування або повернення майна визначається з урахуванням вартості спірного майна, тобто як зі спору майнового характеру, притому незалежно від того, чи є зобов`язання, які виникли між сторонами, позадоговірними або договірними.
Відповідно до ч. 1 п. 2 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Таким чином, подавши вказаний позов, позивач мав судовий збір за вимогою про визнання права власності на об`єкт нерухомого майна - у розмірі 1,5% від вартості майна.
Разом з цим, суд звертає увагу, що позивачем не надано довідки про вартість (оцінку) майна, за яким він просить визнати право власності, що унеможливлює зазначення судом в цій ухвалі точної суми судового збору за вказаною вимогою, яку необхідно сплатити (доплатити) позивачу.
Крім того, відповідно до ч. 2 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Водночас, позовні матеріали не містять ані звіту про оцінку майна, ані довідки про вартість майна, за яким позивач просить визнати право власності.
Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст.ст. 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
З огляду на те, що позивач не дотримався вимог п.п. 7, 8 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України та не засвідчив належним чином документи доданих до позовної заяви, господарський суд вважає за необхідне позовну заяву Індивідуального приватного підприємства "Наірі" залишити без руху та надати позивачу строк для усунення вказаних недоліків.
Керуючись ст. ст. 162, 164, 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву Індивідуального приватного підприємства "Наірі" (вх.№ 4163/2020 від 28.12.2020) - залишити без руху.
2. Встановити позивачу строк усунення виявлених при поданні позовної заяви недоліків - не більше 10 днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
3. Встановити спосіб усунення недоліків позовної заяви шляхом надання:
- належним чином засвідченні позивачем копії доданих до позову документів;
- зазначення відомостей про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви;
- зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;
- письмові пояснення щодо ціни позову; докази на підтвердження вартості майна (звіт про оцінку майна або довідку про вартість майна, за яким позивач просить визнати право власності;
- належні докази сплати судового збору у встановленому порядку та розмірі, (виходячи з вартості майна, за яким позивач просить визнати право власності;
- докази направлення заяви про усунення недоліків з додатками на адресу відповідача (опис вкладення, засвідчений належним чином, з переліком доданих до заяви документів).
4. Рекомендувати учасникам судового процесу подавати документи по справі (заяви, клопотання, пояснення, відзиви, скарги, тощо) в електронному вигляді на електронну адресу господарського суду (inbox@kr.arbitr.gov.ua) з кваліфікованим електронним цифровим підписом, через особистий кабінет в підсистемі "Електронний суд", або поштою.
5. Роз`яснити позивачу, що у відповідності до ч.ч. 3, 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому ст. 176 цього кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
6. Повідомити учасників справи про відсутність у суду технічної можливості надавати інформацію про вебадресу судового рішення у Єдиному державному реєстрі судових рішень, одночасно з врученням (надсиланням/видачі) копії повного або скороченого такого рішення до затвердження Положення про Єдину судову інформаційно - телекомунікаційну систему та початку функціонування Єдиної судової інформаційно - телекомунікаційної системи.
Повідомити учасників справи про можливість ознайомитись з електронною копією судового рішення в Єдиному державному реєстрі судових рішень за його вебадресою: http://reyestr.court.gov.ua.
7. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.
8. Копії ухвали направити:
Індивідуальному приватному підприємству "Наірі" на електронну пошту: papa-jo@mail.ru
та за адресою для листування: 28034, Кіровоградська обл., Олександрійський район, с. Протопопівка, вул. Квіткова, 3А.
Суддя Л.С. Вавренюк
Суд | Господарський суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 30.12.2020 |
Оприлюднено | 04.01.2021 |
Номер документу | 93960707 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Кіровоградської області
Вавренюк Л.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні