ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
18.12.2020 Справа № 908/3229/20
м. Запоріжжя Запорізької області
Господарський суд Запорізької області у складі судді Азізбекян Тетяни Анатоліївни, розглянувши матеріали позовної заяви
про стягнення 8810,18 грн.
ВСТАНОВИВ:
Публічне акціонерне товариство «Запоріжжяобленерго» звернулось до Господарського суду Запорізької області з позовною заявою до Державної прикордонної служби України Азовсько-Чорноморського регіонального управління Бердянської прикордонного загону про стягнення заборгованості в сумі 8810,18 грн. за перевищення договірних величин споживання електричної енергії в лютому та березні 2018 року.
Згідно із витягу з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 15.12.2020, наведену вище позовну заяву передано для розгляду судді Азізбекян Т.А.
Відповідно до ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України, далі ГПК України позовна заява повинна містити, зокрема, повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців); відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти;
Так, відповідачем у позовні заяві назначено «Державна прикордонна служба України Азовсько-Чорноморське регіональне управління Бердянської прикордонного загону», проте із тексту позовної заяви, не можливо встановити чи відповідачем є «Державна прикордонна служба України», чи «Державна прикордонна служба України та Азовсько-Чорноморське регіональне управління Бердянської прикордонного загону», чи «Державна прикордонна служба України в особі Азовсько-Чорноморського регіонального управління Бердянської прикордонного загону».
Суд звертає увагу, що відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань зареєстрована державна організація - Азовсько-Чорноморське регіональне управління Державної прикордонної служби (ідентифікаційний код 23311274).
Також, позивачем не вірно зазначені ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України та адреса. Зазначені у позові код ЄДРПОУ: 14321848 та адреса: вул. Північна, буд. 17а, м. Бердянськ, Запорізька область, 71116, відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, належать Військовій частині НОМЕР_1 .
Відповідно до ч. 2 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Відповідно до ч. 1 ст. 73 Господарського процесуального кодексу України, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Згідно з ч. 2 ст. 91 ГПК України, письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.
Так, в позовній заяві Публічне акціонерне товариство «Запоріжжяобленерго» в особі Якимівських районних електричних мереж Публічного акціонерного товариства «Запоріжжяобленерго» посилається на умови договору про постачання електричної енергії № 494 від 02.02.2018. Однак в наданих до позову додатках вказаного договору не виявлено.
Відповідно до п.1 ст. 174 ГПК України, суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до ч.2 ст. 174 ГПК України, в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи вищевикладене, позовна заява підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення вказаних недоліків.
Приписами ч. 2 ст. 235 ГПК України, визначено, що ухвали, постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею (суддями).
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 162, 164, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
У Х В А Л И В:
Позовну заяву Публічного акціонерного товариства «Запоріжжяобленерго» в особі Якимівських районних електричних мереж Публічного акціонерного товариства «Запоріжжяобленерго» залишити без руху.
Повідомити позивача про необхідність усунути зазначені в цій ухвалі недоліки до 20.01.2021, проте не більше 10 днів з дня вручення позивачу ухвали суду про залишення позовної заяви без руху та подати до суду відповідні докази, а саме:
- вказати назву, адресу, ідентифікаційний код відповідача;
- надати договір про постачання електричної енергії № 494 від 02.02.2018.
Роз`яснити позивачу, що відповідно до ч. 4 ст. 174 ГПК України при невиконанні вимог даної ухвали, позовна заява вважається неподаною та повертається позивачу.
Подання письмових доказів сторонами має здійснюватися з супровідним листом через службу діловодства суду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання 31.12.2020 та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Т.А. Азізбекян
Суд | Господарський суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 17.12.2020 |
Оприлюднено | 08.09.2022 |
Номер документу | 93962286 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг енергоносіїв |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні