Справа № 173/2012/20
Провадження № 3/173/646/2020
ВЕРХНЬОДНІПРОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПОСТАНОВА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
18 листопада 2020 р. м. Верхньодніпровськ
Суддя Верхньодніпровського районного суду Дніпропетровської області Бурхан С.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Верхньодніпровську, матеріал, який надійшов від Верхньодніпровського ВП Жовтоводського ВП ГУНП в Дніпропетровській області відносно
ОСОБА_1
ІНФОРМАЦІЯ_1 ,
ідентифікаційний номер - НОМЕР_1 ;
місце проживання:
АДРЕСА_1 ;
місце роботи: не працює
у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КпАП України.
встановив:
24.08.2020 року о 21 годині 45 хвилин по вул. Набережній, с. Дніпровське, Верхньодніпровського району, Дніпропетровської області, водій ОСОБА_1 керував мопедом "Сузукі" без д/н з явними ознаками алкогольного сп`яніння (різкий запах алкоголю з порожнини рота, почервоніння очей). На законну вимогу працівника поліції пройти огляд на стан алкогольного сп`яніння у медичному закладі та за допомогою приладу "Драгер", водій відмовився в присутності двох свідків, чим порушив п.2.5 ПДР України.
В судовому засіданні гр. ОСОБА_1 не визнав свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КпАП України. При цьому гр. ОСОБА_1 пояснив, що ввечері 24.08.2020 року він дійсно вживав алкогольні напої, а саме пиво, однак заперечував, факт керування транспортним засобом в стані алкогольного сп`яніння.
Згідно ст.245 КпАП України, серед ряду завдань провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно до положення ст.251 КпАП України, доказами у справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність або відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, яка використовується при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Згідно ст.252 КпАП України, висновок про наявність вини ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Вислухавши пояснення, дослідивши зібрані по справі докази та оцінюючи їх в сукупності, суд вважає, що вина гр. ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КпАП України, а саме, керування транспортним засобом в стані алкогольного сп`яніння та відмова від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного сп`яніння, знайшла своє підтвердження в ході судового розгляду справи, зокрема:
- згідно акту огляду на стан алкогольного сп`яніння з використання спеціальних технічних засобів від 24.08.2020 року, встановлено, що гр. ОСОБА_1 відмовився пройти огляд на стан алкогольного сп`яніння в присутності свідків ОСОБА_2 та ОСОБА_3 (а.с.2);
- згідно письмового пояснення гр. ОСОБА_1 , встановлено, що 24.08.2020 року близько 20 години 20 хвилин він вживав алкогольне пиво об`ємом 0,5 л. Після чого, о 21 годині 40 хвилин того ж дня він керував мопедом "Сузукі" без д/н, та рухаючись по вул. Набережній, с. Дніпровське, Верхньодніпровського району, Дніпропетровської області, був зупинений працівниками поліції. На вимогу працівника поліції пройти огляд на стан сп`яніння у медичному закладі та за допомогою приладу "Драгер", він відмовився в присутності двох свідків (а.с.4);
- з письмових пояснень свідків ОСОБА_2 та ОСОБА_3 , встановлено, що в їх присутності 24.08.2020 року гр. ОСОБА_1 підтвердив, що він керував мопедом по вул. Набережній, с. Дніпровське, Верхньодніпровського району, Дніпропетровської області, в стані алкогольного сп`яніння, а також відмовився пройти відповідно до встановленого порядку огляд на стан алкогольного сп`яніння у медичному закладі та за допомогою приладу "Драгер" (а.с.5,6).
При оцінці доказів, які були надані працівниками поліції, суд керується критерієм доведення (поза розумним сумнівом), який передбачає, що працівники поліції повинні довести суду за допомогою належних та допустимих доказів, що існує єдина версія, якою розумна людина може пояснити факти, встановлені в суді, а саме винуватість особи у вчиненні даного правопорушення. А тому суд вважає надані докази узгоджуються в цілому, не викликають сумніву та вказують на винуватість гр. ОСОБА_1 у вчиненні даного правопорушення.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, котре стосуються безпеки дорожнього руху та полягає в грубому порушенні порядку користування правом керування транспортними засобами, особу правопорушника, ступінь його вини яка, як встановлено судом, виражається в формі умислу, оскільки останній усвідомлював протиправний характер своїх діянь, передбачав їх шкідливі наслідки і свідомо припускав їх настання, а тому, суд вважає за необхідне накласти на гр. ОСОБА_1 стягнення у вигляді штрафу в межах, передбачених санкцією ч.1 ст.130 КпАП України.
Крім того, санкцією ст.130 КпАП України, передбачено позбавлення права керування транспортними засобами, при наявності такого права у правопорушника. Згідно доданого до протоколу інформаційного листа гр. ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , посвідчення водія не має (а.с.9). Таким чином, в даному випадку стягнення у вигляді позбавлення права керування транспортними засобами не застосовується.
Відповідно до ст.40-1 та зміни до ст.283 Кодексу України про адміністративне правопорушення, зміни до ст.4 Закону України Про судовий збір , судовий збір справляється в дохід держави у розмірі 420 (чотириста двадцять) грн. 40 коп. у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення.
На підставі викладеного та керуючись ст.283, ст.40-1 КпАП України.
постановив:
ОСОБА_1 визнати винним у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КпАП України, та притягти до адміністративної відповідальності у вигляді стягнення штрафу у розмірі 10200 (десять тисяч двісті) гривень на користь держави.
Стягнути з гр. ОСОБА_1 (ІНН НОМЕР_1 ), судовий збір в дохід держави у розмірі 420 (чотириста двадцять) грн. 40 коп. (Верхньодніпров.УК/В-Дніпр.р-н/22030101; код за ЄДРПОУ 37677195; Р/р UA398999980313121206000004063)
На постанову може бути подано апеляційну скаргу до Дніпровського апеляційного суду на протязі 10 днів.
Строк пред`явлення постанови до виконання протягом трьох місяців з дня набрання нею законної сили.
Суддя С.М. Бурхан
Постанова набрала законної сили
Суд | Верхньодніпровський районний суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 18.11.2020 |
Оприлюднено | 04.01.2021 |
Номер документу | 93966837 |
Судочинство | Адмінправопорушення |
Адмінправопорушення
Верхньодніпровський районний суд Дніпропетровської області
Бурхан С. М.
Адмінправопорушення
Верхньодніпровський районний суд Дніпропетровської області
Бурхан С. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні