26.06.2020
Справа № 522/9051/20
Провадження 1-кп/522/1681/20
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 червня 2020 року Приморський районний суд м. Одеси у складі:
Головуючого судді - ОСОБА_1 ,
за участю секретаря - ОСОБА_2 ,
розглянувши у судовому засіданні в залі суду в м. Одесі обвинувальний акт у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №32020160000000039 від 26.05.2020 р. відносно:
ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Кодима, Одеської області, громадянина України, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 ,
обвинуваченого у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст. 205-1 КК України,
за участю сторін кримінального провадження:
прокурора - ОСОБА_4
обвинуваченого - ОСОБА_3 ,
ВСТАНОВИВ:
Згідно обвинувального акту, ОСОБА_3 , діючи умисно, вніс в документи, які відповідно до закону подаються для проведення державної реєстрації юридичної особи завідомо неправдиві відомості та подав їх державному реєстратору при проведенні державної перереєстрації юридичної особи ТОВ «Дента-Фіс» (код за ЄДРПОУ 37609460).
Відповідно до ст. 56 Господарського кодексу України, суб`єкт господарювання може бути утворений за рішенням власника (власників) майна або уповноваженого ним (ними) органу, а у випадках, передбачених законодавством, також за рішенням інших органів, організацій і громадян шляхом заснування нового, реорганізації (злиття, приєднання, виділення, поділу, перетворення) діючого (діючих) суб`єкта господарювання з додержанням вимог законодавства.
Згідно ст. 57 Господарського кодексу України, установчими документами суб`єкта господарювання є рішення про його утворення або засновницький договір, а у випадках, передбачених законом, статут (положення) суб`єкта господарювання.
Відповідно до ст. 58 Господарського кодексу України, суб`єкт господарювання підлягає державній реєстрації як юридична особа чи фізична особа-підприємець у порядку, визначеному законом.
Статтею 81Цивільного кодексуУкраїни передбачено, що юридична особа приватного права створюється на підставі установчих документів.
Відповідно до ст. 87 Цивільного кодексу України: 1) для створення юридичної особи її учасники (засновники) розробляють установчі документи, які викладаються письмово і підписуються всіма учасниками (засновниками), якщо законом не встановлений інший порядок їх затвердження; 2) установчим документом товариства є затверджений учасниками статут або засновницький договір між учасниками, якщо інше не встановлено законом.
Відповідно до ст. 89 Цивільного кодексу України: 1) юридична особа підлягає державній реєстрації у порядку, встановленому законом.
Статтею 8 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» №361-ІХ від 28.04.2020, визначено, що установчі документи (установчий акт, статут або засновницький договір, положення) юридичної особи, які подаються державному реєстратору, повинні містити відомості, передбачені законом.
Відповідно до положень ст. 24 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» №361-ІХ від 28.04.2020 для проведення державної реєстрації юридичної особи засновник (засновники) або уповноважена ними особа повинні особисто подати державному реєстратору два примірники установчих документів.
Згідно ст. 17 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» №361-ІХ від 28.04.2020, відомості про юридичну особу або фізичну особу - підприємця включаються до Єдиного державного реєстру шляхом внесення записів на підставі відомостей з відповідних реєстраційних карток та відомостей, що надаються юридичними особами державному реєстратору.
В Єдиному державному реєстрі містяться відомості, зокрема щодо місцезнаходження юридичної особи.
Відповідно до положень статті 35 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» №361-ІХ від 28.04.2020, засновники (учасники) юридичної особи несуть відповідальність за відповідність установчих документів законодавству; особи, винні у внесенні до установчих документів або інших документів, що подаються для державної реєстрації, завідомо неправдивих відомостей, що підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, несуть відповідальність, встановлену законом.
У порушення вищевказаних норм та інших нормативних документів, усвідомлюючи покладену на нього відповідальність, ОСОБА_3 вчинив умисні протиправні дії, які виразились в наступному.
Так, ОСОБА_3 , 06 грудня 2016 р., перебуваючи у приватного нотаріуса Одеського міського нотаріального округу ОСОБА_5 за адресою: м. Одеса, вул. Осипова, 45, усвідомлюючи протиправність своїх дій, діючи умисно, не маючи наміру здійснення фінансово-господарської діяльності підприємства, з метою укриття відомостей щодо реального місцезнаходження ТОВ «Дента-Фіс» (код ЄДРПОУ 37609460), являючись одноособовим засновником підприємства, підписав складений в той же день протокол №2 загальних зборів учасників ТОВ «Дента-Фіс» та статут товариства з обмеженою відповідальністю «Дента-Фіс» (нова редакція) від 06.12.2016, в які вніс відомості щодо місцезнаходження ТОВ «Дента-Фіс» за адресою: м. Одеса, вул. Хімічна, буд. 1/27, офіс 314, що не відповідало дійсності.
У подальшому, 06.12.2016 ОСОБА_6 , діючий на підставі довіреності щодо представництва інтересів підприємства від 05.12.2016, подав до відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців Управління державної реєстрації юридичного департаменту Одеської міської ради заяву про державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу від 06.12.2016, протокол №2 загальних зборів учасників ТОВ «Дента-Фіс» від 06.12.2016 та статут вказаного підприємства від 06.12.2016, в яких містились завідомо неправдиві відомості щодо місцезнаходження ТОВ «Дента-Фіс» (код ЄДРПОУ 37609460) за адресою: м. Одеса, вул. Хімічна, буд. 1/27, офіс 314, про що в Єдиному державному реєстрі державним реєстратором зроблено запис №155011039236.
Своїми діями ОСОБА_3 , вчинив кримінальне правопорушення, передбачене за ч.1 ст. 205-1 КК України, за кваліфікуючою ознакою внесення в документи, які відповідно до закону подаються для проведення державної реєстрації юридичної особи, завідомо неправдивих відомостей.
Суд вважає, що дії ОСОБА_3 кваліфіковано правильно.
26.06.2020 р. у судовому засіданні ОСОБА_3 , заявлено клопотання про звільнення його від кримінальної відповідальності за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 205-1 КК України, на підставі ст. 49 КК України у зв`язку з закінченням строків давності притягнення до кримінальної відповідальності.
Прокурор, проти задоволення клопотання не заперечував.
Заслухав думку учасників процесу, вивчивши матеріали, суд приходить до висновку, що клопотання обґрунтоване і підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до п.2 ч.1 ст. 49 КК України, «особа звільняється від кримінальної відповідальності, у разі вчиненні злочину невеликої тяжкості, за який передбачене покарання у виді обмеження або позбавлення волі, якщо з моменту вчинення ним злочину минуло три роки».
Згідно ч.1 ст. 285 КПК України, особа звільняється від кримінальної відповідальності у випадках, передбачених законом України про кримінальну відповідальність.
Згідно ч.4 ст. 286 КПК України, якщо під час здійснення судового провадження щодо провадження, яке надійшло до суду з обвинувальним актом, сторона кримінального провадження звернулася до суду з клопотанням про звільнення від кримінальної відповідальності обвинуваченого, суд має невідкладно розглянути таке клопотання.
Відповідно до п.1 ч.2 ст. 284 КПК України, кримінальне провадження закривається судом у зв`язку зі звільненням особи від кримінальної відповідальності.
Як вбачається з обвинувального акту, кримінальне правопорушення яке вчинив ОСОБА_3 відноситься до злочину невеликої тяжкості, та з дня вчинення кримінального правопорушення минуло більше трьох років.
Також слід зазначити, що ОСОБА_3 , раніше не судимий, має постійне місце реєстрації та проживання, кримінальне правопорушення вчинив вперше.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає можливим задовольнити клопотання обвинуваченого ОСОБА_3 , та звільнити його від кримінальної відповідальності у зв`язку з закінченням строків давності притягнення до кримінальної відповідальності, та закрити щодо нього кримінальне провадження по обвинуваченню у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 205-5 КК України.
На підставівищезазначеного,керуючись ст.49КК України,ст.ст.284,285,286,376 КПК України, суд
УХВАЛИВ:
Клопотання обвинуваченого ОСОБА_3 , про звільнення його від кримінальної відповідальності на підставі ст. 49 КК України задовольнити.
Звільнити ОСОБА_3 від кримінальної відповідальності, передбаченої ч.1 ст. 205-1 КК України, у зв`язку з закінченням строків давності притягнення до кримінальної відповідальності, на підставі ст. 49 КК України.
Кримінальне провадження внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №32020160000000039 від 26.05.2020 р. відносно ОСОБА_3 за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 205-1 КК України закрити.
Ухвала може бути оскаржена шляхом подачі апеляції через Приморський районний суд м.Одеси в Одеський апеляційний суд протягом семи днів з моменту її проголошення.
Суддя:
Суд | Приморський районний суд м.Одеси |
Дата ухвалення рішення | 26.06.2020 |
Оприлюднено | 13.02.2023 |
Номер документу | 93972673 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини у сфері господарської діяльності Підроблення документів, які подаються для проведення державної реєстрації юридичної особи та фізичних осіб - підприємців |
Кримінальне
Приморський районний суд м.Одеси
Осіік Д. В.
Кримінальне
Приморський районний суд м.Одеси
Осіік Д. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні