Справа № 311/3234/20
Провадження № 2/311/1099/2020
20.10.2020
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 жовтня 2020 року м. Василівка
Суддя Василівського районного суду Запорізької області Сидоренко Ю.В., перевіривши виконання вимог ст.ст.175-177 Цивільного процесуального кодексу України по цивільній справі № 311/3234/20 за позовом ОСОБА_1 (зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , фактично мешкає за адресою: АДРЕСА_1 ), до Орлянської сільської ради Василівського району Запорізької області (місцезнаходження: вул.Центральна буд.150 с.Орлянське Василівського району Запорізької області, ЄДРПОУ - 04351848) про визнання права власності на спадкове майно в порядку спадкування за законом, -
В С Т А Н О В И В :
13 жовтня 2020 року до Василівського районного суду Запорізької області надійшов позов ОСОБА_1 до Орлянської сільської ради Василівського району Запорізької області, про визнання права власності на спадкове майно в порядку спадкування за законом. У пред`явленому позові позивачка ОСОБА_1 просить: визнати за нею, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , право власності на спадкове майно в порядку спадкування за законом на земельну частку (пай) у розмірі 4,46 в умовних кадастрових гектарах в КСП Орлянський , що підтверджується сертифікатом на право на земельну частку (пай) серії ЗП №0102497 від 31.01.1997 року, яка залишилась після смерті ОСОБА_2 та яку ОСОБА_3 фактично прийняв після її смерті, але за життя не оформив внаслідок смерті, яка настала ІНФОРМАЦІЯ_2 .
19 жовтня 2020 року, з метою визначення підсудності справи у відповідності до положень ст.27 ЦПК України, судом отримані відомості з Єдиного державного реєстру підприємств, установ, організацій, та відповідно до яких вбачається, що відповідач по справі: Орлянська сільська рада Василівського району Запорізької області (ЄДРПОУ 04351848), яке розташоване за адресою: юридична адреса: вул.Центральна буд.150 с.Орлянське Василівського району Запорізької області, є юридичною особою, і на теперішній час в процесі припинення не перебуває.
Ознайомившись з пред`явленим до суду позовом та доданими до нього документами, вважаю за необхідне залишити позовну заяву без руху в зв`язку з порушеннями вимог ст.175 ЦПК України.
Відповідно до ч.3 ст.175 ЦПК України, позовна заява повинна містити: 1) найменування суду першої інстанції, до якого подається заява; 2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти; 3) зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються; 4) зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них; 5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; 6) відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов`язків досудовий порядок урегулювання спору; 7) відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; 8) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; 9) попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи; 10) підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Як вбачається зі змісту позовної заяви, позивачка ОСОБА_1 просить визнати за нею, ОСОБА_1 , право власності на спадкове майно в порядку спадкування за законом на земельну частку (пай) у розмірі 4,46 в умовних кадастрових гектарах в КСП Орлянський , що підтверджується сертифікатом на право на земельну частку (пай) серії ЗП №0102497 від 31.01.1997 року, яка залишилась після смерті ОСОБА_2 та яку ОСОБА_3 фактично прийняв після її смерті, але за життя не оформив внаслідок смерті, яка настала ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Однак, з тексту позовної заяви вбачається дата смерті ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_2 , що не відповідає даним, що містяться у доданому до матеріалів позовної заяви копії свідоцтва про смерть, що має певні розбіжності та суттєві протиріччя, які підлягають усуненню, оскільки предметом позову є визнання права власності саме в порядку спадкування.
Проте, вищевказані невідповідності та суттєві розбіжності щодо написання дати смерть ОСОБА_3 по справі жодним чином у змісті поданої заяви не оговорено та належним чином не усунено.
Крім того, у колі осіб, які беруть участь у справі, в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, позивачем не зазначено - Головне управління Держгеокадастру у Запорізькій області /Відділ у Василівському районі/, оскільки предметом заявлених позовних вимог є визнання права власності на спадкове майно у вигляді земельної ділянки, та відповідно, в порушення вимог ч.1 ст.177 ЦПК України, до позову не додано копії позовної заяви з додатком до нього по кількості осіб, які беруть участь у справі.
Також заявлені позовні вимоги, викладені у змісті позову (прохальна частина), носять неконкретний характер та позивачем чітко не зазначено після смерті кого саме вона просить визнати право власності на земельну ділянку.
Згідно з вимогами ч.ч.2,4,5 ст.95 ЦПК України, письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу.
Відповідно до ч.ч.1,2 ст.185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до прецедентної практики Європейського суду з прав людини, реалізуючи п.1 ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод щодо доступності правосуддя та справедливого судового розгляду кожна держава-учасниця Конвенції вправі встановлювати правила судової процедури, в тому числі й процесуальні заборони й обмеження, зміст яких - не допустити судовий процес у безладний рух.
За наявністю вищевикладених обставин позовна заява ОСОБА_1 не може бути прийнята до провадження та підлягає залишенню без руху. Та приведену у відповідність до ст.ст.175,177 ЦПК України уточнену позовну заяву необхідно направити суду з копією доданих до неї документів по кількості осіб, які беруть участь у справі.
Вказані судом обставини перешкоджають вирішенню питання про відкриття провадження у справі, а тому вважаю необхідним позовну заяву залишити без руху для усунення вищевикладених в описовій частині ухвали недоліків.
Спосіб усунення недоліків позовної заяви полягає у поданні уточненої позовної заяви у вигляді окремого документу з виправленими недоліками, зазначеними в даній ухвалі суду, та долученням завірених копій всіх наявних у позивача доказів, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заявлені позовні вимоги.
У разі не усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, позовна заява у відповідності до ч.3 ст.185 ЦПК України буде вважатися неподаною та повернута позивачеві.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст.175,185 ЦПК України, суддя -
У Х В А Л И В :
Позовну заяву ОСОБА_1 до Орлянської сільської ради Василівського району Запорізької області, про визнання права власності на спадкове майно в порядку спадкування за законом - залишити без руху для усунення недоліків, зазначених у описовій частині ухвали.
Для усунення недоліків заяви позивачу встановити десятиденний строк з дня вручення ухвали суду.
Роз`яснити позивачу, що у випадку невиконання ухвали суду, позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачеві.
Копію ухвали суду направити позивачу ОСОБА_1 .
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя
Василівського районного суду
Запорізької області Ю.В. СИДОРЕНКО
Суд | Василівський районний суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 20.10.2020 |
Оприлюднено | 04.01.2021 |
Номер документу | 93975149 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Василівський районний суд Запорізької області
Сидоренко Ю. В.
Цивільне
Василівський районний суд Запорізької області
Сидоренко Ю. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні