Ухвала
від 30.12.2020 по справі 311/3816/20
ВАСИЛІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 311/3816/20

Провадження № 2/311/1270/2020

30.12.2020

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 грудня 2020 року м. Василівка

Суддя Василівського районного суду Запорізької області Сидоренко Ю.В., перевіривши виконання вимог ст.ст.175-177 Цивільного процесуального кодексу України по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 (зареєстрована та мешкає за адресою: АДРЕСА_1 ), ОСОБА_2 (зареєстрований та мешкає за адресою: АДРЕСА_2 ), до Приморської сільської ради Василівського району Запорізької області (місцезнаходження: вул.Покровська буд.219 с.Приморське Василівський район Запорізька область) про визнання права на завершення приватизації на земельну ділянку в порядку спадкування за законом, -

В С Т А Н О В И В :

30 листопада 2020 року до Василівського районного суду Запорізької області надійшов позов ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до Приморської сільської ради Василівського району Запорізької області про визнання права на завершення приватизації на земельну ділянку в порядку спадкування за законом. У пред`явленому позові позивачі ОСОБА_1 та ОСОБА_2 просить: 1) визнати за ОСОБА_1 у порядку спадкування за законом право на зевершення приватизації земельної частки (паю) після смерті ОСОБА_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 ; 2) визнати за ОСОБА_2 у порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_4 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 , успадковане право на завершення приватизації земельної частки) (паю) після смерті ОСОБА_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 ; 3) витребувати копії спадкової справи №112 за 2012 рік та спадкової справи №52 за 2020 рік у Василівській державній нотаріальній конторі Запорізької області за адресою: АДРЕСА_3 .

22 грудня 2020 року на запит суду отримані відомості державного реєстратора Приморської сільської ради Василівського району Запорізької області, в яких зазначено, що позивач у справі : ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 з 15.07.21996 року.

22 грудня 2020 року на запит суду отримані відомості державного реєстратора Приморської сільської ради Василівського району Запорізької області, в яких зазначено, що позивач у справі : ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 з 30.03.1998 року.

Ознайомившись із позовною заявою та доданими до неї документами, вважаю за необхідне залишити її без руху у зв`язку з порушеннями вимог ст.175 ЦПК України.

Відповідно до ч.3 ст.175 ЦПК України, позовна заява повинна містити: 1) найменування суду першої інстанції, до якого подається заява; 2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти; 3) зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються; 4) зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них; 5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; 6) відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору; 7) відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; 8) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; 9) попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи; 10) підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Відповідно до ч.4 ст.177 ЦПК України, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Відповідно до ч.1 ст.4 Закону України Про судовий збір , судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Відповідно до п.п.2 п.1 ч.2 ст.4 Закону України Про судовий збір за подання до суду позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою сплачується судовий збір у розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 840,80 гривень.

До позовної заяви позивачем ОСОБА_1 долучено оригінал платіжного документу, що підтверджує сплату нею судового збору в сумі 840,80 грн. за пред`явленими нею позовною вимогою немайнового характеру (про визнання права на завершення приватизації на земельну ділянку в порядку спадкування за законом),

При цьому, як вбачається з прохальної частини позовних вимог, позивачами викладено у позові дві позовні вимоги немайнового характеру. Однак, сплачено судовий збір лише за одну позовну вимогу у розмірі 840 гривень 80 копійок.

Згідно ч.3 ст.6 Закону України Про судовий збір : у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Отже, у такому разі підлягає сплаті судовий збір у розмірі 840 гривень 80 копійок ще за одну позовну вимог немайнового характеру.

Таким чином, в порушення вимог ч.3 ст.175 ЦПК України до позовної заяви не долучено оригінал платіжного документу, що підтверджує сплату позивачем ОСОБА_2 судового збору в сумі 840,80 грн . за пред`явленою ним позовною вимогою немайнового характеру (про визнання права на завершення приватизації на земельну ділянку в порядку спадкування за законом). Судовий збір повинен справлятися платником (фізичною особою) за подання позовної заяви не майнового характеру (за пунктом 1.2., на належний розрахунковий рахунок UA068999980313191206000008044 , Отримувач коштів УК у Василівському р-ні / Василівський р-н / 22030101, Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38025519, Банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), Код банку отримувача (МФО) 899998, Код класифікації доходів бюджету 22030101, Призначення платежу Судовий збір (Державна судова адміністрація України, 050), код 37408380 (п.1.2).

Вказані реквізити актуальні до 31 грудня 2020 року включно.

Відповідно до ст.185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху (частина 1); в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху (частина 2).

Вищевказані судом обставини перешкоджають вирішенню питання про відкриття провадження у справі, а тому вважаю необхідним позовну заяву ОСОБА_1 та ОСОБА_2 залишити без руху для усунення вищевикладених недоліків.

Спосіб усунення недоліків позовної заяви полягає у необхідності долучення до позовної заяви оригіналу платіжного документу про сплату позивачем ОСОБА_2 судового збору в сумі 840,40 грн. за подання позову майнового характеру, у відповідності до вимог Закону за вказаними вище реквізитами.

Також слід зазначити, що саме звернення особи до суду з позовною заявою не спричиняє безумовне відкриття провадження у справі. Адже суддя, відкриваючи провадження, перевіряє, зокрема, чи дотрималася особа, яка подала позовну заяву, порядку здійснення права на звернення до суду. Процесуальним наслідком недотримання позивачем умов реалізації права на звернення до цього суду з позовною заявою є залишення її без руху або її повернення в разі не усунення недоліків.

З огляду на викладене суддя може вирішити питання про відкриття, повернення чи відмову у відкритті провадження по справі, яка не була належним чином оформлена та містила недоліки, лише після їх усунення. При цьому у ЦПК України відсутні винятки з указаного порядку.

Також необхідно зазначити, що прецедентна практика Європейського суду з прав людини виходить з того, що реалізуючи п.1 ст.6 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, кожна держава-учасниця цієї Конвенції вправі встановлювати правила судової процедури, в тому числі й процесуальні заборони і обмеження, зміст яких не допустити судовий процес у безладний рух. У зв`язку з наведеним, залишення позову без руху з підстав, передбачених законом (невідповідність позовної заяви вимогам щодо її змісту, несплата судового збору тощо) не є порушенням права на справедливий судовий захист. Разом з тим, Європейський суд зазначає, що не повинно бути занадто формального ставлення до передбачених законом вимог, так як доступ до правосуддя повинен бути не лише фактичним, але і реальним.

За таких обставин, позовну заяву ОСОБА_1 та ОСОБА_2 слід залишити без руху, запропонувавши позивачу протягом десяти днів з дня надходження цієї ухвали усунути вказані недоліки.

На підставі вищевикладеного та керуючись ст. ст. 175, 177, 185 ЦПК України, -

У Х В А Л И В :

Позовну заяву ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до Приморської сільської ради Василівського району Запорізької області про визнання права на завершення приватизації на земельну ділянку в порядку спадкування за законом - залишити без руху для усунення недоліків, зазначених у описовій частині ухвали.

Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Роз`яснити позивачу, що у випадку невиконання ухвали суду, позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачам.

Копію ухвали направити позивачам.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя

Василівського районного суду

Запорізької області Ю.В. СИДОРЕНКО

СудВасилівський районний суд Запорізької області
Дата ухвалення рішення30.12.2020
Оприлюднено04.01.2021
Номер документу93975153
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —311/3816/20

Ухвала від 18.01.2021

Цивільне

Василівський районний суд Запорізької області

Сидоренко Ю. В.

Ухвала від 30.12.2020

Цивільне

Василівський районний суд Запорізької області

Сидоренко Ю. В.

Ухвала від 30.12.2020

Цивільне

Василівський районний суд Запорізької області

Сидоренко Ю. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні