Справа № 452/2815/20
Р І Ш Е Н Н Я
Іменем України
"05" листопада 2020 р. м.Самбір
Самбірський міськрайонний суд Львівської області
у складі: головуючого - судді Галина В.П.,
секретар судового засідання Задорожна В.Б.,
розглянувши у відкритому підготовчому засіданні в порядку ч. 2 ст. 247 ЦПК України цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Чукв`янської сільської ради Самбірського району Львівської області про визнання права власності на спадкове майно, -
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 пред`явила до позов Чукв`янської сільської ради Самбірського району Львівської області про визнання права власності на спадкове майно, а саме на житловий будинок та господарські будівлі, що знаходяться в АДРЕСА_1 в порядку спадкування майна за законом, внаслідок смерті ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .
У обґрунтування свого позову ОСОБА_1 посилалась на те, що після смерті матері ОСОБА_2 вона, як спадкоємець за законом, звернулась до нотаріальної контори про прийняття спадщини, але нотаріус відмовив їй у видачі свідоцтва про право на спадщину з посиланням на те, що у неї відсутній оригінал правовстановлюючого документа на даний житловий будинок.
Позивачка ОСОБА_1 в підготовче засідання не з`явилась, її представник адвокат Михалойко Б.І. подав заяву, в якій просив проводити розгляд справи у їх відсутність, позовні вимоги підтримав в повному обсязі, просив позов задовольнити.
Представник відповідача Чукв`янської сільської ради Самбірського району Львівської області в підготовче засідання не з`явився, позов визнав, подавши про це письмову заяву, просив проводити розгляд справи у відсутність представника сільської ради.
Суд дійшов висновку про задоволення позову з таких підстав.
У відповідності до вимог ч. 2 ст. 247 ЦПК України в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Згідно зі ст. 200 ЦПК України за результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем.
Ухвалення в підготовчому засіданні судового рішення у разі визнання позову проводиться в порядку, встановленому статтею 206 цього Кодексу.
Відповідно до ст. 206 ЦПК України відповідач може визнати позов на будь-якій стадії провадження у справі, зазначивши про це в заяві по суті справи або в окремій письмовій заяві.
До ухвалення судового рішення у зв`язку з визнанням позову відповідачем суд роз`яснює сторонам наслідки відповідних процесуальних дій, перевіряє, чи не обмежений представник відповідної сторони у повноваженнях на їх вчинення.
У разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову. Якщо визнання відповідачем позову суперечить закону або порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, суд постановляє ухвалу про відмову у прийнятті визнання відповідачем позову і продовжує судовий розгляд.
ОСОБА_3 народилась ІНФОРМАЦІЯ_2 та є донькою ОСОБА_4 ,який помер ІНФОРМАЦІЯ_3 , та ОСОБА_5 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с. 5,6,7,8).
Житловий будинок, господарські будівлі та споруди по АДРЕСА_1 відносились до суспільної групи робітничий двір і належав ОСОБА_2 та ОСОБА_6 по Ѕ частині даного будинку.
ОСОБА_6 помер ІНФОРМАЦІЯ_3 у с. Чуква Самбірського району Львівської області.
Відповідно до ст. 525 ЦК Української РСР, який був чинний на день смерті
спадкодавця, часом відкриття спадщини визнається день смерті спадкодавця.
Отже, ІНФОРМАЦІЯ_4 внаслідок смерті ОСОБА_6 відкрилася спадщина.
Статтями 548 та 549 цього Кодексу було встановлено, що для придбання спадщини необхідно, щоб спадкоємець її прийняв. Не допускається прийняття спадщини під умовою або з застереженнями.
Прийнята спадщина визнається належною спадкоємцеві з моменту відкриття спадщини.
Визнається, що спадкоємець прийняв спадщину:
1) якщо він фактично вступив в управління або володіння спадковим майном;
2) якщо він подав державній нотаріальній конторі за місцем відкриття спадщини заяву про прийняття спадщини.
Зазначені в цій статті дії повинні бути вчинені протягом шести місяців з дня відкриття спадщини.
За життя ОСОБА_6 склав заповіт на свою частину житливого будинку на користь своєї доньки ОСОБА_1 , однак вона не зверталась у визначений законом строк із заявою до нотаріальної контори про прийняття спадщини і є такою, що не прийняла спадщини.
Отже, внаслідок смерті ОСОБА_6 відкрилась спадщина на 1/2 частину житлового будинку, господарських будівель та споруд по АДРЕСА_1 , яку фактично прийняли його дружина ОСОБА_2 , яка до дня його смерті проживали разом з ним у с. Чуква Самбірського району Львівської області і вступила у володіння майном спадкодавця.
Відтак, після смерті ОСОБА_6 його дружина ОСОБА_2 успадкувала Ѕ частину даного житлового будинку та стала власником даного майна вцілому.
ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 у с. Чуква Самбірського району Львівської області
Згідно ст. 1220 ЦК України спадщина відкривається внаслідок смерті особи або оголошення її померлою.
Отже, внаслідок смерті ОСОБА_2 відкрилася спадщина.
Відповідно до ст. 1217 цього Кодексу спадкування здійснюється за заповітом або за законом.
За правилами ст. 1218 ЦК України до складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
Згідно ст. 1268 ЦК України спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її. Спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї.
ОСОБА_2 при житті заповіту не склала, спадкоємицею її майна за законом першої черги є її донька ОСОБА_1 , яка на день смерті матері з нею проживала без реєстрації у с. Чуква Самбірського району Львівської області.
Отже, внаслідок смерті ОСОБА_2 відкрилася спадщина на житловий будинок з господарськими будівелями та спорудами по АДРЕСА_1 , яку фактично прийняла її донька ОСОБА_1 і вступила у володіння майном спадкодавця.
Самбірська державна нотаріальна контора відмовила спадкоємцю за законом ОСОБА_1 у видачі свідоцтва про право на спадщину після смерті її матері ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_5 , з посиланням на те, що у неї відсутній оригінал правовстановлюючого документа на житловий будинок АДРЕСА_1 .
Оригінали правовстановлюючих документів на вказаний житловий будинок відсутні, оскільки були втрачені ОСОБА_6 та ОСОБА_2 при житті.
У пункті 23 постанови Пленуму Верховного Суду України від 31.05.2008 року № 7 Про судову практику у справах про спадкування роз`яснено, що у разі відмови нотаріуса в оформленні права на спадщину особа може звернутися до суду за правилами позовного провадження.
Ураховуючи наведене, право позивачки на спадкове майно підлягає захисту шляхом визнання за нею права власності на житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами, які знаходяться у АДРЕСА_1 .
Отже, визнання відповідачем позову не суперечить закону та не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.
Керуючись ст. ст. 200, 206, 258, 259, 263-265, 268 ЦПК України, суд
у х в а л и в:
Позов ОСОБА_1 задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 , зареєстрована АДРЕСА_2 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 право власності в цілому на житловий будинок та господарські будівлі, що знаходяться в АДРЕСА_1 в порядку спадкування майна за законом, внаслідок смерті ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не буде подано, і може бути оскаржено в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Позивачка: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , місце проживання АДРЕСА_3 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 .
Відповідач: Чукв`янська сільська рада Самбірського району Львівської області, адреса місця знаходження с. Чуква, вул. Самбірська, 158, Самбірського району Львівської області, поштовий індекс 81480, ЄДРПОУ 04370350.
Повне судове рішення буде складено 16.11.2020 року.
Суддя
Суд | Самбірський міськрайонний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 05.11.2020 |
Оприлюднено | 05.01.2021 |
Номер документу | 93994843 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Самбірський міськрайонний суд Львівської області
Галин В. П.
Цивільне
Самбірський міськрайонний суд Львівської області
Галин В. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні