ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про повернення позовної заяви
м. Суми
05.01.2021 Справа № 920/1298/20
Господарський суд Сумської області у складі судді Заєць С.В., розглянувши матеріали позовної заяви б/д, б/н (вх. № 3965 від 22.12.2020) у справі № 920/1298/20
за позовом 1. Учасника ТОВ Агрофірма ЛАН ОСОБА_1 ,
2. Учасника ТОВ Агрофірма ЛАН ОСОБА_3,
в інтересах Товариства з обмеженою відповідальністю Агрофірма
Лан (42315, Сумська область, Сумський район, с. Кіндратівіка,
вул. Центральна, 4
до відповідача ОСОБА_2 (
АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 )
про стягнення 684010,62 грн.
УСТАНОВИВ:
22.12.2020 позивач звернувся до суду з позовом відповідно до вимо, якого просить суд стягнути з ОСОБА_2 на користь Товариства з обмеженою відповідальністю Агрофірма Лан грошові кошти у розмірі 684010, 62 грн.
Відповідно до Витягу з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 22.12.2020 справу № 920/1298/20 розподілено судді Джепі Ю.А.
Ухвалою суду від 28.12.2020 заявлено та задоволено самовідвід у справі № 920/1298/20 судді Джепи Ю.А.
Відповідно до Витягу з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 30.12.2020 справу № 920/1298/20 розподілено судді Заєць С.В.
Дослідивши матеріали позовної заяви, суд дійшов висновку, що вказана позовна заява і додані до неї документи підлягають поверненню, оскільки позовну заяву подано без додержання вимог п. 1 ч. 5 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України
Позовна заява - процесуальний документ, за допомогою якого реалізується право на звернення до господарського суду.
Подання позовної заяви є формою реалізації права на позов.
Подання позову включає в себе дії позивача (самостійно або через представників) щодо його безпосереднього звернення до господарського суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав та законних інтересів у справах, віднесених законом до юрисдикції господарського суду.
Юридична особа бере участь у справі через свого керівника або члена виконавчого органу, уповноваженого діяти від її імені відповідно до закону, статуту, положення (самопредставництво юридичної особи), або через представника (ч. 3 ст. 56 ГПК України).
Положення ч.2 ст.162 ГПК України передбачають, що позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.
Як передбачено ч.ч.1, 2 ст.16 ГПК України, учасники справи мають право користуватися правничою допомогою. Представництво у суді, як вид правничої допомоги, здійснюється виключно адвокатом (професійна правнича допомога), крім випадків, встановлених законом.
Сторона, третя особа, а також особа, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, може брати участь в судовому процесі особисто (самопредставництво) та (або) через представника. Особиста участь у справі особи не позбавляє її права мати в цій справі представника. Юридична особа бере участь у справі через свого керівника або члена виконавчого органу, уповноваженого діяти від її імені відповідно до закону, статуту, положення (самопредставництво юридичної особи), або через представника (ч.ч.1, 2, 3 ст.56 ГПК України).
Відповідно до ч.ч.1, 2 ст. 58 ГПК України представником у суді може бути адвокат або законний представник. При розгляді справ у малозначних спорах (малозначні справи) представником може бути особа, яка досягла вісімнадцяти років, має цивільну процесуальну дієздатність, за винятком осіб, визначених статтею 59 цього Кодексу.
Повноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" (ч.4 ст.60 ГПК України).
Згідно ч.5 ст.12 ГПК України для цілей цього Кодексу малозначними справами є: справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
З врахуванням ч. 5 ст.12 ГПК України, даний спір може бути розглянутий лише у порядку загального позовного провадження, у зв`язку з чим, в силу ч. 2 ст.162, ч.ч.1, 2 ст. 58 ГПК України, даний позов може бути підписаний або законним представником або адвокатом на підставі довіреності (або ордеру).
Враховуючи, що позов подано в інтересах ТОВ Агрофірма Лан та судовий збір за подання позову сплачено ТОВ Агрофірма Лан , суд приходить до висновку, що позивачем є Товариство з обмеденою відповідальністю Агрофірма Лан .
Наразі, позов в інтересах ТОВ Агрофірма Лан підписаний учасниками товариства ОСОБА_1 та ОСОБА_3
Проте, відповідно до Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань керівником ТОВ Агрофірма Лан зазначено ОСОБА_1. Проте, зазначена посада підписанта не вказана при підписанні позовної заяви.
Доказів того, що другий підписант ОСОБА_3 є керівником або членом виконавчого органу, уповноваженого діяти від її імені відповідно до закону, статуту, положення (самопредставництво юридичної особи) чи доказів наявності статусу адвоката до позовної заяви надано не було.
Виходячи із зазначеного, суд не може дійти однозначного висновку, що позовна заява в інтересах ТОВ Агрофірма Лан підписана особою, яка має право її підписувати.
Відповідно до п.1 ч.5 ст.174 ГПК України суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи також у разі, якщо заяву подано особою, яка не має процесуальної дієздатності, не підписано або підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано.
Враховуючи наведене, у суду наявні ґрунтовні підстави для повернення позовної заяви.
Керуючись ст. 162, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Повернути позовну заяву (вх. № 3965 від 22.12.2020) Товариству з обмеженою відповідальністю Агрофірма Лан .
2. Роз`яснити позивачу, що у відповідності до ч. 8 ст.174 ГПК України повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення недоліків.
3. Додаток на адресу позивача: позовна заява із додатками, в тому числі: платіжне доручення № 6136 від 17.12.2020.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена у порядку, встановленому статтею 256 Господарського процесуального кодексу України.
Суддя С.В. Заєць
Суд | Господарський суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 05.01.2021 |
Оприлюднено | 06.01.2021 |
Номер документу | 93999302 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Сумської області
Заєць Світлана Володимирівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні