ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
УХВАЛА
про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність
(підготовче засідання)
"29" грудня 2020 р.Справа № 922/3838/20
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Кононової О.В.
при секретарі судового засідання Зубко Ю.В.
розглянувши заяву Фізичної особи ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність
за участю:
представника боржника - Кундіус Є.В.
арбітражний керуючий - Барішевський О.В.
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулась до господарського суду Харківської області з заявою про відкриття провадження у справі про її неплатоспроможність відповідно до положень Кодексу України з процедур банкрутства.
Розглянувши заяву ОСОБА_1 про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність фізичної особи та додані до неї документи суд, ухвалою від 02.12.2020 заяву ФО ОСОБА_1 про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність залишив без руху у зв`язку з тим, що заявником не було додано до заяви належних доказів авансування боржником на депозитний рахунок суду винагороди керуючому реструктуризацією за три місяці виконання повноважень у визначеному чинним законодавством розмірі, відомостей щодо номеру паспорту боржника (копію паспорту); копій документів про вчинені боржником протягом року до дня подання заяви про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність правочинів щодо належного йому нерухомого майна (за наявності); копії трудової книжки (за наявності); відомостей про роботодавця (роботодавців) боржника (за наявності); декларації про майновий стан боржника у справі про неплатоспроможність, заповнені у визначеному чинним законодавством порядку, в тому числі з зазначенням інформації щодо майна боржника та членів його сім`ї у відповідності до вимог ч. 5 ст. 116 Кодексу України з процедур банкрутства. Заявникові надано строк протягом десяти днів з дня вручення ухвали суду усунути вказані недоліки позовної заяви.
16.12.2020 до канцелярії суду від ОСОБА_1 на виконання вимог ухвали суду від 02.12.2020 надійшла заява про усунення недоліків та про долучення до матеріалів справи витребуваних документів.
Ухвалою суду від 21.12.2020 прийнято заяву фізичної особи ОСОБА_1 про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність до розгляду, підготовче засідання по справі призначено на 29.12.2020 о 11:00 год. Цією ж ухвалою суд зобов`язав заявника надати суду інформацію з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо суб`єкта станом на грудень 2020 року; докази на підтвердження перебування у трудових відносинах та відомості про роботодавця боржника та додаткові докази, які свідчать про неплатоспроможність ОСОБА_1 (за наявності).
В судовому засіданні представник боржника підтримав заяву ОСОБА_1 про відкриття провадження у справі про її неплатоспроможність в повному обсязі, через канцелярію суду надав заяву про долучення до матеріалів справи Інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Надана заява була задоволена судом, документи долучені до матеріалів справи.
Арбітражний керуючий Барішевський О.В. в судовому засіданні підтримав заяву про згоду на участь у справі про неплатоспроможність ОСОБА_1 .
Суд, заслухавши представника боржника, арбітражного керуючого Барішевського О.В., дослідивши матеріали заяви про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність, встановив наступне.
Згідно інформації, що міститься в матеріалах справи, ОСОБА_1 народився ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Троїцьке Шевченківського району Харківської області, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 .
09.10.1993 Відділом ЗАГС Шевченківської районної ради Харківської області зареєстровано шлюб з гр. ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Згідно інформації, що міститься в матеріалах справи ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , одержано ідентифікаційний номер НОМЕР_1 .
На даний час ОСОБА_1 не є працевлаштованим, трудова книжка у боржника відсутня.
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , станом на 04.10.2020 до кримінальної відповідальності не притягується, не знятої чи не погашеної судимості не має та в розшуку не перебуває, що підтверджується довідкою № 20268516240510838989 Департаменту інформатизації Міністерства внутрішніх справ України.
Відповідно до конкретизованого списку кредиторів загальна сума заборгованості боржника - фізичної особи ОСОБА_3 перед кредиторами: АТ "Ідея Банк", АТ "Банк Кредит Дніпро", АТ "Альфа-банк", АТ "Таскомбанк", АТ "Перший Український Міжнародний Банк", АТ КБ "Приватбанк", АТ "Банк Форвард", АТ "Акцент - Банк", ТОВ "Лайм Кепітал", ТОВ "Споживчій Центр", ТОВ "Мілоан" та ОСОБА_4 становить 1 432 221,00 грн. основного боргу.
Згідно Державного Акту на право приватної власності на землю ІІ-ХР № 067144 від 10.06.1998, ОСОБА_1 має у власності земельну ділянку для ведення сільськогосподарського виробництва площею 6,76 Га, кадастровий номер 6325755100:12:002:0149, розташовану на території Шевченківської селищної ради.
Право користування земельною ділянкою є зареєстрованим відповідно до чинного законодавства України, про що свідчить витяг з реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію іншого речового права від 25.11.2020.
Як свідчать матеріали справи, зазначена земельна ділянка перебуває в користування землекористувача - ОСОБА_5 відповідно до договору про надання права користування земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб (емфітевзису) від 05.09.2019, укладеного між боржником та ОСОБА_5 .
Право користування земельною ділянкою є зареєстрованим відповідно до чинного законодавства України, про що свідчить витяг з реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію іншого речового права від 25.11.2020.
Крім того на праві приватної власності боржник має будинок, розташований за адресою: АДРЕСА_2 , про що свідчить Свідоцтво про право власності на житловий будинок від 08.07.1997, зареєстроване в Шевченківському малому підприємстві технічної інвентаризації 10.07.1997.
Згідно поданих декларацій за період з 2017-2019 роки боржником отримано за 2017 рік дохід у вигляді інших видів доходів/грошові виплати в розмірі 9167,00 грн., за 2018 рік дохід у вигляді інших видів доходів/грошові виплати в розмірі 54,00 грн., за 2019 рік отримано дохід у вигляді доходу від передачі в оренду (строкове володіння та/або користування) майна в розмірі 120000,00 грн та у вигляді інших видів доходів/грошові виплати в розмірі 372,00 грн., за 2020 рік отримано дохід у вигляді інших видів доходів/грошові виплати в розмірі 74,00 грн.
Згідно матеріалів справи у боржника відкриті наступні рахунки в банках:
- в АТ КБ "ПриватБанк" НОМЕР_2 , залишок на рахунку складає - (мінус)21073,19 грн.;
- в АТ "ПУМБ" НОМЕР_3 , залишок на рахунку складає - (мінус) 9367,31 грн.;
- в АТ "Альфа-Банк" НОМЕР_4 , залишок на рахунку складає - (мінус)34484,45 грн.;
- в АТ "Таскомбанк" НОМЕР_5 , залишок на рахунку складає - (мінус)38203,59 грн.; НОМЕР_6 , залишок на рахунку складає - (мінус)48653,85 грн.;
- в АТ "Банк Кредит Дніпро" НОМЕР_7 , залишок на рахунку складає - (мінус)52728,97 грн.;
- в АТ "Банк Форвард" НОМЕР_8 , залишок на рахунку складає - (мінус)42524,34 грн.;
- в АТ "Акцент - Банк" НОМЕР_9 , залишок на рахунку складає - (мінус)20106,85 грн.
За твердженням заявника вищенаведені факти свідчать про його скрутне матеріальне становище.
Встановивши наведені обставини, надавши їм належну оцінку, суд дійшов наступних правових висновків.
Відповідно до ч. 1 ст. 2 Кодексу України з процедур банкрутства провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України.
Провадження у справах про неплатоспроможність боржника - фізичної особи, фізичної особи-підприємця здійснюється в порядку, визначеному цим Кодексом для юридичних осіб, з урахуванням особливостей, встановлених четвертою Книгою Кодексу (ч. 1 ст. 113 Кодексу України з процедур банкрутства).
Згідно ст. 1 Кодексу України з процедур банкрутства боржником є юридична особа або фізична особа, у тому числі фізична особа-підприємець, неспроможна виконати свої грошові зобов`язання, строк виконання яких настав.
В силу ч.ч. 1, 2 ст. 115 Кодексу України з процедур банкрутства провадження у справі про неплатоспроможність боржника - фізичної особи або фізичної особи-підприємця може бути відкрито лише за заявою боржника.
Боржник має право звернутися до господарського суду із заявою про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність у разі, якщо: 1) розмір прострочених зобов`язань боржника перед кредитором (кредиторами) становить не менше 30 розмірів мінімальної заробітної плати; 2) боржник припинив погашення кредитів чи здійснення інших планових платежів у розмірі більше 50 відсотків місячних платежів за кожним з кредитних та інших зобов`язань упродовж двох місяців; 3) ухвалено постанову у виконавчому провадженні про відсутність у фізичної особи майна, на яке може бути звернено стягнення; 4) існують інші обставини, які підтверджують, що найближчим часом боржник не зможе виконати грошові зобов`язання чи здійснювати звичайні поточні платежі (загроза неплатоспроможності). До складу грошових вимог, у тому числі щодо сплати податків, зборів (обов`язкових платежів), не включаються неустойка (штраф, пеня) та інші фінансові санкції.
Зі змісту заяви та доданих до неї документів суд встановив, що сума прострочень боржника становить 1 432 221, 00 грн. основного боргу, тобто більше ніж 30 розмірів мінімальної заробітної плати.
Частиною 2 ст. 6 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що до боржника - фізичної особи застосовуються такі судові процедури: реструктуризація боргів боржника; погашення боргів боржника.
Реструктуризація боргів боржника - це судова процедура у справі про неплатоспроможність фізичної особи, що застосовується з метою відновлення платоспроможності боржника шляхом зміни способу та порядку виконання його зобов`язань згідно з планом реструктуризації боргів боржника (ст. 1 Кодексу України з процедур банкрутства).
У підготовчому засіданні господарський суд розглядає подані документи, з`ясовує наявність підстав для відкриття провадження у справі про неплатоспроможність, а також вирішує інші питання, пов`язані з розглядом заяви. Підготовче засідання проводиться у порядку, передбаченому цим Кодексом. За наслідками підготовчого засідання господарський суд постановляє ухвалу про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність (ч.ч. 1-3 ст. 119 Кодексу України з процедур банкрутства).
Зважаючи на встановлені обставини з урахуванням наведених правових приписів, суд дійшов висновку про наявність правових підстав для відкриття провадження у справі про неплатоспроможність фізичної особи ОСОБА_1 та введення процедури реструктуризації боргів боржника.
Згідно абз. 4 п. 2-1 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу України з процедур банкрутства господарський суд, відкриваючи провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), призначає арбітражного керуючого, зазначеного в абзаці другому цього пункту, розпорядником майна або керуючим реструктуризацією.
Так, відповідно до абз. 2 п. 2-1 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу України з процедур банкрутства заява ініціюючого кредитора або боржника - фізичної особи про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), крім відомостей, передбачених частиною першою статті 34, частиною другою статті 116 цього Кодексу, повинна містити пропозицію щодо кандидатури арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією.
Як вже зазначено судом, ОСОБА_1 до заяви про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність надав заяву арбітражного керуючого Барішевського О.В. про його згоду на участь у справі в якості керуючого реструктуризацією.
Розглянувши кандидатуру арбітражного керуючого Барішевського О.В., суд встановив, що арбітражний керуючий не відноситься до категорії осіб, які не можуть бути призначені керуючим реструктуризацією в даній справі (ч. 3 ст. 28 Кодексу України з процедур банкрутства), а саме: не є заінтересованим у цій справі; не має конфлікту інтересів; раніше не здійснював повноваження приватного виконавця щодо примусового виконання судових рішень або рішень інших органів (посадових осіб), у яких боржник був стороною виконавчого провадження; не є близькою особою боржника - фізичної особи; не відмовлено в допуску до державної таємниці.
Арбітражний керуючий Барішевський О.В. повідомив, що за час здійснення ним діяльності арбітражного керуючого судимостей за вчинення корисливих злочинів та заборони суду займатися діяльністю арбітражного керуючого не має, управління боржником та контроль його раніше не здійснював, в родинних стосунках з боржником не перебуває.
Суд вважає, що кандидатура арбітражного керуючого Барішевського О.В. відповідає вимогам Кодексу України з процедур банкрутства, а за таких обставин суд призначає арбітражного керуючого Барішевського О.В. керуючим реструктуризацією боржника ОСОБА_1.
За наслідками проведення підготовчого засідання, суд дійшов висновку про призначення попереднього засідання на 24.02.2021.
Керуючись ст. ст. 28, 30, 115, 116, 119-122 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. ст. 233-235 ГПК України, суд
УХВАЛИВ:
1. Відкрити провадження у справі про неплатоспроможність фізичної особи ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , РНОКПП НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_3 .
2. Ввести процедуру реструктуризації боргів боржника.
3. Ввести мораторій на задоволення вимог кредиторів.
4. Оприлюднити на офіційному веб-сайті повідомлення про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність фізичної особи ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , РНОКПП НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_3 .
5. Призначити керуючим реструктуризацією фізичної особи ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , РНОКПП НОМЕР_1 , (адреса: АДРЕСА_3 ) арбітражного керуючого Барішевського Олексія Валерійовича (свідоцтво про право здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) № 864 від 19.06.2013, адреса: АДРЕСА_4 ).
6. Заборонити фізичній особі ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3 , РНОКПП НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_3 . відчужувати майно.
7. Встановити керуючому реструктуризацією боржника строк до 05.02.2021 для подачі до суду відомостей про результати розгляду вимог кредиторів (письмові нормативно-обґрунтовані пояснення по кожному з кредиторів, витяги з державних реєстрів заборон щодо майна боржника, а також, при наявності, письмові заперечення боржника щодо вимог кредиторів), а також доказів повідомлення кредиторів про дату проведення попереднього засідання суду.
8. Встановити керуючому реструктуризацією боржника строк до 05.03.2021 для підготовки та подання до суду плану реструктуризації боргів боржника.
9. Призначити попереднє судове засідання на "24" лютого 2021 р. о(б) 11:00 год. Судове засідання відбудеться за адресою: м. Харків, м-н Свободи, 5, Держпром, 8-й під`їзд, зал № 104.
10. Зобов`язати керуючого реструктуризацією у строк до 01.02.2021 провести інвентаризацію майна боржника та визначити його вартість.
11. Зобов`язати контролюючий орган, визначений Податковим кодексом України, надати керуючому реструктуризацією та суду інформацію про доходи фізичних осіб : ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 (РНОКПП НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_3 ;) та ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 (інші відомості відсутні) про майно, задеклароване такими особами при перетині кордону.
12. Зобов`язати орган державної прикордонної служби надати керуючому реструктуризацією та суду інформацію про перетинання громадянами України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 (РНОКПП НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_3 ;) та ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 (інші відомості відсутні) державного кордону за останні три роки.
13. Зобов`язати банківські установи, в яких відкрито рахунки боржника надати керуючому реструктуризацією та суду інформацію про залишок коштів на рахунках фізичної особи ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , РНОКПП НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_3 .
Копію ухвали надіслати боржнику, керуючому реструктуризацією, ГУ ДПС у Харківській області, ГУ ПФУ в Харківській області, Шевченківському районному суду Харківської області, Міжрайонному відділу державної виконавчої служби по Куп`янському, Шевченківському районах та місту Куп`янськ Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків), органу державної прикордонної служби, державному органу з питань банкрутства, кредиторам, АТ КБ ПриватБанк , АТ ПУМБ , АТ Альфа-Банк , АТ Таскомбанк , АТ Банк Кредит Дніпро , АТ Банк Форвард , АТ Акцент- Банк .
Ухвала набирає законної сили з моменту її постановлення.
Ухвала може бути оскаржена до Східного апеляційного господарського суду протягом десяти днів з дати складення повного тексту ухвали.
Повний текст ухвали підписаний 04.01.2021.
Суддя Кононова О.В.
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 29.12.2020 |
Оприлюднено | 06.01.2021 |
Номер документу | 93999362 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні