Справа № 366/1746/19
Провадження № 2/366/52/20
УХВАЛА
Іменем України
10 листопада 2020 року Іванківський районний суд Київської області у складі
головуючої судді Слободян Н.П.,
за участю секретаря судового засідання Мартовицької Н.Є.,
розглянувши у судовому засіданні у порядку загального позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , подану їх представником - адвокатом Семаком Анатолієм Яковичем, до приватного підприємства Корона - Сервіс про розірвання договорів оренди землі,
В С Т А Н О В И В :
16.07.2019 позивачі звернулися в суд з позовною заявою до відповідача про розірвання договорів оренди землі.
Ухвалою від 22.07.2019 відкрито провадження у справі, призначено підготовче судове засідання.
Ухвалою суду від 05.11.2019 підготовче засідання у зазначеній цивільній справі було закрите та призначено судовий розгляд на 02.12.2019.
02.12.2019 винесено ухвала про повернення до стадії підготовчого судового засідання, оскільки у сторін виникла необхідність у приєднанні до матеріалів справи документів, що мають значення для справи та необхідні для повного та всебічного її розгляду.
17.02.2020 задоволено клопотання представника позивачів - адвоката Семак А.Я. про виділення в окреме провадження позовних вимог ОСОБА_12 , ОСОБА_13 та ОСОБА_17 , оскільки 02.12.2019 у зазначеній цивільній справі призначена судова почеркознавча експертиза на вирішення якої поставлені питання чи виконано підписи у договорах оренди землі, укладеними між ПП Корона Сервіс та ОСОБА_12 , ОСОБА_13 та ОСОБА_17 саме цими особами. Виконання почеркознавчої експертизи може затягнути розгляд цивільної справи.
ІНФОРМАЦІЯ_1 однин з позивачів - ОСОБА_9 - помер.
П.1 ч.1 ст. 251 ЦПК України передбачено обов`язок суду зупинити провадження у справі у разі смерті фізичної особи, яка була стороною у справі, якщо спірні правовідносини допускають правонаступництво.
П.1 ч.1 ст. 253 ЦПК України встановлює, у такому випадку зупинення провадження до залучення до участі у справі правонаступника такої особи.
Відповідно до ч.1 ст. 770 ЦК України у разі зміни власника речі, переданої в найм, до нового власника переходять права і обов`язки наймодавця. Згідно статті 1218 ЦК України до складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті. Як слідує зі статті 1216 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обов`язків від фізичної особи, яка померла, до інших осіб.
Відповідно до ч.4 ст. 32 Закону України Про оренду землі , перехід права власності на орендовану земельну ділянку до іншої особи не є підставою для зміни умов або розірвання договору, якщо інше не передбачене договором оренди землі, а спадкоємці успадковують усі права та обов`язки померлого орендодавця.
З викладеного вбачається, що у даному випадку спірні правовідносини допускають правонаступництво, і провадження в частині позовних вимог ОСОБА_9 до ПП Корона-Сервіс про розірвання договору оренди, має бути зупинене до залучення до участі у справі його правонаступника (спадкоємця).
Крім того, суд звертає увагу на те, що, відповідно до ч.6 ст.188 КК України, суд за клопотанням учасника справи або з власної ініціативи вправі до початку розгляду справи по суті роз"єднати позовні вимоги, виділивши одну або декілька об`єднаних вимог в самостійне провадження, якщо це сприятиме виконанню завдання цивільного судочинства.
Пунктом 15 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 2 від 12 червня 2009 року , визначено, що роз`єднання кількох поєднаних в одному провадженні вимог може мати місце лише за умови, що їх сумісний розгляд ускладнює вирішення справи.
Позовні вимоги стосуються оренди земельних ділянок відповідачем за різними договорами оренди, укладеними з різними власниками, а тому, у даному випадку, роз`єднання позовних вимог різних позивачів не буде ускладнювати вирішення справи. Навпаки, враховуючи закріплені ст. 2 ЦПК України завдання цивільного судочинства: справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави, суд застосовує і норму ч.2 ст. 2 ЦПК України: Суд та учасники судового процесу зобов`язані керуватися завданням цивільного судочинства, яке превалює над будь-якими іншими міркуваннями в судовому процесі .
Суд враховує, що фактично розгляд справи не був закінчений до моменту смерті позивача ОСОБА_9 у зв`язку з тим, що його представник - адвокат Семак А.Я. - у односторонньому порядку відмовився від угоди з позивачами, у т.ч. ОСОБА_9 . З огляду на це, зупинення провадження у справі щодо всіх інших позивачів буде порушувати одну із засад (принципів ) цивільного судочинства: розумність строків розгляду справи судом. Справа неодноразово відкладалась за клопотаннями представників сторін через пандемію коронавірусу, і оголошений у зв`язку з цим карантин. Прийняття спадщини потенційними спадкоємцями може зайняти певний період часу (не менше 6 місяців), відтак решта позивачів, вимоги яких пов`язані лише приблизно одночасним укладенням договорів оренди з одним і тим же підприємством, тривалий час не зможуть знайти вирішення своєї справи у суді, і , відповідно захисту порушених, на їх думку, прав.
Із справи, що розглядається, виділені в окреме провадження позовні вимоги ОСОБА_12 , ОСОБА_13 та ОСОБА_17 ( у справі призначено почеркознавчу експертизу). З огляду на викладене вище суд приходить до висновку про необхідність роз`єднання позовних вимог (виділення в окреме провадження позовних вимог ОСОБА_9 до ПП Корона-Сервіс про розірвання договору оренди) та подальшого об`єднання з вимогами ОСОБА_12 , ОСОБА_13 та ОСОБА_17 доПП Корона - Сервіс про розірвання договору оренди землі .
Роз"єднання позовних вимог, з подальшим об`єднанням з виділеними в окреме провадження вимогами, є доцільним, оскільки позивачі ОСОБА_12 , ОСОБА_13 і ОСОБА_17 та ОСОБА_9 мали родинні зв`язки, і спільний розгляд цих вимог є доцільним.
На підставі викладеного та керуючись ст. 188, 251, 253 ЦПК України , суд
У Х В А Л И В :
Роз"єднати позовні вимоги, виділивши в окреме провадження позовні вимоги ОСОБА_9 до ПП Корона - Сервіс про розірвання договору оренди землі, об`єднавши із справою за позовом ОСОБА_12 , ОСОБА_13 та ОСОБА_17 доПП Корона - Сервіс про розірвання договору оренди землі, присвоївши справі № 366/363/20 (провадження № 2/366/257/20).
Зупинити провадження у справі в частині розгляду позовних вимог ОСОБА_9 до залучення до участі у справі його правонаступників (спадкоємців).
Ухвала в частині зупинення провадження може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Іванківський районний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом 15 днів з моменту складання її повного тексту (10.11.2020).
Суддя Н.П.Слободян
Суд | Іванківський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 10.11.2020 |
Оприлюднено | 06.01.2021 |
Номер документу | 94006370 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Іванківський районний суд Київської області
Слободян Н. П.
Цивільне
Іванківський районний суд Київської області
Слободян Н. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні