Справа № 953/1245/20
н/п 1-кс/953/136/21
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"05" січня 2021 р. Київський районний суд м. Харкова у складі:
слідчого судді - ОСОБА_1 ,
за участю секретаря - ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань в приміщенні Київського районного суду м. Харкова клопотання слідчого у кримінальному провадженні - заступника начальника відділу СУ ГУНП в Харківській області майора поліції ОСОБА_3 про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні №42019220000000439 від 09.07.2019 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України,
ВСТАНОВИВ:
Сторона обвинувачення просить продовжити строк досудового розслідування у вказаному кримінальному провадженні на шість місяців, тобто до 09 липня 2021 року.
На обґрунтування клопотання сторона обвинувачення зазначає, що відділом з розслідування особливо важливих справ та злочинів, учинених організованими групами та злочинними організаціями СУ ГУНП в Харківській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42019220000000439 від 09.07.2019 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України за фактом привласнення службовими особами ТОВ «Рать» бюджетних коштів при проведенні будівельних робіт, замовником яких є КП «Харківський міський центр фізичного здоров`я населення «Спорт для всіх», у період з 2016-2019 років.
Відповідно до відомостей Єдиного реєстру досудових розслідуванням у період часу з 2016-2019 роки службові особи ТОВ «Рать» за попередньою змовою з посадовими особами КП «Харківський міський центр фізичного здоров`я населення «Спорт для всіх» заволоділи бюджетними коштами при проведенні будівельних робіт.
Досудовим розслідуванням встановлено, що протягом 2016-2019 років Комунальним підприємством «Харківський міський центр фізичного здоров`я населення «Спорт для всіх» з ТОВ «Рать» поза тендерною процедурою укладено 211 договорів на загальну суму 29080749, 64 грн., основною позицією у зазначених угодах є «Реконструкція діючих спортивних майданчиків у м. Харкові».
Під час виконання будівельних робіт з постачання та монтажу спортивних майданчиків «СТРІТВОРКАУТ» посадові особи ТОВ «РАТЬ» документально відображали придбання спортивних комплексів, сировини та матеріалів, виконання субпідрядних робіт від підприємств з ознаками фіктивності, без реального настання подій та отримували кошти у вигляді оплати праці робітничих спеціальностей без їх реальної виплати співробітникам ТОВ «Рать». Грошові кошти, отримані посадовими особами ТОВ «Рать» від КП «ХМЦФЗН Спорт для всіх» в якості оплати за виконані роботи перераховувались на рахунки підконтрольних підприємств та підприємств з ознаками фіктивності, з подальшою конвертацією в готівку та передачею керівнику ТОВ «Рать».
Відповідно до податкової звітності ТОВ «РАТЬ» встановлено, що у період 2017-2019 років з метою заволодіння бюджетними коштами укладались договори постачання продукції, робіт, послуг з підприємствами з ознаками фіктивності, тобто проведено безтоварні операції з метою легалізації, документального відображення придбання товарів, робіт, послуг по завищеним цінам, фактично придбаних за готівкові кошти ТМЦ: спортивних майданчиків, будівельних матеріалів, підрядних робіт.
Також встановлено, що стосовно підприємств ТОВ «Транстехнологія-Плюс» (ЄДРПОУ 41273304), ТОВ «Каргоприлад» (ЄДРПОУ 41353515) та ТОВ «Діалс» (ЄДРПОУ 41072066) внесено відомості до аналітичної системи АРМ ФСПД на підставі пояснень директорів вказаних підприємств від 10.10.2018 та від 24.10.2018 щодо фіктивності діяльності цих суб`єктів господарювання. Загальна сума документально відображених взаємовідносин ТОВ «Рать» з указаними підприємствами складає 20986700,00 грн.
Крім того, в ході досудового розслідування призначено комплексні судові будівельно-технічні та економічні експертизи, будівельно-технічні експертизи, а також експертизи матеріалів, речовин та виробів, проведення яких доручено Харківському НДЕКЦ МВС України.
За участі експерта ХНДЕКЦ МВС України та спеціаліста Харківського національного університету будівництва та архітектури проведено огляди спортивних майданчиків «Стрітворкаут», що розташовані за адресою: м. Харків, в`їзд Горького, 10; м. Харків, просп. Героїв Сталінграда, 160; м. Харків, проїзд Муромський, 2; м. Харків, вул. Красна Поляна, 6.
У ході оглядів з інформації спеціаліста встановлено, що міцність бетону не відповідає проектним значенням; матеріал фундаменту не може класифікуватись як бетон, натомість класифікується як цементно-піщана суміш; товщини підстилаючих шарів не відповідають проектним значенням. Використання спортивних майданчиків за призначенням з таким фундаментом (бетон має дуже низьку міцність) є небезпечним для життя та здоров`я людей.
За результатами комплексних судових будівельно-технічних та економічних експертиз встановлено, що обсяг виконаних будівельних робіт та побудованих об`єктів частково не відповідають проектно-технічній документації та вимогам нормативно-правових актів у галузі будівництва (ДБН, СНиП, стандартам, технічним умовам, тощо); обсяги виконаних будівельних робіт та побудованих об`єктів частково не відповідають проектній документації, актам виконаних робіт та вимогам нормативно-правових актів у галузі будівництва; розбіжність між вартістю фактично виконаних ТОВ «Рать» будівельних робіт та вартістю оплачених на користь ТОВ «Рать» робіт складає 10578,77 грн. (м. Харків, проїзд Муромський, 2); 56874,14 грн. (м. Харків, вул. Красна Поляна, 6); 45276, 44 грн. (м. Харків, в`їзд Горького, 10) та 45276,44 грн. (просп. Героїв Сталінграда, 160).
Крім того, за результатами судової експертизи матеріалів, речовин та виробів встановлено, що на спортивних майданчиках замість передбачених відповідним проектом щебеню із природного каменю та бетону класу В10 застосовані, відповідно, штучний щебінь, та цементно-піщана суміш (співвідношення піщаної та цементної фракції складає від 10:1 до 25:1).
За результатами будівельно-технічної експертизи встановлено, що враховуючи фактичні характеристики та якість фундаменту, який є головною несучою конструкцією спортивного комплексу, експлуатація за призначенням спортивних майданчиків, розташованих у м. Харкові за адресами: вул. Красна Поляна, 6, просп. Героїв Сталінграда, 160, проїзд Муромський, 2 та АДРЕСА_1 , неможлива, оскільки вони перебувають в аварійному стані.
Крім того, під час досудового розслідування за участі судового експерта проведено огляд інших спортивних майданчиків. У результаті оглядів встановлено аналогічні та інші порушення по всіх об`єктах.
Крім того, під час досудового розслідування призначено ряд комплексних будівельно-технічних, економічних експертиз та судових експертиз матеріалів, речовин та виробів.
Жодній особі повідомлення про підозру не вручалось.
Незважаючи на те, що на даний час у кримінальному провадженні виконано великий обсяг слідчих дій, однак, осіб, причетних до скоєння кримінального правопорушення, не встановлено, для закінчення досудового розслідування необхідно провести наступний обсяг слідчих дій: отримати висновки раніше призначених комплексних судових будівельно-технічних та економічних експертиз; отримати висновки раніше призначених судових експертиз матеріалів, речовин та виробів за експертною спеціалізацією 8.8 («Дослідження ґрунтів»); здійснити тимчасовий доступ до містобудівної документації в Управліннях Харківської міської ради щодо підбору місць, на яких в подальшому проводилась реконструкція спортивних майданчиків; призначити уточнюючу судово-економічну експертизу відповідно по раніше проведеної комплексної судової економічної та будівельно-технічної експертизи після отримання відповідної документації від представників Харківської міської ради; встановити свідків та очевидців вчинення кримінального правопорушення; провести інші слідчі дії, спрямовані на доведення вини осіб, які вчинили вказане кримінальне правопорушення; після зібрання достатніх доказів повідомити про підозру відповідних осіб; виконати вимоги ст. 290 КПК України; скласти обвинувальний акт та реєстр матеріалів досудового розслідування.
Вищевказані процесуальні дії не могли бути виконані та завершені раніше з об`єктивних причин.
Результати проведення вказаних слідчих дій мають суттєве значення для встановлення істини у кримінальному провадженні, однак їх отримання потребує додаткового часу строком не менш ніж 6 місяців.
Строк досудового розслідування по кримінальному провадженню закінчується 09.01.2021, однак завершити досудове розслідування до вказаного строку не є можливим у зв`язку з тим, що висновки експерта за результатами проведення комплексних будівельно-технічних, економічних експертиз та судових експертиз матеріалів, речовин та виробів мають суттєве значення для проведення повного, об`єктивного та всебічного досудового розслідування, а також для встановлення суми матеріальних збитків, завданих зазначеним кримінальним правопорушенням, та притягнення винних осіб до кримінальної відповідальності.
Отримати в строк до 09.01.2021 або у інший спосіб необхідні відомості та прийняти законне процесуальне рішення по даному кримінальному провадженню не є можливим.
Додатковий строк для здійснення досудового розслідування необхідний для отримання доказів, які можуть бути використані під час судового розгляду, для проведення експертиз, оскільки ці дії не могли бути здійснені і завершені раніше з об`єктивних причин.
Сторона обвинувачення зазначає, що для проведення повного, об`єктивного та всебічного досудового розслідування, а також для встановлення істини по справі та для отримання доказів, які можуть бути використані під час судового розгляду, потрібен додатковий час, не менше шести місяців.
У судове засідання слідчий не з`явився, але надав суду заяву з проханням слухати справу за його відсутності у зв`язку із проведенням невідкладних слідчих дій в іншому кримінальному провадженні та запровадженням карантинних заходів щодо розповсюдження інфекції SARS-CoV-2, клопотання підтримав в повному обсязі та просив його задовольнити з підстав, викладених у клопотанні.
Слідчий суддя, дослідивши надані докази, приходить до висновку про наявність підстав для задоволення клопотання, виходячи з наступного.
Згідно з Витягом з Єдиного реєстру досудових розслідувань, слідчим управлінням Головного управління Національної поліції в Харківській області проводиться досудове розслідування у даному кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42019220000000439 від 09.07.2019 р. за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України.
Відповідно до ч. 1 ст. 219 КПК України строк досудового розслідування обчислюється з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня звернення до суду з обвинувальним актом, клопотанням про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, клопотанням про звільнення особи від кримінальної відповідальності або до дня ухвалення рішення про закриття кримінального провадження.
Згідно з ч. 1 ст. 219 КПК України строк досудового розслідування з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня повідомлення особі про підозру становить:
- дванадцять місяців у кримінальному провадженні щодо нетяжкого злочину;
- вісімнадцять місяців у кримінальному провадженні щодо тяжкого або особливо тяжкого злочину.
За правилами ст. 12 КК України злочин, передбачений ч. 3 ст. 191 КК України, є тяжким злочином.
Строк досудового розслідування з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня повідомлення особі про підозру щодо тяжкого злочину становить 18 місяців та закінчується 09.01.2021 р.
Повідомлення про підозру у даному провадженні нікому не повідомлене.
Слідчим доведено необхідність продовження строку досудового розслідування, визначеного в клопотанні, достатнього для потреб досудового розслідування.
Слідчим також доведено, що додатковий строк необхідний для отримання доказів, які можуть бути використані під час судового розгляду, у тому числі, для отримання висновків раніше призначених комплексних судових будівельно-технічних та економічних експертиз, а також судових експертиз матеріалів, речовин та виробів за експертною спеціалізацією 8.8 («Дослідження ґрунтів»), які мають суттєве значення для проведення повного, об`єктивного та всебічного досудового розслідування та для встановлення суми матеріальних збитків, завданих зазначеним кримінальним правопорушенням, а також проведення інших слідчих дій, необхідність яких може виникнути в ході досудового розслідування, з метою встановлення істини по кримінальному провадженню та встановлення повного кола осіб, причетних до вчинення даного кримінального правопорушення, щоб осіб, що вчинили кримінальне правопорушення, було притягнуто до відповідальності в міру своєї вини і щоб до них була застосована належна правова процедура, - та що ці дії не могли бути здійснені з об`єктивних причин.
Враховуючи неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснювалося, що відповідає положенням ч. 4 ст. 107 КПК України.
Керуючись ст. 107, 219, 294, 295-1, 309, 372 КПК України, слідчий суддя
УХВАЛИВ:
Клопотання слідчого про продовження строку досудового розслідування задовольнити.
Продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42019220000000439 від 09.07.2019 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України, на шість місяців, тобто до 09 липня 2021 р. включно.
Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя - ОСОБА_1
Суд | Київський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 05.01.2021 |
Оприлюднено | 30.01.2023 |
Номер документу | 94008574 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про продовження строку досудового розслідування |
Кримінальне
Київський районний суд м.Харкова
Садовський К. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні