Справа № 936/1050/20
Провадження № 2-а/936/3/2021
У Х В А Л А
Іменем України
"04" січня 2021 р. смт. Воловець
Суддя Воловецького районного суду Закарпатської області Софілканич О.А., перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Департаменту патрульної поліції Міністерства внутрішніх справ України про поновлення строку на оскарження постанови та скасування постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху зафіксоване в автоматичному режимі, стосовно особи, яка має реєстрацію місця проживання/перебування (місцезнаходження юридичної особи) на території України за серією 1АВ № 00923602 від 24.09.2020 року,
ВСТАНОВИЛА:
11.12.2020 р. позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з із вищезазначеним позовом.
Ухвалою Воловецького районного суду Закарпатської області від 15.12.2020 позов ОСОБА_1 залишено без руху, і надано позивачу для усунення недоліків строк, який не може перевищувати п`яти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Для усунення недоліків позивачу необхідно було: сплатити судовий збір в розмірі 420 грн.40 коп. або у разі наявності підстав для звільнення від сплати судового збору надати суду належний доказ, який звільняє його від сплати судового збору.
29.12.2020 року на адресу суду надійшла заява ОСОБА_1 про виконання ухвали суду від 15 грудня 2020 року в справі № 936/1050/20. Зокрема, у заяві позивач зазначає, що він є звільненим від сплати судового збору відповідно до пункту 8 частини першої статті 5 Закону України Про судовий збір . В якості доказів того, що він звільнений від сплати судового збору надав копію свого посвідчення серії НОМЕР_1 від 18 квітня 2018 року.
Ознайомившись із доводами позивача, суддя дійшла таких висновків.
Відповідно до ч. 2 ст. 132 КАС України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України Про судовий збір .
Відповідно до ст. 3 Закону України Про судовий збір судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Згідно ст. 2 Закону України Про судовий збір платники судового збору - громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом.
Статтею 5 Закону України Про судовий збір встановлений вичерпний перелік осіб, які звільняються від сплати судового збору.
Відповідно до положень пункту 8 частини першої статті 5 Закону України Про судовий збір від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються особи з інвалідністю внаслідок Другої світової війни та сім`ї воїнів (партизанів), які загинули чи пропали безвісти, і прирівняні до них у встановленому порядку особи.
Доказів, що позивач є прирівняним до осіб з інвалідністю внаслідок Другої світової війни та сімей воїнів (партизанів), які загинули чи пропали безвісти, суду не надано.
З матеріалів справи вбачається, що позивач ОСОБА_1 є інвалідом ІІІ групи та має право на пільги, встановлені законодавством України для ветеранів війни - інвалідів війни згідно посвідчення серії НОМЕР_1 від 18 квітня 2018 року.
Статтею 13 Закону України Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту визначені пільги особам з інвалідністю внаслідок війни, проте пільг стосовно сплати судового збору для ветеранів війни-інвалідів вказана правова норма не містить.
Така правова позиція висловлена Верховним Судом у постанові від 24 червня 2019 року у справі № 809/1828/16.
Статтею 22 Закону України Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту встановлено, що ветерани війни та особи, на яких поширюється дія цього Закону, отримують безоплатну правову допомогу щодо питань, пов`язаних з їх соціальним захистом, а також звільняються від судових витрат, пов`язаних з розглядом цих питань.
Однак ця норма не поширюється на позивача ОСОБА_1 в цій справі, оскільки зі змісту позовних вимог вбачається, що такі не стосуються питань пов`язаних з його соціальним захистом, а стосується питань скасування постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху зафіксоване в автоматичному режимі, стосовно особи, яка має реєстрацію місця проживання/перебування (місцезнаходження юридичної особи) на території України.
При цьому, відповідно до правових висновків Великої Палати Верховного Суду, викладених у постанові від 18.03. 2020 р. у справі № 543/775/17, у справах щодо оскарження постанов про адміністративне правопорушення у розумінні статей 287, 288 КУпАП, як і в інших справах, які розглядаються судом у порядку позовного провадження, слід застосовувати статті 2-5 Закону України Про судовий збір , які пільг за подання позовної заяви, відповідних скарг у цих правовідносинах не передбачають.
Таким чином, позивачем не надано належних доказів та не наведено обґрунтованих підстав для звільнення його від сплати судового збору, а відтак, не виконано вимоги ухвали у визначений судом спосіб (шляхом подання до суду документу, що підтверджує сплату судового збору у встановленому законом порядку і розмірі).
Згідно з вимогами пункту 1 частини 4 ст. 169 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк.
Враховуючи вищевикладене у своїй сукупності та з огляду на те, що ухвала про залишення позовної заяви без руху від 15.12.2020 позивачем не виконана у визначений судом строк, позовна заява підлягає поверненню позивачу.
Керуючись п.1 ч.4 ст. 169, 248 КАС України, суддя, -
ПОСТАНОВИЛА:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Департаменту патрульної поліції Міністерства внутрішніх справ України про поновлення строку на оскарження постанови та скасування постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху зафіксоване в автоматичному режимі, стосовно особи, яка має реєстрацію місця проживання/перебування (місцезнаходження юридичної особи) на території України за серією 1АВ № 00923602 від 24.09.2020 року -визнати неподаною та повернути позивачеві.
Роз`яснити позивачеві, що відповідно до ч. 8 статті 169 КАС України повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до суду в порядку, встановленому законом.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на ухвалу суду, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя: Софілканич О.А.
Суд | Воловецький районний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 04.01.2021 |
Оприлюднено | 06.01.2021 |
Номер документу | 94011102 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Воловецький районний суд Закарпатської області
Софілканич О. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні