Рішення
від 29.10.2020 по справі 589/1556/20
ШОСТКИНСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 589/1556/20

Провадження № 2/589/975/20

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 жовтня 2020 року Шосткинський міськрайонний суд Сумської області у складі:

головуючого - судді Лєвші С.Л.,

з участю секретаря судового засідання Товпиги А.С.,

розглянувши у підготовчому засіданні в залі суду в місті Шостка Сумської області в порядку загального позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Коротченківської сільської ради Шосткинського району Сумської області про визнання права власності на земельну частку (пай) в порядку спадкування за законом,-

ВСТАНОВИВ:

22 травня 2020 року позивач ОСОБА_1 звернувся до Шосткинського міськрайонного суду Сумської області з позовом до Коротченківської сільської ради Шосткинського району Сумської області, в якій просить визнати за ним право власності на земельну частку (пай), розміром 4,96 в умовних кадастрових гектарах, відповідно до сертифікату на земельну частку (пай), серія СМ №0078798, виданого Шосткинською районною державною адміністрацією Сумської області на підставі розпорядження №295 від 18 червня 1996 року на ім`я ОСОБА_2 , зареєстрованого в книзі реєстрації сертифікатів на право на земельну частку (пай), реєстраційний номер 394 від 19 серпня 1996 року, в порядку спадкування за законом після ОСОБА_2 , померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Свої вимоги мотивував тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла його мати - ОСОБА_2 . Після її смерті відкрилася спадщина у вигляді права на земельну частку (пай) розміром 4,96 в умовних кадастрових гектарах, розташованої на території Коротченківської сільської ради Шосткинського району Сумської області, колишній САПТЗТ Колос .

Після її смерті відкрилася спадщина на належну їй на праві власності земельну частку (пай).

За життя ОСОБА_2 заповіту не складала. На час її смерті спадкоємцем першої черги за законом є позивач. Інші спадкоємці, які б прийняли спадщину або проявили до неї інтерес відсутні.

В 2019 році позивач звернувся до нотаріуса із заявою про видачу йому свідоцтва про право на спадщину на спадкове нерухоме майно - земельну частку (пай), але нотаріусом у видачі свідоцтва про право на спадщину на вказану земельну частку було відмовлено, у зв`язку з відсутністю оригіналу такого правовстановлюючого документу.

В підготовче засідання позивач ОСОБА_1 не з`явився, про час, дату та місце його проведення повідомлений, до суду надав заяву, в якій просить розглядати справу за його відсутності, позовні вимоги підтримує в повному обсязі. (а.с.18)

Представник відповідача Коротченківської сільської ради Шосткинського району Сумської області в підготовче засідання не з`явився, про час, дату та місце його проведення повідомлений, надав письмову заяву про розгляд справи за його відсутності. Позов визнає в повному обсязі. (а.с.16,19)

У відповідності до ч. 3 ст. 200 Цивільного процесуального кодексу України (далі - ЦПК України), за результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем.

Крім того, відповідно до ч.2 ст.247 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Суд, дослідивши матеріали справи, прийшов до наступного.

Судом встановлені такі факти та відповідні їм правовідносини.

Із свідоцтва про смерть, серія НОМЕР_1 , виданого повторно 10 січня 2019 року Шосткинським міськрайонним відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Сумській області, вбачається, що ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , про що складено відповідний актовий запис №26. (а.с.4)

Відповідно до свідоцтва про народження, серія НОМЕР_2 , виданого 07 серпня 1951 року, місце реєстрації - Свіржський с/ЗАГС Свіржської сільради Шосткинського району Сумської області, ОСОБА_1 народився ІНФОРМАЦІЯ_2 , і його батьками є: батько ОСОБА_3 , мати ОСОБА_2 . (а.с.5)

З листа Шосткинської районної державної адміністрації №07-15/881 від 25 серпня 2019 року вбачається, що Сертифікат на право на земельну частку (пай), серія СМ №0078798, зареєстрований за №394 від 19.08.1996, був виданий на ім`я ОСОБА_2 . Також зазначено, що на ім`я померлих осіб чинним законодавство України видача Сертифікатів на право на земельну частку (пай) не передбачена.(а.с.8)

З листа Відділу у Шосткинському районі Головного управління Держгеокадастру у Сумській області №24/142-19 від 01 серпня 2019 року, вбачається, що згідно із записом №394 від 19.08.1996 в книзі реєстрації сертифікатів на право на земельну частку (пай), що видаються Шосткинською районною державною адміністрацією членам КСП Колос , на ім`я ОСОБА_2 був виданий сертифікат, серія СМ №0078798, на право на земельну частку (пай), розміром 4,96 в умовних кадастрових гектарах, на підставі розпорядження голови Шосткинської районної державної адміністрації №295 від 18.06.1996, яка розташована на території колишнього колективного сільськогосподарського підприємства Колос за межами населених пунктів на території Коротченківської сільської ради Шосткинського району Сумської області. Державний акт на право власності на земельні ділянки на ім`я ОСОБА_2 не видавався.(а.с.9)

З листа Шосткинської районної державної нотаріальної контори Сумської області №224/02-14 від 29.10.2020, вбачається, що після померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 , заведена спадкова справа за №78 за 2020 рік. Спадкоємцем за законом є син - ОСОБА_1 , який спадщину прийняв, але свідоцтво про право на спадщину на видавалося, інші спадкоємці для прийняття спадщини в нотаріальну контору не зверталися. (а.с.17)

Відповідно до ч.1 ст. 328 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України), право власності набувається на підставах, які не суперечать закону, в тому числі і в порядку спадкування.

Спадкування здійснюється за заповітом або за законом (ст. 1217 ЦК України).

До складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті (ч. 1 ст. 1218 ЦК України).

Згідно із ст. 1261 ЦК України, у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.

Оглянутими в підготовчому засіданні доказами підтверджується належність ОСОБА_2 за життя спірної земельної частки (пай), яка після її смерті перейшла в порядку спадкування за законом у власність позивача.

Відповідно до ст. 1 Першого протоколу до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, кожна фізична та юридична особа має право мирно володіти своїм майном. Ніхто не може бути позбавлений своєї власності інакше як в інтересах суспільства і на умовах, передбачених законом і загальним принципами міжнародного права.

Відповідно до ч. 1 ст. 321 ЦК України, право власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні.

Відповідно до положень п.п. 1 ч. 2 ст. 16 ЦК України, способом захисту цивільних прав та інтересів може бути визнання права.

У даному випадку у позивача ОСОБА_1 відсутній оригінал правовстановлюючого документу, що свідчить про неможливість отримання ним свідоцтва про право на спадщину в нотаріальному порядку, отже таке його право має бути захищено в судовому порядку.

Враховуючи вищевикладене у сукупності, а також те, що відповідач позов визнає, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню.

Керуючись ст. 4, 12, 13, 76-81, 141, 200, 258, 259, 264, 265, 273, 354 ЦПК України, суд,-

УХВАЛИВ:

Позов ОСОБА_1 до Коротченківської сільської ради Шосткинського району Сумської області про визнання права власності на земельну частку (пай) в порядку спадкування за законом задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1 право власності на земельну частку (пай), розміром 4,96 в умовних кадастрових гектарах, відповідно до сертифікату на земельну частку (пай), серія СМ №0078798, виданого Шосткинською районною державною адміністрацією Сумської області на підставі розпорядження №295 від 18 червня 1996 року, зареєстрованого в Книзі реєстрації сертифікатів на право на земельну частку (пай), реєстраційний номер 394 від 19 серпня 1996 року, в порядку спадкування за законом після ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 в селі Свірж Шосткинського району Сумської області.

Рішення суду може бути оскаржено до Сумського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги через Шосткинський міськрайонний суд Сумської області протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Учасник справи, якому повне рішення не було вручено у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Позивач - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ідентифікаційний номер - НОМЕР_3 , адреса місця проживання: АДРЕСА_1 .

Відповідач - Коротченківська сільська рада Шосткинського району Сумської області, ідентифікаційний код юридичної особи - 04391931, адреса місцезнаходження юридичної особи: Сумська область, Шосткинський район, село Погребки, вулиця Цибенка, будинок 40А.

Суддя Шосткинського міськрайонного суду

Сумської області С.Л.Лєвша

СудШосткинський міськрайонний суд Сумської області
Дата ухвалення рішення29.10.2020
Оприлюднено06.01.2021
Номер документу94016640
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —589/1556/20

Рішення від 29.10.2020

Цивільне

Шосткинський міськрайонний суд Сумської області

Лєвша С. Л.

Рішення від 29.10.2020

Цивільне

Шосткинський міськрайонний суд Сумської області

Лєвша С. Л.

Ухвала від 25.05.2020

Цивільне

Шосткинський міськрайонний суд Сумської області

Лєвша С. Л.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні