Дата документу 29.12.2020 Справа № 554/11290/20
Провадження № 1кс/554/17289/2020
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
29 грудня 2020 року слідчий суддя Октябрського районного суду м. Полтави ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань в приміщенні Октябрського районного суду м. Полтави клопотання слідчого групи слідчих у кримінальному провадженні слідчого СВ Полтавського відділу поліції ГУНП в Полтавській області старший ОСОБА_3 , погоджене прокурором відділу Полтавської обласної прокуратури ОСОБА_4 , про накладення арешту на майно по кримінальномупровадженню №12020170000000146 від 09.04.2020 за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України,-
В С Т А Н О В И В:
29 грудня 2020 року до Октябрського районного суду м. Полтави надійшло клопотання слідчого групи слідчих у кримінальному провадженні слідчого СВ Полтавського відділу поліції ГУНП в Полтавській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором відділу Полтавської обласної прокуратури ОСОБА_4 , про накладення арешту на майно по кримінальномупровадженню №12020170000000146 від 09.04.2020 за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України, виявлене та вилучене в ході обшуку 23.12.2020 року за адресою: АДРЕСА_1 .
Клопотання обґрунтоване тим, що в ході досудового розслідування встановлено, що з 2016 по теперішній час службові особи ТОВ «РЕИ БРОВАРИ» (код ЄДРПОУ 39817807), зловживаючи своїм службовим становищем, з метою отримання для себе неправомірної вигоди, за попередньою змовою з посадовими особами ряду інших СГД, які не мають відповідних дозвільних документів, на території Полтавської області здійснюють діяльність зі збору, обробки та утилізації небезпечних відходів в місцях, що не призначені для таких відходів, що спричинило тяжкі наслідки державі.
Під час огляду мережі «Інтернет» виявлено оголошення з питань діяльності організацій міста Кременчука, які надають послуги з утилізації небезпечних відходів. До даних організацій відносяться «ЦЕНТР УТИЛІЗАЦІЇ Кременчук» та «Кременчуцький центр утилизации промышленых отходов», в яких зазначаються спільні дані щодо: адреси м. Кременчук, вул. Халаменюка, 12, номерів телефонного зв?язку, контактна особа або керівник « ОСОБА_5 » чи « ОСОБА_6 ».
Вказані організації, офіційно не зареєстровані в Державному реєстрі юридичних та фізичних осіб-підприємців, відповідно і не мають дозволи на проведення збору та утилізації відходів, власних потужностей та транспортних засобів.
Щодо зазаначеної в Інтернет оголошеннях контактної особи або керівника «Центр утилізації Кременчук» та «Кременчуцький центр утилизации промышленых отходов», то даним є мешканець м. Кременчук ОСОБА_7 , який зареєстрований як ФОП з видами діяльності відмінними від утилізації відходів.
Згідно «Переліку ліцензіатів на провадження господарської діяльності з поводження з небезпечними відходами» Міністерства енергетики та захисту довкілля України, в даному відсутні відомості по реєстрації дозволу за ФОП « ОСОБА_7 », «ЦЕНТР УТИЛІЗАЦІЇ Кременчук», «Кременчуцький центр утилизации промышленых отходов», та за адресою: м. Кременчук, вул. Ярмаркова, 5. Тим самим ТОВ «РЕИ БРОВАРИ» на території України мають право здійснювати діяльність щодо поводження з небезпечними відходами лише за адресою: Київська область, м. Бровари, б-р Незалежності, 26А.
Відповідно договору оренди №8/1 від 09.11.2015 між ТОВ «РЕИ БРОВАРИ», (код ЄДРПОУ 39817807) та ТОВ «ФЕЛІКС ЕНЕРДЖИ», (код ЄДРПОУ 38467671) останні передали у строкове платне користування комплекс обладнання (устаткування для утилізації та знешкодження промислових відходів), що знаходиться за адресою: м. Бровари, б-р. Незалежності, 26-А.
Так, «ЦЕНТР УТИЛІЗАЦІЇ Кременчук» з 2016 року по теперішній час, використовуючи дозвільні та інші офіційні документи ТОВ "РЕИ БРОВАРИ", здійснюють незаконну діяльність у сфері поводження з небезпечними відходами, що виражаються в порушенні правил екологічної безпеки під час перевезення, зберігання та утилізації.
Представники «Центр утилізації Кременчук» власними силами і засобами незаконно здійснюють збір, зберігання та утилізацію небезпечних відходів у державних та комерційних підприємств Полтавської області.
Так, ТОВ "РЕИ БРОВАРИ" офіційно укладають договори з підприємствами Полтавської області на збір, транспортування та утилізацію небезпечних речовин, згідно договору останні повинні забирати від підприємств небезпечні відходи та транспортувати їх до м. Бровари для утилізації, але фактично ТОВ "РЕИ БРОВАРИ" цього не роблять, за них цю роботу виконують представники ТОВ «Сучасний центр утилізації» (він же ТОВ «Центр утилізації Кременчук»), які збирають небезпечні відходи від підприємств та фактично вивозять на територію за адресою: м. Кременчук, вул. Ярмаркова, 5, та м. Кременчук, вул. Ярмаркова буд. 9А.
Крім того, перевезення здійснюється вантажними автомобілями, які не внесені до бази даних транспортних засобів, які мають право надавати послуги з перевезення небезпечних вантажів та небезпечних відходів.
Встановлено, що ТОВ «РЕИ БРОВАРИ» проводять фінансово господарські операції, щодо вивезення та утилізації відходів в тому числі небезпечних з наступними суб`єктами господарювання на території Полтавської області у 2020 році, а саме: ТДВ «Кременчуцька птахофабрика», КНМП «Кременчуцька міська дитяча лікарня», ТОВ «Кременчуцька ТЕЦ», ПРАТ «Кременчуцький міськмолокозавод», ПАТ «Кременчуцький сталеливарний завод», Кременчуцьке комунальне автотранспортне підприємство 1628, ТОВ «ТД Кременчук нафтопродукт сервіс», ТОВ «Автоцентр-Кременчук-2012», ТОВ «Єристівський ГЗК», КП «Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства» Горішньоплавнівської міської ради», ДП «Полтавське лісове господарство», Нафтогаз видобування, (на території свердловини №77 Семиренківського родовища Шишацького району, на території свердловини №55 Мачухського ГКР Полтавського району).
Фактично господарська діяльність з поводження з небезпечними відходами ТОВ «РЕИ БРОВАРИ» здійснюється на території металобаз за адресами: Полтавська обл., м. Кременчук, вул. Ярмаркова, 5 (куди здійснюється вивіз бочок з маслом, тари із залишками антифризу тощо) та Ярмаркова, 9 А (куди здійснюється вивіз відпрацьованих мастильних фільтрів). Після утилізації небезпечних відходів за вищезазначеними адресами, посадові особи ТОВ «РЕИ БРОВАРИ» займаються виготовленням офіційних документів, куди вносять недостовірні відомості щодо місць провадження господарської діяльність з поводження з небезпечними відходами, їх утилізації та витрат на логістику.
23 грудня 2020 року проведений санкціонований обшук на підставі ухвали слідчого судді Октябрського районного суду м. Полтави, за адресою: Полтавська область, м. Кременчук, вул. Ярмаркова, 9А, в ході якого вилучені речі та документи, які містять відомості, що можуть бути використані як докази факту та обставин, що встановлюють під час кримінального провадження, а саме: копія договору оренди від 25.07.2019; журнал в?їзду-виїзду ТЗ за період з 22.07.2020 від 23.12.2020.
Дані речі та документи визнані речовими доказами, відповідно до постанови слідчого від 23.12.2020 року.
Вказані документи мають значення для встановлення істини по справі, необхідні для проведення судових економічних, почеркознавчих експертиз, технічних експертиз документів, з метою встановлення та ідентифікації повного кола осіб, причетних до вчинення тяжкого кримінального правопорушення, проведення хімічної експертизи для встановлення ступеня небезпечності речовини, дані речі та документи в подальшому будуть використані як докази, що слугуватимуть доведенню вини осіб, дії яких спричинили матеріальної шкоди, і без оригіналів цих документів не можливо іншим способом встановити обставини, які передбачається дослідити у кримінальному провадженні, тому слідчий звернувся до суду з даним клопотанням.
У судове засіданні слідчий ОСОБА_3 не з`явилася, надіслала до суду заяву про розгляд клопотання без її участі .
Власник майна ТОВ «РЕИ БРОВАРИ» повідомлялася про місце та час розгляду клопотання шляхом направлення судової повістки про виклик до суду, в судове засідання свого представника не направив, про причини неявки суд не повідомив.
Неприбуття цих осіб у судове засідання не перешкоджає розгляду клопотання, що визначено ч.1 ст. 172 КПК України.
Відповідно до ч.4 ст. 107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження не здійснюється, оскільки в судове засідання не прибули всі особи, які беруть участь у судовому провадженні.
Слідчий суддя, дослідивши надані докази, вважає, що клопотання є обґрунтованим та підлягає задоволенню.
Слідчим суддею встановлено, що у провадженні СУ ГУНП в Полтавській області перебувають матеріали досудового розслідування, внесені до ЄРДР за№12020170000000146 від 09.04.2020 за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України (а.с. 6).
Ухвалою Октябрського районного суду м. Полтави від 08 грудня 2020 року надано дозвіл на проведення обшуку за адресою: АДРЕСА_1 (а.с.17-18) .
З протоколу обшуку від 23.12.2020 р. вбачається, що проведено обшук за адресою: АДРЕСА_1 , в ході якого вилучені речі та документи, які містять відомості, що можуть бути використані як докази факту та обставин, що встановлюють під час кримінального провадження, а саме: копію договоруоренди від25.07.2019;журнал в?їзду-виїздуТЗ за періодз 22.07.2020від 23.12.2020 (а.с.19-25)
23.12.2020 року постановою слідчого вилучені під час обшуку за адресою: АДРЕСА_1 речі визнано речовими доказами у кримінальному провадженні №12020170000000146 від 09.04.2020 р. (а.с.26-27).
Згідно п. 7 ч. 2ст.131КПК України заходом забезпечення кримінального провадження є арешт майна.
Відповідно до ч. 5ст. 132 КПК України, під час розгляду питання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження сторони кримінального провадження повинні подати слідчому судді докази обставин, на які вони посилаються.
Відповідно до ч. 1ст. 170 КПК Україниарештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину. Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження.
Згідно вимог п. 1 ч. 2ст. 170 КПК Україниарешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів.
За змістом ч. 3ст. 170 КПК України, у випадку, передбаченому п. 1 ч. 2 цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним уст. 98 цього Кодексу.
Згідно ч. 1ст. 98 КПК України, речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
Клопотання слідчого, прокурора про арешт тимчасово вилученого майна повинно бути подано не пізніше наступного робочого дня після вилучення майна, інакше майно має бути повернуто особі, у якої його було вилучено, що встановлено ч.5 ст. 171 КПК України.
Відповідно п.п. 1, 2, 5,6 ч.2ст.173 КПК України, при вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя, суд повинен враховувати: правову підставу для арешту майна; можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другоїстатті 170 цього Кодексу); розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження, наслідки арешту майна для підозрюваного, обвинуваченого,засудженого, третіх осіб.
Частиною 1 ст. 173 КПК України встановлено, що слідчий суддя, суд відмовляють у задоволенні клопотання про арешт майна, якщо особа, що його подала, не доведе необхідність такого арешту, а також наявність ризиків, передбачених абзацом другим частини першоїстатті 170 цього Кодексу.
Слідчим доведено, що майно, яке виявлені під час обшуку 23.12.2020 року за адресою АДРЕСА_1 мають значення речових доказів, тому підлягають арешту з метою забезпечення збереження речових доказів.
Підставою дляарешту вказаногомайна єнаявність увилучених предметах критеріїв,визначених ст.98КПК України,оскільки вониє знаряддямизлочину,так як використовувалися при вчиненні злочину, та містять на собі його сліди, а саме вказані вилучені речі можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження.
Враховуючи викладене, слідчий суддя приходить до висновку про наявність правових підстав до арешту майна, шляхом заборони його відчуження, розпорядження, використання, враховує можливість використання його як доказу у даному кримінальному провадженні, наслідки арешту майна, розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження. Також вважає за необхідне вилучені речі зберігати в матеріалах кримінального провадження №12020170000000146 від 09.04.2020.
Керуючись ст. ст.2,7,132,98,167,170-173,309,372 КПК України, слідчий суддя,-
У Х В А Л И В :
Клопотання слідчого групи слідчих у кримінальному провадженні слідчого СВ Полтавського відділу поліції ГУНП в Полтавській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором відділу Полтавської обласної прокуратури ОСОБА_4 , про накладення арешту на майно по кримінальномупровадженню №12020170000000146 від 09.04.2020 за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України задовольнити.
Накласти арешт на майно вилучене 23.12.2020 під час проведеного обшуку за адресою: АДРЕСА_1 , а саме: на копію договору оренди від 25.07.2019; журнал в?їзду-виїзду ТЗ за період з 22.07.2020 від 23.12.2020, шляхом заборони його відчуження, розпорядження, використання до скасування арешту майна у встановленому нормамиКПК Українипорядку.
Визначити місцем зберігання вилучених речей матеріали кримінального провадження №12020170000000146 від 09.04.2020.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Полтавського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її проголошення.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Октябрський районний суд м.Полтави |
Дата ухвалення рішення | 29.12.2020 |
Оприлюднено | 30.05.2024 |
Номер документу | 94025987 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні