Ухвала
від 06.01.2021 по справі 443/32/21
ЖИДАЧІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №443/32/21

Провадження №1-кп/443/22/21

УХВАЛА

іменем України

06 січня 2021 року місто Жидачів

Жидачівський районний суд Львівської області в складі:

головуючого судді ОСОБА_1 ,

секретар судового засідання ОСОБА_2 ,

розглянувши у підготовчому судовому засіданні кримінальне провадження (внесене до ЄРДР за реєстраційним №12020145200000156 від 27.11.2020) стосовно ОСОБА_3 , який обвинувачується у вчиненні кримінального проступку, передбаченого частиною 3 статті 15, частиною 1 статті 185 КК України,

за участю:

прокурора ОСОБА_4 ,

обвинуваченого ОСОБА_3 ,

встановив:

Відповідно до обвинувального акта ОСОБА_3 обвинувачується у незакінченому замаху на вчинення таємного викрадення чужого майна (крадіжки), тобто у вчиненні кримінального проступку, передбаченого частиною 3 статті 15, частиною 1 статті 185 КК України.

У підготовчому судовому засіданні обвинувачений ОСОБА_3 заявив клопотання про звільнення його від кримінальної відповідальності за частиною 3 статті 15, частиною 1 статті 185 КК України на підставі статті 45 КК України та закриття стосовно нього кримінального провадження, про що подав до суду відповідне письмове клопотання.

Представник потерпілого у підготовче судове засідання не прибув, однак подав до суду заяву про проведення підготовчого судового засідання за його відсутності. Будь-які претензії до обвинуваченого відсутні. Не заперечує проти закриття кримінального провадження на підставі статті 45 КК України.

Прокурор не заперечив проти заявленого обвинуваченим клопотання про звільнення його від кримінальної відповідальності на підставі статті 45 КК України та закриття кримінального провадження, зазначив, що обвинувачений активно сприяв розкриттю кримінального правопорушення, відшкодував заподіяні збитки, розкаявся і раніше до кримінальної відповідальності не притягався.

Суд, зважаючи на позицію сторін та вивчивши матеріали кримінального провадження, доходить такого висновку.

Відповідно до вимог пункту 1 частини 2 статті 284 КПК України кримінальне провадження закривається судом у зв`язку зі звільненням особи від кримінальної відповідальності.

Нормою частини 1 статті 285 КПК України передбачено, що особа звільняється від кримінальної відповідальності у випадках, передбачених законом України про кримінальну відповідальність.

Згідно з частинами 1 та 2 статті 286 КПК України звільнення від кримінальної відповідальності за вчинення кримінального правопорушення здійснюється судом.

Відповідно до частини 3 статті 288 КПК України суд своєю ухвалою закриває кримінальне провадження та звільняє обвинуваченого від кримінальної відповідальності у випадку встановлення підстав, передбачених законом України про кримінальну відповідальність.

Приписами статті 44 КК України визначено, що особа, яка вчинила кримінальне правопорушення, звільняється від кримінальної відповідальності у випадках, передбачених цим Кодексом. Звільнення від кримінальної відповідальності у випадках, передбачених цим Кодексом, здійснюються виключно судом. Порядок звільнення від кримінальної відповідальності встановлюється законом.

Відповідно до положень статті 45 КК України особа, яка вперше вчинила кримінальний проступок або необережний нетяжкий злочин, крім корупційних кримінальних правопорушень, звільняється від кримінальної відповідальності, якщо вона після вчинення кримінального правопорушення щиро покаялася, активно сприяла розкриттю кримінального правопорушення і повністю відшкодувала завдані нею збитки або усунула заподіяну шкоду.

Згідно з приписами статті 12 КК України кримінальне правопорушення, передбачене частиною 3 статті 15, частиною 1 статті 185 КК України відноситься до категорії кримінальних проступків.

У пункті 3 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 23.12.2005 року № 12 «Про практику застосування судами України законодавства про звільнення особи від кримінальної відповідальності» роз`яснено, що звільнення особи від кримінальної відповідальності у зв`язку з дійовим каяттям можливе в разі вчинення нею вперше злочину невеликої тяжкості або необережного злочину середньої тяжкості. Дійове каяття полягає в тому, що після вчинення злочину особа щиро покаялась, активно сприяла його розкриттю та повністю відшкодувала завдані збитки або усунула шкоду.

Судом встановлено і не заперечується сторонами кримінального провадження, що обвинувачений вперше вчинив кримінальний проступок, щиро розкаявся, активно сприяв розкриттю злочину, повністю відшкодував завдану шкоду потерпілому.

Таким чином, суд доходить переконання про наявність всіх обов`язкових підстав, передбачених статтею 45 КК України, для звільнення обвинуваченого ОСОБА_3 від кримінальної відповідальності у зв`язку із дійовим каяттям.

Обставин, які б виключали можливість звільнення ОСОБА_3 від кримінальної відповідальності за вчинення проступку, передбаченого частиною 3 статті 15, частиною 1 статті 185 КК України, та закриття цього кримінального провадження у зв`язку із дійовим каяттям, судом не встановлено.

Враховуючи вищевикладене у своїй сукупності суд вважає, що клопотання обвинуваченого ОСОБА_3 про звільнення від кримінальної відповідальності є обґрунтованим, тому його слід задовольнити.

Цивільний позов у кримінальному провадженні не заявлено.

Долю речових доказів слід вирішити в порядку статті 100 КПК України.

Запобіжний захід до обвинуваченого ОСОБА_3 не застосовувався.

Керуючись статями 284-286, 288, 372 Кримінального процесуального кодексу України, статтею 45 Кримінального кодексу України, суд

постановив:

Звільнити ОСОБА_3 від кримінальної відповідальності за частиною 3 статті 15, частиною 1 статті 185 КК України на підставі статті 45 КК України у зв`язку з дійовим каяттям.

Закрити кримінальне провадження стосовно ОСОБА_3 за частиною 3 статті 15, частиною 1 статті 185 КК України (внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за реєстраційним №12020145200000156 від 27.11.2020).

Речові докази:

6 мішків, заповнених кукурудзою в качанах повернути потерпілому Товариству з обмеженою відповідальністю «Лемберг-агро».

Апеляційна скарга на ухвалу може бути подана протягом семи днів із дня її оголошення через Жидачівський районний суд Львівської області.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого КПК України, якщо таку скаргу не було подано.

Головуючий суддя ОСОБА_1

СудЖидачівський районний суд Львівської області
Дата ухвалення рішення06.01.2021
Оприлюднено27.01.2023
Номер документу94030877
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини проти власності Крадіжка

Судовий реєстр по справі —443/32/21

Ухвала від 06.01.2021

Кримінальне

Жидачівський районний суд Львівської області

Павлів А. І.

Ухвала від 05.01.2021

Кримінальне

Жидачівський районний суд Львівської області

Павлів А. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні