Ухвала
від 16.12.2020 по справі 757/55708/20-к
ПЕЧЕРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/55708/20-к

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 грудня 2020 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Києві клопотання прокурора першого відділу організації процесуального керівництва та підтримання публічного обвинувачення управління нагляду за додержанням законів Національною поліцією України Офісу Генерального прокурора ОСОБА_3 про арешт майна,-

В С Т А Н О В И В:

16.12.2020 до провадження слідчого судді Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 надійшло клопотання прокурора першого відділуорганізації процесуальногокерівництва тапідтримання публічногообвинувачення управліннянагляду задодержанням законівНаціональною поліцієюУкраїни ОфісуГенерального прокурора ОСОБА_4 про арешт майна.

В обґрунтування клопотання прокурор зазначає, що Офісом Генерального прокурора здійснюється нагляд за додержанням законів у формі процесуального керівництва досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні № 12020100000000541 від 12.06.2020 за фактами вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 190 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що посадові особи Приватного акціонерного товариства «Спільне українсько - казахтсько-російське підприємство з виробництва ядерного палива» (далі ПрАТ «СП УКРТВЗ») шахрайським шляхом заволоділи грошовими коштами ДП «НАЕК Енергоатом», чим спричинили матеріального збитку на 110 млн. гривень.

Прокурор вказав, що згідно узагальненого матеріалу Державної служби моніторингу України, 14.12.2016 ПрАТ «СП УкрТВЗ» перерахувало на користь ТОВ «УКРАТОМ СЕРВІС», код ЄДРПОУ 38855401, зареєстроване за адресою: м. Київ, вул. Мічуріна, буд. 54а, офіс 120, кошти у розмірі 1, 8 млн грн. з призначенням платежу «Повернення попередньої оплати за проволоку ХН77ТЮР ф5,6 мм». Вищезазначені кошти були попередньо отримані згідно контракту № 4/4122-Д від 02.02.2015 року, укладеного між АТ «ТВЕЛ» (Російська Федерація) та ПрАТ «СП «УкрТВЗ» та повинні бути перераховані. Крім того, за наявними даними у володінні ПрАТ «Міжнародна інвестиційна група», перебувають корпоративні права ТОВ «КСП Україна груп», ЄДРПОУ 42563659, у розмірі 99,99%.

В клопотанні прокурором зазначено, що з метою всебічного, повного й неупередженого розслідування, встановлення всіх обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню, а також з метою збереження речових доказів виникла необхідність у накладенні арешту на корпоративні права та у вигляді 100% статутного капіталу ПрАТ «Міжнародна енергетична компанія» (код ЄДРПОУ 36285564),ТОВ «УКРАТОМ СЕРВІС» (код ЄДРПОУ 38855401),ПрАТ «Міжнародна інвестиційна група» (код ЄДРПОУ 33690928) та 99,99 % ТОВ «КСП «Україна груп» (код ЄДРПОУ 42563659), якими володіє ПрАТ «Міжнародна інвестиційна група».

12.11.2020 корпоративні права та статутні капітали ПрАТ «Міжнародна енергетична компанія» (код ЄДРПОУ 36285564), ТОВ «УКРАТОМ СЕРВІС» (код ЄДРПОУ 38855401), ПрАТ «Міжнародна інвестиційна група» (код ЄДРПОУ 33690928) та 99,99 % ТОВ «КСП «Україна груп» (код ЄДРПОУ 42563659) якими володіє ПрАТ «Міжнародна інвестиційна група» визнано речовими доказами в кримінальному провадженні.

В судове засідання прокурор не з`явився, слідчий слідчої групи ОСОБА_5 подав заяву про розгляд вказаного клопотання без його участі, клопотання підтримав та просив задовольнити.

Згідно з нормою ч. 1 ст. 107 КПК України, фіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів не здійснювалася.

На підставі ч. 2 ст. 172 КПК України, клопотання слідчого розглядається без повідомлення підозрюваного, обвинуваченого, іншого власника майна, їх захисника, представника чи законного представника, оскільки це є необхідним з метою забезпечення арешту майна.

Слідчий суддя, дослідивши клопотання та додані до нього документи, приходить до наступного.

З матеріалів клопотання вбачається, що Офісом Генерального прокурора здійснюється нагляд за додержанням законів у формі процесуального керівництва досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні № 12020100000000541 від 12.06.2020 за фактами вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 190 КК України.

Статтею 170КПК України передбачено, що арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.

Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження.

Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.

Відповідно до частини 2 статті 170КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.

У випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої статті 170 КПК України, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 КПК України.

Не може бути арештовано майно, якщо воно перебуває у власності добросовісного набувача, крім арешту майна з метою забезпечення збереження речових доказів.

Відповідно до ч. 10 ст.170КПК України арешт може бути накладений у встановленому кримінальним процесуальним кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.

12.11.2020 корпоративні права та статутні капітали ПрАТ «Міжнародна енергетична компанія» (код ЄДРПОУ 36285564), ТОВ «УКРАТОМ СЕРВІС» (код ЄДРПОУ 38855401), ПрАТ «Міжнародна інвестиційна група» (код ЄДРПОУ 33690928) та 99,99 % ТОВ «КСП «Україна груп» (код ЄДРПОУ 42563659) якими володіє ПрАТ «Міжнародна інвестиційна група» визнано речовими доказами в кримінальному провадженні.

Згідно ч. 2 ст. 173 КПК України, при вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя, суд повинен враховувати: 1) правову підставу для арешту майна; 2) можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої статті 170 КПК України); 3) наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення або суспільно небезпечного діяння, що підпадає під ознаки діяння, передбаченого законом України про кримінальну відповідальність (якщо арешт майна накладається у випадках, передбачених пунктами 3, 4 частини другої статті 170 КПК України); 3?1) можливість спеціальної конфіскації майна (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 2 частини другої статті 170 цього Кодексу); 4) розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 4 частини другої статті 170 цього Кодексу); 5) розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження; 6) наслідки арешту майна для підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб.

Слідчий суддя, дослідивши матеріали справи, дійшов до висновку, що є підстави вважати, що накладений арешт унеможливить наступне відчуження такого майна та корпоративних прав у товаристві на користь третіх осіб, збереже майно для застосування конфіскації, як виду покарання, у разі винесення судом обвинувального вироку та можливість звернення потерпілого до суду з цивільним позовом для відшкодування завданої шкоди, повернення належного йому майна та відновлення його порушених корпоративних прав.

Незастосування засобу забезпечення кримінального провадження у вигляді арешту на корпоративні права та статутний капітал ТОВ «УКРАТОМ СЕРВІС» (код ЄДРПОУ 38855401), ПрАТ «Міжнародна енергетична компанія» (код ЄДРПОУ 36285564), ПрАТ «Міжнародна інвестиційна група» (код ЄДРПОУ 33690928) та 99,99% корпоративних прав та статутного капіталу ТОВ «КСП Україна груп» (код ЄДРПОУ 42563659)та заборони державним реєстраторам у проведенні реєстраційних дій щодо внесення змін до статутних документів та відомостей, що містяться у ЄДРПОУ стосовно даного підприємства, може призвести до їх відчуження (зникнення), втрати або настання інших наслідків, які мають суттєве доказове значення у цьому провадженні та можуть перешкодити кримінальному провадженню. Також може стати наслідком відчуження майна, та втрати можливості відшкодування завданої злочином шкоди та повернення належного потерпілому як законному власнику майна, порушення його корпоративних прав, збереження подальшої можливості їх реалізації.

Оскільки саме державна реєстрація змін до установчих документів є моментом переходу права власності на корпоративні права від однієї особи до іншої вбачається необхідним також застосування заборони державним реєстраторам у проведенні реєстраційних дій щодо внесення змін до статутних документів та відомостей, що містяться у ЄДРПОУ стосовно ТОВ «УКРАТОМ СЕРВІС» (код ЄДРПОУ 38855401), ПрАТ «Міжнародна енергетична компанія» (код ЄДРПОУ 36285564), ПрАТ «Міжнародна інвестиційна група» (код ЄДРПОУ 33690928), ТОВ «КСП Україна груп» (код ЄДРПОУ 42563659).

На підставі викладеного і керуючись ст. ст. 98, 131, 132, 170-173, 309 КПК України, Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань», слідчий суддя, -

У Х В А Л И В :

Клопотання, - задовольнити.

Накласти арешт на корпоративні права та статутний капітал ТОВ «УКРАТОМ СЕРВІС» (код ЄДРПОУ 38855401), ПрАТ «Міжнародна енергетична компанія» (код ЄДРПОУ 36285564), ПрАТ «Міжнародна інвестиційна група» (код ЄДРПОУ 33690928) та 99,99% корпоративних прав та статутного капіталу ТОВ «КСП Україна груп» (код ЄДРПОУ 42563659).

Зобов`язати органи реєстрації за місцем знаходження зазначених юридичних осіб накласти арешт та заборону на внесення будь-яких реєстраційних змін у тому числі зміну засновників та керівників у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, а також внесення записів та проведення процедури ліквідації (банкрутства) відносноТОВ «УКРАТОМ СЕРВІС» (код ЄДРПОУ 38855401),ПрАТ «Міжнародна енергетична компанія» (код ЄДРПОУ 36285564), ПрАТ «Міжнародна інвестиційна група» (код ЄДРПОУ 33690928), ТОВ «КСП Україна груп» (код ЄДРПОУ 42563659).

Ухвала про накладення арешту може бути оскаржена безпосередньо до Київського апеляційного суду протягом 5 днів з дня її оголошення.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудПечерський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення16.12.2020
Оприлюднено30.05.2024
Номер документу94035609
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна

Судовий реєстр по справі —757/55708/20-к

Ухвала від 16.12.2020

Кримінальне

Печерський районний суд міста Києва

Матійчук Г. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні