Постанова
від 11.01.2021 по справі 910/11230/20
ПІВНІЧНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ПІВНІЧНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

вул. Шолуденка, буд. 1, літера А, м. Київ, 04116, (044) 230-06-58 inbox@anec.court.gov.ua

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"11" січня 2021 р. Справа№ 910/11230/20

Північний апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:

головуючого: Буравльова С.І.

суддів: Андрієнка В.В.

Пашкіної С.А.

без повідомлення учасників справи

за апеляційною скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю "Ринок "Нивки"

на рішення Господарського суду м. Києва від 07.10.2020 р. (повне рішення складено 07.10.2020 р.)

у справі № 910/11230/20 (суддя - Чебикіна С.О.)

за позовом Приватного акціонерного товариства "Акціонерна компанія "Київводоканал"

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Ринок "Нивки"

про стягнення заборгованості у розмірі 153054,10 грн

ВСТАНОВИВ:

У липні 2020 року Приватне акціонерне товариство "Акціонерна компанія "Київводоканал" звернулося з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Ринок "Нивки" про стягнення заборгованості у розмірі 153054,10 грн, як плати за скид стічних вод в систему каналізації міста Києва без умов на скид стічних вод, за договором про надання послуг з водопостачання та приймання стічних вод через приєднані мережі № 12032/5-10 від 26.03.2014 р.

Позов мотивовано порушенням відповідачем умов укладеного договору та Правил приймання стічних вод абонентів у систему каналізації міста Києва, затверджених розпорядженням Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) № 1879 від 12.10.2011 р.

Рішенням Господарського суду м. Києва від 07.10.2020 р. у справі № 910/11230/20 позов Приватного акціонерного товариства "Акціонерна компанія "Київводоканал" задоволено повністю.

Не погоджуючись із вказаним рішенням, Товариство з обмеженою відповідальністю "Ринок "Нивки" подало апеляційну скаргу, у якій просить скасувати оскаржуване рішення суду та ухвалити нове рішення про відмову у задоволенні позову у повному обсязі.

Апеляційна скарга мотивована тим, що судом першої інстанції порушено норми матеріального права.

Обґрунтовуючи апеляційну скаргу, відповідач посилається на те, що Правила приймання стічних вод абонентів у систему каналізації міста Києва затверджені розпорядженням Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 12.10.2011 р. № 1879, на підставі яких позивачем нараховано заборгованість відповідачу за скид стічних вод без умов на скид стічних вод, не набрали чинності. Також скаржник вказує, що позивач належним чином не обґрунтував розрахунку позовних вимог.

У відзиві на апеляційну скаргу, позивач посилається на те, що Правила № 1879 затверджено розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 12.10.2011 р., які набрали чинності з моменту їх опублікування, та є чинними, як на момент виявлення правопорушення, та і на час розгляду даної справи.

Відповідно до витягу з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями Північного апеляційного господарського суду від 03.11.2020 р. апеляційну скаргу у справі № 910/11230/20 передано на розгляд колегії суддів у складі: Буравльов С.І. (головуючий суддя (суддя-доповідач)), Андрієнко В.В., Пашкіна С.А.

Ухвалою Північного апеляційного господарського суду від 03.11.2020 р. відкрито апеляційне провадження у справі № 910/11230/20, вирішено здійснювати її розгляд без повідомлення учасників справи (без проведення судового засідання) на підставі ч. 10 ст. 270 ГПК України, а також встановлено Приватному акціонерному товариству "Акціонерна компанія "Київводоканал" строк для подання відзиву на апеляційну скаргу впродовж 15 днів з дня отримання копії цієї ухвали.

До суду 11.12.2020 р. Товариством з обмеженою відповідальністю "Ринок "Нивки" подано клопотання про зупинення провадження у даній справі до набрання законної сили рішенням суду в адміністративній справі № 640/29086/20 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Ринок "Нивки" до Київської міської державної адміністрації про визнання протиправними та нечинними в частині Правил приймання стічних вод абонентів у систему каналізації міста Києва, затверджених розпорядженням Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) № 1879 від 12.10.2011 р.

Ухвалою Північного апеляційного господарського суду від 28.12.2020 р. було відмовлено у задоволенні вказаного клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю "Ринок "Нивки".

Також, 28.12.2020 р. через канцелярію суду від Товариства з обмеженою відповідальністю "Ринок "Нивки" надійшло клопотання про зупинення провадження у даній справі до набрання чинності рішенням у справі № 910/18293/20 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Ринок "Нивки" до Приватного акціонерного товариства "Акціонерна компанія "Київводоканал" про визнання недійсними пунктів договору № 12032/5-10 від 26.03.2014 р., які стосуються обов`язку Товариства з обмеженою відповідальністю "Ринок "Нивки" отримувати Умови на скид стічних вод.

Розглянувши вказане клопотання відповідача, колегія суддів дійшла висновку про відмову в його задоволенні, враховуючи наступне.

Предметом спору у справі № 910/11230/20 є вимога позивача про стягнення заборгованості, як плати за скид стічних вод в систему каналізації міста Києва без умов на скид стічних вод, за договором про надання послуг з водопостачання та приймання стічних вод через приєднані мережі № 12032/5-10 від 26.03.2014 р.

Таким чином, спір між учасниками даної справи виник внаслідок можливого порушення відповідачем умов укладеного договору в частині розрахунків за скид стічних вод без отримання умов на їх скид.

Натомість, ухвалою Господарського суду м. Києва відкрито провадження у справі № 910/18293/20 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Ринок "Нивки" до Приватного акціонерного товариства "Акціонерна компанія "Київводоканал" про визнання недійсними пунктів договору № 12032/5-10 від 26.03.2014 р., які стосуються обов`язку Товариства з обмеженою відповідальністю "Ринок "Нивки" отримувати умови на скид стічних вод.

Предметом спору у вказаній справі є вимога позивача про визнання недійсними пунктів укладеного між сторонами договору на підставі того, що ці пункти суперечать положенням чинного законодавства України.

Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 227 ГПК України суд зобов`язаний зупинити провадження у справі у випадку об`єктивної неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного провадження, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі; суд не може посилатися на об`єктивну неможливість розгляду справи у випадку, коли зібрані докази дозволяють встановити та оцінити обставини (факти), які є предметом судового розгляду.

Неможливість розгляду справи до вирішення іншої справи іншим судом полягає у тому, що обставини, які встановлюються іншим судом, жодним чином не можуть бути встановлені господарським судом у даній справі з незалежних від нього (суду) законодавчо зумовлених причин. При цьому, сама лише взаємопов`язаність двох справ (у тому числі й тих, у яких місцевий господарський суд дійшов протилежних висновків) не свідчить про неможливість розгляду та прийняття рішення у справі.

Наведена процесуальна норма (п. 5 ч. 1 ст. 227 ГПК України) прямо встановлює, що суд не може посилатися на об`єктивну неможливість розгляду справи у випадку, коли зібрані докази дозволяють встановити та оцінити обставини (факти), які є предметом судового розгляду. Під неможливістю розгляду справи необхідно розуміти відсутність у господарського суду можливості самостійно встановити обставини, які встановлюються іншим судом в іншій справі.

Метою зупинення провадження у справі до розгляду іншої справи є виявлення обставин, підстав, фактів тощо, які не можуть бути з`ясовані та встановлені у цьому процесі, проте які мають значення для справи, провадження у якій зупинено.

Зупинення провадження у справі, на відміну від відкладення розгляду справи, здійснюється без зазначення строку, до усунення обставин (до вирішення іншої справи; до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі), які зумовили зупинення провадження, тому провадження у справі слід зупиняти лише за наявності беззаперечних підстав для цього.

Аналогічна правова позиція викладена у постанові Верховного Суду від 20.07.2020 р. у справі № 910/11236/19.

Апеляційний суд зазначає, що в контексті наведених висновків у поданому відповідачем клопотанні не наведено жодного аргументу, який би підтверджував неможливість самостійного встановлення обставин у даній справі, які б перешкоджали подальшому її розгляду. Натомість, Товариство з обмеженою відповідальністю "Ринок "Нивки" лише зазначило, що у разі задоволення позову у справі № 910/18293/20 буде встановлено відсутність правової підстави для задоволення позову Приватного акціонерного товариства "Акціонерна компанія "Київводоканал" у даній справі.

Отже, з огляду на предмет спору у даній справі та подані докази, суд не позбавлений можливості самостійно встановити усі обставини справи та факти, що стосуються предмета спору, і ухвалити рішення по суті заявлених вимог.

Враховуючи вищенаведене, клопотання відповідача про зупинення провадження у даній справі до набрання законної сили рішенням суду у справі № 910/18293/20 є необґрунтованим та не підлягає задоволенню.

Розглянувши доводи апеляційної скарги, перевіривши матеріали справи, дослідивши докази, проаналізувавши на підставі встановлених фактичних обставин справи правильність застосування судом першої інстанції норм законодавства, колегія суддів встановила наступне.

26.03.2014 р. між Публічним акціонерним товариством "Акціонерна компанія "Київводоканал", правонаступником якого є Приватне акціонерне товариство "Акціонерна компанія "Київводоканал", (далі - постачальник) та Приватним акціонерним товариством "Ринок "Нивки" (далі - абонент) було укладено договір на надання послуг з водопостачання та приймання стічних вод через приєднані мережі № 12032/5-10 (далі - договір).

Згідно з п. 1.1 договору постачальник зобов`язується надати абоненту послуги з постачання питної води та приймання від нього стічних вод у систему каналізації м. Києва за адресами об`єктів водоспоживання, зазначеними у дислокації об`єктів водоспоживання та водовідведення та на підставі пред`явлених позивачем умов (дозволу) на скид стічних вод у систему каналізації м. Києва, а абонент зобов`язується здійснювати своєчасну оплату наданих йому відповідачем послуг на умовах цього договору та дотримуватись Правил користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України, затверджених наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 27.06.2008 р. № 190 (далі - Правила користування № 190), Правил приймання стічних вод підприємств у комунальні та відомчі системи каналізації населених пунктів України, затверджених наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 19.02.2002 р. № 37 (далі - Правила приймання № 37), а також дотримуватися норм, визначених іншими нормативними актами, що регулюють правовідносини, які виникають за цим договором.

Відповідно до п. 1.5 договору абонент забезпечує наявність та своєчасне подовження дозволу на скид стічних вод згідно із вимогами місцевих правил приймання, а також забезпечує скид стічних вод з дотриманням допустимих концентрацій забруднюючих речовин.

Як передбачено п. 4.10 договору, в разі порушення абонентом п. п. 1.1, 1.5 цього договору плата за скид стічних вод без чинного дозволу нараховується у п`ятикратному розмірі тарифу відповідно до вимог місцевих правил приймання.

Спір у справі виник у зв`язку з тим, що відповідач, на думку позивача, ігноруючи вимоги укладеного між сторонами договору, не оформив умови на скид стічних вод до міської каналізаційної мережі та скидає стічні води без умов на скид стічних вод, у зв`язку із чим позивачем було здійснено нарахування відповідачеві плати за скид стічних вод без умов на скид у п`ятикратному розмірі тарифу за період з 01.08.2017 р. по 31.01.2020 р. на загальну суму 153054,10 грн.

Відповідно до ст. 16 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" порядок надання житлово-комунальних послуг, їх якісні та кількісні показники мають відповідати умовам договору та вимогам законодавства.

Постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 р. № 630 затверджено Правила надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, відповідно до яких централізоване водовідведення - це послуга, спрямована на задоволення потреб споживача у відведенні стічних вод, яка надається виконавцем з використанням внутрішньобудинкових централізованих систем водовідведення.

Порядок користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення населених пунктів України визначається відповідними Правилами, затвердженими наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 27.06.2008 р. № 190.

Згідно з п. 1.4 вказаних Правил приймання стічних вод від підприємств, установ, організацій до системи централізованого водовідведення здійснюється відповідно до Правил приймання стічних вод підприємств у комунальні та відомчі системи каналізації населених пунктів України, затверджених наказом Держбуду від 19.02.2002 р. № 37, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 26.04.2002 р. за № 403/6691 (далі - Правила № 37), а також місцевих правил приймання стічних вод підприємств у систему каналізації населеного пункту.

Відповідно до п. 1.5 Правил № 37 на підставі цих Правил та Інструкції про встановлення та стягнення плати за скид промислових стічних вод у системи каналізації населених пунктів Водоканали розробляють місцеві Правила приймання стічних вод підприємств у систему каналізації населеного пункту.

Отже, на час укладення сторонами договору діяли Правила приймання стічних вод у систему каналізації міста Києва, затверджені розпорядженням Київської міської державної адміністрації від 04.08.2009 р. № 876 (далі - Правила № 876), відповідно до яких стічні води можуть бути прийняті у міську каналізацію, якщо мережі та споруди абонента побудовані відповідно до проекту, розробленого згідно з виданими водоканалом технічними умовами, прийняті в експлуатацію згідно з вимогами Державних будівельних норм, абонентом одержаний дозвіл на скид та укладений договір на послуги водопостачання та водовідведення (п. 1.7 вказаних Правил).

Відповідно до п. 8.1 Правил № 876 абонент не має право скидати стічні води без одержання умов на скид. За скидання стічних вод без умов на скид (або після закінчення терміну його дії) абонент сплачує в п`ятикратному розмірі тарифу на послугу з водовідведення за весь період його відсутності.

Однак, Правила № 876 втратили чинність на підставі розпорядження Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 02.09.2011 р. № 1585.

У подальшому, розпорядженням Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 12.10.2011 р. № 1879 затверджені Правила приймання стічних вод абонентів у систему каналізації міста Києва (далі - Правила № 1879), які поширюються на організації, установи, підприємства усіх форм власності та фізичних осіб-підприємців, що скидають всі види стічних вод у міську систему каналізації (крім балансоутримувачів житлового фонду та об`єктів соціально-культурного призначення, які не скидають стічні води технологічного та/або не побутового походження, або у яких немає орендарів чи інших суб`єктів, що скидають стічні води технологічного та/або не побутового походження).

Згідно із п. 2.4 Правил № 1879 абоненти зобов`язані, зокрема, отримати умови на скид та укласти договір з водоканалом відповідно до ст. ст. 19, 20 Закону України "Про питну воду та питне водопостачання".

Пунктом 3.3.1 Правил № 1879 передбачено, що абоненти зобов`язані отримати у водоканалі умови на скид згідно з додатком № 2, які видаються на один рік.

У відповідності до п. 8.1 Правил № 1879 абонент не має права скидати стічні води без одержання умов на скид. За скидання стічних вод без умов на скид або після закінчення строку їх дії абонент сплачує в п`ятикратному розмірі тарифу на послугу з водовідведення за весь період їх відсутності.

Як передбачено п. 8.6 Правил № 1879, при порушені цих Правил та Правил користування водоканал має право розглядати весь обсяг стічних вод (за розрахунковий період), як такий, що перевищує договірний, і плата за його скидання встановлюється в п`ятикратному розмірі тарифу за водовідведення у разі відсутності у абонента умов на скид чи закінчення строку їх дії.

Відповідно до п. 4.9 укладеного договору в разі порушення абонентом п. п. 1.1, 1.5 цього договору (забезпечення наявності та своєчасного подовження дозволу на скид стічних вод), плата за скид стічних вод без чинного дозволу нараховується у п`ятикратному розмірі тарифу відповідно до вимог місцевих правил приймання.

В матеріалах справи відсутні докази на підтвердження того, що відповідачем було оформлено відповідні умови на скид стічних вод згідно з положеннями укладеного між сторонами договору та вимогами Правил приймання стічних вод абонентів у систему каналізації міста Києва № 1879, чинних у період з 01.08.2017 р. по 31.01.2020 р.

Отже, відповідач не виконав належним чином взяті на себе зобов`язання з оформлення умов на скид стічних вод, у зв`язку із чим позивачем обґрунтовано нараховано відповідачу плату у п`ятикратному розмірі тарифу плати за скид стічних вод в систему каналізації м. Києва без умов на скид стічних вод у загальному розмірі 153054,10 грн за період з 01.08.2017 р. по 31.01.2020 р.

11.02.2020 р. позивач направив на адресу відповідача лист-попередження з вимогою сплатити грошові кошти за скид стічних вод без умов на скид стічних вод у розмірі 153054,10 грн у 10-денний термін з дня отримання даного листа.

Вказаний лист був отриманий відповідачем 26.02.2020 р., що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення.

Відповідно до ч. 2. ст. 530 ЦК України, якщо строк (термін) виконання боржником обов`язку не встановлений або визначений моментом пред`явлення вимоги, кредитор має право вимагати його виконання у будь-який час. Боржник повинен виконати такий обов`язок у семиденний строк від дня пред`явлення вимоги, якщо обов`язок негайного виконання не випливає із договору або актів цивільного законодавства.

Згідно зі ст. ст. 525, 526 ЦК України зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

Доводи скаржника про те, що позивач належним чином не обґрунтував розрахунку позовних вимог, колегія суддів вважає безпідставними, з огляду на таке.

Вбачається, що нарахування плати за скид стічних вод без умов на скид стічних вод позивачем здійснені за період з 01.08.2017 р. по 31.01.2020 р.

Нарахування плати за скид стічних вод розраховується за наступною формулою: Пс = V * Т * 4, де Пс - плата за скид стічних вод у міську каналізацію; V - обсяг скинутих підприємством стічних вод у межах, обумовлених договором, куб. м; Т - тариф, установлений за надання послуг водовідведення підприємствам, віднесеним до відповідної категорії абонентів, грн/куб. м; 4 - коефіцієнт кратності, відповідно до п. 8.1 Правил № 1879.

Відповідно до актів зняття показань з приладів обліку питної холодної води, доданих до позовної заяви, обсяг скинутих стічних вод Товариством з обмеженою відповідальністю Ринок Нивки до міської каналізаційної мережі за період з 01.08.2017 р. по 31.01.2020 р., на який нараховано плату за скид стічних вод без умов на скид, складає 4870 куб. м.

У зв`язку з відсутністю у відповідача лічильників стічних вод, кількість скинутих стічних вод визначено позивачем за показаннями приладів обліку питної холодної води.

Як вбачається з розрахунку позивача від 11.02.2020 р. № 15/ВУ-Ф-01/077-01-2020р, наданого до позовної заяви, обсяги скинутих стічних вод розподілені по періодах у зв`язку зі зміною тарифів на послуги водовідведення.

Відповідно до постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг Про встановлення тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення від 26.04.2017 р. № 551 (зі змінами внесеними постановою НКРЕКП від 16.06.2016 р. № 1141), тариф на послуги водовідведення у період з 12.05.2017 р. по 16.12.2017 р. становив 5,51 грн за 1 куб. м.

Згідно з постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг Про встановлення тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення від 16.06.2016 р. № 1141 (зі змінами внесеними постановами), тариф на послуги водовідведення у період з 17.12.2017 р. по 27.06.2018 р. становив 5,50 грн за 1 куб. м, у період з 28.06.2018 р. по 13.10.2018 р. становив 6,24 грн за 1 куб. м, у період з 14.10.2018 р. по 31.01.2019 р. становив 7,33 грн за 1 куб. м, у період з 01.02.2019 р. по 27.11.2019 р. становив 7,97 грн за 1 куб. м, у період з 28.11.2019 р. по 31.01.2020 р. становив 7,49 грн за 1 куб. м.

У відповідності до п. 8.1 Правил № 1879 за скид стічних вод без умов на скид або після закінчення строку їх дії абонент сплачує в п`ятикратному розмірі тарифу на послугу з водовідведення за весь період їх відсутності.

У розрахунку від 11.02.2020 р. № 15/ВУ-Ф-01/077-01-2020р при проведені нарахувань позивачем застосований тариф на послуги водовідведення з коефіцієнтом кратності 4 у зв`язку з тим, що тариф на послуги водовідведення з коефіцієнтом кратності 1 застосовується до Товариства з обмеженою відповідальністю Ринок Нивки щомісячно при виставлені нарахувань за спожиті послуги водовідведення відповідно до умов договору на надання послуг з водопостачання та приймання стічних вод через приєднані мережі від 26.03.2014 р. № 12032/5-10.

Отже, у зв`язку зі скидом стічних вод відповідачем без умов на скид стічних вод департаментом екологічного нагляду позивача нараховано Товариству з обмеженою відповідальністю Ринок Нивки плату за скид стічних вод без умов на скид за період з 01.08.2017 р. по 31.01.2020 р. за формулою V * Т * 4.

Таким чином, розрахунок заборгованості відповідача здійснено позивачем арифметично правильно, такий розрахунок відповідає фактичним обставинам справи та умовам укладеного договору.

Доводи скаржника про те, що Правила приймання стічних вод абонентів у систему каналізації міста Києва, затверджені розпорядженням Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 12.10.2011 р. № 1879, на підставі яких позивачем нараховано заборгованість відповідачу за скид стічних вод без умов на скид стічних вод, не набрали чинності, колегія вважає необґрунтованими, оскільки вказані Правила прийняті на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачений нормами чинного законодавства України. Аналогічна правова позиція викладена в постанові Верховного Суду від 10.02.2020 р. у справі № 910/17696/18.

Крім цього, до спірних правовідносин підлягають застосуванню саме Правила № 1879, оскільки сторони в укладеному договорі погодили у п. 1.1, що зобов`язуються дотримуватись і керуватись саме Правилами № 1879.

Враховуючи викладене, колегія суддів погоджується з висновком місцевого суду про те, що вимога позивача про стягнення з відповідача заборгованості у розмірі 153054,10 грн, як плати за скид стічних вод в систему каналізації міста Києва без умов на скид стічних вод, за договором про надання послуг з водопостачання та приймання стічних вод через приєднані мережі № 12032/5-10 від 26.03.2014 р., є обґрунтованою та такою, що підлягає задоволенню.

Аргументи, викладені в апеляційній скарзі, наведеного не спростовують та відхиляються колегією суддів.

Відповідно до ст. 74 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається, як на підставу своїх вимог та заперечень.

Згідно зі ст. ст. 76, 77 ГПК України належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.

Статтею 276 ГПК передбачено, що суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а судове рішення без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

З огляду на вказані обставини, ґрунтуючись на матеріалах справи, апеляційний суд вважає, що рішення Господарського суду м. Києва від 07.10.2020 р. прийнято з повним та всебічним дослідженням обставин, які мають значення для справи, а також з дотриманням норм матеріального і процесуального права, у зв`язку з чим апеляційна скарга Товариства з обмеженою відповідальністю "Ринок "Нивки" задоволенню не підлягає.

У зв`язку з відмовою в задоволенні апеляційної скарги, відповідно до ст. 129 ГПК України, витрати по сплаті судового збору за її подання необхідно покласти на скаржника.

Згідно з ч. 5 ст. 12 ГПК України малозначними справами є справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Як передбачено ч. 3 ст. 287 ГПК України, не підлягають касаційному оскарженню судові рішення у малозначних справах, крім випадків, передбачених п. 2 ч. 3 даної статті.

Вказана справа є малозначною та не підлягає касаційному оскарженню.

Керуючись ст. ст. 267 - 285 Господарського процесуального кодексу України, Північний апеляційний господарський суд, -

П О С Т А Н О В И В:

1. Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Ринок "Нивки" залишити без задоволення.

2. Рішення Господарського суду м. Києва від 07.10.2020 р. у справі № 910/11230/20 залишити без змін.

3. Витрати по сплаті судового збору за подання апеляційної скарги покласти на Товариство з обмеженою відповідальністю "Ринок "Нивки".

4. Постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з дня її прийняття та не підлягає касаційному оскарженню, крім випадків, передбачених п. 2 ч. 3 ст. 287 ГПК України.

Повний текст постанови складено 11.01.2021 р.

Головуючий суддя С.І. Буравльов

Судді В.В.Андрієнко

С.А. Пашкіна

СудПівнічний апеляційний господарський суд
Дата ухвалення рішення11.01.2021
Оприлюднено12.01.2021
Номер документу94036999
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —910/11230/20

Ухвала від 02.03.2021

Господарське

Касаційний господарський суд Верховного Суду

Баранець О.М.

Постанова від 11.01.2021

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Буравльов С.І.

Ухвала від 28.12.2020

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Буравльов С.І.

Ухвала від 03.11.2020

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Буравльов С.І.

Рішення від 07.10.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Чебикіна С.О.

Ухвала від 06.08.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Чебикіна С.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні