Ухвала
від 11.01.2021 по справі 430/34/21
СТАНИЧНО-ЛУГАНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №430/34/21

Провадження №2/430/34/21

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 січня 2021 року смт. Станиця Луганська

Суддя Станично-Луганського районного суду Луганської області Дьоміна О.П., розглянувши матеріали позовної заяви Розквітненської сільської Ради до ОСОБА_1 про дострокове припинення договору оренди земельної ділянки комунальної власності,-

в с т а н о в и л а:

Представник Розквітненської сільської Ради звернувся до суду з позовом до ОСОБА_1 в якому просив:

-достроково розірвати дію договору від 25.01.2005 року, зареєстрованого 15.04.2005 року за №040542300003 на земельну ділянку комунальної власності розміром 29,7354 га ріллі з кадастровим номером 4424885100:02:002:0040;

-стягнути з відповідача на користь позивача суму грошових витрат за період часу з підвищення коефіцієнтів інфляції та вартості земель до теперішнього часу, які впливали на підвищення мінімальної орендної плати, та для державних або комунальних земель були обов`язковими до виконання, що становить 274 344,54 грн.

Статті 175-177 ЦПК України встановлюють вимоги до позовної заяви, визначають її зміст, а також документи, що додаються до позовної заяви.

Вивчивши матеріали позовної заяви, встановлено, що позовна заява, яка надійшла, не може бути прийнята судом, оскільки не в повному обсязі відповідає вимогам закону.

Так, відповідно до ч. 1 ст. 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.

Частиною 1 ст. 15 ЦК України визначено право кожної особи на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання. Із урахуванням цих норм правом на звернення до суду за захистом наділена особа в разі порушення, невизнання або оспорювання саме її прав, свобод чи інтересів, а також у разі звернення до суду органів і осіб, уповноважених захищати права, свободи та інтереси інших осіб або державні та суспільні інтереси.

Отже, при розгляді спору суд повинен установити, чи були порушені, не визнані або оспорені права, свободи чи інтереси цих осіб, і залежно від установленого - вирішити питання про задоволення позовних вимог або відмову в їх задоволенні.

Позивач Розквітненська сільська Рада звертається до суду з цим позовом, в якому оспорює договір оренди земельної ділянки, стороною якого не є (згідно копії договору оренди від 25.01.2005 року, останній укладений між Станично-Луганською РДА та фермерським господарством Вікторія в особі голови Позднякова В.Д.). Таким чином позивачем в порушення вимог ст. 175 ЦПК України не вказано змісту позовних вимог: спосіб захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні. Не зазначено яким чином договір оренди, достроково розірвати який просить позивач, взагалі порушуе права та інтереси позивача.

Відповідно до ст. 58 ЦПК України юридична особа незалежно від порядку її створення бере участь у справі через свого керівника, члена виконавчого органу, іншу особу, уповноважену діяти від її імені відповідно до закону, статуту, положення, трудового договору (контракту) (самопредставництво юридичної особи), або через представника.

Повноваження представників сторін мають бути підтверджені зокрема довіреністю юридичної особи. Довіреність від імені юридичної особи видається за підписом (електронним цифровим підписом) посадової особи, уповноваженої на це законом, установчими документами.

Вище зазначена позовна заява підписана головою Розквітненської сільської Ради Діденко В.О. Копії доданих до позову документів завірені секретарем ради ОСОБА_2 . При цьому жодних документів, які б підтверджували повноваження вказаних осіб в позові не зазначено та до нього не надано.

Відповідно до ст. 19 ЦПК України - суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи, що виникають із цивільних, земельних, трудових, сімейних, житлових та інших правовідносин, крім справ, розгляд яких здійснюється в порядку іншого судочинства.

Зі змісту ст. 20 Господарського процесуального кодексу України слідує, що господарські суди розглядають справи у спорах, що виникають у зв`язку із здійсненням господарської діяльності (крім справ, передбачених частиною другою цієї статті), та інші справи у визначених законом випадках, зокрема: справи у спорах, що виникають при укладанні, зміні, розірванні і виконанні правочинів у господарській діяльності, крім правочинів, стороною яких є фізична особа, яка не є підприємцем, а також у спорах щодо правочинів, укладених для забезпечення виконання зобов`язання, сторонами якого є юридичні особи та (або) фізичні особи - підприємці; інші справи у спорах між суб`єктами господарювання.

Згідно ст. 179 Господарського кодексу України, майново - господарські зобов`язання, які виникають між суб`єктами господарювання або між суб`єктами господарювання і негосподарюючими суб`єктами - юридичними особами на підставі господарських договорів, є господарсько-договірними зобов`язаннями.

До позовної заяви, наданої суду Розквітненською сільською радою, додано договір оренди земельної ділянки від 25.01.2005 року, сторонами якої є Станично-Луганська районна державна адміністрація та фермерське господарство Вікторія . Таким чином наявний спір між юридичними особами, щодо здійснення господарської діяльності і стосується виконання правочину у господарській діяльності. В той же час позивач зазначає відповідачем по справі фізичну особу ОСОБА_1 , не обгрунтовуючи до нього вимоги жодним чином.

Згідно вимог ст. 27 ЦПК України позови до фізичної особи пред`являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або перебування, якщо інше не передбачено законом.

Статтею 28 цього Кодексу передбачені випадки підсудності справ за вибором позивача.

Зі змісту позовної заяви вбачається, що відповідач зареєстрований та мешкає в м. Луганську, тобто за межами юрисдикції Станично-Луганського районного суду, при цьому позивач жодним чином не зазначає в позові, чому саме він звернувся до цього суду зі вказаними вимогами.

Крім того, відповідно до ч. 4 ст. 177 ЦПК України, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Зазначена позовна заява містить одночасно вимоги немайнового та майнового характеру.

За змістом ст. 6 Закону України Про судовий збір , за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру. Так, згідно ст. 4 Закону України Про судовий збір , - за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана юридичною особою, ставка судового розміру складає 1,5% ціни позову, але не менше 1розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб. За подання до суду заяви немайнового характеру, яка подана юридичною особою або фізичною особою - підприємцем, ставка судового збору складає 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Позивачем до позову не надано документів, які б підтверджували сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Відповідно до ст. 175 ЦПК України , позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.

У порушення зазначених вимог позовна заява не містить позовних вимог та їх обґрунтування відносно відповідача ОСОБА_1 . Зі змісту позовної заяви не вбачається з яких підстав вказана особа зазначена у якості відповідача, які саме права ради ним порушені, невизнані або оспорені. Згідно копії оспорюваного договору оренди земельної ділянки, який позивач просить достроково розірвати, договір укладений між Станично-Луганською РДА та фермерським господарством Вікторія в особі Позднякова Василя Даниловича.

Крім того, відповідно до п. 7 та п. 8 ч. 3 ст. 175 ЦПК України у позові не зазначені відомості про те, чи вживалися заходи досудового врегулювання спору, чи здійснювалися заходи забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо так, то які; не зазначено наявність або відсутність доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою та не зазначено щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.

Також, позовна заява не містить, як того вимагає ЦПК України, попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку з розглядом справи (п. 9 ч. 3 ст. 175 ЦПК України).

Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Суддя звертає увагу, що прецедентна практика Європейського суду з прав людини виходить з того, що реалізуючи п. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини її основоположних свобод щодо доступності правосуддя та справедливого судового розгляду, кожна держава-учасниця цієї Конвенції вправі встановлювати правила судової процедури, в тому числі й процесуальні заборони і обмеження, зміст яких - не допустити судовий процес у безладний рух.

На підставі вищевикладеного, позовна заява в порядку ст. 185 ЦПК України підлягає залишенню без руху з наданням строку для виправлення недоліків.

Керуючись ст. ст. 175-176, 185 ЦПК України, суддя, -

у х в а л и л а:

Позовну заяву Розквітненської сільської Ради до ОСОБА_1 про дострокове припинення договору оренди земельної ділянки комунальної власності залишити без руху.

Надати позивачу для усунення зазначених в цій ухвалі суду недоліків строк тривалістю десять днів з дня отримання копії цієї ухвали.

Роз`яснити позивачу, що у випадку не усунення зазначених недоліків у встановлений строк, позовна заява буде йому повернута.

Копію ухвали надіслати позивачу.

Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання.

Суддя О.П. Дьоміна

СудСтанично-Луганський районний суд Луганської області
Дата ухвалення рішення11.01.2021
Оприлюднено12.01.2021
Номер документу94062247
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —430/34/21

Ухвала від 14.01.2021

Цивільне

Станично-Луганський районний суд Луганської області

Дьоміна О. П.

Ухвала від 11.01.2021

Цивільне

Станично-Луганський районний суд Луганської області

Дьоміна О. П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні