ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
61022, м. Харків, пр. Науки, 5, тел.:(057) 702-07-99, факс: (057) 702-08-52,
гаряча лінія: (096) 068-16-02, E-mail: inbox@dn.arbitr.gov.ua,
код ЄДРПОУ: 03499901, UA628999980313141206083020002
Р І Ш Е Н Н Я
іменем України
16.09.2020р. Справа №905/645/20
за позовом 3 Державного пожежно-рятувального загону Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Донецькій області, м.Маріуполь
до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю "Торгова компанія "Авторадіатор", м.Маріуполь
про стягнення заборгованості в сумі 18468,00 грн.
Суддя Г.В. Левшина
при секретарі судового засідання Ламановій А.В.
Представники сторін:
від позивача: не з`явився
від відповідача: не з`явився
В засіданні суду брали участь:
СУТЬ СПОРУ:
3 Державний пожежно-рятувальний загін Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Донецькій області, м.Маріуполь, позивач, звернувся до господарського суду Донецької області з позовом до відповідача, Товариства з обмеженою відповідальністю "Торгова компанія "Авторадіатор", м.Маріуполь, про стягнення заборгованості в сумі 18468,00 грн., що виникла внаслідок неналежного виконання відповідачем грошових зобов`язань за договором на постійне та обов`язкове обслуговування державними аварійно-рятувальними службами об`єктів та окремих територій від 03.12.2018р. №151.
Ухвалою господарського суду Донецької області від 16.07.2020р. по справі №905/645/20 відкрито провадження в порядку спрощеного позовного провадження, судове засідання призначено на 05.08.2020р. о 12:10 год.
04.08.2020р. до суду від позивача надійшов лист на виконання ухвали суду від 16.07.2020р.
У судове засідання 05.08.2020р. представники сторін не з`явились, розгляд справи відкладено на 03.09.2020 року об 11:50 год.
Згідно з ухвалою суду від 03.09.2020р. відкладено розгляд справи на 16.09.2020р. об 11.00 год.
В судове засідання представники сторін не з`явились, про час та місце розгляду справи повідомлені належним чином.
Відповідач відзиву на позовну заяву не надав.
Згідно позовної заяви та витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань Товариство з обмеженою відповідальністю "Торгова компанія "Авторадіатор" зареєстроване за адресою: 87528, Донецька обл., м.Маріуполь вул.Серове, б.1, кв.5, за якою і здійснювалось направлення поштової кореспонденції судом. Проте, відповідні поштові конверти повернуто до суду за закінчення терміну зберігання.
Отже, у разі якщо ухвалу про вчинення відповідної процесуальної дії направлено судом за належною адресою, повернуто підприємством зв`язку з посиланням на відсутність (вибуття) адресата, відмову від одержання, закінчення строку зберігання поштового відправлення тощо, то вважається, що адресат повідомлений про вчинення відповідної процесуальної дії (аналогічна позиція викладена постановах Верховного Суду від 16.05.2018 у справі №910/15442/17 та від 04.12.2018 у справі №921/32/18). Таким чином, відповідача було належним чином повідомлено про час та місце проведення судового засідання, тому судом створені всі необхідні умови для вирішення спору на принципах змагальності, рівності учасників процесу перед законом.
Виходячи з того, що відповідачем жодних заяв, клопотань щодо необхідності надання додаткового терміну на підготовку своєї правової позиції у справі не надходило, а також враховуючи достатність зібраних по справі доказів, згідно із ст.165 Господарського процесуального кодексу України суд вбачає за можливе розглянути справу по суті заявлених вимог.
Розглянувши матеріали справи, господарський суд встановив:
Відповідно до ст.509 Цивільного кодексу України, ст.173 Господарського кодексу України зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку.
Зобов`язання згідно із ст.ст.11, 509 Цивільного кодексу України, ст.174 Господарського кодексу України виникають, зокрема, з договору.
Відповідно до положень статті 901 Цивільного кодексу України за договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов`язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов`язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором. Положення цієї глави можуть застосовуватися до всіх договорів про надання послуг, якщо це не суперечить суті зобов`язання.
Статтею 133 Кодексу цивільного захисту України, визначено, що суб`єкти господарювання та окремі території, на яких існує небезпека виникнення надзвичайних ситуацій, підлягають постійному та обов`язковому аварійно-рятувальному обслуговуванню на договірній основі аварійно-рятувальними службами, які пройшли атестацію в установленому порядку. Аварійно-рятувальне обслуговування передбачає надання послуг з проведення відповідних робіт із запобігання виникненню надзвичайних ситуацій (профілактики), локалізації і ліквідації наслідків аварій, інших послуг відповідно до укладеної угоди. Суб`єкти господарювання, галузі та окремі території, які підлягають постійному та обов`язковому аварійно-рятувальному обслуговуванню, а також порядок такого обслуговування визначаються Кабінетом Міністрів України.
Постановою Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2016р. №763 затверджено Перелік суб`єктів господарювання, галузей та окремих територій, які підлягають постійному та обов`язковому аварійно-рятувальному обслуговуванню на договірній основі.
03.12.2018р. між 3 Державним пожежно-рятувальним загоном Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Донецькій області, м.Маріуполь (позивач, далі аварійна рятувальна служба) та Товариством з обмеженою відповідальністю "Торгова компанія "Авторадіатор", м.Маріуполь (відповідач, далі об`єкт) укладено договір №151 на постійне та обов`язкове обслуговування державними аварійно-рятувальними службами об`єктів та окремих територій, предметом якого є здійснення Аварійно-рятувальною службою аварійно-рятувального обслуговування потенційно-небезпечних об`єктів Об`єкту (Додаток 1) з метою своєчасного реагування та виконання аварійно-рятувальних робіт при виникненні на Об`єкті надзвичайної ситуації, а також профілактичної роботи із запобігання (профілактики) виникненню надзвичайних ситуацій техногенного та природного характерів, спрямованої на поліпшення техногенної безпеки об`єктів (територій) та підвищення рівня підготовленості Об`єкта до рятування людей та ліквідації надзвичайних ситуацій.
Згідно з розділом 2 договору, для виконання покладених завдань аварійно-рятувальна служба взяла на себе зобов`язання:
- здійснювати-добір основного особового складу Аварійно-рятувальної служби відповідного кваліфікаційного рівня та стану здоров`я, придатного до роботи в екстремальних умовах. Постійно підтримувати необхідний фізичний, психологічний рівень підготовки рятувальників та високий рівень професіоналізму для проведення аварійно-рятувальних робіт (п.2.1);
- забезпечувати функціонування структурних підрозділів у режимі постійної готовності до виконання необхідного комплексу аварійно-рятувальних робіт в умовах надзвичайної ситуації або загрози її виникнення згідно з нормативом виїзду на Об`єкт, що регламентується планами реагування на надзвичайні ситуації (планами ліквідації аварій, планами локалізації та ліквідації аварійних ситуацій і аварій) (п.2.2);
- створювати та підтримувати у належному стані відповідні матеріально-технічні резерви для проведення аварійно-рятувальних робіт (п.2.3);
- організовувати ремонт та технічне обслуговування аварійно-рятувальних засобів (п.2.5);
- разом з Об`єктом визначати Регламент профілактичної роботи із запобігання виникненню надзвичайних ситуацій техногенного та природного характерів, які необхідно здійснити Аварійно-рятувальною службою на Об`єкті, відповідно до вимог діючих нормативних документів (Додаток №2);
- здійснювати силами основного особового складу Аварійно-рятувальної служби профілактичну роботу із запобігання виникненню надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру (Додаток №3).
За приписами розділу 4 договору вартість функціонування структурних підрозділів Аварійно-рятувальної служби у режимі постійної готовності до виконання необхідного комплексу аварійно-рятувальних робіт в умовах надзвичайної ситуації або загрози її виникнення складає 2052,00 грн. (дві тисячі п`ятдесят дві грн. 00 коп.) на місяць з ПДВ, сума ПДВ на місяць 342,00 грн. (триста сорок дві грн. 00 коп.). Загальна сума 24624,00 грн. (двадцять чотири тисячі шістсот двадцять чотири грн. 00 коп.) за договором з ГЩВ, загальна сума ПДВ 4104,00 грн. (чотири тисячі сто чотири грн. 00 коп.).
Ця вартість встановлена сторонами на основі калькуляції, яка додається до цього Договору (Додаток № 3) і виконана згідно з вимогами Порядку визначення розмірів оплати за обслуговування об`єктів та окремих територій державними аварійно-рятувальними службами, затвердженого спільним наказом МНС України та Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України від 15 грудня 2003 року №495/369, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 25 грудня 2003р. за №1222/8543.
Вартість обслуговування згідно з Договором може змінюватись шляхом внесення змін і доповнень до Договору.
Відповідно до п.п.6.1.-6.2 договір діє з 01.01.2019р. до 31.12.2019р. Дія Договору може бути припинена у разі виключення об`єкта з переліку об`єктів, які підлягають постійному та обов`язковому обслуговуванню державними аварійно - рятувальними службами, а також зникнення причин, що зумовлюють небезпеку виникнення надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру.
В додатку №1 до договору сторони погодили перелік об`єктів, які обслуговує аварійно-рятувальна служба, а саме ТОВ ТК Авторадіатор , м.Маріуполь, вул.А.Куінджи, 43.
В додатку №2 сторони підписали регламент робіт з державного пожежно-рятувального загону ГУ ДНСНС України у Донецькій області на об`єкті, що підлягає постійному обслуговування.
В додатку №3 до договору визначено план-графік проведення обстеження об`єктів з ціллю профілактики виникнення надзвичайних ситуацій у 2019р.
В додатку №4 до договору № 151 від 03.12.2018р. сторони узгодили калькуляцію вартості постійного та обов`язкового обслуговування об`єкту аварійно-рятувальною службою.
Матеріалами справи підтверджено, що на виконання умов договору №151 від 03.12.2018р. між сторонами підписані акти здавання-приймання робіт від 30.04.2019р., від 31.05.2019р., від 30.06.2019р., від 31.07.2019р., від 31.07.2019р., від 31.08.2019р., від 30.09.2019р., 31.10.2019р., від 30.11.2019р., від 31.12.2019р., від 31.12.2019р., відповідно до яких Аварійно-рятувальною службою виконані відповідні роботи зазначені у Регламенті, забезпечувалося функціонування служби в режимі постійної готовності до виконання комплексу аварійно-рятувальних робіт на Об`єкті, організовувалося технічне обслуговування аварійно-рятувальних засобів Об`єкту, підтримувалися у відповідному стані матеріально-технічні резерви для проведення аварійно-рятувальних робіт на Об`єкті.
Всього позивачем надано послуг на суму 18468,00 грн., на підставі чого відповідачу виставлені рахунки №298, від 01.04.2019р., №395 від 02.05.2019р., №491 від 04.06.2019р., №582 від 02.07.2019р., №678 від 05.08.2019р., №769 від 03.09.2019р., №830 від 11.10.2019р., №926 від 05.11.2019р., №1037 від 05.12.2019р.
Відповідно до ст.193 Господарського кодексу України суб`єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов`язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов`язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. Кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов`язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу. Порушення зобов`язань є підставою для застосування господарських санкцій, передбачених цим Кодексом, іншими законами або договором.
Зазначене також кореспондується зі статтями 525, 526 Цивільного кодексу України відповідно до яких зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
Статтею 629 Цивільного кодексу України передбачає, що договір є обов`язковим для виконання сторонами.
Частиною 1 статті 903 Цивільного кодексу України встановлено, що якщо договором передбачено надання послуг за плату, замовник зобов`язаний оплатити надану йому послугу в розмірі, у строки та в порядку, що встановлені договором.
Згідно з ч.1 ст.530 Цивільного кодексу України якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
За приписами положень п.4.2.-4.3 договору плата за обслуговування Об`єкта Аварійно-рятувальною службою здійснюється щомісячним перерахуванням коштів на розрахунковий рахунок Аварійно-рятувальної служби не пізніше 25 числа поточного місяця згідно з наданим рахунком та актом здавання-приймання робіт та виконання умов договору.
Рахунок та акт здавання-приймання робіт та виконання умов договору вважаються отриманими, якщо вони вручені Об`єкту нарочно під розпис або надіслані поштою рекомендованим листом. Об`єкт повинен повернути Аварійно-рятувальній службі другий екземпляр підписаного акту здавання-приймання робіт на протязі 3 (трьох) робочих днів з дня його отримання.
Згідно наданих до матеріалів справи листів від 26.11.2019р., 12.03.2020р. позивачем на адресу відповідача було направлено рахунки та відповідні акти здавання-приймання робіт за спірний період. Факт направлення даних документів відповідачу підтверджується фіскальним чеком від 28.11.2019р., 13.03.2020р., копії яких надані до матеріалів справи.
За висновками суду, свої грошові зобов`язання щодо повної та своєчасної оплати за надані послуги всупереч вимог ст.ст.526, 530, 904 Цивільного кодексу України, ст.193 Господарського кодексу України відповідач не виконав.
Зокрема, доказів перерахування на користь позивача грошових коштів в сумі 18468,00 грн. всупереч вимог ст.ст.74, 80 Господарського процесуального кодексу України відповідачем до справи не надано.
Відповідач відзиву на позовну заяву, заперечень проти позовних вимог не надав.
За таких обставин, виходячи з того, що позовні вимоги доведені позивачем та обґрунтовані матеріалами справи, враховуючи, що відповідач заперечень проти позову не надав, позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі в сумі 18468,00 грн.
Судовий збір підлягає віднесенню на відповідача.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.13, 74, 76, 81, 129, 165, 236-241 Господарського процесуального кодексу України, суд,
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги 3 Державного пожежно-рятувального загону Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Донецькій області, м.Маріуполь до Товариства з обмеженою відповідальністю "Торгова компанія "Авторадіатор", м.Маріуполь про стягнення заборгованості в сумі 18468,00 грн. задовольнити повністю.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Торгова компанія "Авторадіатор" (код ЄДРПОУ 40494987; 87528, Донецька обл., м.Маріуполь, вул.Серова, б.1, кв.5) на користь 3 Державного пожежно-рятувального загону Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Донецькій області (код ЄДРПОУ 38242758, 87547, Донецька обл., м.Маріуполь, вул.Митрополитська, 175) заборгованість в сумі 18468,00 грн., судовий збір в сумі 2102,00 грн.
Видати наказ після набрання рішенням законної сили.
В судовому засіданні 16.09.2020р. оголошено вступну та резолютивну частини рішення.
Повний текст рішення підписано 16.09.2020р.
Згідно із ст.241 Господарського процесуального кодексу України рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга відповідно до ст.256 Господарського процесуального кодексу України на рішення суду подається протягом двадцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Апеляційна скарга може бути подана учасниками справи до Східного апеляційного господарського суду через господарський суд Донецької області (п.17.5 Перехідних положень Господарського процесуального кодексу України).
Суддя Г.В. Левшина
Суд | Господарський суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 16.09.2020 |
Оприлюднено | 13.01.2021 |
Номер документу | 94063821 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Донецької області
Левшина Ганна Валеріївна
Господарське
Господарський суд Донецької області
Левшина Ганна Валеріївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні