Герб України

Ухвала від 12.01.2021 по справі 753/21602/20

Дарницький районний суд міста києва

Новинка

ШІ-аналіз судового документа

Отримуйте стислий та зрозумілий зміст судового рішення. Це заощадить ваш час та зусилля.

Реєстрація

ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КИЄВА

справа № 753/21602/20

провадження № 2/753/63/21

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

про відкриття провадження у справі

"12" січня 2021 р. Дарницький районний суду м. Києва у складі судді Якусика О.В., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про усунення від права на спадкування та визнання права власності

ВСТАНОВИВ:

У грудні 2020 року ОСОБА_1 звернулася до Дарницького районного суду міста Києва з позовом до ОСОБА_2 про усунення ОСОБА_2 від права на спадкування за законом (обов`язкова частка) та визнання права власності.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивач має право на отримання спадщини за законом і за заповітом після померлої матері ОСОБА_3 , однак, як стало відомо позивачу, ОСОБА_2 , вважаючи, що має право на обов`язкову частку у спадщині, звернувся із відповідною заявою про прийняття спадщини. Позивач вказує, що є підстави для усунення відповідача від права на спадкування після померлої ОСОБА_3 в порядку частин 3, 5 статті 1224 ЦК України, оскільки відповідач свідомо ухилявся від надання ОСОБА_3 , яка перебувала у безпорадному стані, будь-якої моральної та матеріальної допомоги та не виконував обов`язки по її утриманню.

Згідно із протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 18 грудня 2020 року позовну заяву було передано для розгляду судді Якусику О.В.

Ухвалою Дарницького районного суду міста Києва від 23 грудня 2020 року позовну заяву залишено без розгляду та встановлено строк для усунення недоліків позовної заяви.

5 січня 2021 засобами поштового зв`язку на виконання вимог ухвали суду представник позивача направив заяву про усунення недоліків із доданими до неї документами.

Відповідно до частини 3 статті 185 Цивільного процесуального кодексу України (далі - ЦПК України), якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду.

Суд дійшов висновку, що позовна заява подана з додержанням вимог статей 175 - 177 ЦПК України, з дотримання правил предметної, суб`єктної, інстанційної та територіальної юрисдикції суду.

Підстави для повернення, відмови у відкритті провадження відсутні.

Відповідно до частини 4 статті 19 ГПК України загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні..

Беручи до уваги характер спірних правовідносин, предмет доказування, категорію і складність спору, суд згідно з частиною 3 статті 274 ЦПК України дійшов висновку про розгляд даної справи за правилами загального позовного провадження.

У позовній заяві позивачем поставлені запитання відповідачеві про обставини, що мають значення для справи, а також заявлені клопотання про виклик і допит свідків та витребування у приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу Іванової Є.Г. копії спадкової справи №2/2020, заведеної після смерті ОСОБА_3 .

Розглянувши заявлені клопотання, враховуючи вимоги частини 3 статті 93 ЦПК України щодо строків подання відповіді на запитання, суд вважає за необхідне зобов`язати відповідача у порядку, передбаченому статтею 93 ЦПК України, надати вичерпну відповідь окремо на кожне питання позивача, що міститься у позовній заяві.

Згідно з частиною 1 статті 76 ЦПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

За приписами статті 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.

Відповідно до частини 1 статті 84 ЦПК України учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений у частинах 2 та 3 статті 83 цього Кодексу.

Статтею 95 ЦПК України передбачено, що письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.

З огляду на викладене, враховуючи, що без такого документу повний, всебічний та об`єктивний розгляд справи може бути ускладнений, суд дійшов висновку про задоволення клопотання позивача та витребування у приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу Іванової Є.Г. ( АДРЕСА_1 ) належним чином засвідченої копії спадкової справи №2/2020, заведеної після смерті ОСОБА_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Розгляд клопотання про виклик і допит свідків здійснювати у підготовчому засіданні.

Керуючись статтями 19, 93, 187, 258, 260, 274, ЦПК України, суд

УХВАЛИВ:

1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі № 753/21602/20 за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 ) до ОСОБА_2 ( АДРЕСА_3 ) про усунення від права на спадкування та визнання права власності.

Розглядати справу за правилами загального позовного провадження.

Призначити у справі підготовче судове засідання на 10 год. 00 хв. 26 січня 2021 року Засідання відбудеться в приміщенні Дарницького районного суду міста Києва за адресою: місто Київ, вулиця О.Кошиця, 5-А, каб. № 119 .

2. Копію даної ухвали надіслати сторонам у справі та копії позовної заяви і доданих матеріалів - відповідачу.

3. Встановити відповідачу строк для надання суду обґрунтованого письмового відзиву на позовну заяву з доказами направлення відзиву позивачу - протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі ; для надання заперечень на відповідь на відзив з доказами направлення заперечень позивачу - протягом 5 днів з дня отримання відповіді на відзив .

Копія відзиву та доданих до нього документів повинна бути надіслана (надана) іншим учасникам справи одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду.

Роз`яснити відповідачу, що відповідно до ч. 3 ст. 83 ЦПК України відповідач повинен подати суду докази разом з поданням відзиву на позов; у разі ненадання відзиву у встановлений строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.

4. Встановити позивачу строк для надання суду відповіді на відзив на позов, а також доказів направлення відповіді на відзив відповідачу - протягом п`яти днів з дня отримання відзиву на позов.

5. Зобов`язати відповідача у порядку, передбаченому статтею 93 ЦПК України, надати вичерпну відповідь окремо на кожне питання позивача по суті, що міститься у позовній заяві.

6. Витребувати у приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу Іванової Є.Г. ( АДРЕСА_1 ) належним чином засвідченої копії спадкової справи №2/2020, заведеної після смерті ОСОБА_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Копію ухвали направити приватному нотаріусу Київського міського нотаріального округу Івановій Є.Г. ( АДРЕСА_1 ) для виконання.

Витребувані докази направити на адресу Дарницького районного суду міста Києва (місто Київ, вулиця О.Кошиця, 5-А) протягом п`яти днів з дня отримання ухвали суду.

7. Клопотання про виклик і допит свідків буде розглянуто у призначеному судовому засіданні.

8. Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи за веб-адресою: http://dr.ki.court.gov.ua.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

Суддя О.В. Якусик

Роз`яснити сторонам права та обов`язки осіб, які беруть участь у справі (стаття 43 ЦПК України), зокрема сторони мають право: 1) ознайомлюватися з матеріалами справи, робити з них витяги, копії, одержувати копії судових рішень; 2) подавати докази; брати участь у судових засіданнях, якщо інше не визначено законом; брати участь у дослідженні доказів; ставити питання іншим учасникам справи, а також свідкам, експертам, спеціалістам; 3) подавати заяви та клопотання, надавати пояснення суду, наводити свої доводи, міркування щодо питань, які виникають під час судового розгляду, і заперечення проти заяв, клопотань, доводів і міркувань інших осіб; 4) ознайомлюватися з протоколом судового засідання, записом фіксування судового засідання технічними засобами, робити з них копії, подавати письмові зауваження з приводу їх неправильності чи неповноти; 5) оскаржувати судові рішення у визначених законом випадках;6) користуватися іншими визначеними законом процесуальними правами.

Учасники справи зобов`язані: 1) виявляти повагу до суду та до інших учасників судового процесу; 2) сприяти своєчасному, всебічному, повному та об`єктивному встановленню всіх обставин справи;3) з`являтися в судове засідання за викликом суду, якщо їх явка визнана судом обов`язковою;4) подавати усі наявні у них докази в порядку та строки, встановлені законом або судом, не приховувати докази; 5) надавати суду повні і достовірні пояснення з питань, які ставляться судом, а також учасниками справи в судовому засіданні; 6) виконувати процесуальні дії у встановлені законом або судом строки; 7) виконувати інші процесуальні обов`язки, визначені законом або судом.

У випадку невиконання учасником справи його обов`язків суд застосовує до такого учасника справи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом. За введення суду в оману щодо фактичних обставин справи винні особи несуть відповідальність, встановлену законом.

Відповідно до ст. 49 ЦПК України: позивач вправі відмовитися від позову (всіх або частини позовних вимог), відповідач має право визнати позов (всі або частину позовних вимог) на будь-якій стадії судового процесу; позивач вправі збільшити або зменшити розмір позовних вимог до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження; відповідач має право подати зустрічний позов у строки, встановлені цим Кодексом. До закінчення підготовчого засідання позивач має право змінити предмет або підстави позову шляхом подання письмової заяви. У справі, що розглядається за правилами спрощеного позовного провадження, зміна предмета або підстав позову допускається не пізніше ніж за п`ять днів до початку першого судового засідання у справі.

СудДарницький районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення12.01.2021
Оприлюднено13.01.2021
Номер документу94075970
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —753/21602/20

Ухвала від 29.05.2023

Цивільне

Дарницький районний суд міста Києва

Трусова Т. О.

Ухвала від 17.01.2022

Цивільне

Дарницький районний суд міста Києва

Трусова Т. О.

Ухвала від 27.01.2021

Цивільне

Дарницький районний суд міста Києва

Якусик О. В.

Ухвала від 27.01.2021

Цивільне

Дарницький районний суд міста Києва

Якусик О. В.

Ухвала від 12.01.2021

Цивільне

Дарницький районний суд міста Києва

Якусик О. В.

Ухвала від 23.12.2020

Цивільне

Дарницький районний суд міста Києва

Якусик О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні