Ухвала
від 16.12.2020 по справі 761/40670/20
ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Справа № 761/40670/20

Провадження № 1-кс/761/24489/2020

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 грудня 2020 року слідчий суддя Шевченківського районного суду міста Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю слідчого ОСОБА_3 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Києві клопотання старшого слідчого з особливо важливих справ 1-го відділу розслідувань кримінальних проваджень слідчого управління Офісу великих платників податків ДФС ОСОБА_4 , погоджене прокурором відділу Офісу Генерального прокурора ОСОБА_5 , про продовження строку досудового розслідування до повідомлення особі про підозру у кримінальному провадженні, яке внесено до ЄРДР за №42019000000002176 від 10.10.2019 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.212 КК України, -

В С Т А Н О В И В :

До Шевченківського районного суду міста Києва надійшло зазначене клопотання, у якому слідчий просить продовжити строк досудового розслідування на дванадцять місяців.

Клопотання мотивоване тим, що в провадженні слідчого управління Офісу великих платників податків ДФС розслідується кримінальне провадження №42019000000002176 від 10.10.2019 за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч.3 ст.212 КК України.

Вказане кримінальне провадження виділено з кримінального провадження № 42018000000002085.

Дата та час внесення до ЄРДР відомостей про заяву, повідомлення про вчинення кримінального правопорушення або виявлення з іншого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення 19.06.2019.

У ході досудового встановлено, що ТОВ «К.А.Р.Е. Трейд» (код ЄДРПОУ 39618880) в частині взаємовідносин з ТОВ «Газпромінвест» (код ЄДРПОУ 39908899) за податкові періоди з січня 2017 року по грудень 2018 року в ході яких встановлено ймовірне ухилення від сплати податків на додану вартість ТОВ «Газпромінвест ЛТД» в сумі 15 044 999,1 гривень, шляхом оформлення нікчемних правочинів, використання схеми підміни номенклатури товару, відображення в податкових деклараціях з ПДВ завідомо неправдивих даних, що не відповідають дійсності.

Під час здійснення досудового розслідування проведено перераховані у клопотанні слідчі (розшукові) дії та заходи забезпечення кримінального провадження та призначено судово-економічну експертизу, проведення якої доручено експертам Київського НІСЕ.

Відповідно до п. 1.13 Наказу Міністерства юстиції України від 08.10.1998 №53/5«Про затвердження Інструкції про призначення та проведення судових експертиз та експертних досліджень та Науково-методичних рекомендацій з питань підготовки та призначення судових експертиз та експертних досліджень» (далі Наказ) - строк проведення експертизи встановлюється керівником експертної установи (або заступником керівника чи керівником структурного підрозділу) і не повинен перевищувати 90 календарних днів.

Ураховуючи зазначене, та те, що судово-економічна експертиза призначена 07.10.2020, на даний час конкретний строк її проведення не встановлений та може коригуватися залежно від навантаження експерта.

Слідчий у клопотанні зазначає, що лише при наявності достатніх доказів та підстав за результатами зібраних в ході досудового розслідування матеріалів кримінального провадження (в тому числі висновків експертів, якими підтверджується фактична сума зборів (обов`язкових платежів), що входять в систему оподаткування, введених у встановленому законом порядку, які не надійшли до бюджету), органом досудового розслідування може бути вирішене питання щодо повідомлення відповідним службовим особам ДП «ВО «Південний машинобудівний завод імені О.М. Макарова» про підозру у вчиненні злочину, що на даний час здійснити не представляється можливим з об`єктивних причин.

Результати вищевказаних слідчих (розшукових) та процесуальних дій дадуть змогу встановити осіб, причетних до вчинення кримінального правопорушення, надати їх діям правової кваліфікації та повідомити їм про підозру, що має значення для подальшого судового розгляду, оскільки їх проведення під час досудового розслідування дозволить всебічно, повно та неупереджено дослідити обставини кримінального провадження, виявити як ті обставини, що викривають, так і ті, що виправдовують підозрюваних, надати їм належну правову оцінку та забезпечити прийняття законних і неупереджених процесуальних рішень.

Як на обставини, що перешкоджали проведенню необхідних слідчих дій слідчий посилається на складність кримінального провадження, яка полягала у необхідності великого обсягу слідчих (розшукових) дій та поведінка учасників кримінального провадження, що полягала у затягуванні досудового розслідування.

Крім того, вказане кримінальне провадження відділено з матеріалів кримінального провадження №4201800000002085, в якому досудове розслідування здійснювало Головне слідче управління Генеральної прокуратури України, що завдало шкоди швидкості досудового розслідування.

Відповідно до ст. 28 КПК України під час кримінального провадження кожна процесуальна дія або процесуальне рішення повинні бути виконанні або прийняті в розумні строки.

Критеріями для визначення розумності строків кримінального провадження є:складність кримінального провадження, яка визначається з урахуванням кількості підозрюваних, обвинувачуваних та кримінальних правопорушень, щодо яких здійснюється провадження, обсягу та специфіки процесуальних дій, необхідних для здійснення досудового розслідування тощо; поведінка учасників кримінального провадження;спосіб здійснення слідчим, прокурором і судом своїх повноважень.

Крім того, ймовірні суб`єкти кримінального правопорушення територіально віддалений від органу досудового розслідування, що в свою чергу, впливає на можливість та оперативність проведення слідчих (розшукових) дій, а також те, що на протязі більше півроку відповідно до чинного законодавства в Україні введені карантині обмежувальні заходи, в тому числі було призупинено міжміське транспортне сполучення, заборонено здійснення господарської діяльності певного кола суб`єктів господарювання, яке також впливає на розумність строків та є об`єктивною причиною неможливості проведення слідчих (розшукових) дій з причин, що не залежали від органу досудового розслідування.

Поведінка учасників кримінального провадження, яка полягає у постійному затягуванні часу з боку ТОВ «К.А.Р.Е. Трейд» (код ЄДРПОУ 39618880) у надані відповідей на запити в порядку ст. 93 КПК України, а також ненаданні та несвоєчасному наданні документів, до яких судом надано тимчасовий доступ, в свою чергу призводить до неможливості проведення повного, всебічного, об`єктивного здійснення досудового розслідування у відповідності до розумності строків, яка не залежить від сторони обвинувачення.

Окрім цього, значна кількість органів, до яких скеровувались запити в порядку ст. 93 КПК України, залишались без відповіді, що в свою чергу, також затягує процес встановлення об`єктивної істини у кримінальному провадженні.

Слідчим та прокурором здійснюються повноваження в межах компетенції та у відповідності до загальних засад кримінального провадження.

Без проведення зазначених процесуальних дій не можливо завершити досудове розслідування у встановленому законом порядку та строки, оскільки це призведе до порушення норм КПК України, а саме ч. 2 ст. 9 КПК України щодо всебічного, повного і неупередженого дослідження обставин кримінального провадження.

Так, згідно ч. 2 ст. 219 КПК України строк досудового розслідування може бути продовжений у порядку, передбаченому параграфом 4глави 24 цього Кодексу.

Строк досудового розслідування з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня повідомлення особі про підозру у кримінальномупровадженні щодотяжкого абоособливо тяжкогозлочину становить до вісімнадцять місяців.

Клопотання про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні №42019000000002176 порушується вперше.

Наразі жодній особі у рамках зазначеного кримінального провадження повідомлення про підозру не оголошувались.

Зважаючи на всі наявні докази, які зберігаються в матеріалах кримінального провадження, та те, що на даний час не встановлені всі обставини кримінального правопорушення, а також враховуючи особливу складність даного провадження, з метою повного, всебічного і неупередженого дослідження всіх обставин, органу досудового розслідування необхідно продовжити строк досудового розслідування кримінального провадження до дванадцяти місяців.

В судовому засіданні слідчий клопотання підтримав та просив його задовольнити з підстав, наведених в ньому.

Слідчий суддя, вислухавши думку слідчого, дослідивши клопотання та додані до нього матеріали дійшла висновку про задоволення клопотання, виходячи з такого.

Кримінальне провадження №42019000000002176 утворилося шляхом виділення із кримінального провадження № 42018000000002085, досудове розслідування в якому розпочато 19.06.2019 та в ході проведення досудового розслідування було проведено зазначені в клопотанні процесуальні дії, спрямовані на встановлення істини в провадженні.

Відповідно до частини сьомої статті 217 КПК України днем початку досудового розслідування у провадженні, виділеному в окреме провадження, є день, коли було розпочато розслідування, з якого виділено окремі матеріали.

Тобто строк досудового розслідування у вказаному кримінальному провадженні завершується 19.12.2020, однак завершити досудове слідство до вказаного строку не представляється можливим, у зв`язку з необхідністю проведення ряду слідчих та процесуальних дій, зокрема, у отриманні висновку призначеної експертизи.

Дослідження матеріалів клопотання в судовому засіданні встановлена наявність обставин у продовженні строку досудового розслідування, оскільки злочин, передбачений ч.3 ст. 212 КК України, відносяться до тяжких злочинів, відповідно до класифікації злочинів, визначеної статтею 12 КК України, а відповідно до вимог п. 2 ч. 2 ст. 219 КПК України строк досудового розслідування з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня повідомлення особі про підозру становить вісімнадцять місяців у кримінальному провадженні щодо тяжкого або особливо тяжкого злочину.

Строк досудового розслідування закінчується, а згідно ч. 1 ст. 294 КПК України, якщо досудове розслідування злочину до моменту повідомлення особі про підозру неможливо закінчити у строк, зазначений у частині другій статті 219 цього Кодексу, вказаний строк може бути неодноразово продовжений слідчим суддею за клопотанням прокурора або слідчого, погодженого з прокурором, на строк, встановлений пунктами 2 і 3 частини четвертої статті 219 цього Кодексу.

Частиною 4 статті 294 КПК України визначено, що строк досудового розслідування злочину може бути продовжений до трьох місяців, якщо його неможливо закінчити внаслідок складності провадження, до шести місяців - внаслідок особливої складності провадження, до дванадцяти місяців - внаслідок виняткової складності провадження.

Враховуючи конкретні обставини справи, а також те, що строк досудового розслідування спливає, провести вказані слідчим процесуальні дії у передбачений законом строк не можливо з об`єктивних причин, слідчий суддя приходить до висновку про обґрунтованість клопотання слідчого та наявність підстав для його задоволення.

На підставі викладеного та керуючись ст. 219, 294, 295-1, 372 КПК України, слідчий суддя,

У Х В А Л И В:

Клопотання задовольнити.

Продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні №42019000000002176 від 10.10.2019 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.212 КК України, на дванадцять місяців.

Контроль за виконанням ухвали покласти на слідчого та прокурора у кримінальному провадженні.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя: ОСОБА_1

СудШевченківський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення16.12.2020
Оприлюднено14.02.2023
Номер документу94107182
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про продовження строку досудового розслідування

Судовий реєстр по справі —761/40670/20

Ухвала від 16.12.2020

Кримінальне

Шевченківський районний суд міста Києва

Кваша А. В.

Ухвала від 16.12.2020

Кримінальне

Шевченківський районний суд міста Києва

Кваша А. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні