У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 609/1314/20
2/609/39/2021
12 січня 2021 року Шумський районний суд Тернопільської області
в складі: головуючого судді Харлана М.В.
при секретарі: Семенюк О.І.
розглянувши у підготовчому судовому засіданні в м. Шумськ цивільну справу № 609/1314/20 за позовом ОСОБА_1 до Людвищенського НВК загальноосвітнього навчального закладу І-ІІ ступенів - дошкільного навчального закладу про визнання незаконним наказу , суд-
В С Т А Н О В И В:
Шумським районним судом Тернопільської області в порядку загального позовного провадження розглядається цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до Людвищенського НВК загальноосвітнього навчального закладу І-ІІ ступенів - дошкільного навчального закладу про визнання незаконним наказу.
Ухвалою Шумського районного суду Тернопільської області від 01 грудня 2020 року відкрито провадження у справі за зазначеною позовною заявою, по справі призначено підготовче судове засідання на 24 грудня 2020 року, у зв`язку із неявкою позивача судовий розгляд справи відкладено на 12 січня 2021 року.
Відповідно до ч. 11 ст. 187 ЦПК України суддя, встановивши, після відкриття провадження у справі, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статях 175 , 177 цього Кодексу , постановляє ухвалу не пізніше наступного дня, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п`яти днів з дня вручення позивачу ухвали.
Відповідно до ч. 4 ст. 177 ЦПК України, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
З позовної заяви вбачається, що вона містить вимоги немайнового характеру, а саме:
- визнати незаконним наказ директорки Людвищенського НВК загальноосвітній навчальний заклад I-II ступенів-дошкільний навчальний заклад Ковальчук О.В. від 28 листопада 2020 року №72-од про тижневе педагогічне навантаження вчиелів на 2020-2021 навчальний рік в частині невизнання тижневого педадогічного навантаження ОСОБА_1 ;
- зобов`язати Людвищенський НВК забезпечити ОСОБА_1 тижневим педадогічним навантажнням не менше 18 навчальних годин, та вимогу майнового характеру, а саме:
- стягнути з Людвищенського НВК загальноосвітній навчальний заклад I-II ступенів-дошкільний навчальний заклад на користь ОСОБА_1 різницю в заробітку у зв`язку з неповним педадогічним навантаженням за період з 01.09.2020 року по дату прийняття рішення судом, які є похідними позовними вимогами.
Згідно статті 4 Закону України Про судовий збір судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до п.п. 1 п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір за подання до суду позовної заяви майнового характеру фізичною особою встановлюється ставка судового збору у розмірі 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Пільга щодо сплати судового збору передбачена п.1 ч.1 ст.5 Закону України Про судовий збір , згідно з якою від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються позивачі - у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі, не поширюється на вимоги позивача зазначені у позовній заяві під час розгляду таких справ в усіх судових інстанціях.
Згідно п.п. 2 п. 1 ч. 2 ст.4 Закону України Про судовий збір за подання до суду позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою, встановлюється ставка судового збору у розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 840,80 гривень.
Таким чином, суд приходить до висновку, що позивач має сплатити та надати квитанцію про сплату судового збору у розмірі 840 грн. 80 коп., або надати копії документів, що підтверджують підстави звільнення її від сплати судового збору відповідно до закону.
На підтвердження сплати судового збору необхідно надати до суду документи, що підтверджують його сплату. Документи про сплату судового збору подаються до суду тільки в оригіналі. Копії, дублікати, у тому числі виготовлені із застосуванням технічних засобів (фотокопії тощо), цих документів не можуть бути належним доказом сплати судового збору.
Згідно ст.185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст.ст.175,177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків.
Суд, вирішуючи питання щодо залишення без руху позовної заяви, також керується практикою Європейського суду з прав людини.
Згідно з положеннями ст. 9 Конституції України та ст.17, ч.5 ст.19 Закону України Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини , суди та органи державної влади повинні дотримуватись положень Європейської конвенції з прав людини та її основоположних свобод 1950 року, застосовувати в своїй діяльності рішення Європейського суду з прав людини з питань застосування окремих положень цієї Конвенції.
Європейський суд з прав людини у своїй прецедентній практиці виходить із того, що положення пункту 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод гарантує кожному право подати до суду будь-який позов, що стосується його цивільних прав і обов`язків. Проте право на суд не є абсолютним і воно може бути піддане обмеженням, дозволеним за змістом, тому що право на доступ до суду за своєю природою потребує регулювання з боку держави. Разом з тим, такі обмеження не повинні впливати на доступ до суду чи ускладнювати цей доступ таким чином і такою мірою, щоб завдати шкоди суті цього права, та мають переслідувати законну мету.
Враховуючи зазначене, залишення позовної заяви без руху жодним чином не перешкоджає позивачу у доступі до правосуддя після усунення недоліків позову.
Керуючись ст.ст. 175 , 177 , 185 , 353 , 355 ЦПК України, суд -
П О С Т А Н О В И В :
Позовну заяву ОСОБА_1 до Людвищенського НВК загальноосвітнього навчального закладу І-ІІ ступенів - дошкільного навчального закладу про визнання незаконним наказу залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п`яти днів з дня вручення копії ухвали, для усунення недоліків, а саме:
- надати суду відомості про сплату судового збору в розмірі 840 грн 80 коп.
У разі невиконання ухвали суду у зазначений строк позовну заяву вважати неподаною та повернути її позивачу зі всіма доданими до неї документами.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала суду оскарженню не підлягає.
Ухвала суду складена та підписана 12 січня 2021 року.
Суддя: М. В. Харлан
Суд | Шумський районний суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 12.01.2021 |
Оприлюднено | 14.01.2021 |
Номер документу | 94113545 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Шумський районний суд Тернопільської області
Харлан М. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні