Рішення
від 12.01.2021 по справі 905/1658/20
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

61022, м. Харків, пр. Науки, 5, тел.:(057) 702-07-99, факс: (057) 702-08-52,

гаряча лінія: (096) 068-16-02, E-mail: inbox@dn.arbitr.gov.ua,

код ЄДРПОУ: 03499901, UA628999980313141206083020002


Р І Ш Е Н Н Я

іменем України

12.01.2021 Справа № 905/1658/20

Господарський суд Донецької області у складі судді Зекунова Е.В., за участю секретаря судового засідання Новікової К.Ю., розглянув у відкритому судовому засіданні справу за позовом Акціонерного товариства «Комерційний банк «ПриватБанк» до Комунального підприємства Слов`янської міської ради «Комсервіс» про зобов`язання вчинити дії,-

За участю представників сторін:

від позивача - Левицька А.В. (за ордером);

від відповідача - не з`явились;

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Акціонерне товариство «Комерційний банк «ПриватБанк» звернулось до Господарського суду Донецької області з позовом до Комунального підприємства Слов`янської міської ради «Комсервіс» (далі -КП «Комсервіс» ) про зобов`язання вчинити дії.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що ліквідаційна комісія КП Слов`янської міської ради Комсервіс ухиляється від розгляду кредиторських вимог Акціонерного товариства комерційний банк ПриватБанк та включення їх до ліквідаційного балансу, тому позивач просить суд зобов`язати відповідача визнати та включити до проміжного ліквідаційного балансу КП Слов`янської міської ради Комсервіс кредиторські вимоги Акціонерного товариства комерційний банк ПриватБанк .

Ухвалою Господарського суду Донецької області від 18.09.2020 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі №905/1658/20 за правилами загального позовного провадження; судове засідання призначено на 08.10.2020 року.

08.10.2020 на електронну пошту Господарського суду Донецької області від представника позивача надійшла заява про проведення судового засідання за відсутності позивача.

Ухвалою Господарського суду Донецької області від 08.10.2020 підготовче засідання відкладено на 03.11.2020.

03.11.2020 на електронну пошту Господарського суду Донецької області від представника позивача надійшла заява про проведення судового засідання за відсутності останнього.

Ухвалою Господарського суду Донецької області від 03.11.2020 підготовче засідання відкладено на 17.11.2020.

Ухвалою Господарського суду Донецької області від 17.11.2020 підготовче засідання відкладено на 15.12.2020.

15.12.2020 до канцелярії Господарського суду Донецької області від представника позивача надійшла заява про розгляд справи без участі останнього.

Ухвалою Господарського суду Донецької області від 15.12.2020 закрито підготовче провадження у справі №905/1658/20 та призначено розгляд справи по суті на 12.01.2021 року.

У судове засідання 12.01.2021 з`явився представник позивача, який підтримав позовні вимоги у повному обсязі та наполягав на їх задоволені.

Представник відповідача не з`явився, про дату, час та місце засідання повідомлений належним чином. Відзив або будь-які пояснення на позов відповідач не надав

За змістом ч.3 п.3.9.1 постанови Пленуму Вищого господарського суду України №18 від 26.12.2011р. «Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції» , в разі якщо ухвалу про порушення провадження у справі було надіслано за належною адресою (тобто повідомленою суду стороною, а в разі ненадання суду відповідної інформації - адресою, зазначеною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), і не повернуто підприємством зв`язку або повернуто з посиланням на відсутність (вибуття) адресата, відмову від одержання, закінчення строку зберігання поштового відправлення тощо, то вважається, що адресат повідомлений про час і місце розгляду справи судом.

В матеріалах справи наявні докази, які свідчать про те, що ухвали Господарського суду Донецької області, направлялись на адресу відповідача, яка була зазначена у позовній заяві, проте були повернуті на адресу суду. Судом перевірено реєстрацію юридичної адреси відповідача шляхом отримання витягу із Єдиного державного реєстру осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань та встановлено, що відповідач зареєстрований за юридичною адресою 84100, Донецька обл., місто Слов`янськ, вулиця Іскри, будинок 2. Саме ця адреса зазначена у позовній заяві та на цю адресу суд направляв ухвали.

Також, судом направлялись ухвали на адресу голови комісії з припинення КП Слов`янської міської ради «Комсервіс» Федорову Д.І., що підтверджується рекомендованими повідомленнями про вручення поштового відправлення, які наявні в матеріалах справи.

Враховуючи вищевикладене та беручи до уваги наявні в матеріалах справи докази направлення на юридичну адресу відповідача процесуальних документів по справі №905/1658/20, а також враховуючи обмежений процесуальний строк розгляду справи, суд робить висновок про належне виконання обов`язку повідомити відповідача про час та місце розгляду зазначеної справи та зазначає, що незабезпечення відповідачем умов для своєчасного отримання ним кореспонденції, не може перешкоджати захисту прав третіх осіб у суді.

У пункті 3.9.2 постанови пленуму Вищого господарського суду України від 26 грудня 2011 року № 18 Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції роз`яснено, що у випадку нез`явлення в засідання господарського суду представників обох сторін або однієї з них справа може бути розглянута без їх участі, якщо неявка таких представників не перешкоджає вирішенню спору. З огляду на вищевикладене, господарський суд розглядає справу в порядку ст.ст.80, 178 ГПК України за наявними в ній матеріалами.

Перевіривши матеріали справи, вирішивши питання чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги та заперечення, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, господарський суд,

ВСТАНОВИВ:

04.02.2011 Комунальне підприємство Слов`янської міської ради «Комсервіс» шляхом підписання Заяви про відкриття поточного рахунку та картки зі зразками підписів і відбитка печатки приєдналося до Умов та правил надання банківських послуг, що розміщені на офіційному сайті банку, які разом із вказаною заявою в цілому складають Договір банківського обслуговування.

Відповідач, підписавши заяву засвідчив, що погоджується з умовами та правилами надання банківських послуг, у тому числі з умовами та правилами обслуговування, що розташовані на сайті банку www.privatbank.ua, зобов`язався виконувати вимоги Умови та Правила надання банківських послуг, а також регулярно ознайомлюватись зі змінами на сайті ПриватБанку www.privatbank.ua.

Відповідно до Заяви про відкриття поточного рахунку та картки зі зразками підписів та відтисків печатки, Банк при наявності вільних грошових ресурсів здійснює обслуговування кредитного ліміту клієнта за рахунок кредитних коштів в рамках ліміту, про розмір якого банк повідомляє клієнту на свій вибір або в письмовій формі, або через встановлені засоби електронного зв`язку банку та клієнта. Порядок встановлення, зміни ліміту, погашення заборгованості та розмір відсоткової ставки за користування кредитним лімітом регламентуються Умовами та Правилами надання банківських послуг і Тарифами банку, що розміщені в мережі Інтернет на сайті www.privatbank.ua, які разом із цією анкетою (заявою) складають Договір банківського обслуговування.

19.05.2011 Відповідач за допомогою системи клієнт-банк/інтернет клієнт-банк Приват24 подав заявку на встановлення кредитного ліміту на поточний рахунок № НОМЕР_1 й погодився з Умовами та Правилами надання послуги «Кредитний ліміт» на поточний рахунок, котрі розміщені на загальнодоступному веб-сайті https://privatbank.ua.

На підтвердження зазначених вище обставин, позивач надав копію заяви КП «Комсервіс» про відкриття поточного рахунку та картки зі зразками підписів і відбитка печатки від 04.02.2011, заявку на встановлення кредитного ліміту на поточний рахунок № НОМЕР_1 , витяг з Умов та Правил надання банківських послу за послугою «Кредитний ліміт» та Тарифів Банку.

Умовами договору передбачено, що клієнту встановлено кредитний ліміт на поточний рахунок № НОМЕР_1 , проте відповідач користуючись кредитними коштами належним чином свої зобов`язання за Договором не виконав, кредит в порядку та сумах, зазначених умовами договору не погасив, у зв`язку із чим виникла прострочена заборгованість.

Порядок користування кредитним лімітом, погашення заборгованості, розмір відсоткової ставки за користування кредитним лімітом регламентуються розділом 3.18 Умов та Правил надання банківських послуг.

Згідно п.3.18.1.3. Умов, кредит надається в обмін на зобов`язання Клієнта з повернення кредиту, сплаті відсотків та винагороди. Сторони погодилися, що кредитний ліміт може бути збільшений для оплати судових витрат у порядку, передбаченому Умовами і правилами надання банківських послуг. Ліміт овердрафту встановлюється Банком на кожний операційний день. У випадку зниження Банком ліміту в односторонньому порядку, передбаченому цими Умовами та правилами надання банківських послуг , Клієнт зобов`язується погасити різницю між фактичною заборгованістю і сумою нового ліміту не пізніше дня, вказаного в повідомленні банку про зміну ліміту, спрямованого Клієнту у будь¬якій з форм, передбачених Умов та правил надання банківських послуг . В іншому випадку грошове зобов`язання вважається порушеним, а зазначена різниця між фактичною заборгованістю і новою сумою ліміту вважається простроченою з дня, вказаного в повідомленні.

Відповідно до п. 3.18.1.5 Умов, кредитний ліміт стосовно до цього розділу Умов та правил надання банківських послуг являє собою суму грошових коштів, в межах якої Банк здійснює оплату розрахункових документів Клієнта понад залишок грошових коштів на його поточному рахунку. Ліміт розраховується відповідно до затвердженої внутрішньобанківської методикою на підставі даних про рух грошових коштів по поточному рахунку, платоспроможності, кредитної історії та інших показників відповідно до внутрішньобанківськими нормативами і нормативними актами Національного банку України.

Пунктами 3.18.1.6., 3.18.1.7. Умов визначено, ліміт може бути змінений Банком в односторонньому порядку, передбаченому Умовами і правилами надання банківських послуг, у разі зниження надходжень грошових коштів на поточний рахунок або настання інших факторів, передбачених внутрішніми нормативними документами Банку. Підписавши Угоду, Клієнт висловлює свою згоду на те, що зміна Ліміту проводиться Банком в односторонньому порядку шляхом повідомлення Клієнта на свій вибір або в письмовій формі, або через встановлені засоби електронного зв`язку Банку і К3.2.2.1.7. Ліміт може бути збільшений банком на суму в межах 10% від розміру Ліміту на оплату страхових платежів у випадках і в порядку, передбачених п.п. п.п. 3.18.2.1.6, 3.18.2.2.14, і на суму в межах 5% від розміру Ліміту + 1000 грн.

Згідно умов п.3.18.1.12, п.3.18.1.13. для розрахунку відсотків за користування кредитним лімітом встановлюється диференційована процентна ставка. Відсоткова ставка до розрахунку залежить від терміну існування непогашеного залишку по кредиту. Процентна ставка може бути змінена Банком у порядку, передбаченому цим розділом Умов та правил надання банківських послуг . При порушенні Клієнтом будь-якого з грошових зобов`язань, Клієнт сплачує Банку відсотки та пеню за користуванням кредитом від суми залишку непогашеної заборгованості в розмірі, передбаченому цим розділом Умов та правил надання банківських послуг .

Відповідно до п. 3.18.2.2. Клієнт зобов`язується:

- п.3.18.2.2.1. Використовувати кредит на цілі, зазначені у п. 3.18.1.1 цього розділу Умов та правил надання банківських послуг .

- п. 3.18.2.2.2. Сплатити відсотки за весь час фактичного користування кредитом згідно з п.п. 3.18.4.1, 3.18.4.2, 3.18.4.3.

- п. 3.18.2.2.3. Виробляти погашення кредиту, отриманого в межах встановленого Ліміту, не пізніше терміну закінчення періоду безперервного користування кредитом, встановленого п. 3.18.1.11.

- п. 3.18.2.2.4. Виробляти погашення різниці між заборгованістю за кредитом і знову встановленим лімітом відповідно до п. 3.18.2.3.2, у разі перевищення заборгованості за кредитом над сумою знову встановленого Ліміту, протягом операційного дня, за станом на який виникла різниця. Погашення цієї різниці трактується як погашення кредиту.

- п. 3.18.2.2.5. Повернути кредит у строки, встановлені п.п. 3.18.1.10, 3.18.2.3.4., 3.18.2.2.17.

-п. 3.18.2.2.7. Сплатити Банку винагороду відповідно до п.п. 3.18.4.4, 3.18.4.5, 3.18.4.6, 3.18.4.11.

Порядок розрахунків:

-п. 3.18.4.1. за користування кредитом в період з дати виникнення дебетового сальдо на поточному рахунку Клієнта при закритті банківського дня Клієнт сплачує відсотки, виходячи з процентної ставки, розмір якої залежить від терміну користування кредитом (диференційована процентна ставка).

-п.3.18.4.1.1. за період користування кредитом з моменту виникнення дебетового сальдо до дати обнулення дебетового сальдо в одну з дат з наступного 20-го до 25-го числа місяця (далі - період, в який дебетове сальдо підлягає обнулення ), розрахунок відсотків здійснюється за процентною ставкою у розмірі, 0% річних від суми залишку непогашеної заборгованості.

-п. 3.18.4.1.2. при необнулені дебетового сальдо в одну з дат періоду, в якому дебетове сальдо підлягає обнулення, протягом 90 днів з останньої дати періоду, в якому дебетове сальдо підлягало обнулення, Клієнт сплачує Банку за користування кредитом відсотки в розмірі 24 (двадцять чотири)% річних, починаючи з останньої дати періоду, в яку дебетове сальдо підлягало обнулення.

-п. 3.18.4.1.3. у разі непогашення кредиту впродовж 90 днів з дати закінчення періоду, в який дебетове сальдо підлягало обнулення, починаючи з 91-го дня після дати закінчення періоду, в який дебетове сальдо підлягало обнулення, кредит вважається простроченим, а грошові зобов`язання клієнта з погашення заборгованості вважаються порушеними. При порушенні Клієнтом будь-якого з грошового зобов`язання Клієнт сплачує Банку відсотки за користування кредитом у розмірі 48 (сорок вісім)% річних від суми залишку непогашеної заборгованості. У разі порушення Клієнтом будь-якого з грошових зобов`язань і при реалізації права Банку на встановлення іншого строку повернення кредиту, передбаченого Умовами і правилами надання Банківських послуг, Клієнт сплачує Банку пеню у розмірі 0,1315% від суми залишку непогашеної заборгованості за кожен день прострочення. Сплата пені здійснюється з дня, наступного за датою порушення зобов`язань.

-п. 3.18.4.1.4. під непогашенням кредиту мається на увазі не виникнення на поточному рахунку нульового дебетового сальдо при закритті банківського дня.

У зв`язку з невиконанням зобов`язань за Договором банківського обслуговування від 19.05.2011, КП «Комсервіс» має заборгованість перед банком станом на 23.03.2020 за послугою «Кредитний ліміт» в розмірі 559336,23 грн, що складається з: заборгованості по тілу кредиту - 55194,06 грн., заборгованості за відсотками - 160508,73 грн., боргу по комісії 22764,61 грн. та боргу по пені - 320868,83 грн.

Крім того, 15.04.2004 між Банком та КП «Комсервіс» був укладений договір про розрахунково-касове обслуговування №КТА 302 шляхом підписання відповідного договору.

Станом на 29.05.2020 у КП «Комсервіс» існує заборгованість перед Банком по Договору банківського обслуговування в сумі 4300 грн. й складається з заборгованості по комiсiї за обслуговування рахунку згiдно договору банкiвського рахунку вiд 15.04.2004, без ПДВ, й підтверджується виписками по рахункам № НОМЕР_2 , НОМЕР_3 .

Відповідно до даних Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців та громадських формувань КП Слов`янської міської ради «Комсервіс» (код ЄДРПОУ 32720963) перебуває в стані припинення з 25.02.2014, у зв`язку з чим 27.07.2020 позивач направив на адресу відповідача заяву з кредиторськими вимогами разом з розрахунком заборгованості та виписками по рахункам № НОМЕР_2 , НОМЕР_3 , що підтверджується копією заяви та описом поштового відправлення.

Однак, зазначена заява з кредиторськими вимогами не була отримана відповідачем, а повернулась за зворотною адресою, й отримана позивачем 17.08.2020, що підтверджується інформацією з офіційного сайту УДППЗ "Укрпошта", що, на думку позивача, свідчать про ухилення від визнання грошових вимог.

Вважаючи порушеним своє право Акціонерне товариство «Комерційний банк «ПриватБанк» звернулося до Господарського суду з позовом про зобов`язання визнати та включити кредиторські вимоги позивача до проміжного ліквідаційного балансу КП Слов`янської міської ради «Комсервіс» :

- за Договором банківського обслуговування № б/н від 19.05.2011 за послугою «Кредитний ліміт» в сумі 559 336,23 грн, що складається з: заборгованості по тілу кредиту 55194,06 грн., заборгованості за відсотками 160508,73 грн., заборгованість по комісії 22764,61 грн., пеня - 320868,83 грн.

- з оплати заборгованості за Договором про розрахунково-касове обслуговування №КТА 302 від 15.04.2004 в розмірі 4300 грн.

Спірні правовідносини, що виникли між сторонами, регулюються нормами Цивільного та Господарського кодексів України.

Згідно з пунктом 1 частини 2 статті 11 Цивільного кодексу України підставами виникнення цивільних прав та обов`язків є, зокрема, договори та інші правочини.

Відповідно до частин 1,2 статті 207 Цивільного Кодексу України (далі - ЦК України), правочин вважається таким, що вчинений у письмовій формі, якщо його зміст зафіксований в одному або кількох документах, у листах, телеграмах, якими обмінялися сторони. Правочин вважається таким, що вчинений у письмовій формі, якщо він підписаний його стороною (сторонами).

За змістом статей 626, 628 ЦК України, договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків. Зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов`язковими відповідно до актів цивільного законодавства.

Частиною першою статті 638 ЦК України встановлено, що істотними умовами договору є умови про предмет договору, умови, що визначені законом як істотні або є необхідними для договорів даного виду, а також усі ті умови, щодо яких за заявою хоча б однієї із сторін має бути досягнуто згоди.

Відповідно до частини першої статті 1054 ЦК України, за кредитним договором банк або інша фінансова установа (кредитодавець) зобов`язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірах та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов`язується повернути кредит та сплатити проценти (частина перша статті 1048 ЦК України).

Стаття 634 ЦК України встановлює, що договором приєднання є договір, умови якого встановлені однією із сторін у формулярах або інших стандартних формах, який може бути укладений лише шляхом приєднання другої сторони до запропонованого договору в цілому. Друга сторона не може запропонувати свої умови договору.

Згідно з ч.2. ст.639 ЦК України якщо сторони домовилися укласти договір у певній формі, він вважається укладеним з моменту надання йому цієї форми, навіть якщо законом ця форма для даного виду договорів не вимагалась.

Як вбачається із матеріалів справи, 19.05.2011 Відповідач за допомогою системи клієнт-банк/інтернет клієнт-банк Приват24 подав заявку на встановлення кредитного ліміту на поточний рахунок № НОМЕР_1 й погодився Умови та Правилами надання послуги «Кредитний ліміт» на поточний рахунок, котрі розміщені на загальнодоступному веб-сайті https://privatbank.ua.

Відповідно до ч.1 ст.526, ч.1 ст.527 ЦК України, зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог Цивільного кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Боржник зобов`язаний виконати свій обов`язок, а кредитор - прийняти виконання особисто, якщо інше не встановлено договором або законом, не випливає із суті зобов`язання чи звичаїв ділового обороту.

Статтею 629 Цивільного кодексу України передбачено, що договір є обов`язковим для виконання сторонами.

У відповідності до 530 Цивільного кодексу України встановлено, що якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Стаття 599 Цивільного кодексу України встановлює, що зобов`язання припиняється виконанням, проведеним належним чином.

Крім того, як вбачається із матеріалів справи та тверджень позивача, відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців та громадських формувань КП Слов`янської міської ради «Комсервіс» (код ЄДРПОУ 32720963) перебуває в стані припинення з 25.02.2014.

Згідно зі статтею 104 Цивільного кодексу України юридична особа припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації. У разі реорганізації юридичних осіб майно, права та обов`язки переходять до правонаступників.

Частинами 1-4 статті 105 цього Кодексу передбачено, що учасники юридичної особи, суд або орган, що прийняв рішення про припинення юридичної особи, зобов`язані протягом трьох робочих днів з дати прийняття рішення письмово повідомити орган, що здійснює державну реєстрацію. Учасники юридичної особи, суд або орган, що прийняв рішення про припинення юридичної особи, відповідно до цього Кодексу призначають комісію з припинення юридичної особи (комісію з реорганізації, ліквідаційну комісію), голову комісії або ліквідатора та встановлюють порядок і строк заявлення кредиторами своїх вимог до юридичної особи, що припиняється. Виконання функцій комісії з припинення юридичної особи (комісії з реорганізації, ліквідаційної комісії) може бути покладено на орган управління юридичної особи. До комісії з припинення юридичної особи (комісії з реорганізації, ліквідаційної комісії) або ліквідатора з моменту призначення переходять повноваження щодо управління справами юридичної особи. Голова комісії, її члени або ліквідатор юридичної особи представляють її у відносинах з третіми особами та виступають у суді від імені юридичної особи, яка припиняється.

За змістом положень частин 3, 4 статті 112 цього Кодексу у разі відмови ліквідаційної комісії у задоволенні вимог кредитора або ухилення від їх розгляду кредитор має право протягом місяця з дати, коли він дізнався або мав дізнатися про таку відмову звернутися до суду із позовом до ліквідаційної комісії. За рішенням суду вимоги кредитора можуть бути задоволені за рахунок майна, що залишилося після ліквідації юридичної особи. Вимоги кредитора, заявлені після спливу строку, встановленого ліквідаційною комісією для їх пред`явлення, задовольняються з майна юридичної особи, яку ліквідовують, що залишилося після задоволення вимог кредиторів, заявлених своєчасно.

Несвоєчасне заявлення кредитором (позивачем) грошових вимог у процедурі добровільної ліквідації боржника (відповідача) не має наслідком їх погашення, а впливає лише на порядок задоволення таких вимог.

Частиною 5 статті 112 Цивільного кодексу України унормовано, що вимоги кредиторів, які не визнані ліквідаційною комісією, якщо кредитор у місячний строк після одержання повідомлення про повну або часткову відмову у визнанні його вимог не звертався до суду з позовом, вимоги, у задоволенні яких за рішенням суду кредиторові відмовлено, а також вимоги, які не задоволені через відсутність майна юридичної особи, що ліквідується, вважаються погашеними.

У свою чергу, відповідно до частини 6 статті 105 зазначеного Кодексу, кожна окрема вимога кредитора, зокрема щодо сплати податків, зборів, єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, страхових коштів до Пенсійного фонду України, фондів соціального страхування, розглядається, після чого приймається відповідне рішення, яке надсилається кредитору не пізніше тридцяти днів з дня отримання юридичною особою, що припиняється, відповідної вимоги кредитора.

Таким чином, норми цивільного законодавства, що регулюють спірні правовідносини, не надають ліквідаційній комісії права залишати вимоги кредиторів без розгляду.

Кредиторські вимоги позивача, які виникли після прийняття рішення про ліквідацію Комунального підприємствоа Слов`янської міської ради «Комсервіс» , є зобов`язаннями ліквідаційної маси та можуть бути заявлені до відповідача протягом усієї ліквідаційної процедури.

Враховуючи що позивачем не порушено місячного строку на звернення до суду з позовом, установленого частиною 5 статті 112 Цивільного кодексу України, суд розглядає вищезазначені обставини як ухилення КП Комсервіс від отримання та розгляду вимог, у зв`язку з чим вважає правомірними заявлені вимоги про зобов`язання відповідача визнати та включити до проміжного балансу вимоги кредиторські вимоги за Договором банківського обслуговування № б/н від 19.05.2011 за послугою «Кредитний ліміт» в сумі 559 336,23 грн, що складається з: заборгованості по тілу кредиту 55194,06 грн., заборгованості за відсотками 160508,73 грн., заборгованість по комісії 22764,61 грн., пеня - 320868,83 грн та з оплати заборгованості за Договором про розрахунково-касове обслуговування №КТА 302 від 15.04.2004 в розмірі 4300 грн.

З урахуванням норм ст.129 Господарського процесуального кодексу України, судовий збір покладається на відповідача повністю.

Керуючись ст.ст.12, 13, 73, 74, 76, 77, 79, 86, 91, 129, 236-238, 240, 241, 247, 252 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги Акціонерного товариства комерційний банк ПриватБанк до Комунального підприємства Слов`янської міської ради Комсервіс про зобов`язання вчинити дії - задовольнити повністю.

Зобов`язати Комунальне підприємство Слов`янської міської ради Комсервіс (84100, Донецька обл., місто Слов`янськ, вулиця Іскри, будинок 2, код ЄДРПОУ 32720963) визнати та включити до проміжного ліквідаційного балансу Комунального підприємства Слов`янської міської ради Комсервіс кредиторські вимоги Акціонерного товариства Комерційний банк Приватбанк (01001, м.Київ, вулиця Грушевського, будинок 1Д, код ЄДРПОУ 14360570):

- за Договором банківського обслуговування № б/н від 19.05.2011 за послугою «Кредитний ліміт» в сумі 559 336,23 грн, що складається з: заборгованості по тілу кредиту 55194,06 грн., заборгованості за відсотками 160508,73 грн., заборгованість по комісії 22764,61 грн., пеня - 320868,83 грн;

- з оплати заборгованості за Договором про розрахунково-касове обслуговування №КТА 302 від 15.04.2004 в розмірі 4300 грн.

Стягнути з Комунального підприємства Слов`янської міської ради Комсервіс (84100, Донецька обл., місто Слов`янськ, вулиця Іскри, будинок 2, код ЄДРПОУ 32720963) на користь Акціонерного товариства Комерційний банк Приватбанк (01001, м.Київ, вулиця Грушевського, будинок 1Д, код ЄДРПОУ 14360570) судові витрати у розмірі 2102, 00 грн.

Рішення прийняте у нарадчій кімнаті, його вступну та резолютивну частини проголошено у судовому засіданні 12 січня 2021 року.

Повний текст рішення складено та підписано 14.01.2021 року.

Після набрання рішенням законної сили видати наказ у встановленому порядку.

Рішення Господарського суду Донецької області набирає законної сили за правилами, встановленими статтею 241 Господарського процесуального кодексу України та може бути оскаржене до Східного апеляційного господарського суду в порядку, передбаченому главою 1 розділу ІV Господарського процесуального кодексу України.

Суддя Е.В. Зекунов

СудГосподарський суд Донецької області
Дата ухвалення рішення12.01.2021
Оприлюднено14.01.2021
Номер документу94124084
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —905/1658/20

Рішення від 12.01.2021

Господарське

Господарський суд Донецької області

Зекунов Едуард Вікторович

Ухвала від 22.02.2021

Господарське

Господарський суд Донецької області

Зекунов Едуард Вікторович

Рішення від 12.01.2021

Господарське

Господарський суд Донецької області

Зекунов Едуард Вікторович

Ухвала від 15.12.2020

Господарське

Господарський суд Донецької області

Зекунов Едуард Вікторович

Ухвала від 17.11.2020

Господарське

Господарський суд Донецької області

Зекунов Едуард Вікторович

Ухвала від 03.11.2020

Господарське

Господарський суд Донецької області

Зекунов Едуард Вікторович

Ухвала від 08.10.2020

Господарське

Господарський суд Донецької області

Зекунов Едуард Вікторович

Ухвала від 18.09.2020

Господарське

Господарський суд Донецької області

Зекунов Едуард Вікторович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні