Ухвала
від 12.01.2021 по справі 330/517/20
ЯКИМІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

iменем України

Справа № 330/517/20

2/330/12/2021

"12" січня 2021 р. Якимівський районний суд Запорізької області у складі:

головуючого судді Федорець С.В.,

при секретарі судового засідання - Шеліповій Ю.О.,

розглянувши у судовому засіданні матеріали цивільної справи за позовом ОСОБА_1 (адреса реєстрації: АДРЕСА_1 , ІПН: НОМЕР_1 ) до Товариства з обмеженою відповідальністю Сільськогосподарського підприємства Агропродінвест (адреса: 72512, Україна, Запорізька область, Якимівський район, с. Шевченка, вул. Малиновського, буд. 1, код ЄДРПОУ: 03370051) про визнання договору оренди недійсним,

В С Т А Н О В И В :

У провадженні Якимівського районного суду Запорізької області знаходиться цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю Сільськогосподарського підприємства Агропродінвест про визнання договору оренди недійсним.

Ухвалою суду від 11 червня 2020 року по даній справі було призначено судову почеркознавчу експертизу, у зв`язку з чим було зупинено провадження по справі на час проведення експертизи.

01 грудня 2020 року від Запорізького науководослідного експертно - криміналістичного Центру МВС України до суду надійшло клопотання судового експерта № 4-141 про надання додаткових матеріалів та надання підтвердження оплати вартості для проведення експертизи за цивільною справою № 330/571/20, провадження № 2/330/12/2021, згідно якого просив надати на адресу експертної установи достовірно виконані вільні зразки підписів ОСОБА_1 , виконанні не менш ніж на 10-15 документах, експериментальні зразки підписів ОСОБА_1 , виконані не менш ніж на 5-8 аркушах паперу та документи на підтвердження оплати вартості проведення експертизи.

01 грудня 2020 року заступника директора Запорізького НДЕКЦ МВС України судом листом було повідомлено про неможливість розгляду клопотання експерта без наявних у суді матеріалів цивільної справи та про необхідність повернення вказаних матеріалів.

29 грудня 2020 року на адресу суду повернулись матеріали цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю Сільськогосподарського підприємства Агропродінвест про визнання договору оренди недійсним.

Оскільки клопотання експерта про надання додаткових матеріалів розглянуто не було, додаткові матеріали не було надано, 12 січня 2021 року на адресу суду надійшло повідомлення про неможливість проведення судової експертизи.

Ухвалою Якимівського районного суду Запорізької області від 12 січня 2021 року було відновлено провадження по справі.

У судове засідання позивачка не з`явилася, надала на адресу суду заяву, зазначивши, що проти повторного призначення експертизи не заперечує.

Представник відповідача у судове засідання не з`явився, про час та місце проведення судового засідання повідомлявся належним чином, про причини неявки суд не повідомив.

Відповідно до ч.1 ст.103 ЦПК України , суд призначає експертизу у справі за сукупності таких умов: 1) для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо; 2) сторонами (стороною) не надані відповідні висновки експертів із цих самих питань або висновки експертів викликають сумніви щодо їх правильності.

Згідно ч.1 ст.104 ЦПК України про призначення експертизи суд постановляє ухвалу, в якій зазначає підстави проведення експертизи, питання, з яких експерт має надати суду висновок, особу (осіб), якій доручено проведення експертизи, перелік матеріалів, що надаються для дослідження, та інші дані, які мають значення для проведення експертизи.

Частиною 1 ст. 107 ЦПК України передбачено, що матеріали, необхідні для проведення експертизи, експерту надає суд, якщо експертиза призначена судом, або учасник справи, якщо експертиза проводиться за його замовленням.

Таким чином, беручи до уваги те, що позивач зазначає, що договір оренди від 08 грудня 2014 року, акт приймання передачі об`єкта оренди від 08 грудня 2014 року та акт визначення меж земельної ділянки в натурі від 08 грудня 2014 року вона не підписувала, для встановлення істини необхідні спеціальні знання, суд вважає за необхідне призначити по справі судово-почеркознавчу експертизу, оплату якої покласти на позивача ОСОБА_1

На підставі викладеного, керуючись ст. 103, 104, 113 ЦПК України, суд,

У Х В А Л И В :

Призначити по справі судову почеркознавчу експертизу, проведення якої доручити експертам Запорізького науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України ( 69068, Україна, м. Запоріжжя, вул. Аваліані, буд. 19-А).

На вирішення експертизи поставити питання:

1) Чи виконано підпис від імені ОСОБА_1 у договорі оренди земельної ділянки від 08 грудня 2014 року б/н площею 12,85 гектарів, яка розташована на території Чорноземненської сільської ради Якимівського району Запорізької області, цільове призначення: для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, кадастровий номер 2320387000:08:001:0012 між ОСОБА_1 та Товариством з обмеженою відповідальністю Сільськогосподарське підприємство Агропродінвест ?

2) Чи виконано підпис від імені ОСОБА_1 в акті приймання передачі об`єкта оренди від 08 грудня 2014 року?

3) Чи виконано підпис від імені ОСОБА_1 в акті визначення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) від 08 грудня 2014 року?

Експертів попередити про кримінальну відповідальність за ст.ст. 384, 385 КК України.

Витрати з проведення експертизи покласти на позивача ОСОБА_1 .

Зупинити провадження по справі на час проведення експертизи.

Експертам надати матеріали цивільної справи провадження № 2/330/12/2021 року, експериментальні зразки підписів ОСОБА_1 , виконані у повільному темпі на 3 аркушах, у середньому темпі на 3 аркушах та у швидкому темпі на 3 аркушах.

Крім того, суд надає експертам для проведення експертизи оригінали наступних документів із зразками підписів ОСОБА_1 :

-оригінал договору оренди землі від 08 грудня 2014 року у якому на 2 аркуші в розділі підписи сторін міститься підпис ОСОБА_1 ;

-оригінал акту визначення меж земельної ділянки в натурі від 08 грудня 2014 року (аркуш № 7) в якому у розділі представник землевласника міститься підпис ОСОБА_1 ;

-оригінал акту приймання передачі об`єкта оренди від 08 грудня 2014 року (аркуш № 8) в якому у розділі земельну ділянку передала громадянка ОСОБА_2 міститься підпис ОСОБА_1 ;

-оригінал розписки ОСОБА_1 від 20 червня 2015 року в якому міститься підпис ОСОБА_1 ;

-оригінал заяви-договору № 26201001467710/980/Р у якому на 1 аркуші містяться підписи ОСОБА_1 у розділі Клієнт підтверджує, що він ознайомлений з довідкою про систему гарантування вкладів фізичних осіб , у розділі Реквізити та підписи сторін Клієнт та на 2 аркуші в графі особистий підпис клієнта ;

-Оригінал договору про надання послуг від 03 жовтня 2016 року та акт про прийняття-передачі виконання робіт, у яких на 4 аркуші в графі виконавець та на 5 аркуші в графі підпис виконавця містяться підписи ОСОБА_1 ;

- Оригінал договору про надання послуг від 15 червня 2015 року та акт про прийняття-передачі виконання робіт, у яких на 4 аркуші в графі виконавець та на 5 аркуші в графі підпис виконавця містяться підписи ОСОБА_1 ;

- Оригінал договору про надання послуг від 14 січня 2013 року та акт про прийняття-передачі виконання робіт, у яких на 4 аркуші в графі виконавець та на 5 аркуші в графі підпис виконавця містяться підписи ОСОБА_1 ;

-Оригінал договору оренди житлового приміщення від 05 травня 2014 року з додатком № 1 до нього та актом прийому-передачі, у якому на 4 аркуші в розділі реквізити та підписи сторін , на 5 аркуші в розділі Орендар та на 6 аркуші в розділі Орендар містяться підписи ОСОБА_1 ;

-Оригінал графіку погашення кредиту за договором № ANW2F1175310007641 від 03.07.2019 року з паспортом банківського продукту Розстрочка та описом вхідного пакету документів на отримання адміністративної послуги, у якому на 1 аркуші в графі підпис клієнта , на 2 аркуші в розділі підпис споживача та на 3 аркуші в графі підпис та підпис суб`єкта звернення містяться підписи ОСОБА_1 ;

-Оригінал листа АТ Укрсиббанк від 01 квітня 2019 року у якому на 1 аркуші в графі клієнт ОСОБА_1 та на 2 аркуші в графі Позичальник ОСОБА_1 містяться підписи ОСОБА_1 .

На ухвалу може бути подано апеляційну скаргу до Запорізького апеляційного суду через Якимівський районний суд Запорізької області протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Суддя:

СудЯкимівський районний суд Запорізької області
Дата ухвалення рішення12.01.2021
Оприлюднено16.01.2021
Номер документу94163458
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —330/517/20

Рішення від 30.09.2021

Цивільне

Якимівський районний суд Запорізької області

Федорець С. В.

Рішення від 30.09.2021

Цивільне

Якимівський районний суд Запорізької області

Федорець С. В.

Ухвала від 28.04.2021

Цивільне

Якимівський районний суд Запорізької області

Федорець С. В.

Постанова від 03.03.2021

Цивільне

Запорізький апеляційний суд

Бєлка В. Ю.

Постанова від 03.03.2021

Цивільне

Запорізький апеляційний суд

Бєлка В. Ю.

Ухвала від 12.02.2021

Цивільне

Запорізький апеляційний суд

Бєлка В. Ю.

Ухвала від 12.02.2021

Цивільне

Запорізький апеляційний суд

Бєлка В. Ю.

Ухвала від 12.01.2021

Цивільне

Якимівський районний суд Запорізької області

Федорець С. В.

Ухвала від 12.01.2021

Цивільне

Якимівський районний суд Запорізької області

Федорець С. В.

Ухвала від 16.12.2020

Цивільне

Якимівський районний суд Запорізької області

Федорець С. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні