ПЕЧЕРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

УХВАЛА

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/42943/20-к

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

16 грудня 2020 року Печерський районний суд м. Києва у складі:

головуючого судді Константінової К.Е.,

за участю секретарів Тригуб В.С.,

сторін кримінального провадження:

прокурора Дмитренка В.В.,

підозрюваної ОСОБА_1 ,

розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду в м.Києві кримінальне провадження, внесене до ЄРДР за № 32020100000000446 від 15.09.2020 р., за обвинуваченням

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м. Києва, громадянки України, з базовою загальною середньою освітою, яка одружена, має неповнолітню доньку 2011 р.н., не працює, зареєстрована та фактично проживає за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимої, -

у вчиненні кримінального проступку, передбаченого ч. 2 ст. 205-1 КК України,-

В С Т А Н О В И В :

Згідно висунутого обвинувачення ОСОБА_1 , перебуваючи у першій половині листопада 2017 року неподалік станції метро Печерська у м. Києві, отримала від невстановленої особи пропозицію внести за грошову винагороду у документи, які відповідно до закону подаються для проведення державної реєстрації юридичної особи, завідомо неправдиві відомості та подати їх державному реєстратору.

Усвідомлюючи протиправний характер запропонованих їй дій, діючи у порушення вимог вищенаведених нормативних актів, ОСОБА_1 з корисливих мотивів погодилась на таку пропозицію, вступивши таким чином у попередню змову із зазначеною особою і до початку кримінального проступку домовилась про спільне його вчинення.

Реалізуючи спільний протиправний умисел, направлений на внесення у документи, які відповідно до закону подаються для проведення державної реєстрації юридичної особи, завідомо неправдивих відомостей, та подання їх державному реєстратору, ОСОБА_1 , перебуваючи поблизу станції метро Печерська у м. Києві, діючи за попередньою змовою з вказаною особою, на наступний день надала останній свій паспорт громадянки України серії НОМЕР_1 , виданий 10.08.1999 Шевченківським РУ ГУ МВС України в м. Києві, та картку платника податку №3192826069, необхідні для складання документів, які відповідно до закону подаються для проведення державної реєстрації юридичної особи - товариства з обмеженою відповідальністю (далі - ТОВ) Макробізнес (код ЄДРПОУ 41544242).

З метою подальшої реалізації заздалегідь обумовленого з вказаною особою спільного протиправного умислу ОСОБА_1 14.11.2017 зустрілась поблизу тієї ж станції метро Печерська у м. Києві з невстановленою особою та отримала від останньої попередньо складені за невстановлених обставин у встановленій законом формі проекти документів про придбання нею суб`єкта підприємницької діяльності - юридичної особи - ТОВ "МАКРОБІЗНЕС" та про представлення її інтересів як службової особи ТОВ "МАКРОБІЗНЕС" , а саме:

- договір купівлі-продажу частки у статутному капіталі ТОВ "МАКРОБІЗНЕС" від 14.11.2017, який містив завідомо неправдиві відомості про придбання ОСОБА_1 частки у статутному капіталі товариства у розмірі 2 000 грн., що становить 100%;

- довіреність ТОВ "МАКРОБІЗНЕС" від 15.11.2017, який містив завідомо неправдиві відомості про уповноваження ОСОБА_1 як директором товариства ОСОБА_2 представляти інтереси ТОВ "МАКРОБІЗНЕС" перед державними, кооперативними та іншими підприємствами, установами, організаціями, юридичними та фізичними особами незалежно від форм власності і підпорядкування з питань реєстрації, реєстрації змін, внесення змін в установчі документи, відомості в реєстр та інші відомості, які стосуються діяльності довірителя.

Усвідомлюючи про відсутність навиків і досвіду для виконання обов`язків службової особи та засновника підприємства, а також підприємницької діяльності у цілому, не маючи наміру здійснювати таку діяльність від імені ТОВ "МАКРОБІЗНЕС" , достовірно розуміючи, що надані їй на підпис проекти реєстраційних документів ТОВ "МАКРОБІЗНЕС" містять завідомо неправдиві відомості, ОСОБА_1 , продовжуючи реалізацію спільних з невстановленими особами протиправних намірів, перебуваючи біля станції метро Печерська у м. Києві засвідчила власним підписом договір купівлі-продажу частки у статутному капіталі ТОВ "МАКРОБІЗНЕС" від 14.11.2017 у графі Покупець та довіреність ТОВ "МАКРОБІЗНЕС" від 15.11.2017 у графі Директор ТОВ "МАКРОБІЗНЕС" , наділивши їх таким чином необхідними реквізитами, тобто вчинила їх підроблення.

Надалі з метою подальшої реалізації заздалегідь обумовленого спільного протиправного умислу всередині листопада 2017 року невстановлена особа за невстановлених обставин передала зазначені договір купівлі-продажу частки у статутному капіталі ТОВ "МАКРОБІЗНЕС" від 14.11.2017 та довіреність ТОВ "МАКРОБІЗНЕС" від 15.11.2017 уповноваженому цією довіреністю ОСОБА_2 .

У свою чергу, ОСОБА_2 , уповноважений на підставі вказаної довіреності діяти від імені ОСОБА_1 як засновника та керівника ТОВ "МАКРОБІЗНЕС" і який не був обізнаний про протиправні наміри ОСОБА_1 та невстановленої особи, склав та підписав від її імені офіційний документ, який відповідно до закону подаються для проведення державної реєстрації змін до відомостей юридичної особи - ТОВ "МАКРОБІЗНЕС" , а саме:

- заяву від 16.11.2017 про державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, яка містила завідомо неправдиві відомості щодо ОСОБА_1 як учасника товариства.

Після цього, ОСОБА_1 завершуючи реалізацію спільного з невстановленою особою протиправного умислу, отримавши вищенаведені реєстраційні документи про придбання нею суб`єкта підприємницької діяльності - юридичної особи - ТОВ "МАКРОБІЗНЕС" , разом з невстановленою особою 16.11.2017 забезпечила їх подання до відділу з питань державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців Печерської районної у м. Києві державної адміністрації за адресою: м. Київ, вул. М. Омеляновича-Павленка, 19, для проведення реєстраційної дії Державна реєстрація змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань .

Незважаючи на те, що ТОВ "МАКРОБІЗНЕС" зареєстроване в державних органах влади як суб`єкт підприємницької діяльності - юридична особа, ОСОБА_1 взяла участь у його придбанні не з метою здійснення підприємницької діяльності, як передбачено статутом, а з метою отримання грошової винагороди за вказані незаконні дії.

Під час підготовчого судового засідання прокурором заявлено клопотання про звільнення ОСОБА_1 від кримінальної відповідальності за вчинення злочину, передбаченого ч. 2 ст.205-1 КК України, на підставі ст. 49 КК України у зв`язку з закінченням строків притягнення до кримінальної відповідальності, оскільки як вбачається з матеріалів провадження, злочинні діяння ОСОБА_1 завершені 16.11.2017 року, а відтак на момент судового розгляду минуло понад три роки.

Обвинувачена ОСОБА_1 підтримала клопотання прокурора, при цьому беззаперечно визнала свою винуватість у вчиненні кримінального проступку, передбаченого ч. 2 ст. 205-1 КК України за фактичних обставин, викладених у обвинувальному акті. При цьому ОСОБА_1 судом були роз`яснені правові наслідки закриття кримінального провадження з нереабілітуючих підстав, що обвинувачена визнала зрозумілим і просила задовольнити клопотання прокурора і звільнити її від кримінальної відповідальності у зв`язку із закінчення строку давності.

Розглядаючи вказане питання, суд виходить із положень ч. 3 ст. 314 КПК України, роз`яснень Пленуму Верховного Суду України, що містяться у п.1 постанови Про практику застосування судами України законодавства про звільнення особи від кримінальної відповідальності № 12 від 23 грудня 2005 року, згідно яких, звільнення особи від кримінальної відповідальності із закриттям провадження у справі можливе на будь-яких стадіях судового розгляду справи, у тому числі під час підготовчого судового засідання, за умови вчинення особою суспільно-небезпечного діяння, яке містить склад злочину, передбачений Особливою частиною Кримінального кодексу України, та за наявності визначених законом матеріально-правих підстав звільнення особи від кримінальної відповідальності.

Частиною 1 ст. 285 КПК України передбачено, що особа звільняється від кримінальної відповідальності у випадках, передбачених законом України про кримінальну відповідальність.

Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 49 КК України, особа звільняється від кримінальної відповідальності, якщо з дня вчинення нею кримінального правопорушення і до дня набрання вироком законної сили минули три роки - у разі вчинення кримінального проступку, за який передбачено покарання у виді обмеження волі, чи у разі вчинення нетяжкого злочину, за який передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк не більше двох років.

Звільнення особи від кримінальної відповідальності у зв`язку із закінченням давності є обов`язковим для суду.

ОСОБА_1 оголошено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 205-1 КК України, який є нетяжким злочином ( ч.4 ст. 12 КК України).

Санкція інкримінованого ОСОБА_1 кримінального правопорушення (ч. 2 ст. 205-1 КК України в редакції від 12.08.2015) передбачає покарання у вигляді штрафу від тисячі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від трьох до п`яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого, що відповідно до положень ст. 12 КК України є проступком.

Виходячи з фактичних обставин, так як вони викладені в повідомленні про підозру, подія злочину мала місце 16.11.2017 року, відтак на час судового розгляду сплинув, передбачений п. 2 ч. 1 ст. 49 КК України 3-х річний строк притягнення особи до кримінальної відповідальності, у зв`язку з чим суд, за наявності згоди ОСОБА_1 на закриття кримінального провадження, приходить до висновку про необхідність звільнення

ОСОБА_1 від кримінальної відповідальності за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 205-1 КК України, у зв`язку з закінченням строків давності.

Долю речових доказів суд вирішує у відповідності до вимог ч.9 ст. 100 КПК України.

Керуючись ст. 49 КК України, ч. 2, 7 ст. 284, ст. 285, 286, п. 2 ч. 3 ст. 314, 369, 371, 372 КПК України, суд, -

У Х В А Л И В :

Клопотання прокурора відділу Київської міської прокуратури Дмитренка В.В. задовольнити.

ОСОБА_1 звільнити від кримінальної відповідальності за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст.205-1 КК України, на підставі ст. 49 КК України у зв`язку з закінченням строків притягнення до кримінальної відповідальності.

Кримінальне провадження, внесене до ЄРДР за № 32020100000000446 від 15.09.2020 р., за обвинуваченням ОСОБА_1 ч. 2 ст.205-1 КК України, закрити у зв`язку із закінчення строків давності притягнення останньої до кримінальної відповідальності.

Речові докази, а саме: документи реєстраційної справи ТОВ "МАКРОБІЗНЕС" (код ЄДР 41544242), які 30.09.2020 вилучені під час проведення тимчасового доступу до речей і документів, у приміщенні Печерської районної в місті Києві державній адміністрації, відповідно до протоколу огляду від 30.09.2020, - які зберігаються у матеріалах кримінального провадження № 32020100000000446 від 15.09.2020, залишити там же.

Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Печерський районний суд м. Києва протягом семи днів з дня її проголошення.

Суддя К.Е.Константінова

Дата ухвалення рішення 16.12.2020
Зареєстровано 16.01.2021
Оприлюднено 16.01.2021

Судовий реєстр по справі 757/42943/20-к

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Ухвала від 16.12.2020 Печерський районний суд міста Києва Кримінальне
Ухвала від 12.10.2020 Печерський районний суд міста Києва Кримінальне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону