У Х В А Л А
м. Вінниця
16 січня 2021 р. Справа № 120/8034/20-а
Суддя Вінницького окружного адміністративного суду Дончик Віталій Володимирович , розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Управління праці та соціального захисту населення Калинівської районної Державної адміністрації (вул.Шкільна, 16-а, с.Котюжинці, Калинівський район, Вінницька область, 22447) про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити дії
в с т а н о в и в :
18.12.2020 року ОСОБА_1 звернувся в суд з адміністративним позовом до Управління праці та соціального захисту населення Калинівської районної Державної адміністрації про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити дії.
Обґрунтовуючи позовні вимоги позивач зазначив, що у 2018-2020 році відповідач виплатив щорічну разову грошова допомога до 5 травня, як учаснику бойових дій, у розмірі меншому ніж п`ять мінімальних пенсій за віком, передбачених Законом України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", у зв`язку із чим, звернувся з цим позовом до суду.
Ухвалою суду від 23.12.2020 року позовну заяву залишено без руху та встановлено позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви шляхом надання суду заяви про поновлення строків звернення до суду та доказів поважності причин його пропуску.
11.01.2021 року на виконання вимог ухвали суду позивач подав заяву про поновлення строку звернення до суду.
Обґрунтовуючи поважність причин строку звернення до суду, позивач зазначив, що про причини невиплати в повному обсязі разової грошової допомоги він дізнався 26.11.2020 року з листа відповідача №01-6-1716. На переконання позивача, пропущений строк звернення до суду із даним позовом пропущений з поважних причин, оскільки позивач пов`язує необхідність перерахунку та доплати разової грошової допомоги за 2018-2020 роки із набранням чинності рішенням Конституційного Суду України від 27.02.2020 року №3-р/2020, а також із відсутністю позитивної реакції відповідача в вищезазначеному листі на його заяву.
Враховуючи зазначене, позивач зазначив, що ним оскаржуються не дії відповідача, вчиненні в 2018-2020 роках при нарахуванні та виплаті допомоги, а відмова відповідача у листопаді 2020 року.
Враховуючи зазначене, просив поновити строк звернення до суду..
Вирішуючи питання про дотримання позивачем строку звернення до суду, суд зазначає наступне.
Відповідно до положень статті 122 КАС України позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Отже, строк звернення до суду обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху від 23.12.2020 року, суд дійшов висновку, що про порушене право позивач повинен був дізнатися 5 травня 2018, 2019 та 2020 року при зарахуванні на його картковий рахунок меншої суми ніж п`ять мінімальних пенсій за віком.
Разом з тим, суд зауважує, що матеріали позовної заяви не містять інформації про дату отримання позивачем, як учасником бойових дій, грошової допомоги до 5 травня за 2018, 2019 та 2020 рік.
Враховуючи, що строк звернення до суду обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів, суд на стадії відкриття провадження позбавлений можливості достеменно встановити дотримання позивачем строку звернення до суду та, в разі пропуску такого строку, наявність поважних причин на це, а тому питання дотримання строку звернення до суду буде вирішено судом після відкриття провадження шляхом витребування у відповідача доказів виплати позивачу, як учаснику бойових дій, грошової допомоги до 5 травня за 2018-2020 роки.
Оскільки, позовна заява відповідає вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 КАС України, підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства, підсудна Вінницькому окружному адміністративному суду, подана особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність, наявні підстави для прийняття її до розгляду та відкриття провадження у справі.
Пунктом 4 частини 9 статті 171 КАС України встановлено, що про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначаються за якими правилами позовного провадження (загального чи спрощеного) буде розглядатися справа.
В силу приписів статті 12 КАС України визначено, що адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного).
Вирішуючи питання про можливість розгляду даної справи в порядку спрощеного позовного провадження, суд виходив з наступного.
У відповідності до п. 10 ч. 6 ст. 12 КАС України, справами незначної складності є інші справи, у яких суд дійде висновку про їх незначну складність, за винятком справ, яку не можуть бути розглянуті за правилами спрощеного позовного провадження.
Зважаючи на те, що дана справа відноситься до справ незначної складності, враховуючи характер спірних відносин, склад учасників та предмет доказування, що не вимагають проведення підготовчого провадження для повного та всебічного встановлення обставин справи, суд вважає за можливе розгляд даної справи здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження.
Вирішуючи питання щодо наявності підстав для витребування у відповідача додаткових доказів, суд зазначає наступне.
Відповідно до частини першої статті 72 КАС України, доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно частини четвертої статті 9 КАС України, суд вживає визначені законом заходи, необхідні для з`ясування всіх обставин у справи, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи.
Згідно із ч. 1 ст. 73 КАС України належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування.
Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення (ч. 2 ст. 73 КАС України).
Згідно частини третьої статті 80 КАС України, про витребування доказів за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи, або про відмову у витребуванні доказів суд постановляє ухвалу.
Враховуючи вищевикладене, з метою з`ясування обставин щодо дотримання позивачем строків звернення до суду, суд вважає за необхідне витребувати у відповідача докази у вигляді інформації із відображенням в ній дати виплати позивачу, як учаснику бойових дій, грошової допомоги до 5 травня за 2018-2020 роки.
Керуючись статтями 171, 248, 256-263 КАС України, -
у х в а л и в :
Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Калинівської районної Державної адміністрації про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити дії.
Розгляд справи здійснюватиметься суддею одноособово в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
Запропонувати відповідачу у 15-денний строк з дня отримання ухвали про відкриття провадження подати відзив на позов із поясненнями по суті заявлених вимог та доданням підтверджуючих документів у тому числі документів, що підтверджують надіслання копії відзиву та доданих до нього документів позивачу, а також, у разі надходження відповіді на відзив, подати свої заперечення у 2 - денний термін з дня отримання відповіді на відзив.
Запропонувати позивачу у 2 - денний строк з дня отримання відзиву подати відповідь на відзив, копія якої одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.
Витребувати у відповідача та зобов`язати надати суду разом з відзивом на позовну заяву належним чином завірені докази у вигляді інформації із відображенням в ній дати виплати ОСОБА_1 , як учаснику бойових дій, грошової допомоги до 5 травня за 2018-2020 роки.
Учасники справи можуть отримати інформацію по даній справі на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за посиланням: « http://court.gov.ua/fair/» .
Копію ухвали направити особам, що беруть участь у справі.
Ухвала суду набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 256 КАС України.
Суддя Дончик Віталій Володимирович
Суд | Вінницький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 16.01.2021 |
Оприлюднено | 18.01.2021 |
Номер документу | 94176488 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Дончик Віталій Володимирович
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Дончик Віталій Володимирович
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Дончик Віталій Володимирович
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Дончик Віталій Володимирович
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Дончик Віталій Володимирович
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Дончик Віталій Володимирович
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Дончик Віталій Володимирович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні