ВОСЬМИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про повернення апеляційної скарги
18 січня 2021 рокуЛьвівСправа № 460/6351/20 пров. № А/857/627/21
Восьмий апеляційний адміністративний суд в складі колегії суддів:
судді-доповідача -Шевчук С. М. суддів -Кухтея Р. В. Шинкар Т. І.
перевіривши апеляційну скаргу Державної податкової служби України на рішення Рівненського окружного адміністративного суду від 16 листопада 2020 року у справі № 460/6351/20 за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ТЕРМО АВТО МАСТЕР" до Головного управління ДПС у Рівненській області, Державної податкової служби України про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинення певних дій,
ВСТАНОВИВ:
Рішенням Рівненського окружного адміністративного суду від 16 листопада 2020 року задоволено повністю адміністративний позов.
Не погодившись із прийнятим рішенням, Державна податкова служба України подала апеляційну скаргу.
Проаналізувавши матеріали справи, суд прийшов до висновку про наявність підстав для повернення апеляційної скарги з огляду на наступне.
Згідно з пунктом 1 частини четвертої статті 298 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга не приймається до розгляду і повертається судом апеляційної інстанції, якщо апеляційна скарга подана особою, яка не має адміністративної процесуальної дієздатності, не підписана, або підписана особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не зазначено.
Частинами першою, третьою статті 55 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що сторона, третя особа в адміністративній справі, а також особа, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, може брати участь у судовому процесі особисто (самопредставництво) та (або) через представника. Юридична особа незалежно від порядку її створення, суб`єкт владних повноважень, який не є юридичною особою, беруть участь у справі через свого керівника, члена виконавчого органу, іншу особу, уповноважену діяти від її (його) імені відповідно до закону, статуту, положення, трудового договору (контракту) (самопредставництво юридичної особи, суб`єкта владних повноважень), або через представника.
Апеляційну скаргу від імені Державної податкової служби України подано та підписано представником Головного управління ДПС у Рівненській області - Шеремета В.О.
На підтвердження своїх повноважень на підписання апеляційної скарги Шереметою В.О. не додано жодних документів. Водночас, в матеріалах справи є наявна копія довіреності, яка уповноважує Шеремету В.О. представляти інтереси Державної податкової служби України. Дана довіреність дійсна протягом одного року (а.с.50). Датою вчинення довіреності є 10.12.2019 року. Таким чином, дана довіреність дійсна до 10.12.2020 року. Апеляційну скаргу Державна податкова служба України подала 14 грудня 2020 року, тобто після закінчення строку дії довіреності.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 59 КАС України повноваження представників сторін та інших учасників справи мають бути підтверджені довіреністю фізичної або юридичної особи.
Згідно ч. 3 ст. 59 КАС України довіреність від імені юридичної особи видається за підписом (електронним цифровим підписом) посадової особи, уповноваженої на це законом, установчими документами.
Частиною 6 ст. 59 КАС України, передбачено, що оригінали документів, зазначених у цій статті, копії з них, засвідчені суддею, або копії з них, засвідчені у визначеному законом порядку, приєднуються до матеріалів справи.
Згідно ч. 1 ст. 237 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України) представництвом є правовідношення, в якому одна сторона (представник) зобов`язана або має право вчинити правочин від імені другої сторони, яку вона представляє.
Відповідно до ч. 1, 3 ст. 244 ЦК України представництво, яке ґрунтується на договорі, може здійснюватися за довіреністю. Довіреністю є письмовий документ, що видається однією особою іншій особі для представництва перед третіми особами. Довіреність на вчинення правочину представником може бути надана особою, яку представляють (довірителем), безпосередньо третій особі.
Таким чином, у разі участі юридичної особи у судовому процесі через представника, на підтвердження повноважень останнього має бути подано оригінал довіреності, виданої за підписом (електронним цифровим підписом) посадової особи, уповноваженої на це законом, установчими документами, або ж її копія, засвідчена у визначеному саме законом порядку.
Частиною 1 ст. 247 ЦК України передбачено, що строк довіреності встановлюється у довіреності. Якщо строк довіреності не встановлений, вона зберігає чинність до припинення її дії.
У відповідності до п. 1 ч. 1, ч. 3 ст. 248 ЦК України представництво за довіреністю припиняється у разі, зокрема, закінчення строку довіреності. У разі припинення представництва за довіреністю представник зобов`язаний негайно повернути довіреність.
З вищевикладеного вбачається, що станом на дату подачі апеляційної скарги (14 грудня 2020 року) право представництва Державної податкової служби України за наданою копією довіреності від 10 грудня 2019 року у Шеремети В.О. припинилося.
Відтак, надана суду копія довіреності не є належним документом, що підтверджує право особи, яка підписала апеляційну скаргу, на вчинення такої дії.
Крім того, згідно з витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань з детальною інформацією про юридичну особу Державну податкову службу України (https://usr.minjust.gov.ua/content/free-search/person-result) відомості про ОСОБА_1 , як особу яка має право діяти виключно в судах України без окремого доручення керівника (самопредставництво юридичної особи, суб`єкта владних повноважень) з правом посвідчення копій документів щодо повноважень, без права відмови, відкликання позову, апеляційних, касаційних скарг від імені Державної податкової служби України - відсутні.
Враховуючи викладене, а також відсутність документів, що свідчать про те, що Шеремета В.О., є особою, яка відповідно до статуту, положення чи іншого акта має право здійснювати представництво юридичної особи (Державної податкової служби України) у порядку її самопредставництва чи в інший спосіб, то відповідно до пункту 1 частини четвертої статті 298 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційну скаргу слід повернути скаржнику.
На підставі викладеного, керуючись статтями 296, 297, 298 Кодексу адміністративного судочинства України,
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Державної податкової служби України на рішення Рівненського окружного адміністративного суду від 16 листопада 2020 року у справі № 460/6351/20 повернути скаржнику.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена протягом тридцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.
Суддя-доповідач С. М. Шевчук судді Р. В. Кухтей Т. І. Шинкар
Суд | Восьмий апеляційний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 18.01.2021 |
Оприлюднено | 19.01.2021 |
Номер документу | 94200183 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Восьмий апеляційний адміністративний суд
Шевчук Світлана Михайлівна
Адміністративне
Восьмий апеляційний адміністративний суд
Шевчук Світлана Михайлівна
Адміністративне
Восьмий апеляційний адміністративний суд
Шевчук Світлана Михайлівна
Адміністративне
Восьмий апеляційний адміністративний суд
Шевчук Світлана Михайлівна
Адміністративне
Восьмий апеляційний адміністративний суд
Шевчук Світлана Михайлівна
Адміністративне
Восьмий апеляційний адміністративний суд
Шевчук Світлана Михайлівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні