Справа № 732/1800/20
Провадження 2-о/732/11/21
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
18 січня 2021 року м. Городня
Городнянський районний суд Чернігівської області у складі: головуючого - судді Карпинської Н.М., секретар - Воропаєва К.В., за участі заявника - ОСОБА_1 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Городня справу за заявою ОСОБА_1 (заінтересовані особи: Городнянський районний відділ державної реєстрації актів цивільного стану Північно-Східного міжрегіонального управління міністерства юстиції (м. Суми), приватний нотаріус Городнянського районного нотаріального округу Чернігівської області Неволько Віта Анатоліївна, Переписький старостинський округ Городнянської міської ради Чернігівської області) про встановлення факту батьківства,-
В С Т А Н О В И В :
Заявник звернувся до суду з заявою та просив встановити факт батьківства ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 відносно нього (заявника) - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Заявлені вимоги обґрунтовані тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер ОСОБА_2 (батько заявника) . В зв`язку зі смертю батька відкрилась спадщина, але так як в графі „батько" в свідоцтві про народження не записано відомості про батька взагалі, а заявник записаний на прізвище матері, то дані обставини стали перешкодою в оформленні спадщини. За життя батько визнавав його як сина, до його народження та до своєї смерті вів спільний побут з його матір"ю, перебуваючи у фактичних шлюбних відносинах. Все вищезазначене стало причиною необхідності встановлення факту батьківства.
У судовому засіданні заявник підтримав заявлені вимоги та просив суд їх задовольнити, підтвердивши обставини, викладені у заяві.
Представник заінтересованої особи - Городнянського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Північно-Східного міжрегіонального управління міністерства юстиції (м. Суми), про дату, час та місце судового засідання повідомлений належним чином, у судове засідання не з`явився, просив розглянути справу без їх участі.
Представник Переписького старостинського округу Городнянської міської ради Чернігівської області про дату, час та місце судового засідання повідомлений належним чином, у судове засідання не з`явився, просив розглянути справу без їх участі.
Приватний нотаріус Городнянського районного нотаріального округу Чернігівської області Неволько Віта Анатоліївна про дату, час та місце судового засідання повідомлена належним чином, у судове засідання не з`явилася, просила розглянути справу без її участі.
Судом з`ясовано усі обставини, на які посилається заявник та досліджено докази, якими він їх обґрунтовує.
Відповідно до свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1 (а.с.8) ОСОБА_2 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Відповідно до свідоцтва про народження серії НОМЕР_2 (а.с.7) ОСОБА_1 народився ІНФОРМАЦІЯ_2 , матір"ю вказана ОСОБА_3 , батько не зазначений.
Відповідно до дослідженої в суді довідки № 209 від 26.06.2019, скаладеної органом місцевого самоврядування за місцем проживання заявника, встановлено, що ОСОБА_2 та ОСОБА_3 вели спільний побут.
Свідок ОСОБА_4 засвідчила в суді, що ОСОБА_2 та ОСОБА_3 співмешкали і що всі в трудовому колективі знали заявника як спільного сина ОСОБА_6 та ОСОБА_5 .
Відповідно до дослідженої в судовому засіданні інформаційної довідки зі Спадкового реєстру спадкова справа до майна померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 не заводилась (а.с.31)
Довідкою державного нотаріального архіву Чернігівської області № 01-17 від 11.12.2020 доводиться, що на архівне зберігання спадкова справа до майна померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 не передавалась.
З актового запису № 8 про народження ОСОБА_1 (а.с.27) вбачається, що саме ОСОБА_2 був заявником при реєстрації народження ОСОБА_1 . Однак, оскільки не надав свідоцтва про реєстрацію шлюбу з матір"ю дитини і його власна заява не була належним чином прийнята в органі реєстрації, графа „Батько" залишилась незаповненою.
У відповідності до п. 1 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 31.03.1995 р. №5 Про судову практику про справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення в порядку окремого провадження розглядаються справи про встановлення фактів, якщо згідно з законом такі факти породжують юридичні наслідки, тобто від них залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав громадян.
Згідно п. 7 Постанови Пленуму ВСУ від 15.05.2006 року № 3 Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів встановлено, що у разі смерті чоловіка, який не перебував у шлюбі з матір`ю дитини, або смерті жінки, яка вважалась матір`ю останньої, факт їхнього батьківства (материнства) може бути встановлено за рішенням суду в окремому провадженні.
Згідно з роз`ясненнями п. 3 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 3 від 15.05.2006 року „Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів" при розгляді справ про встановлення батьківства щодо дитини, яка народилася до 01 січня 2004 року, необхідно застосовувати відповідні норми Кодекси про шлюб та сім`ю України (далі - КпШС).
Відповідно до ст. 53 КпШС при встановленні батьківства суд бере до уваги спільне проживання та ведення спільного господарства матір`ю дитини і батьком до народження дитини, або спільне виховання чи утримання ними дитини, або докази, що з достовірністю підтверджують визнання відповідачем батьківства.
Згідно з п.15 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 31 березня 1995 року №5 Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення , суд розглядає заяви про встановлення факту батьківства в разі смерті особи, яку заявник вважає батьком дитини, і вирішує їх з урахуванням обставин, передбачених ст.53 КпШС. Заяви про встановлення фактів батьківства чи визнання батьківства розглядаються судом, якщо у свідоцтві про народження певна особа не вказана батьком дитини і можуть бути подані матір`ю, опікуном чи піклувальником дитини чи самою дитиною після досягнення повноліття.
Підставою для визнання батьківства є будь-які відомості, що засвідчують походження дитини від певної особи, зібрані відповідно до Цивільного процесуального кодексу України.
Провівши аналіз вищевказаних документів у їх сукупності, заслухавши пояснення свідків, які співпадають з поясненнями заявника, зіставивши їх дані між собою, суд дійшов однозначного висновку про батьківство ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 відносно нього (заявника) - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Встановлення факту батьківства безпосередньо породжує для заявника юридичні наслідки - наслідки оформлення спадкового права.
У інший спосіб відновити документи є неможливим. На підставі викладеного, керуючись ст.ст.293, 294, 315, 316, 319, 351, 354 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Заяву ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ІПН: НОМЕР_3 , зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , про встановлення факту батьківства - задовольнити.
Встановити факт того, що померлий ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 був батьком ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Судові витрати по справі не відшкодовуються.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Чернігівського апеляційного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги протягом 30 днів з дня його проголошення. Учасник справи якому рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження , якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Суддя Карпинська Н.М.
Суд | Городнянський районний суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 18.01.2021 |
Оприлюднено | 19.01.2021 |
Номер документу | 94219374 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Городнянський районний суд Чернігівської області
Карпинська Н. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні