Справа № 344/595/21
Провадження № 1-кс/344/273/21
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 січня 2021 року м. Івано-Франківськ
Слідчий суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області ОСОБА_1 , з участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши клопотання старшого слідчого СУ ГУНП в Івано-Франківській області ОСОБА_3 , яке погоджено з заступником військового прокурора ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до речей і документів в рамках кримінального провадження № 42020090780000017 від 16.04.2020, -
В С Т А Н О В И В:
Слідчий звернувся з вказаним клопотанням, в обґрунтування якого зазначив, що слідчим управлінням ГУНП в Івано-Франківській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42020090780000017 від 16.04.2020, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2ст. 191 КК України, по факту незаконного відчуження земельної ділянки, що належить ДП « ІНФОРМАЦІЯ_2 ».
Встановлено, що відповідно до ст. 1 вказаного Закону землями оборони визнаються землі, надані для розміщення і постійної діяльності військових частин, установ, військово-навчальних закладів, підприємств та організацій Збройних Сил України, інших військових формувань, утворених відповідно до законів України. Положенням про порядок відчуження та реалізації військового майна ІНФОРМАЦІЯ_3 , затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 28.12.2000 № 1919, встановлено, що процес відчуження розпочинається з формування переліків військового майна, у тому числі і земельних ділянок, облік яких ведеться квартирно-експлуатаційними відділами та частинами, та визначається технічний стан цього майна, а в подальшому здійснюється його передача, списання, зняття з обліку. Відповідно до ст. 6 Закону України «Про правовий режим майна у Збройних Силах України» відчуження військового майна здійснюється ІНФОРМАЦІЯ_4 через уповноважені Кабінетом Міністрів України підприємства та організації, визначені ним за результатами тендеру, після його списання, за винятком майна, визначеного частиною другою цієї статті. Рішення про відчуження військового майна, що є придатним для подальшого використання, але не знаходить застосування у повсякденній діяльності військ, надлишкового майна, а також цілісних майнових комплексів та іншого нерухомого майна приймає Кабінет Міністрів України за поданням ІНФОРМАЦІЯ_4 . Методика оцінки вартості військового майна, а також порядок його реалізації розробляються ІНФОРМАЦІЯ_4 , узгоджуються із заінтересованими міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади і затверджуються Кабінетом Міністрів України. Порядок відчуження військового майна визначається Кабінетом Міністрів України. Кошти, одержані від реалізації військового майна, зараховуються до Державного бюджету України та використовуються виключно на потреби оборони відповідно до кошторису ІНФОРМАЦІЯ_4 .
На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 №1221 «Про утворення Державного концерну « ІНФОРМАЦІЯ_5 »» та від 31.08.2011 №993 «Деякі питання Державного концерну ІНФОРМАЦІЯ_5 »» в управління ДК « ІНФОРМАЦІЯ_5 » передані майнові комплекси державних підприємств, в тому числі і ДП « ІНФОРМАЦІЯ_2 ». Поряд з цим, на балансі ДП « ІНФОРМАЦІЯ_2 », як землекористувача підпорядкованого ДК « ІНФОРМАЦІЯ_5 » перебувала земельна ділянка, площею 20,1826 га, розміщеною за адресою: АДРЕСА_1 , облік якої здійснюється ІНФОРМАЦІЯ_6 .
Так, опрацюванням інформації з феб-сайту «Публічна кадастрова карта України» встановлено, що рішенням органу місцевого самоврядування V демократично скликання від 23.02.2010 року №48, затверджено матеріали із землеустрою комунальному підприємству « ІНФОРМАЦІЯ_7 » на земельну ділянку площею 0,0555 га, що розташована в м. Івано-Франківську, в районі 63 котельно-зварювального заводу, яка входить до земель оборони, за кадастровим номером 2610100000:14:001:0154.
У рамках даного кримінального провадження було призначено земельно-технічну експертизу, в ході виконання якої експертом не представилось можливим встановити точне місце знаходження вказаної земельної ділянки у зв`язку із відсутності всіх необхідних правовстановлюючих документів на земельну ділянку.
Згідно ст. 25 ЗУ «Про державний земельний кадастр», поземельна книга є документом Державного земельного кадастру, який містить відомості про земельну ділянку. До Поземельної книги в паперовій формі долучаються всі документи, які стали підставою для внесення відомостей до неї.Поземельна книга ведеться в паперовій та електронній (цифровій) формі.
Слідчим зазначається, що для повного та об`єктивного проведення досудового розслідування, необхідно отримати тимчасовий доступ до належним чином завірених копій документів які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_8 , з можливістю їх вилучення на паперовому та електронному носіях, а саме поземельної книги на земельну ділянку з кадастровим номером 2610100000:14:001:0154із документами що стали підставою внесення земельної ділянки до Поземельної книги, електронних документів (обмінні файли в електронному вигляді в форматі XML в умовній системі координат СК- 63).
Відповідно до клопотання слідчого, документи до яких необхідно провести тимчасовий доступ перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_8 за адресою АДРЕСА_2 . Отримані відомості можуть бути використані, як докази у кримінальному провадженні.
Слідчий в судовому засіданні клопотання підтримав, посилаючись на викладені в ньому обставини, просив клопотання задовольнити.
Заслухавши слідчого, дослідивши матеріали клопотання, вважаю наступне.
Відповідно до ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Ч. 1 ст. 160 КПК України передбачено, що сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у ст. 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Згідно з ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Ст. 162 КПК України визначено перелік охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах.
Відповідно до абз. 1 ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, а відповідно до ч. 7 цієї статі, слідчий суддя в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення цих речей і документів.
Стороною кримінального провадження поза розумним сумнівом доведено, що на даний час проводиться вичерпний комплекс заходів, спрямованих на розкриття кримінального правопорушення та встановлення осіб, які його вчинили, як і доведено можливість використання як доказів відомостей, що містяться в зазначених в клопотанні документах, які також необхідні для встановлення обставин кримінального провадження, а також доведено про неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою вказаних документів, а можливе їх вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до таких.
Отже, враховуючи вищенаведене, вважаю вказаний захід забезпечення доцільним, співмірним та таким, що відповідає завданням кримінального провадження, тому клопотання слід задовольнити.
Керуючись ст.ст. 131, 132, 159-166, 309 КПК України, -
У Х В А Л И В:
Клопотання задовольнити.
Надати старшому слідчому слідчого управління ГУНП в Івано-Франківській області ОСОБА_3 тимчасовий доступ до речей та документів, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_8 , що в АДРЕСА_2 , а саме: поземельної книги на земельну ділянку з кадастровим номером 2610100000:14:001:0154, яка розташована в районі 63 котельно-зварювального заводу м. Івано-Франківськ, із документами що стали підставою внесення земельної ділянки до Поземельної книги, електронних документів (обмінні файли в електронному вигляді в форматі XML в умовній системі координат СК- 63), з можливістю вилучення їх належним чином завірених копій.
Роз`яснити положення ч. 1 ст. 166 КПК України, згідно з яким у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала діє до 18 лютого 2021 року включно та оскарженню не підлягає.
Оригінал ухвали виготовлено у двох примірниках.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 19.01.2021 |
Оприлюднено | 30.05.2024 |
Номер документу | 94239952 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області
Татарінова О. А.
Кримінальне
Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області
Татарінова О. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні