Справа №621/739/20
Провадження №2/621/85/21
УХВАЛА
Іменем України
20 січня 2021 року м.Зміїв
Зміївський районний суд Харківської області в складі
головуючого судді - Шахової В.В.,
за участю секретаря судового засідання - Девятерикової А.Р.,
розглянувши у підготовчому судовому засіданні в залі суду м. Зміїв цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за договором позики, інфляційних витрат та 3% річних,
в с т а н о в и в :
17.03.2020 позивач ОСОБА_1 звернувся до суду із позовом до ОСОБА_2 , в якому просить суд стягнути з відповідача на свою користь заборгованість за договором позики від 01.06.2019 в розмірі 1488124 грн 00 коп., інфляційних витрат в розмірі 7409 грн 31 коп., 3% річних в розмірі 20522 грн 94 коп. Судові витрати по справі позивач просить покласти на відповідача.
Ухвалою від 08.04.2020 провадження по справі відкрито в порядку загального позовного провадження.
10.12.2020 від відповідача ОСОБА_2 до суду надійшло клопотання про передачу справи на розгляд господарського суду.
Клопотання мотивовано тим, що 19.11.2020 Господарським судом Харківської області відкрито провадження у справі № 922/3537/20 про неплатоспроможність фізичної особи ОСОБА_3 . У переліку вимог кредиторів ОСОБА_2 , заявлені, зокрема, вимоги ОСОБА_1 , які випливають з договору позики від 01.06.2019 та є предметом розгляду справи № 621/739/20.
Учасники справи у підготовче засідання не з`явились, про дату, час та місце підготовчого засідання були повідомлені належним чином.
У зв`язку із неявкою в судове засідання учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України не здійснюється.
Вивчивши клопотання відповідача, дослідивши матеріали цивільно справи, суд дійшов такого висновку.
21 жовтня 2019 року набрав чинності Кодекс України з процедур банкрутства від 18 жовтня 2018 року № 2597-VIII(далі - Кодекс № 2597-VIII).
У пункті 4 Прикінцевих та перехідних положень цього Кодексу встановлено, що з дня введення в дію цього Кодексу подальший розгляд справ про банкрутство здійснюється відповідно до положень цього Кодексу незалежно від дати відкриття провадження у справі про банкрутство, крім справ про банкрутство, які на день введення в дію цього Кодексу перебувають на стадії санації, провадження в яких продовжується відповідно до Закону про банкрутство .
Відповідно до статті 7 Кодексу № 2597-VIII спори, стороною в яких є боржник, розглядаються господарським судом за правилами, передбаченими Господарським процесуальним кодексом України , з урахуванням особливостей, визначених цією статтею (частина перша).
Господарський суд, у провадженні якого перебуває справа про банкрутство, в межах цієї справи вирішує всі майнові спори, стороною в яких є боржник; спори з позовними вимогами до боржника та щодо його майна; спори про визнання недійсними результатів аукціону; спори про визнання недійсними будь-яких правочинів, укладених боржником; спори про повернення (витребування) майна боржника або відшкодування його вартості відповідно; спори про стягнення заробітної плати; спори про поновлення на роботі посадових та службових осіб боржника; спори щодо інших вимог до боржника. Склад учасників розгляду спору визначається відповідно до Господарського процесуального кодексу України . Господарський суд розглядає спори, стороною в яких є боржник, за правилами, визначеними Господарським процесуальним кодексом України . За результатами розгляду спору суд ухвалює рішення. У разі якщо відповідачем у такому спорі є суб`єкт владних повноважень, суд керується принципом офіційного з`ясування всіх обставин у справі та вживає визначених законом заходів, необхідних для з`ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів, з власної ініціативи (частина друга вказаної статті).
Матеріали справи, в якій стороною є боржник, щодо майнових спорів з вимогами до боржника та його майна, провадження в якій відкрито до відкриття провадження у справі про банкрутство, надсилаються до господарського суду, в провадженні якого перебуває справа про банкрутство, який розглядає спір по суті в межах цієї справи (частина третя вказаної статті).
Отже, законодавець захищає не лише права банкрута, а й права інших осіб, які мають вимоги до банкрута.
Захист таких осіб полягає у тому, що інші суди, незалежно від юрисдикції, які розглядали справи за позовами до відповідача, щодо якого відкрито провадження у справі про банкрутство після відкриття провадження в інших справах, не закривають таке провадження, а передають справу до належного суду для розгляду по суті. При цьому таким належним судом є виключно суд господарської юрисдикції, який відкрив справу про банкрутство відповідача.
Таке урегулювання процедури розгляду спорів до відповідача, щодо якого відкрито провадження у справі про банкрутство, встановлює зрозумілу і справедливу процедуру закінчення розгляду справи належним судом, дотримання принципу визначення юрисдикції справи та підсудності спорів одному господарському суду, який акумулює усі вимоги до відповідача, щодо якого порушено процедуру банкрутства.
Таким чином, з огляду на положення чинного законодавства України, розгляд всіх майнових спорів, стороною в яких є боржник у справі про банкрутство, повинен відбуватися саме і виключного господарським судом, у провадженні якого перебуває справа про банкрутство, в межах цієї справи.
Вказані правові висновки містяться у постановах Верховного Суду від 13 березня 2018 року у справі № 922/928/17, від 15 січня 2020 року у справі №607/6254/15-ц.
Отже, спір у справі не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства, а належить до господарської юрисдикції.
Відповідно до п. 1 ч. 1, ч. 3 ст. 31 ЦПК України, суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду. Передача справи на розгляд іншого суду за встановленою цим Кодексом підсудністю з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої цієї статті, здійснюється на підставі ухвали суду не пізніше п`яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги - не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення.
На підставі викладеного, справу передати у порядку статті 7 Кодексу України з процедур банкрутства до Господарського суду Харківської області, в провадженні якого перебуває справа № 922/3537/20 про неплатоспроможність фізичної особи ОСОБА_2 .
Керуючись ст. ст. 31 , 254 , 260 ЦПК України , ч. 3 ст. 7 Кодексу України з процедур банкрутства від 18 жовтня 2018 року № 2597-VIII , суд
п о с т а н о в и в :
Клопотання відповідача ОСОБА_2 - задовольнити.
Матеріали цивільної справи № 621/739/20 за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за договором позики, інфляційних витрат та 3% річних, передати у порядку статті 7 Кодексу України з процедур банкрутства до Господарського суду Харківської області в провадженні якого перебуває справа № 922/3537/20 про неплатоспроможність ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Учасники справи мають право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення їм ухвали суду.
Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 цього Кодексу.
Апеляційна скарга подається учасниками справи до Харківського апеляційного суду через Зміївський районний суд Харківської області.
Повний текст ухвали складено та підписано 20 січня 2021 року.
Головуючий:
Суд | Зміївський районний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 20.01.2021 |
Оприлюднено | 20.01.2021 |
Номер документу | 94256980 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Зміївський районний суд Харківської області
Шахова В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні