Ухвала
від 23.12.2020 по справі 757/57234/20-к
ПЕЧЕРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/57234/20-к

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 грудня 2020 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю прокурора ОСОБА_3 , захисника - адвоката ОСОБА_4 , підозрюваного ОСОБА_5 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві клопотання старшого слідчого в ОВС Головного слідчого управління Національної поліції України ОСОБА_6 , про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відносно підозрюваного ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,-

ВСТАНОВИВ:

Старший слідчий в ОВСГоловного слідчогоуправління Національноїполіції України ОСОБА_6 запогодженням прокурораОфісу Генеральногопрокурора ОСОБА_3 звернувся досуду зклопотанням прозастосування запобіжногозаходу увигляді триманняпід вартоюпідозрюваному ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Клопотання обґрунтовано тим, що Головним слідчим управлінням Національної поліції України здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12018040370000434 від 10.02.2018 за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1, ч. 2 ст. 255, ч. 4 ст. 296, ч. 1 ст. 263, ч. 2 ст. 189, ч. 1 ст. 189, ч. 4 ст. 296, ст. 290, ч. 3 ст. 289, ч. 1 ст. 358, ч. 3 ст. 307, ч. 2 ст. 190, ч. 2 ст. 303, ч. 2 ст. 302, ч. 5 ст. 185, ч. 1 ст. 14, ч. 2 ст. 146 КК України.

В ході досудового розслідування зокрема установлено, що ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , будучи засудженим 18.06.2019 Бердянським міським судом Запорізької області за вчинення злочину, передбаченого ч. 3 ст. 289 КК України до 5 років позбавлення волі та звільненим від відбування покарання з іспитовим строком 3 роки на шлях виправлення не став, відповідних висновків для себе не зробив та знову вчинив умисні злочини.

Так ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , діючи з корисливих спонукань, з метою особистого збагачення, будучи раніше неодноразово судимим за вчинення умисних злочинів, в тому числі і злочинів проти власності, та маючи злочинний досвід для вчинення кримінальних правопорушень, пов`язаних з протиправним заволодінням чужим майном, усвідомлюючи неспроможність одноособово реалізувати свій злочинний намір, спланував досягнути поставленої мети за рахунок створення і керування стійкою ієрархічною структурою - злочинною організацією, яку він почав формувати приблизно у 2019 році (більш точний період часу натепер стороною обвинувачення не встановлений), обравши направленістю її діяльності - систематичне вимагання на території м. Павлоград Дніпропетровської області чужого майна, поєднане з погрозами насильства над потерпілими та їх близькими родичами, обмеженням їх прав, свобод та інших законних інтересів, шляхом розголошення відомостей, які потерпілі бажають зберегти в таємниці, а також незаконне заволодіння транспортним засобом, поєднане з насильством, що не є небезпечним для життя чи здоров`я потерпілого, погрозою застосування насильства, небезпечного для життя чи здоров`я потерпілого.

Визначившись з напрямками протиправної діяльності та поклавши на себе функції організатора і керівника організації, ОСОБА_7 особисто підібрав її учасників. Забезпечуючи при цьому стійкість організованої групи, керованість і тривалість намічених ним злочинних дій, він використовував для відбору кандидатів їх особисті якості - схильність до вчинення корисливих злочинів, набуті ними навички під час скоєння аналогічних злочинів у минулому, умови та спосіб їх життя, фізичний стан, зв`язки, здатність до підпорядкування, тощо.

Формуючи склад злочинної організації ОСОБА_7 , перебуваючи у невстановленому місці, запропонував раніше неодноразово судимим за вчинення в тому числі і корисливих злочинів ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_5 прийняти участь у вчиненні запланованих ним злочинів, пов`язаних з вимаганням чужого майна та незаконному заволодінні транспортним засобом.

Отримавши від вказаних осіб згоду на зайняття спільною злочинною діяльністю у складі злочинної організації, ОСОБА_7 , за покладеними на себе функціями її організатора і керівника, з метою підготовки до вчинення корисливих злочинів, дотримання співучасниками заходів конспірації для протидії викриттю правоохоронними органами, розробив загальний план, який на етапі створення організації довів ОСОБА_8 , ОСОБА_9 та невстановленим досудовим розслідуванням особам, а в подальшому і ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 .

Відповідно до вказаного плану дії учасників злочинної організації були направлені на досягнення єдиного злочинного результату.

Зорганізувавшись у внутрішньо і зовнішньо стійке ієрархічне об`єднання, метою діяльності якого є вчинення тяжких та особливо тяжких злочинів, ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 та інші невстановлені стороною обвинувачення особи, маючи єдині наміри щодо вчинення злочинів, підтримуючи між собою міцні внутрішні зв`язки, встановили чіткі правила поведінки в середині ієрархічного злочинного угрупування, керівником якого визнано ОСОБА_7 .

З метою маскування своєї злочинної діяльності, та надання їй вигляду законної, ОСОБА_7 керуючи створеною та очоленою ним злочинною організацією, діючи узгоджено з ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , а також з іншими залученими ними до злочинної діяльності невстановленими стороною обвинувачення особами, вирішив використовувати ТОВАРИСТВО з ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «АРМАДА-11» (код ЄДРПОУ 42227568), засновником та керівником якої являлась ОСОБА_4 , співмешканка ОСОБА_7 про що повідомив своїх співучасників.

Так, ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , будучи активним учасником злочинної організації, згідно розподілених функцій:

- особисто підшукував потенційних потерпілих, грошовими коштами або майном яких планувалось заволодіти шляхом його протиправного вимагання;

- застосовував погрози насильством та насильство під час вчинення злочинних дій;

- при необхідності здійснював пошук потерпілих осіб, які переховувались від протиправної передачі грошових коштів учасникам злочинної організації;

- виконував інші вказівки керівника злочинної організації, та при необхідності передавав їх іншим співучасникам, направлені на успішне вчинення злочину і подальше маскування протиправних дій;

- отримував від інших співучасників свою частину незаконно отриманих грошових коштів;

- іншим чином сприяв вчиненню тяжких та особливо тяжких злочинів.

Зокрема вказана злочинна організація, у зазначеному складі, вчинила наступні злочини:

1) в період часу з 09.11.2019 до моменту затримання працівниками поліції створена та очолювана ОСОБА_7 злочинна організація до якої зокрема увійшли ОСОБА_5 , ОСОБА_9 і ОСОБА_12 вимагала та в подальшому отримала чуже майно, а саме грошові кошти, що належали ОСОБА_14 , погрожуючи застосуванням насильства над ним, застосовуючи насильство, яке не є небезпечним для життя і здоров`я потерпілого, погрожуючи заподіяння тяжких тілесних ушкоджень.

2) 31.01.2020 створена та очолювана ОСОБА_7 злочинна організація до якої зокрема увійшли ОСОБА_5 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 під погрозою застосування насильства, небезпечного для життя чи здоров`я потерпілого, з застосуванням насильства, що не є небезпечним для життя чи здоров`я, за адресою: АДРЕСА_1 , незаконно заволоділа транспортним засобом, а саме автомобілем BMW E 316, реєстраційний номер НОМЕР_1 , який належить ОСОБА_15 , вартістю 2000 доларів США, що відповідно до курсу Національного банку України станом на дату вчинення злочину становило 49839,2 грн.

3) В період часу з 16.02.2020 до моменту затримання працівниками поліції створена та очолювана ОСОБА_7 злочинна організація до якої зокрема увійшли ОСОБА_5 , ОСОБА_9 і ОСОБА_13 вимагала та в подальшому отримала чуже майно, а саме грошові кошти, що належали ОСОБА_16 , погрожуючи застосуванням насильства над нею, нанесення тяжких тілесних ушкоджень, знищенням майна та втручанням в її особисте приватне життя.

У даному кримінальному провадженні ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Кривий Ріг, Дніпропетровської області, громадянина України, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_2 , раніше судимого, 21.12.2020 о 11 год. 38 хв. затримано в порядку ст. 208 КПК України.

21.12.2020 ОСОБА_5 повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 255, ч. 4 ст. 28, ч. 2 ст. 189, ч. 4 ст. 28, ч. 3 ст. 289 КК України.

Прокурор у судовому засіданні клопотання підтримав та просив обрати до підозрюваного запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Захисник та підозрюваний заперечували проти обрання підозрюваному запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Вивчивши клопотання та докази, якими обґрунтовується клопотання, заслухавши думку прокурора, захисників, пояснення підозрюваного, слідчий суддя надходить до наступних висновків.

21.12.2020 о 11 год. 38 хв. ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 затримано в порядку ст. 208 КПК України.

21.12.2020 ОСОБА_5 повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 255, ч. 4 ст. 28, ч. 2 ст. 189, ч. 4 ст. 28, ч. 3 ст. 289 КК України.

Відповідно до ч. 1 ст. 183 КПК України тримання під вартою є винятковим запобіжним заходом, який застосовується виключно у разі, якщо прокурор доведе, що жоден із більш м`яких запобіжних заходів не зможе запобігти ризикам, передбаченим статтею 177 КПК України.

Метою і підставою застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою є запобігання спробам переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду, вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється особа.

Прокурором у клопотанні та доданих документів доведено наявність обґрунтованої підозри у вчиненні ОСОБА_5 кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 255, ч. 4 ст. 28, ч. 2 ст. 189, ч. 4 ст. 28, ч. 3 ст. 289 КК України.

Так, ОСОБА_5 підозрюється у вчиненні ряду тяжких та особливо тяжких кримінальних правопорушень, які мають високий ступінь суспільної небезпеки, зумовлені тяжкими наслідками, що виразилось не лише у втраті майна, а й нанесення шкоди здоров`ю конкретній особі, санкція за які передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до дванадцяти років з конфіскацією майна, а тому, усвідомлюючи тяжкість та реальність покарання, в разі застосування більш м`якого запобіжного заходу, останній може переховуватися від органів досудового розслідування, з метою уникнення покарання, що повністю підтверджує наявність ризику, передбаченого п. 1 ч. 1 ст. 177 КПК України.

Вирішуючи клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, слідчий суддя враховує тяжкість кримінального правопорушення в якому підозрюється ОСОБА_5 те, що тримання під вартою є винятковим запобіжним заходом, та надходить до висновку, що докази та обставини на які посилається слідчий та прокурор у клопотанні, дають достатні підстави слідчому судді вважати, що для запобігання ризиків, які зазначені у клопотанні та наведено у судовому засіданні вважає недостатнім застосування більш м`якого запобіжного заходу.

Згідно з п. 4 ч. 2 ст. 183 КПК України, запобіжний захід у вигляді тримання під вартою не може бути застосований, окрім як: до раніше не судимої особи, яка підозрюється або обвинувачується у вчиненні злочину, за який законом передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк понад п`ять років.

За таких обставин клопотання про застосування до підозрюваного ОСОБА_5 запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою підлягає задоволенню.

Відповідно до ч. 3 ст. 183 КПК України слідчий суддя, суд при постановленні ухвали про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою зобов`язаний визначити розмір застави, достатньої для забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим обов`язків.

Між тим ч. 4 ст. 183 КПК України визначено, що слідчий суддя, суд при постановленні ухвали про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, враховуючи підстави та обставини, передбаченістаттями 177та178цього Кодексу, має право не визначити розмір застави у кримінальному провадженні:

1) щодо злочину, вчиненого із застосуванням насильства або погрозою його застосування;

2) щодо злочину, який спричинив загибель людини;

3) щодо особи, стосовно якої у цьому провадженні вже обирався запобіжний захід у вигляді застави, проте був порушений нею.

згідно з ч.2 ст.8 КПК України, принцип верховенства права у кримінальному провадженні застосовується з урахуванням практики Європейського суду з прав людини.

Згідно з ч.5 ст.9 КПК України, кримінальне процесуальне законодавство України застосовується з урахуванням практики Європейського суду з прав людини.

Зокрема, зважаючи на вимоги ч.5 ст.9 КПК України, необхідно врахувати практику Європейського суду з прав людини з аналогічних питань, а саме рішення у справі «Мангурас проти Іспанії» від 28.09.2010 № 12050/04, у якому Європейським судом підкреслено важливість оцінки, при визначенні розміру застави, шкоди, завданої злочином, рівня відповідальності підозрюваного та тяжкості злочину.

Враховуючи вищевикладене, а також ту обставину, що вчинений ОСОБА_5 злочин був вчинений із застосуванням насильства слідчий суддя дійшов до висновку про застосування відносно останнього запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою без альтернативи внесення застави.

Керуючись ст. 29 Конституції України, ст.ст. 177, 178, 182, 183, 193, 194, 196, 197, 199, 202, 205, 309 КПК України, слідчий суддя,-

УХВАЛИВ:

Клопотання задовольнити.

Застосувати до підозрюваного ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до 19.02.2021 року до 11:38 год.

Строк тримання під вартою обраховувати з моменту затримання.

Визначити строк дії ухвали до 19.02.2021 року до 11:38 год.

Ухвала слідчого судді підлягає негайному виконанню після її оголошення.

Контроль за виконанням ухвали покласти на слідчого та прокурора у кримінальному провадженні.

Ухвала слідчого судді може бути оскаржена протягом п`яти днів з дня її оголошення безпосередньо до суду апеляційної інстанції.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудПечерський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення23.12.2020
Оприлюднено14.02.2023
Номер документу94269684
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про інші клопотання

Судовий реєстр по справі —757/57234/20-к

Ухвала від 23.12.2020

Кримінальне

Печерський районний суд міста Києва

Карабань В. М.

Ухвала від 23.12.2020

Кримінальне

Печерський районний суд міста Києва

Карабань В. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні