Ухвала
від 21.01.2021 по справі 546/216/19
РЕШЕТИЛІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

єдиний унікальний номер справи 546/216/19

номер провадження 2/546/148/21

У Х В А Л А

21 січня 2021 року м. Решетилівка

Решетилівський районний суд Полтавської області у складі

головуючого судді Романенко О.О.,

за участю секретаря судового засідання Бігуна О.Є.,

представника позивача ОСОБА_1 ,

представника відповідача Дробот І.В.,

розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в порядку загального позовного провадження у м. Решетилівка в залі суду цивільну справу №546/216/19 за позовом ОСОБА_2 до Товариства з обмеженою відповідальністю Бурат-Агро про розірвання договору оренди землі та додаткової угоди до договору оренди землі, -

в с т а н о в и в :

У провадженні Решетилівського районного суду Полтавської області перебуває цивільна справа за позовом ОСОБА_2 до Товариства з обмеженою відповідальністю Бурат-Агро про розірвання договору оренди землі та додаткової угоди до договору оренди землі. У своєму позові позивач просить розірвати договір оренди землі від 08.02.2005, площею 4,65 га та додаткову угоду до цього договору, посилаючись на несвоєчасну та неповну оплату орендної плати.

У підготовче судове засідання з`явились представники сторін.

На виконання протокольної ухвали суду від 17.11.2020 про витребування доказів, представником відповідача надано до суду докази виплати орендної плати позивачу та клопотання про виклик свідка - головного бухгалтера ТОВ Бурат-Агро ОСОБА_3 . Представник відповідача у своєму клопотанні посилається на те, що вказана особа, як керівник структурного підрозділу , що нараховує та здійснює виплати орендодавцям, може надати покази по суті спору, а саме по строкам і розміру виплат орендної плати ОСОБА_2 .

Представник позивача у підготовчому судовому засіданні не заперечував проти призначення справи до судового розгляду по суті. Поставив під сумнів достовірність наданих відповідачем доказів. Проти задоволення клопотання про виклик свідка заперечував, посилаючись на неналежність такого доказу нарахування та виплати орендної плати, як покази свідка.

Представник відповідача ТОВ Бурат-Агро проти призначення справи до судового розгляду не заперечувала. Своє клопотання про виклик свідка підтримала та просила задовольнити. Посилалась на те, що свідок може підтвердити відомості, зазначені у доказах, наданих суду, які представник позивача ставить під сумнів.

Окрім наведеного, представники сторін заявили про:

1.відсутність уточнення позовних вимог;

2.відсутність необхідності вступу у справу інших осіб;

3.повідомлення про всі обставини справи, які їм відомі;

4.надання усіх доказів, на які вони посилаються;

5.відсутність необхідності витребування доказів, проведення огляду доказів, забезпечення доказів;

6.відсутність необхідності виклику у судове засідання експертів, залучення перекладача, спеціаліста;

7.можливість призначення справи до розгляду по суті.

У ході підготовчого судового засідання не встановлено підстав для залишення позову без розгляду, закриття провадження, винесення рішення по суті.

Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали клопотання про виклик свідка, суд приходить до наступного

Згідно ч. 3 ст. 2 ЦПК України, основними засадами (принципами) цивільного судочинства є, зокрема, рівність усіх учасників судового процесу перед законом та судом , змагальність та диспозитивність судового процесу.

Частиною 5 статті 12 ЦПК України передбачено, що суд, зберігаючи об`єктивність і неупередженість , сприяє учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених цим Кодексом.

Окрім того, під час здійснення правосуддя, суд також керується положеннями Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод , яка є складовою частиною національного законодавства.

Відповідно до ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод , кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків цивільного характеру.

Принцип рівності сторін є складовою більш широкого розуміння поняття справедливого судового розгляду.

Цей принцип був неодноразово застосований ЄСПЛ у справах щодо України. Так, у справі Надточій проти України (Nadtochiy v. Ukraine, заява № 7460/03, рішення від 15 травня 2008 р.) суд нагадує, що принцип рівності сторін - один із складників ширшої концепції справедливого судового розгляду - передбачає, що кожна сторона повинна мати розумну можливість представляти свою сторону в умовах, які не ставлять її в суттєво менш сприятливе становище у порівнянні з опонентом. Слід звернути увагу, що рівність засобів включає:- розумну можливість представляти справу в умовах, що не ставлять одну сторону в суттєво менш сприятливе ніж іншу сторону; - фактичну змагальність; - процесуальна рівність; - дослідження доказів, законність методів одержання доказів; - мотивування рішень.

Аналогічна позиція викладена також у рішенні ЄСПЛ у справі «Домбо Бегеер Б.В. проти Нідерландів» , у якому зазначено, що умова рівності сторін у розумінні справедливого балансу між сторонами передбачає, що кожній стороні має бути надана можливість представляти справу і докази, в умовах, що не є суттєво гіршими за умови опонента.

Клопотання про виклик свідка відповідає вимогам ст. 91 ЦПК України та підлягає задоволенню.

Судом вирішено питання, передбачені ч.2 ст.197 ЦПК України.

На підставі вищенаведеного, керуючись ст.ст.91, 197-200, 258-260, 353 ЦПК України, суд -

у х в а л и в :

Закрити підготовче провадження та призначити цивільну справу до судового розгляду по суті на 09:00 год. 23.03.2021 року.

Клопотання представника відповідача ТОВ Бурат-Агро - Дробот Інни Вікторівни про виклик свідка - задовольнити.

У судове засідання викликати свідка - ОСОБА_3 (службова адреса: АДРЕСА_1 ).

Попередити свідка про кримінальну відповідальність за завідомо неправдиве показання чи відмову від давання показань на вимогу суду.

Встановити наступний порядок з`ясування обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, та порядок дослідження доказів, якими вони обґрунтовуються під час розгляду справи по суті: допит свідка, дослідження письмових доказів.

Викликати у судове засідання учасників справи.

Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи за веб-адресою: http://rsh.pl.court.gov.ua/sud1626/ .

Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення та не підлягає апеляційному оскарженню.

Суддя О.О. Романенко

СудРешетилівський районний суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення21.01.2021
Оприлюднено21.01.2021
Номер документу94282170
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —546/216/19

Рішення від 23.03.2021

Цивільне

Решетилівський районний суд Полтавської області

Романенко О. О.

Рішення від 23.03.2021

Цивільне

Решетилівський районний суд Полтавської області

Романенко О. О.

Ухвала від 21.01.2021

Цивільне

Решетилівський районний суд Полтавської області

Романенко О. О.

Ухвала від 10.08.2020

Цивільне

Решетилівський районний суд Полтавської області

Романенко О. О.

Ухвала від 05.03.2019

Цивільне

Решетилівський районний суд Полтавської області

Лизенко І. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні