Рішення
від 23.12.2020 по справі 910/15713/20
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Київ

23.12.2020Справа № 910/15713/20

За позовомТовариства з обмеженою відповідальністю Галактика парк доФізичної особи-підприємця Кондрашової Єлизавети Сергіївни простягнення 426320,74 грн Суддя Смирнова Ю.М.

Секретар судового засідання Багнюк І.І.

Представники учасників справи:

від позивачаЯрошенко Д.В. від відповідачане з`явилися

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Товариство з обмеженою відповідальністю Галактика парк звернулося до Господарського суду міста Києва з позовом про стягнення з Фізичної особи-підприємця Кондрашової Єлизавети Сергіївни 426320,74 грн, з яких: заборгованість по сплаті орендної плати у розмірі 260847,30 грн, заборгованість по сплаті комунальних послуг у розмірі 7505,88 грн, штрафні санкції у розмірі 134176,59 грн та інфляційні втрати у розмірі 23790,97 грн.

Позовні вимоги мотивовані неналежним виконанням відповідачем умов укладеного між сторонами договору суборенди №9 ent. від 26.12.2017.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 19.10.2020 за вказаним позовом відкрито провадження у справі №910/15713/20, визнано дану справу малозначною, вирішено розглядати справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи, встановлено строк для подання відзиву на позов - протягом 15 днів з дня вручення даної ухвали.

30.10.2020 від позивача надійшло клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 05.11.2020 вирішено проводити розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням сторін та призначено судове засідання для розгляду справи по суті на 26.11.2020.

Судове засідання, призначене на 26.11.2020, не відбулося.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 02.12.2020 судове засідання з розгляду справи по суті призначено на 23.12.2020.

Представник позивача у судове засідання з`явився, позов підтримав.

Відповідач представників у судове засідання не направив, про причини неявки представників суд не повідомив, відзив на позов не надав.

Суд відзначає, що відповідно до ч. 5 ст. 176 Господарського процесуального кодексу України ухвала про відкриття провадження у справі надсилається учасникам справи, а також іншим особам, якщо від них витребовуються докази, в порядку, встановленому статтею 242 цього Кодексу, та з додержанням вимог частини четвертої статті 120 цього Кодексу.

Згідно з п. 5 ч. 6 ст. 242 Господарського процесуального кодексу України днем вручення судового рішення є день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, яка зареєстрована у встановленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила суду іншої адреси.

З огляду на те, що ухвали суду направлялись на адресу відповідача, яка вказана у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, а будь-якої іншої адреси відповідачем суду не повідомлено, суд дійшов висновку про належне повідомлення відповідача про розгляд судом справи №910/15713/20.

Відповідно до ч. 9 ст. 165 Господарського процесуального кодексу України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами.

У судовому засіданні судом оголошено вступну та резолютивну частини рішення.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, Господарський суд міста Києва

ВСТАНОВИВ:

26.12.2017 між Товариством з обмеженою відповідальністю Галактика парк (орендодавець) та Фізичною особою-підприємцем Кондрашовою Єлизаветою Сергіївною (орендар) укладено договір суборенди №9 ent. (надалі - Договір).

Згідно з п. 2.1 Договору відповідно до цього договору орендодавець зобов`язується передати у строкове, платне користування орендарю приміщення, а орендар зобов`язаний прийняти приміщення в строкове користування, сплачувати орендодавцеві обумовлені в цьому договорі суборенди платежі та виконувати інші умови цього договору суборенди.

У статті 1 договору визначено, що в контексті цього договору суборенди терміни вживаються у такому значенні:

- експлуатаційні витрати (експлуатаційні витрати орендодавця) - витрати, які несе орендодавець в зв`язку з забезпеченням функціонування парку розваг. Більш детально експлуатаційні витрати прописані далі в цьому договорі суборенди. Експлуатаційні витрати орендодавця покриваються в тому числі за рахунок експлуатаційної орендної плати та в будь-якому додатковому (понад розмір експлуатаційної орендної плати) відшкодуванню орендарем не підлягають;

- облікові записи - всі книги та інші документи, розрахунки та записи, які відповідно до законодавства України зобов`язаний вести орендар з метою відображення та підтвердження показників товарообігу.

- коефіцієнт - величина, отримана в результаті ділення офіційного курсу, чинного на дату виставлення орендодавцем рахунку (фактичної сплати орендарем платежу, якщо рахунок не виставлявся) або виставлення (направлення) орендодавцем вимоги, на офіційний курс, чинний на дату підписання договору. Такий коефіцієнт не може бути меншим 1 (одиниці), що означає, що він застосовується лише у випадку зростання (підвищення) офіційного курсу, чинного на дату виставлення орендодавцем рахунку (фактичної сплата орендарем платежу, якщо рахунок не виставлявся) або виставлення (направлення) орендодавцем вимоги, порівняно з офіційним курсом, чинним на дату підписання договору. Сторони погодили, що протягом першого року строку оренди коефіцієнт не може перевищувати розмір 1,2.

- офіційний Курс - означає офіційний курс гривні до долару США, встановлений Національним банком України (надалі та вище - НБУ ), згідно з законодавством України, що діє на відповідну дату, або, якщо жодна офіційна установа в Україні, включаючи НБУ, не буде визначати та оголошувати офіційний обмінний курс гривні до долару США, офіційним курсом у розумінні цього договору вважатиметься курс продажу гривні до долару США, що встановлюється та оголошується на Міжбанківській валютній біржі України (міжбанківському ринку), або, у разі відсутності і цього обмінного курсу, будь-який інший обмінний курс гривні до долару США, що встановлюється та оголошується щоденно, та на який орієнтуються підприємства, що провадять діяльність в Україні та у зв`язку з Україною. Офіційний курс на дату укладення договору вказаний в Додатку № 1 (пункт 18);

- курс публікується в мережі Інтернет на сайті http://www.bank.gov.ua/control/uk/allinfo. У разі зміни адреси інтернет-сайту, де вказано курс гривні до долара США, або якщо на такому сайті не буде вказуватися курс гривні до долара США, сторони домовилися використовувати будь-яке інше джерело за вибором орендодавця в мережі Інтернет або в офіційних публікаціях, де зазначається курс гривні до долара США (продажу долара США) на ринку (зокрема, дані про курс гривні до долара США (продажу долара США) на міжбанківському ринку, який вказаний на Іитернет-сайті http://www.finance.ua). В такому випадку курс гривні до долара США на міжбанківському ринку може братися за день, який не більше як на 5 календарних днів передує дню виставлення орендодавцем рахунку (фактичної сплати орендарем платежу, якщо рахунок не виставлявся) або виставлення (направлення) орендодавцем вимоги.

- приміщення - частина парку розваг, площа та поверх якого вказано в Додатку № 1 (пункт 4), яка може бути не обмежена або не повністю обмежена стінами (перегородками), план розміщення приміщення в межах парку розваг зазначено в Додатку № 2 до договору суборенди. На дату укладення договору суборенди відповідно до даних орендодавця вартість приміщення з урахуванням індексації дорівнює балансовій вартості приміщення та складає суму, вказану в Додатку № 1 (пункт 6).

- коефіцієнтна площа - площа приміщення, яка застосовується для розрахунку всіх платежів за договором суборенди, які залежать від площі приміщення. Коефіцієнтна площа вказана в Додатку №1 (пункт 5);

- торговий центр - торгово-розважальний комплекс, який знаходиться за адресою: м. Київ, вул. Берковецвка, будинок 6Д, власником якого є ТОВ ТРЦ ЛАВИНА , ідендифікаційний код 38537759 (далі - власник). Орендодавець передає приміщення в суборенду з дозволу власника та на підставі договору оренди № А8000, укладеного 09.11.2016 між власником та

орендодавцем. Парк розваг є частиною торгового центру;

- парк розваг - частина торгового центру, в якій переважно розміщені об`єкти, які надають розважальні послуги, послуги харчування та відпочинку. План розміщення парку розваг наведено в Додатку № 2.

У Додатку №1 до Договору сторони погодили, зокрема таке: цільове призначення приміщення - функціонування точки з продажу попкорну; площа приміщення та поверх в межах торгового центру - 10 м кв. на 1 поверсі торгового центру; коефіцієнтна площа приміщення - 10 м кв.; балансова вартість приміщення - 17775,74 грн за 1 м кв.; строк оренди - 35 місяців; ставка основної орендної плати - з першого місяця суборенди по шостий місяць включно - 1816,81 грн, що еквівалентно 65,00 доларам США згідно з офіційним курсом на дату укладення договору (без ПДВ), з сьомого місяця суборенди до закінчення строку суборенди - 2375,83 грн, що еквівалентно 85,00 доларам США згідно з офіційним курсом на дату укладення договору (без ПДВ); показник індексу О (індексація основної орендної плати) - 1,05 на другий рік суборенди, 1,1025 на третій рік суборенди; ставка експлуатаційної орендної плати - 233,61 грн, що еквівалентно 8,00 доларам США згідно з офіційним курсом на дату укладення договору (без ПДВ); показник індексу Е (індексація експлуатаційної орендної плати) - 1,05 на другий рік суборенди, 1,1025 на третій рік суборенди; ставка маркетингової орендної плати - 55,90 грн, що еквівалентно 2,00 доларам США згідно з офіційним курсом на дату укладення договору (без ПДВ); показник індексу М (індексація маркетингової орендної плати) - 1,05 на другий рік суборенди, 1,1025 на третій рік суборенди; відсоток з товарообігу (для розрахунку плати з обороту) - не застосовується; авансовий внесок - не застосовується; офіційний курс на дату укладення договору - 2795,0921 грн за 100 доларів США; сума збільшення (сума, на яку підвищується основна орендна плата за перший місяць) - не застосовується.

Згідно з п. 4.4 Договору будь-яка передача приміщень між сторонами (в орендне користування та з орендного користування) повинна оформлюватися відповідним актом приймання-передачі приміщення.

20.01.2018 позивачем передано, а відповідачем прийнято обумовлене Договором приміщення в орендне користування.

Відповідно до п. 10.1 Договору з моменту передачі орендареві приміщення орендар зобов`язаний сплачувати на користь орендодавця орендну плату та інші платежі, які передбачені цим договором.

Відповідно до п.п. 3.1, 3.2 Договору цей договір суборенди набуває чинності з моменту його підписання сторонами та діє да закінчення строку оренди. Зобов`язання фінансового характеру (в тому числі ті, що стосуються сплати орендарем на користь орендодавця будь-яких платежів, штрафних санкцій, відшкодування шкоди, збитків) припиняються з моменту їх належного виконання, незалежно від припинення дії договору суборенди (в тому числі, дострокового). Строк оренди вказано в Додатку № 1 (пункт 7). Строк оренди починає обчислюватися з передачі орендодавцем орендареві приміщення в орендне користування відповідно до цього договору суборенди або в день, коли орендар зобов`язаний прийняти приміщення. Строк оренди достроково закінчується в тому випадку, якщо договір суборенди достроково припинить свою дію у відповідності з положеннями цього договору суборенди або законодавства україни.

31.01.2019 між Товариством з обмеженою відповідальністю Галактика парк та Фізичною особою-підприємцем Кондрашовою Єлизаветою Сергіївною укладено додаткову угоду №1 до Договору, за умовами якої сторони дійшли згоди достроково розірвати Договір.

31.01.2019 орендоване приміщення було поверну орендарем орендодавцю за актом приймання-передачі.

За правовою природою укладений між сторонами Договір є договором піднайму.

Частиною 1 ст. 759 Цивільного кодексу України визначено, що за договором найму (оренди) наймодавець передає або зобов`язується передати наймачеві майно у користування за плату на певний строк.

Відповідно до ст. 774 Цивільного кодексу України передання наймачем речі у користування іншій особі (піднайм) можливе лише за згодою наймодавця, якщо інше не встановлено договором або законом. Строк договору піднайму не може перевищувати строку договору найму. До договору піднайму застосовуються положення про договір найму.

Згідно зі ст. 762 Цивільного кодексу України за користування майном з наймача справляється плата, розмір якої встановлюється договором найму. Плата за користування майном вноситься щомісячно, якщо інше не встановлено договором.

Пунктом 10.2 Договору передбачено, що орендна плата, яку орендар зобов`язаний щомісячно сплачувати орендодавцеві складається з таких частин: а) основна орендна плата; b) експлуатаційна орендна плата; с) маркетингова орендна плата; d) плата з обороту. Орендар сплачує окремими платежами кожну із частин орендної плати (окремо основну орендну плату, експлуатаційну орендну плату, маркетингову орендну плату, плату з обороту).

У п.п. 10.4, 10.5, 10.6, 11.1 Договору наведені формули, за якими розраховується основна орендна плата, експлуатаційна орендна плата, маркетингова орендна плата та плата з обороту.

Відповідно до п.п. 13.1, 13.2 Договору орендар зобов`язаний сплачувати орендодавцю основну орендну плату, експлуатаційну орендну плату, маркетингову орендну плату щомісячно різними платежами до 15 числа відповідного місяця, який передує оплачуваному. Орендодавець має право встановити різні банківські рахунки для окремих частин орендної плати. Основна орендна плата, експлуатаційна орендна плата, маркетингова орендна плата за перший місяць (частину місяця) строку оренди сплачується протягом 5 календарних днів з моменту укладення договору суборенди, якщо відповідна частина орендної плати не була зарахована із авансового платежу.

Пунктом 13.3 Договору встановлено, що орендна плата має сплачуватися на рахунок орендодавця не залежно від направлення орендодавцем відповідного рахунка. Орендодавець направляє рахунки на здійсненім відповідних платежів орендарем лише для зручності.

Згідно з п. 13.4 Договору в тому випадку, якщо строк оренди розпочинається не першого числа відповідного місяця та/або строк оренди закінчується не в останнє число відповідного місяця, орендна плата за такі неповні перший та останній місяці розраховується та сплачується орендарем пропорційно кількості днів у таких місяцях, протягом яких орендується приміщення.

Орендар зобов`язаний сплачувати орендну плату починаючи з дати початку строку оренди (п. 13.5 Договору).

Відповідно до п. 13.6 Договору на суму, яку сплачує орендар у якості орендної плати, та інші платежі, пов`язані із орендою приміщення, додатково нараховується сума податку на податку вартість (ПДВ), якщо інше прямо не вказано в законодавстві України.

Згідно з п.п. 17.1, 17.3 Договору орендар компенсує орендодавцеві вартість комунальних послуг, що споживаються в приміщенні, без додаткових нарахувань на свою користь. Плата за комунальні послуги вноситься орендарем щомісяця протягом 5 (п`яти) робочих днів з моменту виставлення орендодавцем відповідного рахунку. Орендодавець виставляє рахунки на сплату комунальних послуг в наступному місяці за оплачуваний.

Положеннями ст. 629 Цивільного кодексу України встановлено, що договір є обов`язковим до виконання сторонами.

За приписами ч.1 ст. 193 Господарського кодексу України суб`єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов`язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов`язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться і до виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.

У відповідності до ст.ст. 525, 526 Цивільного кодексу України зобов`язання має виконуватись належним чином, відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту та інших вимог, що звичайно ставляться, одностороння відмова від виконання зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

Згідно зі ст. 530 Цивільного кодексу України, якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Однак, як свідчать матеріали справи, в порушення наведених вище положень законодавства та умов Договору відповідач в повному обсязі не сплатив позивачу обумовлені Договором орендні платежі за період користування майном, внаслідок чого у відповідача перед позивачем утворилась заборгованість зі сплати орендної плати у розмірі 260847,30 грн (з яких: заборгованість по сплаті основної орендної плати у розмірі 241754,92 грн, заборгованість по сплаті експлуатаційної орендної плати у розмірі 16353,43 грн, заборгованість по сплаті маркетингової орендної плати у розмірі 2738,95 грн) та заборгованість по сплаті комунальних послуг у розмірі 7505,88 грн.

За приписами ст. 74 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.

Відповідно до ст. 14 Господарського процесуального кодексу України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.

Відповідачем заперечень проти позову не наведено, обставин, повідомлених позивачем, не спростовано, доказів сплати заборгованості в добровільному порядку не надано.

За таких обставин, вимоги позивача про стягнення з відповідача заборгованості зі сплати орендної плати у розмірі 260847,30 грн та заборгованості по сплаті комунальних послуг у розмірі 7505,88 грн є обґрунтованими, документально підтвердженими та такими, що підлягають задоволенню.

У зв`язку з неналежним виконанням відповідачем своїх зобов`язань, позивач просить стягнути з відповідача штрафні санкції у розмірі 134176,59 грн та інфляційні втрати у розмірі 23790,97 грн.

Судом встановлено, що відповідач у встановлений Договором строк свого обов`язку по перерахуванню коштів не виконав, допустивши прострочення виконання грошового зобов`язання, тому дії відповідача є порушенням договірних зобов`язань (ст. 610 Цивільного кодексу України), і він вважається таким, що прострочив (ст. 612 Цивільного кодексу України), відповідно є підстави для застосування встановленої законом відповідальності.

Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 611 Цивільного кодексу України у разі порушення зобов`язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема сплата неустойки.

Штрафними санкціями у Господарському кодексі України визнаються господарські санкції у вигляді грошової суми (неустойка, штраф, пеня), яку учасник господарських відносин зобов`язаний сплатити у разі порушення ним правил здійснення господарської діяльності, невиконання або неналежного виконання господарського зобов`язання (ч. 1 ст.230 Господарському кодексі України).

У відповідності до норм ч. 1 ст. 549 Цивільного кодексу України неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов`язання.

Згідно з ч.1 ст. 548 Цивільного кодексу України виконання зобов`язання (основного зобов`язання) забезпечується, якщо це встановлено договором або законом.

Пунктом 20.6 Договору встановлено, що в тому випадку, якщо орендар прострочить сплату орендодавцеві будь-яких платежів, орендар сплачує на користь орендодавця штрафні санкції, зокрема, у випадку прострочення більш ніж на 10 календарних днів - договірні штрафні санкції у розмірі 50% від суми прострочення.

Відповідно до ч. 2 ст. 625 Цивільного кодексу України боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.

Оскільки судом встановлено факт прострочення виконання відповідачем грошового зобов`язання зі сплати обумовлених Договором платежів, і період прострочення становить більше 10 календарних днів, доводи позивача про наявність підстав для нарахування відповідачу штрафних санкцій у розмірі 50% від суми прострочення та інфляційних втрат є обґрунтованими.

Перевіривши надані позивачем розрахунки, суд дійшов висновку, що вимоги позивача про стягнення з відповідача штрафних санкцій у сумі 134176,59 грн та інфляційних втрат у сумі 23790,97 грн (за загальний період прострочення з 16.04.2018 по 01.10.2020) підлягають задоволенню.

Враховуючи викладене, позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі.

У відповідності до вимог ст. 129 Господарського процесуального кодексу України витрати по сплаті судового збору покладаються на відповідача.

Керуючись ст.ст. 74, 129, 238-241, 252 Господарського процесуального кодексу України, суд

ВИРІШИВ:

1. Позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з Фізичної особи-підприємця Кондрашової Єлизавети Сергіївни ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю Галактика парк (Україна, 01601, місто Київ, вулиця Мечнікова, будинок 2, літера А, ідентифікаційний код 40756402) заборгованість по сплаті орендної плати у розмірі 260847 (двісті шістдесят тисяч вісімсот сорок сім) грн 30 коп., заборгованість по сплаті комунальних послуг у розмірі 7505 (сім тисяч п`ятсот п`ять) грн 88 коп., штрафні санкції у розмірі 134176 (сто тридцять чотири тисячі сто сімдесят шість) грн 59 коп., інфляційні втрати у розмірі 23790 (двадцять три тисячі сімсот дев`яносто) грн 97 коп. та судовий збір у розмірі 6394 (шість тисяч триста дев`яносто чотири) грн 81 коп.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду. Рішення, відповідно до ст.ст. 256, 257, п.п.17.5 п. 17 Розділу XI Перехідні положення Господарського процесуального кодексу України, може бути оскаржено до Північного апеляційного господарського суду шляхом подання апеляційної скарги через Господарський суд міста Києва протягом двадцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Повне рішення складено 21.01.2021

Суддя Ю.М. Смирнова

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення23.12.2020
Оприлюднено21.01.2021
Номер документу94287017
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —910/15713/20

Рішення від 03.02.2021

Господарське

Господарський суд міста Києва

Смирнова Ю.М.

Ухвала від 21.01.2021

Господарське

Господарський суд міста Києва

Смирнова Ю.М.

Рішення від 23.12.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Смирнова Ю.М.

Рішення від 23.12.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Смирнова Ю.М.

Ухвала від 05.01.2021

Господарське

Господарський суд міста Києва

Смирнова Ю.М.

Ухвала від 02.12.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Смирнова Ю.М.

Ухвала від 05.11.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Смирнова Ю.М.

Ухвала від 19.10.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Смирнова Ю.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні