ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А
19 січня 2021 року м. Київ № 2а-17140/09/2670
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Балась Т.П., розглянувши у м. Києві у порядку письмового провадження заяву Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві про видачу дубліката виконавчого листа та поновлення строку для його пред`явлення до виконання,
ВСТАНОВИВ:
Постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 16.02.2010 позов Управління Пенсійного фонду України в Шевченківському районі м. Києва задоволено повністю. Стягнуто з Приватного підприємства Ті. Ей. Ді. Дизайн на користь Управління Пенсійного фонду України в Шевченківському районі м. Києва суму несплачених страхових внесків на державне пенсійне страхування в розмірі 3 643, 85 грн.
21.04.2020 Окружним адміністративним судом міста Києва видано виконавчий лист № № 2а-17140/09/2670, в якому стягувачем зазначено Управління Пенсійного фонду України в Шевченківському районі м. Києва.
23.12.2020 до Окружного адміністративного суду міста Києва від Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві надійшла заява про видачу дубліката виконавчого листа та про поновлення строку для пред`явлення виконавчого листа до виконання у справі № 2а-3168/10/2670.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 11.01.2021 призначено судове засідання з розгляду заяви про видачу дублікату виконавчого листа та поновлення строку пред`явлення його до виконання.
У судове засідання, призначене на 19.01.2021, учасники справи не з`явились, хоча про дату, час та місце розгляду справи були повідомлені належним чином. Про причини неявки суд не повідомили.
Розглянувши подану заяву про видачу дубліката виконавчого листа та поновлення строку для його пред`явлення до виконання, суд зазначає наступне.
Відповідно до п/п 18.4 Розділу VII Перехідні положення КАС України у редакції Закону № 2147-VIII у разі втрати виконавчого документа суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий документ, може видати його дублікат, якщо стягувач або державний виконавець звернувся із заявою про це до закінчення строку, встановленого для пред`явлення виконавчого документа до виконання. Про видачу дубліката виконавчого документа постановляється ухвала у десятиденний строк із дня надходження заяви.
Тобто, лише стягувач або державний виконавець вправі звернутися до суду із заявою про видачу дублікату виконавчого листа.
При цьому, щодо поновлення строку для пред`явлення виконавчого листа до виконання, то варто зазначити, що згідно з ч.ч. 1 та 2 ст. 376 КАС України стягувачам, які пропустили строк для пред`явлення виконавчого листа до виконання з причин, визнаних судом поважними, пропущений строк може бути поновлено. Заява про поновлення пропущеного строку подається до суду, який розглядав справу як суд першої інстанції.
Тобто, до суду із заявою про поновлення строку для пред`явлення виконавчого листа до виконання можуть звернутися лише стягувачі, які пропустили строк для пред`явлення виконавчого листа до виконання.
Разом з тим, ознайомлюючись із заявою про видачу дублікату виконавчого листа та поновлення строку для його пред`явлення до виконання та матеріалами справи, судом встановлено, що рішення про заміну стягувача з Управління Пенсійного фонду України в Шевченківському районі міста Києва на Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві судом не приймалося, з огляду на що із заявою від 31.12.2020 про видачу дублікату виконавчого листа та поновлення строку для його пред`явлення до виконання звернулася особа, яка не має права на звернення до суду з такою заявою.
При цьому, суд звертає увагу на те, що у вказаній заяві від 31.12.2020 Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві не просить суд здійснити заміну неналежного стягувача на належного.
Таким чином, суд приходить до висновку про відмову у задоволенні заяви Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві від 31.12.2020 про видачу дубліката виконавчого листа та поновлення строку для його пред`явлення, з тих підстав, що, як вже було зазначено судом, до суду з даною заявою звернулася особа, яка не є ні стягувачем за виконавчим листом № 2а-3168/10/2670, виданим Окружним адміністративним судом м. Києві 21.04.2010, а також не є державним виконавцем.
Керуючись підпункту 18.4 пункту 1 Перехідних положень, статтями 243, 248, 256, 376 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
УХВАЛИВ:
1. У задоволенні заяви Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві від 31.12.2020 про видачу дубліката виконавчого листа та поновлення строку для його пред`явлення до виконання, відмовити.
2. Копію ухвали видати (надіслати) учасникам справи.
Ухвала суду набирає законної сили відповідно до статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена в порядку та у строки, встановлені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Т.П. Балась
Суд | Окружний адміністративний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 19.01.2021 |
Оприлюднено | 25.01.2021 |
Номер документу | 94292723 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Окружний адміністративний суд міста Києва
Балась Т.П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні