Подільський районний суд міста Києва
Справа № 758/475/21
Провадження № 1-кс/758/912/21
У Х В А Л А
20 січня 2021 року слідчий суддя Подільського районного суду міста Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , прокуророві ОСОБА_3 , розглянувши у закритому судовому засіданні в м. Києві в залі суду клопотання прокурора Київської місцевої прокуратури № 7 ОСОБА_3 про проведення обшуку у рамках кримінального провадження № 42020101070000230 від 24.09.2020, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України,-
В С Т А Н О В И В :
Прокурор Київської місцевої прокуратури № 7 ОСОБА_3 звернувся до суду з клопотанням, в якому просить надати дозвіл на проведення обшуку у зазначеному кримінальному провадженні у приміщенні, де фактично проживає ОСОБА_4 (у будинку що за адресою: АДРЕСА_1 , (кадастровий номер 3221887801:03:101:6002), загальною площею 137,4 м 2 та належить на праві приватної власності, відповідно до інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно від 02.12.2020 ОСОБА_5 ) з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знарядь кримінального правопорушення, майна, яке здобуте у результаті його вчинення, а саме: документів, які відображають фінансово господарські відносини КП «Міський магазин» (код ЄДРПОУ 36927573) з ТОВ «Будівельно-монтажна компанія» «Вавілон» (код ЄДРПОУ 41297367), ТОВ «Джетпоінт Компані» (код ЄДРПОУ 43206774), ТОВ «Український Будівельний Експерт» (код ЄДРПОУ 42318927), ТОВ «Бенефіт Експлорейшн» (код ЄДРПОУ 41096532), а також відповідне обчислення податків, а саме: договорів (контрактів, угод) з додатками, специфікацій, податкових накладних, видаткових накладних, рахунків-фактур, платіжних доручень, актів виконаних робіт, актів здачі-прийняття робіт (надання послуг), реєстрів виданих та отриманих податкових накладних, товарно-транспортних накладних, заявок-доручень, сертифікатів якості (відповідності) на придбані (надані) товарно-матеріальні цінності, журналу-ордеру по рахунку № 361 (Розрахунки з вітчизняними покупцями), журналу-ордеру по рахунку № 281 (Товари на складі), карток складського обліку, документів за результатами проведення інвентаризацій за весь період взаємовідносин; чорнових записів, які використовувалися у ході злочинної діяльності; документів, наказів, листів стосовно прийняття, звільнення, преміювання працівників комунального підприємства, їх особові справи.
Клопотання мотивоване тим, що Київською місцевою прокуратурою № 7 здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні № 42020101070000230 відомості про яке 24.09.2020 внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що в.о. директора Департаменту промисловості та розвитку підприємства Київської міської держаної адміністрації (код ЄДРПОУ 24250279) ОСОБА_6 спільно з посадовими особами комунального підприємства «Міський магазин» виконавчого органу Київської міської держаної адміністрації (код ЄДРПОУ 36927573, юридична адреса: м. Київ, вул. Басейна, 1/2А) в особі директора ОСОБА_7 , заступника директора ОСОБА_8 та головного бухгалтера ОСОБА_5 зловживаючи своїм службовим становищем впродовж 2019-2020 років в ході проведення державних закупівель забезпечують перемогу підконтрольних їм підприємств, після чого підписуються акти виконаних робіт та інші документи, в які вносять завідомо неправдиві відомості щодо обсягів виконаних робіт на підставі яких здійснюється перерахування бюджетних коштів, частина з яких привласнюється.
Поряд з тим, підконтрольні зазначеним особам комерційні структури створено з метою штучного формування податкового кредиту з ПДВ, ухилення від сплатиподатків та виведення коштів в тіньовий сектор економіки.
Крім того, під час досудового розслідування встановлено, що зазначені посадові особи запровадили злочинний механізм виводу та привласнення коштів комунального підприємства, який полягає у поверненні у готівковому вигляді грошових коштів, які нараховані підлеглим працівникам за виконання обов`язків інших посад за суміщенням. Окремим напрямком вказаного злочинного механізму є оформлення фіктивних договорів на виконання робіт з фізичними особами, які фактично не виконувались.
Обставинами, що дають підстави підозрювати ОСОБА_7 , ОСОБА_5 , ОСОБА_8 у вчиненні вказаного злочину серед іншого, є покази свідків ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , який в свою чергу стверджує, що він сам надав відповідні грошові кошти в конверті керівництву за адресами: АДРЕСА_2 та АДРЕСА_3 .
З метою проведення всебічного, повного і об`єктивного досудового розслідування, для виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення заявлене відповідне клопотання про проведення обшуку у приміщенні, де фактично проживає ОСОБА_4 .
В судовому засіданні прокурор підтримав клопотання за викладеними у ньому підставами.
Вислухавши учасників судового засідання, вивчивши надані матеріали, слідчий суддя дійшов таких висновків.
Київською місцевою прокуратурою № 7 здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні № 42020101070000230 відомості про яке 24.09.2020 внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що посадовими особами комунального підприємства «Міський магазин» виконавчого органу Київської міської держаної адміністрації в ході проведення державних закупівель привласнюються бюджетні кошти, а підконтрольні зазначеним особам комерційні структури ухиляються від сплати податків.
На час розгляду клопотання повідомлення про підозру щодо конкретних осіб, якими скоєно злочин, за даним кримінальним провадженням органом досудового розслідування не виносилось.
Відповідно до частини 1 статті 234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.
Згідно з ч. 5 ст. 234 КПК України слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про обшук, якщо прокурор, слідчий не доведе наявність достатніх підстав вважати, що: 1) було вчинено кримінальне правопорушення; 2) відшукувані речі і документи мають значення для досудового розслідування; 3) відомості, які містяться у відшукуваних речах і документах, можуть бути доказами під час судового розгляду; 4) відшукувані речі, документи або особи знаходяться у зазначеному в клопотанні житлі чи іншому володінні особи; 5) за встановлених обставин обшук є найбільш доцільним та ефективним способом відшукання та вилучення речей і документів, які мають значення для досудового розслідування, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб, а також заходом, пропорційним втручанню в особисте і сімейне життя особи.
Статтею 16 КПК України передбачена недоторканість права власності, передбачаючи можливість позбавлення або обмеження права власності під час кримінального провадження лише на підставі вмотивованого судового рішення, ухваленого в порядку, передбаченого КПК України.
Зазначена норма КПК України кореспондується з статтею 30 Конституції України, де визначено, що не допускається проникнення до житла чи до іншого володіння особи, проведення в них огляду чи обшуку інакше як за вмотивованим рішенням суду.
Також, ч. 3 ст. 234 КПК України передбачає, що у разі необхідності провести обшук прокурор звертається до слідчого судді з відповідним клопотанням, яке повинно містити, зокрема, відомості про обґрунтування того, що доступ до речей, документів або відомостей, які можуть у них міститися, неможливо отримати органом досудового розслідування у добровільному порядку шляхом витребування речей, документів, відомостей відповідно до частини другої статті 93 цього Кодексу, або за допомогою інших слідчих дій, передбачених цим Кодексом, а доступ до осіб, яких планується відшукати, - за допомогою інших слідчих дій, передбачених цим Кодексом. Зазначена вимога не поширюється на випадки проведення обшуку з метою відшукання знаряддя кримінального правопорушення, предметів і документів, вилучених з обігу.
До клопотання також мають бути додані оригінали або копії документів та інших матеріалів, якими прокурор, слідчий обґрунтовує доводи клопотання (ч. 3 ст. 234 КПК України).
Отже, прокурором не доведена наявність достатніх підстав вважати, що за встановлених обставин обшук є найбільш доцільним та ефективним способом відшукання та вилучення речей і документів, які мають значення для досудового розслідування, а також, що відшукувані речі та документи знаходяться у зазначеному в клопотанні житлі за адресою: АДРЕСА_1 .
Таким чином, вищевказане клопотання сторони обвинувачення в заявленому вигляді є безпідставним, в зв`язку з чим в його задоволенні необхідно відмовити на підставі пунктів 4, 5 частини 5 ст. 234 КПК України.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.16, 234 КПК України, -
П О С Т А Н О В И В :
Клопотання прокурора Київської місцевої прокуратури № 7 ОСОБА_3 про проведення обшуку у рамках кримінального провадження № 42020101070000230 від 24.09.2020, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України залишити без задоволення.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Cлідчий суддя Подільського районного суду м. КиєваОСОБА_1
Суд | Подільський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 20.01.2021 |
Оприлюднено | 30.01.2023 |
Номер документу | 94300810 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення обшуку житла чи іншого володіння особи |
Кримінальне
Подільський районний суд міста Києва
Скрипник О. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні